Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan tanítottátok meg a gyerekeket egyedül enni, bilire szoktatni és rávenni hogy próbáljon beszélni? fórum

Ti hogyan tanítottátok meg a gyerekeket egyedül enni, bilire szoktatni és rávenni hogy próbáljon beszélni? (beszélgetős fórum)


2016. jan. 21. 21:29
Te hogy tanultál meg gyerekeket enni? Ezt olvastam. :))
23. erikpipi (válaszként erre: 1. - Shyana)
2011. szept. 6. 15:29

Az első önálló evésnél kivette a kanalat a kezemből, azóta is önállóan eszik. Akkor volt 6 hónapos.

Bilizést nem erőltettem, látta a testvérét mit kell csinálni. Soha nem ült bilin, csak wc-n.

Beszélni magától, foglalkoztunk vele. egyébként is már csecsemőnek is nagy dumás volt, állandóan magyarázott, csak mi nem értettük:)

22. c130f7eb3b (válaszként erre: 20. - 9e32886f4a)
2011. márc. 30. 15:17
Ez igaz, meg azért is van a sok beszédhibás gyerek, mert a mesefilmekből utánozza az "artikulációt", és sajnos, sok szülő nem beszél hozzájuk, mert "úgysem értik"... na, ettől mindig kiakadok...
21. c130f7eb3b (válaszként erre: 18. - 2e0264df59)
2011. márc. 30. 15:14

Sose aggódj emiatt, nem fogja megszokni. Hadd beszélgessenek együtt, ahogy nekik jó, de Te ne fogadd el a kislányodtól a kisfiad nyelvét. Meglátod, nem lesz semmi baj. :))

A húgom 6 évvel fiatalabb nálam, életemben nem ettem annyi répafőzeléket, mint akkor, különben is világéletemben utáltam a répapempőt, de nálam működött a testvérféltékenység, és mindig azt akartam csinálni, amit ő. Az természetes, hogy kistestvér mellett a nagy "visszafejlődik", de ez nem végleges.

20. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Shyana)
2011. márc. 30. 15:06
Nekem még nincs saját gyerekem,ám nagyon sokat pátyolgattam annak ideján unokaöcsém mikor kicsi volt. Nálunk öcskös utálta a pelust így nagyon hamar rászokott a bilire, a kiskanalat pedig a kezébe kell adni megmutatni neki a helyes fogást és enni fog :) beszélni pedig nagyon sokat beszélgess vele foglalkozz vele amennyit csak tudsz, sokan ott rontják el hogy leültetik a gyereket a tv elé azt majd lesz valami. Viszont soha ne gügyögj a gyereknek csak is tisztán érthetően ejtsd a szavakat. A legtöbb beszédhibás gyerek ezért van mert egyfolytában gügyögtek meg sejpítettek neki.
19. 2e0264df59 (válaszként erre: 18. - 2e0264df59)
2011. márc. 30. 14:11
pl: szépen mondta már, hogy autó, a nagy mindig a tütü szót használta (mert ugye úgy tudta hamarabb) és most már csak az mondja. Maximum: aaaaatütü
18. 2e0264df59 (válaszként erre: 17. - C130f7eb3b)
2011. márc. 30. 14:09
szerencsére senki nem gügyög hozzájuk, csak a nagy veszi át a kicsi szavait (aki amúgy tisztán és érthetően beszél és 16 hósan már egyszerű mondatokat mondott) és úgy kommunikál vele és ezért félek, hogy mivel sokat vannak együtt így szokja meg.
17. c130f7eb3b (válaszként erre: 16. - 2e0264df59)
2011. márc. 30. 13:10
Ne aggódj! Nem fejlődik vissza egyik sem, dehogy!!! Ez természetes dolog... majd kinövi. Nincs ezzel semmi baj. A lényeg, hogy Tőled, és a velük foglalkozó felnőttektől úgy hallják a szavakat, ahogy azt a későbbiekben ejteni kell. És aki gügyög hozzájuk, arra nyugodtan szólj rá. Inkább ő sértődjön meg, mint a gyerek legyen beszédhibás. :)))
16. 2e0264df59 (válaszként erre: 14. - C130f7eb3b)
2011. márc. 30. 13:05
a beszéddel nekem most pont ez a problémám: kisfiam alkot saját szavakat, én mindig a valódit mondom neki, kislányom (3 éves) meg átveszi tőle és azt mondja neki. Szegénykém, csoda, hogy már most visszafelé fejlődik?
15. Shyana
2011. márc. 30. 13:05
köszönöm a sok segitséget,akkor próbálkozok :)
14. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Shyana)
2011. márc. 30. 13:00

Ha van rá mód, közösen étkezzetek, ültesd őt is az asztalhoz. Eleinte minden tiszta maszat lesz, de ettől szép az élet. :)) A pelushoz türelem kell, mert ezek nagyon kényelmesek a gyerek számára, nem csípik fel a popsijukat, tehát eszük ágában sincs bilizéssel időt tölteni. A nyár valóban jó a leszoktatáshoz, a pisis bugyi már zavarni fogja. Előbb-utóbb egyébként kialakul bennük a szobatisztaság igénye, és akkor már harcolni fognak a pelenka ellen.

Beszélj sokat vele, hozzá, énekelj, mondókázz, de ha arról beszélsz, hogy éppen mi történik, mit lát, mit csinálsz, az is jó, csak élőbeszéd legyen. A tévét hírből se ismerje! Mindig tisztán beszélj hozzá, ha megszólal, akkor se használd az ő pösze kifejezéseit, akármilyen aranyosan hangzanak, mert akkor így fog rögzülni benne, és azt a későbbiekben nagyon nehéz lesz korrigálni. Vagyis: aki "gyereknyelven" beszél a gyerekével, az árt neki...

A tiltást ne használd, mert nem érti, helyette utasíts: pl. ha azt mondod, hogy ne rángasd a függönyt, akkor visszamosolyog és cibálja tovább. De ha azt mondod, engedd el a függönyt, akkor el fogja engedni.

13. Tütter (válaszként erre: 11. - 2e0264df59)
2011. márc. 30. 12:59
Ez tényleg fontos, ne olyat adjunk neki, amit folyton kipotyog a kanálról, és lehetőleg szeresse is nagyon azt az ételt :) A sikerélmény tényleg nagyon fontos. Az én kisfiam- már három éves, de most jött rá megint, hogy a rizset kézzel is lehet enni. Azt hiszem nem lesz tőle semmi baja, ha játszik kicsit az étellel. MAjd megmossa a kezét, és megmarad neki szép emléknek. Ha mindent csak tiltunk, a végén még elrontjuk a gyerekkorát :)
2011. márc. 30. 12:54
a bilihez meg annyit, hogy mivel a mai pelenkák ilyen szuperek gyakorlatilag fogalma sincs arról, hogy mi az ami belekerül, ezért van, amelyik gyerkőc már érzi az ingert, de mégsem érti igazán, hogy a szülő mit vár tőle. Ezért is könnyebb nyáron. Ha ott áll majd a tócsa közepében elkezdi kapisgálni :-)
2011. márc. 30. 12:51
az evéshez annyit fűznék hozzá, hogy természetesen olyat kell neki adni amivel könnyen boldogul. A sikerélménytől méginkább megjön a kedve.
2011. márc. 30. 12:42
Az evés is automatikusan történt nálunk. Nem voltam rest a kezébe adni a kanalat, vagy a vizespoharat már egy éves kora előtt sem. IGY egy évesen már egyedül szépen kanalazott, egyedül ivott üvegpohárból. Ügyetlenségért sosem szidtam le, hogy leöntötte magát, vagy épp leette a ruháját. átöltöztettem, ha kellett egy nap akár 8-szor is. De hamar rájött hogyan kell úgy inni, hogy ne öntse ki a pohárból a vizet. Ha nem gyakorolja, nem fogja tudni.
2011. márc. 30. 12:40

szia! kisfiam 20 hónapos kora körül kezdett mondatokban beszélni előtte csak anya, baba, ilyesmi.. Nem lehet siettetni a dolgot. Ő csak figyel, és egyszer csak, megszólal. De utána már alig lehet őket lelőni is :)

A bilizés nálunk könnyen ment. Erőltettem többször, igértem fűt-fát, ha ráül a bilire, netán bele is pisil. NEm igen akarta, nem is értette miért akarok neki ilyen ocsmányságot, hisz a pisinek a pelusban a helye- ezt szokta meg, ez volt természetes neki. Ha meglátta a bilit eldugta a szekrény mélyére. Egy nap a játszótéren látta, hogy egy kislány a fűbe pisil. Ez annyira megtetszett neki, hogy aznap délután már ő is bilibe pisilt, másnap már a déli alváshoz sem akarta felvenni a pelust, és nem is történt semmi baleset, és egy hónappal később már éjszakára sem engedte magára adni a pelust, hisz ő már nagyfiú volt, szólt, ha pisilnie kellett. Nem voltak balesetek, nagyon egyszerűen ment nálunk a dolog. 2 éves, 1 hónapos volt, mikor leszokott a pelusról. Ha megért rá, úgyis bilibe fog pisilni, ha meg nem, akkor hiába erőlteti az ember. Persze nyáron könnyebb.

8. 2e0264df59 (válaszként erre: 5. - Shyana)
2011. márc. 30. 12:37

onnan, hogy elkezdi elsajátítani azt a tevékenységet amire adsz neki lehetőséget :-)

pl: kanalat a kezébe, szótagokat, szavakat mond, észreveszed rajta, hogy valamelyest tudja szabályozni a vizeletet-székletet (ez nem mostanába lesz, ha jól emlékszem másfél évest írtál)

7. Shyana (válaszként erre: 6. - Szemmelver)
2011. márc. 30. 12:32
köszönöm :) és a bilizésröl mit gondolsz?
6. szemmelver (válaszként erre: 4. - Shyana)
2011. márc. 30. 12:28
nincs ezzel baj, csak beszélgess vele:) majd menni fog:) ha 2 éves koráig nem mo d semmit akkor megkésett beszédfejlődésű, de ne aggódj! nem szabad semmit sürgetni, minden gyerek más és más, máskor érik be az idegfejlődése. te csak beszélj hozzá és engedd, hogy kibontakozzon:) ja! és ne olvass a gondolataiba:) hagyd, hogy "elmagyarázza " mit akar:)
5. Shyana (válaszként erre: 3. - 2e0264df59)
2011. márc. 30. 12:25
honnan tudom hogy érett e már rá?
4. Shyana (válaszként erre: 2. - Szemmelver)
2011. márc. 30. 12:25
sokat beszélek hozzá és kérdezget a maga kis nyelvén de a szavakat nem akarja mondani,csak 1-2 szó megy neki
2011. márc. 30. 12:21

Szia!

Amiket felsorolsz azok attól is függenek, hogy érette-e már rá a gyerek. Természetesen a lehetőseg biztosítani kell, hogy próbálkozzon és sokmindenre magától rájön majd.

2011. márc. 30. 12:20

Adja kezébe kanalat és együtt egyen a család, majd megtanulja

külön nem kell tanítani, csak lássa a mintát és mutasd meg neki, hogyan fogja a kanalat! de ne adj neki olyan idióta kanalat, hanem normális kis teáskanalat!beszélni is akkor fog, ha sokat beszélgetsz vele, mindent elmondasz neki

2011. márc. 30. 12:17

Sziasztok!

Nekem most lesz jövő hónapban másfél éves a kisfiam. Érdekelne hogy ti hogyan tanitottátok meg a gyerekeket egyedül enni,bilire szoktatni és rávenni hogy próbáljon beszélni. Ő az elsö gyermekem és fogalmam sincs hogy mikor és hogyan álljak neki a dolognak. Várom a tanácsokat és a tapasztalatokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook