Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megfelelő kórház a közelben? fórum

Megfelelő kórház a közelben? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megfelelő kórház a közelben?

2009. dec. 30. 20:03

A Belügyminisztérium kórházában szültem. Ez volt az első és az utolsó is... :-((

Úgy bántak velünk, mintha a börtönben lettünk volna, a kutyákkal különbül "beszélnek".

2008. dec. 23. 15:19

nincs a közelben...

60-70kmt kell utazni miatta ha be kell feküdni netán.

2008. ápr. 14. 12:59

Egy kicsit más....

Sajnos sokszor több 10 vagy száz km-t kell utaznia az embernek azért, hogy megfelelő ellátást kapjon. Nagyon dühítő, bosszantó, és elkeserítő. Ez a nemtörödömség, a minősíthetetlen hozzáállás került majdnem az akkor 5 hetes kisfiam életébe. Néhány órája volt hátra.

Sajnos teljesen mindegy hogy az ember milyen panasszal megy, és milyen osztályra. Sokszor az sem megoldás ha fizetsz. Ha az embernek fontos a maga, és hozzátartozója, akkor addig kell menni, míg az ember nyugodt, és megbízik a dokiban.

2008. ápr. 14. 11:42

Sziasztok!

Van közületek valaki, aki veszprémi? Valahogy úgy érzem, hogy itt sem akarnak tb-támogatásra semmit se elvégezni. 4 hete derült ki, hogy terhes vagyok, magándokihoz mentem (8.000,-Ft), 6 hetes terhességet állapítot meg. 2-3 hét múlva kellett volna visszamennem, de nem akartam megint ennyi pénzt kifizetni, kértem időpontot az sztk-ban. 3 hetet kellett várnom rá, és rossz helyre adtak időpontot, nem tudtak ultrahangot csinálni. Most meg közölték, hogy a 12. hét után kérjek időpontot a kórházba. Teljesen kiakadtam, hogy ha az ember nem fizet, nem is törődnek vele. Valaki szült mostanában Veszprémben?

10. Mandula71 (válaszként erre: 9. - Apuka1)
2008. márc. 6. 18:53

Nem minden szülész orvos ilyen és azzal sem értek egyet, hogy így is, úgy is fizetni kell. Én ugyan a területileg illetékes kórházba mentem a 9 hónap során és mindig ugyanahhoz az orvoshoz, aki persze így nem kérhetett pénzt a vizsgálatokért, de ettől függetlenül végig segítőkész és hozzáértő volt. A szülésre nem hívattuk be, bár lett volna rá lehetőség, csak ÉN úgy gondoltam, hogy nem tudnék annyit fizetni, amennyit megérdemelne. Egyszer ugyanis rákérdeztem nála, hogy mennyibe kerül a szülés, ő erre azt mondta, hogy nem mondhat árat, de nem is tud; ezt rám bízza. Ennek ellenére a szülés időpontjához közeledve mindig megmondta, hogy mikor lesz bent, és azt is előre közölte, hogy melyik az a nap, amikor egyéb családi ügyei miatt nem tudom elérni. Tehát akár az utolsó percben is meggondolhattam volna magam, ha úgy érzem, hogy mindenképpen nála szeretnék szülni.

Az ügyeletes orvosokkal is jó tapasztalataim voltak, úgyhogy létezik olyan kórház és olyan orvosok, akiknek nem a pénz a egfontosabb, anélkül is maximális ellátást nyújtanak.

2008. márc. 6. 18:18

Dr Ádám Zsolt és a pénz, az az a szülés ára!?


A történetünk röviden: I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, Budapest.

A feleségem állapotos lett, nagy volt az öröm, elmentünk Ádám dokihoz, aki ezt hivatalosan is megerősítette. Ezután sajnos volt egy kis bevérzés mikor a nejem bekerült két napra a kórházba, ahol az ügyeletes orvos ellátta. Ádám doki közölte, hogy majd otthonról hívjuk fel, és a továbbiakat megbeszéljük. (Három nap után sikerült utolérni.) Egy hónap múlva elmentünk kontrollra a kórházba, ahol 3 óra várakozás után bejutott a nejem, majd közölte vele Ádám doki, hogy minden rendben, de a vizsgálat a kórházban mivel nem ide tartozunk alkalmanként (2 perc) 5 ezer Ft-ba, a szülés 80 ezer forintba fog kerülni!!! Az első 5 ezret oda adtuk.

Ezen kicsit felhúztam magam, de gondoltam megvárom a következő vizsgálatot, melyre szintén 3 óra várakozás után sajnos már nem jutottunk be, mert Ádám doki elment egy szülést levezetni (ezzel természetesen semmi gond). Mi visszakértük a kiskönyvet és csöndbe távoztunk…

Kíváncsi vagyok, hogy minden szülész orvos ilyen pofátlan, vagy csak nekünk sikerült kifogni egy ilyet!? Tudom, hogy így is, úgy is fizetni kell, csak nem mindegy hogyan!

8. Dézsa (válaszként erre: 4. - Vanet)
2008. febr. 22. 00:04

Kedves Vanet!

Jómagam nem tudok a keszthelyi szülészetről semmit, de hallottam két ottani dúláról akiktől szerintem bátran kérhetsz tanácsot. Elérhetőségüket megtalálhatod a www. module.hu oldalon.

7. 09ca1d3343 (válaszként erre: 6. - Ibi80)
2008. febr. 21. 21:36

Szia!

Sajnos,úgy tudom,hogy védőnőt nem lehet választani. Azt kapod,amelyik arra területre van osztva.

Pedig jó lenne,ha lehetne választani.

Nálunk is járt egy védőnő,aki a helyettes helyettese volt, szegényke magyarázott nekem a 15 hónapos oltás mellékhatásairól,mire rájött,hogy a 18 hónapos oltásra megyünk...Na,ennél nagyobb gáz ne legyen vele :)))


Kérdezd meg az orvosodat,hogy tud-e valakit ajánlani és esetleg azzal felvenni a kapcsolatot...

2008. jan. 25. 11:44
Sziasztok. Szeretnék érdeklődni, hogy mit lehet tenni olyan esetben, ha nem törődnek a kismamákkal a korházba, ha épp nincs bent a saját orvosa. Védőnőt miért nem lehet választani? Én 35 hetes terhes vagyok, és már el is küldött a 36 hetes vizsgálatokra, persze a korházba engem néztek h...ének, és elzavartak azzal, hogy beszéljek az orvosommal, aki másnap este lesz bent ügyeletbe. Hogy lehet ilyen tudatlan egy védőnő? Mit lehet tenni ilyen esetben?
2007. nov. 30. 14:18

Sziasztok!


Nekem most két hetes a kislányom, de csak pár napja jöhettünk haza a gyerekkórházból, ugyanis az újszülöttosztályon kapott egy fertőzést, plusz kezdődő tüdőgyulladása volt. Nem is ez a legnagyobb probléma, hanem az hogy hanyagság vezetett odáig. Volt olyan, hogy vizes hajjal hozták végig a folyosón szoptatni. Próbálta én törőlni neki, de addi már huzatot kapott. A fertőzést pedig megdöbbentő módon kapta meg. Egy olyan bacit tenyésztettek ki a torokkenetéből, ami a székletben van. Vagy pelenkacsere után nem mosott kezet a nővér, vagy Wc után etette.

Kérdem én normális dolog ez??! Amíg a kórházban voltunk naponta több babát is áthoztak mert beteg lett. Nem hiszen el hogy nem lehetne ellene semmit sem tenni. Egyébként ez a kórház Gyulán van... Azt hiszem ezzel elmondtam mindent!

2007. nov. 22. 15:51
Sziasztok! Egyelőre Budapesten élünk, de tavasszal szeretnénk Keszthely környékére költözni. A babánkat júliusra várjuk. Kérdésem a következő: tud valaki baba-mama barát kórházat Keszthely környékén? Nem szeretnék kikötözött lábbal, innivaló nélkül, az orvos ütemében gyereket produkálni. Az otthon szülésen is gondolkodom, mivel az anyukám is szülésznő, és az ő vélemyénye is az, hogy a gyerek ott van nagyobb biztonságban, ahol az anya érzi magát biztonságban, márpedig a kórházakra ez nem mindig igaz. ( ő rendszeresen ad titokban inni a kismamáknak - totál hülyeség, hogy ez tilos - és ha nincs más ott, lesegíti őket az ágyról egy kicsit sétálni, hadd segítsen a gravitáció :)Szóval ha van valakinek valami jó tapasztalat Keszthely közeli orvoról ,vagy szülészetről, kérlek írjon nekem. Köszönöm!!!
2007. nov. 22. 15:01

Ez már tényleg felháborító!

Főleg,hogy a saját szakmabeliek így állnak az emberhez! Könyörgöm,hol élünk?

Hogyan tervezzük a jövőt?

Nálunk ráadásul,mindennek,mindenkinek van árfolyama. Hallottam olyan sztorit,hogy a főorvos visszaadta a borítékot,mert keveselte a pénzt! Szerintem az ilyen ember adja vissza a dr-i címét is!!!

2007. nov. 22. 14:33

Szia!

Én Szolnoktól 16 km-re lakom.Az illetékes kórház itt lenne.

Ápolónő vagyok,gyakorlati időmet ott töltöttem.

DE,2007.július 11-én,Budapesten,a Bajcsyba adtam életet kisfiunknak,Balázsnak.

Szomorú,hogy ezt kell mondanom,de utaztunk inkább 100 km-t,csak megfelelő ellátást kapjunk.

Az sem számított,hogy eü-i dolgozó vagyok.

Mikor bent feküdtem egy ápolónő nyomdafestéket nem tűrő hangnemben beszélt velem(nem hagytam,jelentettem).Tisztelet a kivételnek.

Fogadott dokim egy neves főorvos volt,aki megkapta a kötelező "hálapénzt",mégis félrekezelt!

Szóval igen,sajnos el kell menni,ha biztonságban akarja magát tudni az ember,vagy ha csak emberséges bánásmódra vágyik.

Mi a Bajcsyban találtuk ezt meg,fiam születése felejthetetlenül jó,és megható pillanat volt. :)

Üdv.

2007. okt. 25. 12:03
A lakhely szerinti kórházban az ellátás megfelelő, vagy csak kényszerből kell odamennem? Mit tehetek, ha a kórházban nem érzem magam biz-
tonságban, mert az előítélek miatt hátrányosan
kezelik az embert? Az embert, a nőt, a kismamát, aki életének legszebb élményére készülne...

Ugrás a teljes írásra: Megfelelő kórház a közelben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook