Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megéri-e szerintetek eladni egy márkás szemüveget? fórum

Megéri-e szerintetek eladni egy márkás szemüveget? (tudásbázis kérdés)

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Eandi78)
2013. febr. 27. 21:36

Ide a faluba ugyanaz a látszerész jár évek óta. Többször is jön egy évben. A kész szemüvegeket is elhozza. Van náluk drága divatos is, de van szép és olcsó is.

Ha másutt járok, és utamba akad egy szemüvegbolt meg szoktam nézni a kirakatát. Néha ott is látni a két majdnem ugyanolyan szemüveget drágán és olcsón is!

Nem arra gondoltam, hogy a meglevő lencse alapján ugyanolyat rakatni bele, hanem egy teljesen másik lencsét, szemvizsgálat után! A műanyag keretek deforműlódnak kicsit, én úgy tudom, és félnek, hogy eltörik, mikor belerakják az új lencsét.

2013. febr. 27. 21:19

Optikusok akkor nem örülnek, ha nincs meg a kerethez az eredeti lencse, ami alapján elkészítik hozzá a dioptriást. Nem tudom jobban elmagyarázni, van valami neve annak a lencsének. Állítólag kevésbé lesz pontos, ha már a benne lévő alapján készítik. Nálam teljesen új keretben kellett cserélni, nem volt céljuk, hogy új keretet adjanak el, csak figyelmeztettek, hogy talán kevésbé lesz tartós. Ez 8 éve volt, még megvan a szemüveg és ép.

Szeretem a márkás és drága keretet, mert tartós. Előtte voltak olcsóbbak 1-2 év alatt szétestek, pedig ritkán hordom. Itt vidéken a drágáért kell könyörögni és kicsi a választék.

2013. febr. 27. 20:55

Tudom, vannak ilyen felindulások...:-)

Legközelebb csak nyugodt állapotban indulj el szemüveget csináltatni.

Ha megnézeted a szemed, akkor ne a rendelés végére menj, inkább korábbi időpontban, amikor még nem fáradt és fásult, aki vizsgál.

A férjem járt úgy, hogy eleve rossz szemüveget készítettek neki.

16. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2013. febr. 27. 20:29

Én nem tudom milyen felindulásból választottam ezt a szemüveget annak idején (3-4éve)...mivel akkor se volt az a rengeteg pénzünk.Na de mind1 nem is erről van szó.

Így,h sz.gépezek és messze van a gép,mindig fel kell vennem,mert különben összefolynak a betűk.Így érzem,ha a tv-re is nézek teljesen élesen látok,nem úgy mint szemüveg nélkül.

2013. febr. 27. 20:27

Nagyon szívesen segítettem! :-)

Esetleg majd mondd el, mire jutottál, hogyan sikerült a dolog?

2013. febr. 27. 20:26

Ja..és még egy apróság:

A legtöbb esetben a méregdrága kerethez borzasztóan hasonlító keretet is árulnak ugyanott, csak sokkal olcsóbban. Én mindig ragaszkodom az olcsó kerethez, akkor nagy nehezen előszedik!!! És volt már, hogy az olcsóbb sokkal jobban is tetszett, mint a drága.

13. Bucóka20 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2013. febr. 27. 20:25

Értem.

Köszi a segítséget!:)

2013. febr. 27. 20:24

Ezt majd a látszerésztől kérdezd, nem értek hozzá.

Azt tudom elképzelni esetleg, hogy nem lehet akármilyen színt az adott dioptriában kapni.

11. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2013. febr. 27. 20:21

Rendben.:-)


Van jelentősége szerinted,hogy színes e a kontaktlencse vagy sima???

Gondolom árban igen,hatékonyságban gondolom ugyan olyan.

10. Guruljka (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2013. febr. 27. 20:21

Inkább nézesd meg a szemed, és cseréltesd ki a lencsét, ami benne van, akkor majd látsz vele!

Sok akció van, keress egyet, hogy ne legyen nagyon drága a lencse. Egyáltalán nem biztos, hogy bírod a kontaktlencsét, azt nézetted már?

9. Bucóka20 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. febr. 27. 20:20
Igazad van,akkor optimálisabb lenne megtartanom a szemüveget és úgy vennem kontaktlencsét.
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2013. febr. 27. 20:20

Mindenképpen buksz rajta. Az optikus nem nézi a márkát, de nem szeretnek használt keretbe rakni másik lencsét. Mindenkit új keretre akarnak rábeszélni.

Eddig sokszor csináltattam az újabb dioptriát a régi keretbe, Mindig makacskodnom kellett, és mindig saját felelősségemre csinálták. És még soha nem volt gond!

Tehát, aki megvenné Tőled, nem biztos, hogy tudja használni is. Emiatt nyilván nem adna érte sokat, hogy ő maga is minél kisebbet bukjon...


Pár ezer meg már nem sokat számít a kontaktlencsénél...inkább gyűjtögess még.

7. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2013. febr. 27. 20:18

Dioptriás.Szinte sosem hordom,de megvettük régen,mert akkor a suli miatt kellett és megtetszett.Most is nagyon tetszik ,szép,fiatalos,csak nem tudom megszokni.De látni nem látok.

Akkor azt mondod nem éri meg eladni.:-S

2013. febr. 27. 20:16

Szóval szerinted nem lehet ,,bukás,, nélkül eladni?

Természetesen nem 60.000Ft-ért akarom,csak nem pár ezerért.

2013. febr. 27. 20:16

Még lehet, hogy a kontaktlencse nem válik be, vagy olyan helyzet adódik, hogy kell a szemüveg!

Én régóta szemüveges vagyok, és van barátnőm, aki kontaktlencsét hord.

Nem jó pl. ha poros helyen vagy, mert rondán begyulladhat a szemed. Vagy lehet bármi más is, ami a szemüveget teszi szükségessé.

Elég csak annyi, ha éppen nem tudod megvenni a tároló- vagy tisztító folyadékot, máris szüneteltetni kell a viselését.

2013. febr. 27. 20:13
Nem hinném, hogy ebből fog megoldódni a kontaklencse gondod....
2013. febr. 27. 20:12

Napszemüveg? Vagy egy dioptriás szemüvegre gondolsz, ami márkás keretben van?

Ha lenne ilyenem, akkor sem adnám el. Ha venni akarnál egyet, nem kapsz annyiért, mint amennyiért a meglevőt tudod eladni!

Ez nemcsak szemüvegre igaz.

2013. febr. 27. 20:11

Szemüveget vagy csak keretet,azért,hogy kontaklencsét tudjak vásárolni.

Pár éve vásároltam,de nem nagyon hordtam.

Akkoriba került lencsével együtt majdnem 60.000Ft-ba.

2013. febr. 27. 20:09
A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy megéri e szerintetek eladni egy márkás szemüveget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook