Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőségi kivizsgálásban profi dokit keresek fórum

Meddőségi kivizsgálásban profi dokit keresek (beszélgetős fórum)


22. Bcicus (válaszként erre: 21. - 18ba5935e0)
2009. okt. 7. 22:35
Már több dokinál voltam, de a mi bajunkon sajnos nem lehet segíteni, úgyhogy ez van, majd megszokjuk egyszer talán.
21. 18ba5935e0 (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2009. okt. 7. 22:09

Ne mondjál ilyet!!!

Tudom, hogy nagyon nehéz elhinni, főleg ha rossz passzban vagy, de előbb-utóbb mindenkinek lesz babája!

Megkérdezhetem, hogy melyik dokinál voltál?

És ha elmennél egy másik orvoshoz?


Én kuratóriumi tagja vagyok egy alapítványnak, amelynek van egy honlapja. Van fórum is, ahol szerintem tudnak neked másik orvost vagy akár meddőségi orvost keresni!


[link]

20. Bcicus (válaszként erre: 18. - LB_08)
2009. okt. 7. 20:15
Nőgyógyász, de ő is felírhatja, tejesen mindegy, úgy sem használ és nekünk nem lesz már babánk.
19. Bcicus (válaszként erre: 17. - 18ba5935e0)
2009. okt. 7. 20:14
Ugyan annyi merckformint írt fel, mitn amit régen szedtem, úgyhogy nem várok csodát. Igazából valszeg semmi esélyünk arra, hogy szülők legyünk.
18. LB_08 (válaszként erre: 10. - Bcicus)
2009. okt. 7. 12:26

A merckformint ki írta fel? Nőgyógyászok előszeretettel adják, pedig szigorú ellenőrzés mellett csak endokrinológusnak szabadna (amennyire én tudom)...

Nekem az endokrinológusom és a nőgyógyászom közösen alakította ki, hogy mit kell szednem stb és most 3 hónapos a babám. De én pont a merckformintól jöttem rendbe, fogytam le és valószínűleg segített a teherbe esésnél is.

2009. okt. 6. 15:26
Van már valami hír a dokitól?
16. 18ba5935e0 (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2009. okt. 5. 11:39
Drukkolok holnapra! Írj majd, hogy mit mondott a doki!
15. Bcicus (válaszként erre: 14. - 18ba5935e0)
2009. okt. 3. 00:24
Nekem van egy olyan gyanúm, hogy a merckformin miatt illetve a hormonok miatt lett, mert elötte nem voltak ir-es tüneteim. De a merkcformin felborította az inzulin termelést nálam, szerintem, ba majd kedden talán okosabb leszek.
14. 18ba5935e0 (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2009. okt. 2. 23:25
Ez tuti IR sajnos, ráadásul nem is lightos! :-(
13. 18ba5935e0 (válaszként erre: 11. - Bcicus)
2009. okt. 2. 23:23

Nekem is teljesen jók voltak a hormoneredményeim! Koncz doki azt mondta a BMC-ben, hogy tankönyviek.


A cukrom 4,2 és 4,6 között volt, ebből semmi sem utalt az IR-re, ezért nem is gyanakodtunk rá sokáig!

12. Bcicus
2009. okt. 2. 23:22
Megbéztem a papiron 45, 103 és 77 a pontos értékek.
11. Bcicus
2009. okt. 2. 23:08

Neked a cukrod jó volt egyébként (terheléses)?

A hormon eredményeim nagy része nomráls értéken belül van.

10. Bcicus (válaszként erre: 9. - 18ba5935e0)
2009. okt. 2. 23:07
Mindenképpen meg fogom őt is kérdezni természetesen. Én is sokat híztam az utobbi években, először a merckformin miatt, aztán meg mert elkezdtem meló közben ezt azt csipegetni, aztán meg a nocolut miatt is rengeteget, úgy képzeld el, hogy mikor a norcolutot elkezdtem kapni, napi egy órát nagyon keméynen sportoltam és alig ettem, és szinte minden nap híztam, fel is adtam a tornázást.
9. 18ba5935e0 (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2009. okt. 2. 23:04

Hú, ez durva!

Drukkolok, hogy jó híreket kapjál kedden!


Esetleg megkérdezheted az endokrin dokit is, hátha ő tud ajánlani egy jó nőgyógyit! :-)

8. Bcicus (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2009. okt. 2. 23:02
Ja és a merckformin melett nem tudtam tartani a diétát, mert ha nem ettem szénhidrátot eleget, akkor elájultam, sokkal többet kellett ennem mint elöttee, mert szabájszerűen elájultam.
7. Bcicus (válaszként erre: 6. - 18ba5935e0)
2009. okt. 2. 23:01

Én merckformint szedtem és kb 25 kilót híztam tőle, nem tudom akkor illetve a lombikok elött milyen volt az inzulinom, emrt még nem nézték, most az éhgyomri 44 körül (nincs elöttem a papír), a 60 perces 133 körül a 120 perces pedig 77 ha jól emlékszem.

A merckfromint abbahagytam július végén mikor a kórházba kerültem és utána fogytam is 5-6 kilót.Kedden megyek az endokrin dokihoz (még sose voltam iylen dokinál), majd meglátjuk mit mond.

6. 18ba5935e0 (válaszként erre: 5. - Bcicus)
2009. okt. 2. 22:51

Az én inzulineredményeim kb ezek voltak:

éhgyomorra kb. 22

120 perc után (és a cukros lötty után) 77


Ez nagyon magas volt!


Kaptam rá Meforalt, valamint kiiktattam az étrendemből amennyira csak lehetett a fehércukrot és a fehérlisztet. Így már teljesen jók az eredményeim és tavaly ledobtam 25 kilót! :-)


Anno a hormonkezelésektől több, mint 30 kg-t szedtem fel. :-(

2009. okt. 2. 22:37

Köszönöm.

Tűű dokiról már halottam, épp ma lettek meg az inzulin eredményeim és az az érzésem, hoyg elég vackok, de nem értek hozzá. Kedden megyek egy endokrinológushoz, de kéne egy meddőségig nőgyógyász, akihez jártem szeretem, de elkövetett egy nagy hibát ezért a párom nem akarja, hogy hozzá járjak. Aztán találtam egy másikat, de ő meg soha nem tudja kivagyok és mi bajom és állandóan terhes uhra akar küldeni, hiába mondom el minden beszélgetés elején, hogy gyereket akarunk.

Sajna a BMC-ről már többektől kaptam, hogy a lábam ne tegyem be oda olyan vacak. A Frogácsb meg magamtól sem mentem volna. Egyenlőre igazából meddőségi intézetet még nem akarok, azt akarom megtudni van e egyáltalán értelme lombikozni.

Mégegyszer köszi.

4. 18ba5935e0 (válaszként erre: 3. - Bcicus)
2009. okt. 2. 22:21

Szia!


Én az évek során rájöttem, hogy külön orvosokhoz kell járnom, mert a nőgyógyász nem ért pl. az endokrinológiához és még sorolhatnám.

Igazán jó meddőségi nőgyógyászt én sem találtam, bár a Kaáliban Kovács dokit nagyon dícsérik az ismerőseim.

Végül most egy "mezei" nőgyógyászhoz járok, aki nagyon jófej és orvosként is ott van a topon. Igaz, mi már nem hajtunk kefejezetten babára, hiszen örökbefogadtuk a 2 kiscsajunkat, szóval csak a sima, itthoni próbálkozások vannak, orvosi segítség nélkül. Emelett csak a szokásos időnkénti nőgyógyis vizsgálatokra van szükség, erre megfelelő a sima nógyógyász is.

Ha azért érdekel, szívesen megadom a számát, egyébként a 7. kerületben van a rendelője, a Király utcában, nem messze a körúttól.


Az endokrinológusom viszont a csúcs! Dr. Tűű László. Ő jött rá, hogy a meddőségi központokban kapott hormonkúrák kialakították nálam az inzulinrezisztenciát, így a végén már azért nem estem teherbe, pedig korábban semmi bajom nem volt. Azóta ezt a betegséget kezelem (gyógyszer + cukorbeteg étrend) és így karbantartható, gondot nem okoz, elvileg már nem is akadályozza a teherbeesését.


Egyébként én anno a Forgácsba jártam, de viszonylag gyorsan eljöttem onnan, mert elképesztő hülyeségeket akartak csinálni, pl. a férjem vizsgálata nélkül akartak peteérést serkentőket adni nekem.

Sokáig a BMC-be jártam Dr. Konczhoz. A stílusa eléggé tapló, de szakmailag nagyon elismert orvos.

A BMC-vel csak egy gond van, nagyon sokat kell várni mindig a vizsgálatokra. Anno a reggeli vérvételnél gyakran a kapuig állt a sor. Szóval ott egy sima orvosi konzultáció kb. fél nap. :-(


Bocs, nem igazán tudtam segíteni, de azért hátha jól jönnek egy régi motoros tapasztalatai. :-)

3. Bcicus (válaszként erre: 2. - Zsanetta)
2009. okt. 2. 16:28

Igen. Ugye én eljöttem a Róbert Károlyos Fülöptől és átmentem az ÁEK-es Fülöphöz, de hát inkább nem mondok róla semmit, csak annyit, hogy új dokit keresek.

És mit mondott?

2009. okt. 2. 16:00

szia!!!

mizus?hogy vagy??

új dokit keresel??

én voltam a fülöpnél!!!

2009. okt. 2. 15:59

Sziasztok!

Keresnék Budapesten olyan dokit aki nagyon profi a meddőségi kivizsgálások terén (hormonok, genetika, pcos stb). Nem feltétlenül meddőségi központban dolgozót, hanem aki a kivizsgálásokat megcsinálja, hogy kiderüljön egyáltalán van e értelme foltytani a babatervezést.

Minden ajánlást szívesen veszek.

Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook