Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kanapé/szövetes felületek tisztán tartása fórum

Kanapé/szövetes felületek tisztán tartása (tudásbázis kérdés)


21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Semleges)
2020. júl. 13. 14:59
Azt nem tudom, mert nem is érdekelt, csak már akkor sem tetszett a szaga.
20. semleges (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2020. júl. 13. 14:57
És nem volt jó?
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Semleges)
2020. júl. 12. 21:48
Próbálta anyám éppen eleget.
18. semleges (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. júl. 12. 21:08
Lehet, egyébként nem rossz az. Próbáld ki majd egyszer.
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Sziszi0528)
2020. júl. 12. 20:28

Még ezt találtam:

[link]

2020. júl. 12. 17:29

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!


Huzatot nem nagyon akarok rá venni, mert pont a színe és anyaga miatt választottam ezt a fazont, galambszürkének írnám le, nem sötét és nem is világos, rövidszálas kanapé, úgy próbáltam vásárolni, hogy már belekalkuláltam a gyerekeket is. Igazából nagy gáz nincs vele, mert amint írtam is ahhoz vannak szokva a kezdetektől, hogy konyhában van evészet-ivászat, meg nasizás is, csak azért néha rámegy 1-1 apróbb folt (pl nem mostam meg rendesen a kezét, mert nem vettem észre és onnan kerül rá, de ezek az esetek ritkák). Én inkább a felfrissítésen gondolkoztam, hogy mivel is lehetne, de szemezgetek az ötletekből, köszönöm!

15. Guruljka (válaszként erre: 12. - Semleges)
2020. júl. 12. 15:01
Meg, gondolom, szerette az ecetszagot.
14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2020. júl. 12. 15:01

Igen, olyan is van, aki a konyhai edényt hozza nap mint nap új állapotba, és nem esik neki a fém súrolóval, mert az karcolja.

Ha új kanapét választanék, ellenálló anyagút vennék, és nagyjából szorongás nélkül használnám a saját huzatában. Nem zavarna pár folt. Huzatot akkor tennék fel rá esetleg, ha kitüntető társaságot várnék, de szerencsére ilyen nem fordul elő. Aki rossz néven venné tőlem a világmindenséggel szemben, hogy kávéfoltos a kanapém, az a kapun sem jön be, mert félti a ruháját a kutyaszőrtől.


Persze még sosem kerültem olyan helyzetbe, hogy 3-5 százezres kanapé vásárlásán gondolkodjam.


De ha már a kérdező a bármilyen árfekvésű kanapéját szeretné a gyerekei ténykedései okozta foltoktól megvédeni, akkor hasznos lehet egy akár olcsóbb huzat is. A kanapé fazonjától függően, akár egy megfelelő méretű, simán ráterített takaró is, amit a gyerekek távollétében le lehet venni.

Az átható szagú tisztító habokat is inkább akkor használnám, ha pl. a gyerekek máshol töltik a hétvégét. Nem csak az erős illat miatt, de azért is, mert ha még nem száradt meg a szöveten és úgy porszívózzuk ki (mert a gyerekek miatt sietni kell), akkor kevésbé tudja kifejteni a hatását.

13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2020. júl. 12. 14:45
Megnéztem egy tisztító gép 24 órás bérlését, az 8 ezer volt.
2020. júl. 12. 12:48
Próbáld meg az ecetes vizet. Fertőtlenít is jó illatot kölcsönöz és a színeket is frissíti. Kolléganőm csinálta ezekkel és mindig elégedett volt.
11. Amaunet (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. júl. 12. 11:15

Igen, a kanapét (ha vennék), akkor a mérete, formája, minősége, kivitele alapján venném. Sokadik szempont lenne a színe, de a kárpitanyaga már nem.


Általában mindenki takarja a kanapéját, nem használja "direktben" a felületét, kíméli az új bútorát, próbálja megőrizni minél tovább az eredeti állapotában.

Sok eleve úgy van kiképezve, hogy levehető és mosható legyen a kárpit vagy huzat.

Egy 3-5 százezres kanapénál jó, ha az ember vesz még mellé 20 ezerért cserélhető huzatot és nem az eredetit koptatja a mosással.

Könnyebb ezeket cserélni, mint a kanapét, amit időközben megszeretünk, mert már "kiültük", ott esik jól elnyúlni, onnan jó tévézni.

10. Amaunet (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. júl. 12. 11:04

Ezt nem szokás havonta kibérelni és évente az a cca. 3000 Ft belefér, hogy hatékonyabban, mélyebben legyen tisztítva a kanapé. És 1 nap alatt ki lehet a nagyobb szőnyegeket is tisztítani.


Nem tudom más hogyan csinálja, egy lehetőséget írtam.

Praktikusabb, gyorsabb és derékkímélőbb megoldás a kézi mosogatásnál.

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Df1e1c376c)
2020. júl. 11. 22:05

Ha le van takarva, akkor az egész le van takarva, nem? Gyakorlatilag másik huzat van rajta, épp csak levehető és mosható.

Ettől még az egész kopik és használódik.

8. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. júl. 11. 20:57

Az előnye, hogy az alatt a 20 év alatt a látott, és használt felület nem retkes és ronda. Szerintem nem hülyeség.


A sogornomek (aki iszonyatosan pucera mániás volt) fehér, rögzített huzatos kanapét vettek a két betervezett gyerek előtt. Volt is sírás-rivas, rendszabajozas meg orditas, mert még a víz folt is meglátszott rajta. Nem árt, ha valaki számol az ilyesmivel.

7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2020. júl. 11. 20:36

Bocs, de sehogysem értem.

Ha folyton takarod a kanapét, akkor jó esetben 20 év műlva lehet egy vadiújnak látszó darabod, itt-ott kitérdelt rugókkal és széteső korpusszal.

Ennek akkor lenne értelme, ha a kanapét formára, kivitelre veszed, a színe és a kárpitja mindegy, úgyis takarva lesz.

Az őszi/tavaszi hangulat talán szokás kérdése, én idebent az állandóságot szeretem. De tudom, vannak sokan, akik évente legalább egyszer át is rendezik a lakást.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2020. júl. 11. 18:49

Egy kárpittisztító gép kölcsönzési díjából elég sok más tisztítószert lehet venni.

Mi nemrég vettünk vanish kárpittisztítót állatszőrök és szagok ellen. A helyi boltban is elérhető volt, a hatása pedig remek.

Az illata kissé erős, és egy napig hagytuk száradni, emiatt kisgyerekek mellé talán kevésbé lehet ajánlani. Miután viszont alaposan kiporszívóztam, csökkent ez az illat, és a kanapé tiszta lett.

Én ezt követően takartam le.

Régi darab ez a kanapé, ezért a színtartóssággal nem is foglalkoztam. No meg már olyan, hogy bármivel ha letakarom, máris jobban néz ki.

2020. júl. 11. 09:45

Kikölcsönöznék egy kárpittisztító gépet.


Varratnék vagy keresnék mosható huzatot a kanapéra. Olyat, amelyik az esetleg kiboruló folyadékot nem engedi eljutni magához a kanapéhoz. Tartanék ezekből legalább kettőt, különböző színekben, hogy tavasszal, ősszel más hangulatot adjon a lakásnak.

2020. júl. 11. 08:58

Bármilyen folyékony tisztítószer, vízzel felhabosítva, csak azt kell kipróbálni, hogy a szövet engedi-e a színét, vagy megmarad.

A legtöbb kárpitozott bútor aljára szoktak gyárilag egy tenyérnyi szövet-darabot tűzni, ha valahol kiszakad, legyen pótlás. Abból vágj le egy kis db-ot, azon próbáld ki a tisztítószert, ha nem vitte ki a színét, akkor oké. Ha túl erős, keress gyengébbet. A habot szivaccsal szoktuk rávinni, és egy kicsit átdörzsöljük, majd második sorral tiszta vízbe mártott szivaccsal áttöröljük... azért nem kell hogy nagyon vizes legyen, soká szárad.

Ha nem adtak vele tartalék-szövetet, akkor kevésbé látszódó helyen próbáld.

2020. júl. 11. 08:53
Domol csodaszivacs! Rossmannban kapható, én azzal tisztítottam!
2020. júl. 11. 08:29

Szia!


Létezik szőnyeg- és kárpittisztító hab.


Olyat még nem próbáltál?

2020. júl. 11. 07:08

Sziasztok!


Abban kérném a segítségeteket, hogy szerintetek szövethuzatos kanapét mivel a legjobb kitisztítani? Tudom, néha nem ártana nedves-száraz porszívó, de nekem nincs ilyenem itthon. 2 kicsi lányom van és bár mindig a konyhában eszünk, soha nem hozhatnak be kaját a szobába, de azért csak keletkezik rajta 1-2 folt idővel, plusz azért szeretném gyakran felfrissíteni, de nem tudom mivel érdemes. A díszpárnákat mosógépben mosom és utána szárítógépben jó pufisra duzzad és illatos lesz, az ülőfelületet pedig úgy szoktam, hogy Ajaxot forró vízben felhabosítok és körömkefére teszek csak magából a habból és azzal dörzsölöm át. Valami jobb módszert nem tudtok esetleg?


Válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook