Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megkésett beszédfejlődés? fórum

Megkésett beszédfejlődés? (beszélgetős fórum)


12. kinga08 (válaszként erre: 11. - Lolita63)
2022. aug. 16. 21:26

Hallasaval tuti nincs gond. Ha a testvére kicsit is nyöszörog a szobában, már megy be. :)

Mozgásfejlődésben veri a 3 éveseket is,viszont ez a beszéd. Áá.. kész vagyok tőle :( Reméljük beindul az is :D

11. Lolita63 (válaszként erre: 1. - Kinga08)
2022. júl. 26. 14:20

Akkor kellene aggódnod ha az utasításokat nem hajtaná végre. a hallásával nem lehet gond, az értelmi fejlődésével sem.

Vannak gyerekek akik később beszélnek, Te folyamatosan beszélj hozzá.

Állj a háta mögé 1-2 m-re és adj utasítást neki. Ha akkor is végre hajtja nincs gond.

10. kinga08 (válaszként erre: 9. - R75)
2022. júl. 26. 14:11
Rengeteget hintázik, motorozik, fel-le mászik dolgokra(amitől szívbajt kapok), Egyedül lépcsőzik, labdázunk. Nagyon sokat van vele foglalkozva 😪Kirakósozunk,formákat illesztünk a helyére.
9. R75 (válaszként erre: 1. - Kinga08)
2022. júl. 26. 13:12

Sok-sok hintáztatás, pokrócon görgetés, forgatás...


Ha 2-3hónapon belül sem indul el a beszédfejlődés, megér egy vizsgálatot. Valszeg TSMT tornát javasolnak, ha úgy adódna.

8. kinga08 (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. júl. 26. 12:44

Nálunk pont fordítva, férjem csitítgat, hogy semmi gond nincs vele. 😅

Védőnő azt a tanácsot adta, hogyha szeptemberben még nem beszél, vigyük el szakemberhez. Ez 2 hónap, változna ilyen kevés idő alatt valami? :(

7. halao12 (válaszként erre: 1. - Kinga08)
2022. júl. 26. 10:50
A szomszédunk kisfia is így volt mint a férjed. 2,5 évesen még nem beszélt de mindent értett. Aztán egyik napról a másikra már mondatokat mondott. Én nem aggódnék.
2022. júl. 26. 08:55
Egy beszedindító fejlesztés sokat segít. De nem valószínű, hogy gond van. Azért még csak két éves, nem maradt le semmiről.
5. Highlander73 (válaszként erre: 1. - Kinga08)
2022. júl. 26. 07:47

Szerintem ne aggódj!A fiúk általában később kezdenek beszélni!(2 lányom és egy fiam van.)

Ha mindent megért nagy gond nem lehet!

Ha 3 évesen sem beszél akkor kell szakember!

Nyugodj meg 1-2 év és szóhoz sem jutsz Tőle! 😊

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Kinga08)
2022. júl. 26. 07:10

Szerintem aggódni nem kell, de én a saját megnyugtatásom miatt elvinném szakemberhez. Az én fiam is későn kezdett beszélni, az idő távlatában már nem emlékszem a korára. A férjem már aggódott, én még nem, de elvittem megnézetni, mert sosem bocsájtatottam volna meg magamnak, ha későn kapok észbe.

Vannak olyan esetek, amikor a "fejlődjön saját ütemében" a fejünk homokba dugása. A tied még nem az :DDDDD

3. LBO
2022. júl. 26. 06:48

Vannak korábban érő gyerekek és vannak akik kicsit lassabban fejlődnek. De ha neked megnyugtatóbb lenne egy szakember véleménye, akkor igenis vidd el.


Esetleg védőnő, gyerekorvos véleményét is kikérheted.

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Kinga08)
2022. júl. 26. 06:40

Nekünk a doki 2éves státuszon azt mondta,hogy egy 2èves legalàbb 50szót kell ismerjen.Én kicsit baromságnak tartom az ilyesfajta szigorú megfigyeléseket,elvègre had fejlődjön már minden gyerek a sajàt ritmusàban,ez nem verseny.

Hidd el nem marad néma,sőt lesz olyan mikor annyit fog beszélni,hogy már vàrni fogod,hogy befejezze😅


Te csak tovàbbra is beszélj sokat hozzá,hidd el ràragad minden amit hall.

2022. júl. 26. 05:28

Sziasztok kedves Fórumozók!


Kisfiam 2. életévét töltötte 12-én és még nem beszél. Legelső szava "autó" volt, ami szerintem nem egy egyszerű szó. Azt hittem nem is lesz gond a beszéddel, dehát csak nem akar még.

Szavakat mondogat, megérti, amit beszélünk neki. Sőt, ha megkérem, hogy dobjon ki valamit a szemétbe, vagy hozzon valamit oda nekem, megteszi.


Sokat olvasok neki, mondókázunk.Babakorától kezdve énekeltem neki, nagyon szerette. (Nincs jó hangom pedig 😅)

Férjem anyukája mesélte, hogy a férjem 2,5 évesen kezdett el beszélni, de akkor folyékonyan. Nos, engem ez nem vigasztal. :(

Szerintetek kell aggódnom? Vagy vigyem el szakemberhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook