Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megítéltek néha másokat a helyesírásuk alapján? fórum

Megítéltek néha másokat a helyesírásuk alapján? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2016. dec. 23. 13:25

Nem néha, mindig!

És nekem az is számít, milyen az írott szöveg formaisága: megfelelően tagolt-e, hogy egy kellemes, igényesen megformált, áttekinthető, felépített szöveget látok-e, tökéletes helyesírással, vagy egy slendrián, rendezetlen, igénytelen betűfolyamot.


Az vagy, ahogyan írsz :)

201. MZsanett (válaszként erre: 199. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 23. 13:23
Szerintem az is nagyon kiábrándító, ha egy férfinak rossz a helyesírása.
200. kristo_f (válaszként erre: 199. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 23. 13:23

Volt szerencsém helytelenül író csajhoz, de nem láttam "hátrányát" :)

Ha tudom hogy ez számit , elküldöm a kéz/gépírását grafologushoz

2016. dec. 23. 13:18
Férfiakat nem...De nőket már igen...Egy nőnél ugyanis a helyesírás milyensége szorosan kapcsolódik nálam a nő egyéniségéhez,intelligenciájához,milyenségéhez...Csinos,intelligens,és jól öltözött,pedáns nőt én nem tudok elképzelni csapnivaló helyesírással,és fordítva...Szóval a nőknél nagyon számít a helyesírás...Viszont egy tökéletes helyesírásu FÉRFI esetében nekem valahogy mindig feminin jellegünek tűnik az ilyen illető...
2016. okt. 5. 14:00

Természetesen megítélem, de arra jobban neheztelek, aki divatot csinál az elírásból, hanyagul ír, vagy gúnyolódik valakin, közönségesen fejezi ki magát.


Kifogástalan helyesírással is lehet valaki tapló és hibás helyesírással is, ez nem mérvadó.

Nagyon sok jó helyesírónál is megmutatkozik az intelligencia hiánya és fordítva.


Sok okos és igényes hozzászóló sem tud véleményt alkotni úgy, hogy méltó vitapartner legyen, akár a buta és igénytelen ember.


Az is zavar, ha valaki nem ismeri fel a saját írásában a hibákat. Ilyenkor legszívesebben elmagyaráznám neki, de olyan nagyméretekben fordul elő, hogy hasztalan és én érzem magam kellemetlenül.


Aki kimegy a gyakorlatból, annak nehéz visszatalálnia a helyes írásmódhoz, különösen idősebb korban.

A hosszú idő óta külföldön élők, vagy ott születetteknek sincs könnyű helyzete.


Nehéz a magyar nyelv és az alapfokú oktatás ideje alatt, - hiszen sokaknak csak az van - nem is mindenki tudja maradéktalanul elsajátítani.

Van, aki később se.


Ez ugyan nem jó, de csak ezért nem vegzálom azokat, akik bár hibásan írnak, de a mondandójuk kulturált módon kikívánkozik.


Néha magam is megakadok egy pillanatra, de olyankor egy papíron leírom a szót, a kifejezést. Sokkal jobban beugrik, mint a géppel.

Aki pötyögve ír, hajlamos szótagolva mondani és ilyenkor pl. jobban megnyom hangzásilag egy „ó”-t és le is írja. Nem is beszélve az okostelefonok használhatatlanságáról.


Tehát sok oka lehet, de mindenesetre zavaró a netes felületen. Az az érzésem, hogy ezzel is meg kell tanulnunk élni, mert tendencia. :(

2016. okt. 5. 10:48
Igen.
2016. okt. 5. 10:19
egy egy elütés alapján nem, de azért képet ad a hozzászólóról.
2016. okt. 5. 10:18
Igen.
194. unom (válaszként erre: 186. - Dodi44)
2016. okt. 5. 09:57

A saját nevemben írok.

Igen, zavar az az igénytelenség, ami a te írásaidon is látszik. Legtöbbször ráadásul nagyképűséggel párosul, erre is tökéletes példa vagy.

Nem tetszik a kritika? Magánügyed.

A véleményem változhat rólad, ha változik az írásod, bár erre kevés esélyt látok. Nálad az igénytelenség belülről fakad.

2016. okt. 5. 09:54
igen
192. zebracsikó (válaszként erre: 191. - Zebracsikó)
2016. okt. 5. 09:34

* jav. "a diszlexia/egyéb nyelvi zavar"



(a billentyűzetem meg tűzrevaló)

2016. okt. 5. 09:33

Igen.

A diszlexiaegyé nyelvi zavar és a tanulatlanság, trehányság ugyanis megkülönböztethető.

2016. okt. 5. 07:38
Mindenképpen:)
2016. máj. 27. 10:17

Igen, nyilván. Most őszintén, aki még a saját anyanyelvén sem képes helyesen leírni néhány mondatot, vajon milyen értelmi szinttel rendelkezik? Tudatlan vagy igénytelen, egyik sem méltó vitapartner és szellemi társ.


Természetesen nem arra gondolok, ha valaki lehagy egy betűt, vesszőt, elír valamit, hanem úgy általánosságban az idehányt szövegekre. Azért látszik, ki az, aki elírt valamit és ki az, aki annyira igénytelen, hogy egy mondatot sem bír normálisan leírni.

2016. máj. 27. 10:14
soha,mindig otos voltam helyesirasbol.
187. ina87
2016. máj. 23. 16:47
èn nem.de egyesek itt a hoxan igen!!
186. Dodi44 (válaszként erre: 181. - Unom)
2016. máj. 11. 06:10

Koszonom pozitiv hozzaszolasodat!

Toled mindig tanulok valamit.

Ma pl, kihagytam egy kivallo alkalmat, hogy a kezemre ulhettem volna...

Nem emlekszem arra, hogy a tarsadalmunk teged valasztott volna meg mindenki szoszolojanak, hogy masok neveben is kinyithatod a lepenylesodet.

Kar, hogy legtobbszor kigyok, bekak potyognak ki rajta...

Igazan sajnallak.

2016. máj. 9. 17:45
Igen. Végig se olvasom akkor.
2016. máj. 9. 17:16
Igen.
183. Hanami
2016. máj. 9. 17:08
Nem
2016. máj. 9. 16:51
igen
181. unom (válaszként erre: 178. - Dodi44)
2016. máj. 9. 16:43

"Melyik evbeli helyesiras szabalyai szerint a mervado a helyesiras?"

Neked egyik sem, de szerencsére ezzel senki nem veszít semmit.

2016. máj. 9. 16:41
igen.
2016. máj. 9. 16:27
miközödhozzá?
178. Dodi44
2016. máj. 9. 06:55

Melyik evbeli helyesiras szabalyai szerint a mervado a helyesiras?

Ha igazan a helyesirasnak lenne igazi szabalya, nem valtoztatnak olyan surun, mint mas a divatot...

Az egesz egy kivagyok-mivagyoksag szerintem, hogy legyen mibe belekotniuk akik "valakiknak" szeretnek gondolni magukat.

De gondoljunk vissza a tortenelmunkben, a Halotti beszed es konyorges-t a mai magyarok is eltudjak olvasni es megerteni, mig a mai angliaban elok mar nem ertik meg amit Shakespeare irt az 1500-as ev vege fele...


"Látjátuk feleim szümtükhel, mik vogymuk: isȧ, por ës homou vogymuk. Mënyi milosztben terömtevé elevé miü isëmüköt Ádámot, ës aduttȧ valá neki pȧrȧdicsumot hȧzoá. Ës mënd pȧrȧdicsumben valou gyimilcsëktűl mondá neki élnië."

Errol a helyesirashrol, mi a velemenye a Tudalekos Akadekianak es a mai azokat majmolo sisere hadnak?

2016. máj. 9. 04:45
aki magyarnak szuletett annak nem igazan nehez helyesen irnia.
176. 9345b11ecc (válaszként erre: 175. - 468d309c35)
2016. máj. 7. 04:49
Köszi! ;)
2012. szept. 21. 15:07
Én nem ítélek meg senkit a helyes írása alapján. A helyes írás egy képesség, amivel nem minden ember rendelkezik.... És igyekszem az embereket más különbözőségükkel is elfogadni és megérteni. Persze ez nem megy minden esetben.
2012. aug. 3. 12:32

Mivel vak nem vagyok, meglátom azonnal. Ez számomra természetes, hiszen évtizedeken át ez volt a munkám.

De tudok különbséget tudok tenni a tévesztés és a hiba között.

173. 91d4989ab9 (válaszként erre: 172. - C130f7eb3b)
2011. jún. 20. 20:05
betojt tyukok:DDDDDdd
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook