Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Medence vizének tisztán tartása fórum

Medence vizének tisztán tartása (beszélgetős fórum)


12. hóvirág58 (válaszként erre: 9. - Varadero)
2020. júl. 8. 10:49
Azt az egy evőkanálnyit mennyi vizbe teszed mekorra a medencéd?
2020. jún. 30. 13:32
köszönöm szépen a válaszokat! már nézelődök vízforgató után! :-)
10. MenoPause (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. jún. 29. 16:43
Mi évekkel ezelőtt kezdtünk medencézni. Akkor többe került a Homokszûrõs vizforgato mint a medence, de az már az ötödik szezont szolgálja ki míg a medence egy-ket szezont bír csak ki. Egy feltöltéssel, vizforgatassal és kevés vegyszerrel kihúzzuk a nyarat.
2020. jún. 29. 14:22
Amit még érdemes beletenni: Hypo por (granulátum amit háztartási boltokban lehet venni. Mikor megy a vízforgató egy evőkanálnyit kell elszórni a vízben jól szétterítve. Kétnaponta szoktuk. A tablettát amit említettek már a vízforgatóba kell beletenni a szűrőházba. Ja és a szűrőt hetente kell cserélni. Vegyél egy tartalék szűrőt és heti rendszerességgel cseréld, majd észre fogod venni, hogy tele lesz bogártetemmel és nyálkás moszattal. A használt szűrőt jól ki kell slagozni és fertőtlenítős vízbe beleáztatni. Ha ezekre figyelsz akkor egy szezonban elég egy medencetöltésnyi víz.
2020. jún. 29. 13:51
Amit mi vettünk hozzá: a tablettához az előttem említett gomba, amiben a víz tetején könnyen úszkál a tablettadarab (auchanban olcsón beszerezhető), egy lepkeháló, amivel ki lehet szedni a beleeső bogárkákat és egy takarófólia éjszakára, valamint ha nem használjuk. A takaró alatt a víz is jobban melegszik és sok kosztól, párolgástól megóvja a vizet. Szűrőt még kaptunk a medencéhez, az nálunk 0-24 órában megy, naponta- kétnaponta tisztítjuk. Ennyi törődéssel gyönyörű tiszta vizünk volt tavaly egész nyáron és idén is eddig. :)
2020. jún. 29. 12:29
Nekünk gombában van a tabletta. Az mindig úszkál, csak akkor veszem ki, ha benne van a gyerek, illetve a víz forgató is rajta van.
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Kis Mumpic)
2020. jún. 29. 11:33
Kell vizforgató. A tabletta nálunk mindig benne volt. És medence porszívó sem árt.
5. Kis Mumpic (válaszként erre: 3. - Rebus01)
2020. jún. 29. 11:30
Azt hogyan kell üzemeltetni? Mármint: egész nap, vagy csak ha berakom a tablettát?
4. Kis Mumpic (válaszként erre: 2. - Df1e1c376c)
2020. jún. 29. 11:29
Jó, hogy mondod, legközelebb feldobom ezt a témát is! :-D
2020. jún. 29. 11:25
Vízforgató berendezés se árt ha van.
2020. jún. 29. 11:23
Azt olvastam, medve vizének tisztán tartása :) Azt hiszem, iszok egy kávét.
2020. jún. 29. 11:22

Sziasztok!


Itt a nyár, megvettük életünk első nagy medencéjét. A tapasztaltakat, szakértőket szeretném megkérdezni, hogy mi a legegyszerűbb módja a víz tisztán tartásának?

Vettem hozzá egy doboz "kombi tablettát". Olvastam a terméknél a hozzászólásokat, sokan dicsérik, ezek alapján jónak bizonyult, ezért ezt vettem. Leírása a következő:

"Fertőtlenítésre, algák elleni védelemre, pelyhesítő vízkezelésre. Kombi tabletta medencetisztításhoz. 1,2 kg. A biocid termékek biztonságos használata érdekében mindig olvassa el a termék tájékoztatót!"

A használati utasítás azt írja, hogy 7 naponta kell alkalmazni.

Semmi egyebem nincs a medencéhez. Mit szerezzek még be ezen kívül, ami feltétlen szükséges? Szeretném nagyon egyszerűen és lehetőség szerint olcsón megoldani a dolgot.


Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook