Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meggyógyulok! Legyőzöm a candidát! fórum

Meggyógyulok! Legyőzöm a candidát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Meggyógyulok! Legyőzöm a candidát!

2011. nov. 13. 15:05

Sziasztok, én vagy két hete tudtam, meg kenetből és vérvizsgálatból, hogy candidám van.

A szüleim olvasták, hogy almaecetet kell inni, vízzel hígítva 1-1 arányban illetve oliva olajjal kell öblögetni. Érdeklődnék, hogy nem tudtok ezekhez valami olyan megoldást amely tűrhetővé teszi ezek bevételét. Reggelente szoktam csinálni ezeket, de kb. :10 perc amíg eljutok oda, hogy bevegyem, mert annyira rosszul vagyok tőlük. Főleg, hogy eleve utálom az ecetet.

Anyuék vettek grapefriut kivonatot amit napi 3x15 -ször kell bevenni, csak azzal az a gondom, hogy hiába belerakom a teámba annyira kesernyés , hogy marja a torkomat, nyelőcsövemet. Erre nem tudok valamit, alkohol mentes. Iskolába járok, és ebédre be vagyok fizetve, lemondani nem tudom, csak annyit tudtam tenni, hogy (ha elméletileg húst sem ehetek) vegásra jelentkeztem, plusz most próbálom elintézni, hogy cukorbeteges ebédet kapjak, így a cukortól is megszabadulok, csak sajnos ehhez cukorbeteges papír kellene. Nem tudjátok, hogy ilyenkor a candida papírt nem fogadják el? Gyrost nem lehet enni?

Kérlek, ha tudtok akkor segítsetek. Édességet egyáltalán nem eszem. Nem tudom, hogy pörkölt tökmagot illetve kesudiót ehetek-e?

Illetve vannak olyan ételek amik fogyasztását nem tudom, hogy lehet, mert több honlapon is néztem már és például volt olyan ahol a sovány hús, kávé, ciprusi gyümölcsök, kakaópor engedélyezett. . +hallottam, hogy vannak boltok is ahol olyan termékek vannak amik a candida betegség során is fogyaszthatók. Hol találok ilyet?



Előre is köszönöm szépen.

18. rebi78 (válaszként erre: 17. - 706217a8a2)
2011. júl. 30. 14:13

Kedves Judit néni!

Szerintem ha vizsgálat nem mutatta ki akkor nincs gombája. Lehet hogy az csak egyszeri dolog volt az antibiotikumok miatt. Hogy mitől kell gyakran wc-re mennie azt nem tudom. Nekem egész más formájában van candidám. Nekem hüvelygombával kell évek óta küzdködnöm. Most ott tartok, hogy mivel nagyon makacsul előjött sokadszorra is, mondtam a dokinak hogy irjon gyógyszert rá, mert már megőrülök tőle. Úgy hogy most fél éves kúrát kaptam. Addig valószinű minden okés lesz. De már előre félek utána mi lesz.

Próbáljon probiotikumot szedni, hátha az segit, és főleg a cukrosat és élesztős dolgokat kihagyni.

Csak pont ez az ami nekem sem megy. :)

17. 706217a8a2 (válaszként erre: 14. - Rebi78)
2011. júl. 8. 17:51
Szia Rebi.Juditnénivagyok 64 éves.Életemben nem voltam candidás,most ért utól.Tüdőgyulladásás voltam 4-5 féle antibiotikumot szedettek el velem.Állítólag attól lettem candidas,hogy az antibiotikúmok mistt legyengült az immunrendszerem és a beleim tönkrementek,és elszaporodtak a candida gombál nálam.Én nem vagyok elhizva mindössze 56 kiló vagyok.Igaz a betegségem alatt fogytam le 60 kilóról.De nekem nagyon hiányzik az a pár kiló is.Candida diétát tartottam igaz nem sokáig.Januárban lettem tüdőgyulladásos azóta fogytam.A széklwetemből mutatták ki a candidát.Most meggyógyúltam a tüdőgyulladásból és a széklet vizsgálatból sem mutatták ki most a gombát.De nem merek ugy étkezni mint az előtt.Ha már egy kicsit is eltérek a diétától rögtön érzem a beleim nem ugy müködnek.Sokszor kell a WC re mennem és lágy a székletem.És ez idegesít.Nem tudom mit tegyek.Adjatok tanácsot.Juditnéni.
16. rebi78
2011. máj. 25. 10:52

Babocska hogy állsz a diétával? Megy?

Hétvégén ünnepeltünk és én nagyon bekajáltam a tortákból és ma megint kijött. :-(

15. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 14. - Rebi78)
2011. máj. 9. 14:18
Köszönöm,én örülök,ha segíthettem!!
14. rebi78
2011. ápr. 30. 18:09

Ezüst kolloidról én is hallottam már jókat, csak mint minden ez sem válik be mindenkinél. De egy biztos hogy egy próbát megér, ha előjönne még többször talán én is beszerzek. :)

Babocska, örülök ennek a topicodnak, ugyanis ennek a hatására úgy döntöttem hogy én is megpróbálom koplaltatni a gombáimat. :) Nem mondom hogy nem eszek édeset, de sokkal kevesebbet, van olyan nap hogy épp csak egy falatot ha már nagyon kivánom.

1. ilyen napom amikor egyáltalán nem ettem édeset, borzasztó volt, egyfolytában az édesen járt az eszem, alig birtam ki. Utána 2. 3. nap már könnyebb volt, 4. 5. nap meg már majdhogynem nem is kivántam. Csak az agyam még mindig küldi az impulzusokat hogy kávé mellé egyél kekszet! :P De azért próbálok ellenállni. Remélem legalább ennyire tudom tartani, ha teljesen nem is tudom száműzni az életemből. És bizom benne hogy talán még a koleszterinem is jobb lesz, mert mondta a dokim hogy az édes a legrosszabb a kolesznak. Hát majd meglátom júniusban.

Mondjuk bevallom húsvétkor bűnöztem egy kicsit, ugye sütöttem sütit, és bizony ha abból megettem 2 akkor már el is rontottam mindent vele, mert akkor már megint egyre jobban kezdtem kivánni az édeset. Úgy hogy nem fogok sütni ha nem muszáj, és ha nincs süti akkor talán az agyam se fog azon járni.

13. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 12. - Perrier)
2011. ápr. 30. 11:06
Köszönöm szépen,utána fogok nézni!:)
2011. ápr. 29. 18:20
Sziasztok ! Sokáig Küzdöttem én is szintén különböző vörösfoltokkal a testemen.Volt hogy halványult,volt hogy erősödött egy égető viszketés kiséretében.Jártam Mindenféle orvosnál.Először alergia...aztán mégsem,majd Gomba...mégsem.Szedtem rá tablettát,irtak krémeket,diétáztattak,de igazán egyik sem segített.Közben Kikerültem Ausztriába.Már javában kint éltem mikor a kutyusom (shar-pei) elkezdte kivakarni magát.Elvittük orvoshoz kint aki egy ezüstkoloidos vizet javasolt a kutyusomnak kezelés gyanánt mint külsőleg mint belsőleg.úgy két héten belül rendbejött a kis Lola. Már szinte el is felejtettem az egészet mikor újra előjöttek a foltjaim.És a Feleségem ötlete alapján elkezdtem én is "kezelni" magam az ezüstkoloidos vízzel.És használt.Először megszűnt a viszketés,majd szépen fokozatosan eltűntek a foltjaim.Ennek már több mint két éve!Azóta tudom milyen hatása van az ezüstkoloidoknak és hogy miért tudott meggyógyítani.Én csak ajánlani tudom neked,mert minden féle gombás fertőzést eltüntet .Egy próbát megér.Hogy ithon hol tudod beszerezni azt nem tudom,de a neten biztos lehet rendelni.Remélem tudtam segíteni!Üdv.Lali
11. rebi78
2011. ápr. 12. 11:19
Ezt az almaecetet még kipróbálom. Az a baj hogy annyi mindent már kipróbáltam és nem segitett (ill. 1 az hogy terhes lettem, de ugye azért ez hosszú távon nem működik :-) ), pedig mindig úgy megyek neki hogy na ez most biztos, és sajna nem... :-(
2011. ápr. 12. 07:33

Én olvastam régen a Kiskegyed újságba, egy evőkanál almaecetet egy deci vízbe, ezt el kortyolgatni naponta, vagy kettő hétig, addigra el is fogy az üveggel.

8 éve ezt ki próbáltam, és azóta se jött vissza, semmi étrend váltás, mert szeretem a tortát, sütiket, túlzásba nem viszem.

2011. ápr. 11. 15:10

Kitartást lányok!

Nekem mostanában volt először ilyen visszatérő gondom, remélem most már végleg elmúlik és most már nem dőlők be az édességnek. Én most azt csinálom, ha úgy érzem rágnék valami édességet inkább döntöm a vizet be még, vagy akkor is abonettet rágcsálok, megtellek vele és nem is kell az édesség, ez is szerintem csak egy pótcselekvés. Legyünk erősebbek!

8. bettike2007 (válaszként erre: 7. - 6fe1d096a6)
2011. ápr. 8. 22:09
ha szeretnél inni néha valóban rossz lehet,bár nekem ilyesféle bajom nincs,mert 1kortytól rosszul vagyok:D
7. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 6. - Bettike2007)
2011. ápr. 8. 16:03

meg az alkohol...:(


(félreértés ne essék,nem vok alkesz,csak időnként-nagyon ritkán- jól esne egy pohár bor,vagy buliban valami kis piánínó....de a kis piros bigyóim érzékenyek rá nagyon...!!!)

2011. ápr. 8. 13:39
édességről nem muszáj lemondani édesítős dolgokat enni lehet candidiásis esetén is,a cukor és a lisz,élesztős dolgok nem jók.
2011. ápr. 8. 13:32

Ilim,Erika köszönöm!!

Rebi:Drága!Tudom milyen érzés,mert bár a cikk írásakor minden rendben volt,azóta nem állítom,hogy nem inogtam meg!!!!

De igyekszem megtenni minden tőlem telhetőt,mert tényleg kellemetlen dolog...Nekem a hüvelygomba hál' Istennek már régen elmúlt,de előtte én is küzdöttem sokat,párommal megnehezítette az életünket,de leálltam a fog.gátlóról,és nem sokkal később megszűnt..

Közben kiderült,hogy a bőrbigyóim mitől vannak:pikkelysömör...!!!

De attól még a candida fennáll,és rásegít...

Kitartást mindenkinek!!!Puszi

2011. ápr. 8. 11:32

Hát erő kell hozzá az biztos. Én is hosszú évek óta küzdök hüvelygombával, pont most múlt el. És tudom hogy nem szabadna édeset ennem mert csak ez segithet és mégis, most is ahogy olvaslak egyik kezemben a kávé másikban egy szelet keksz. :( Ez a gyengém és egyszerűen nem tudok róla lemondani. Nincs hozzá elég akaratom. Mindig megfogadom hogy ma csak egy nagyon picit eszek édeset egyszer, és este már megint azon jár az eszem hogy mit is ehetnék. Úgy utálom magam emiatt.

Tavalyelőtt abbahagytam a fogigátlót mert babát szerettünk volna. Ezzel a panaszaim meg is szüntek, azt hittem hogy a tabi volt a ludas, örültem. Teherbeestem, megszületett a pici babám tavaly nyáron, semmi gond, egészen novemberig, azóta már ötödször volt megint.

Volt hogy a dokim gomba ellen irt ki gyógyszert 4 hónapra, havi 1-szer. Addig jó volt, de amint nem volt már vissza is tért. Egy vagyont költöttem már patikára és mégsincs erőm, akaratom hozzá....

3. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 1. - 6fe1d096a6)
2011. ápr. 8. 11:25
Gratulálok ahhoz,hogy eljutottál afelé,hogy meggyógyulj!Sok kitartást kívánok hozzá!!
2011. ápr. 8. 10:41
Hajrá Babó!♥
2011. ápr. 8. 10:08
Tavaly nyáron leküzdöttem, most visszajött. Be kellett látnom, nem csak szemlélet-, hanem életmódváltás is szükséges a teljes sikerhez.
Meg akarok gyógyulni, és tudom, hogy rajtam áll, vagy bukik. Ezúttal olyan fenékberúgást kaptam, ami padlóra küldött! De már tápászkodok felfelé!

Ugrás a teljes írásra: Meggyógyulok! Legyőzöm a candidát!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook