Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ingyenes meddőségi kivizsgálás? fórum

Ingyenes meddőségi kivizsgálás? (beszélgetős fórum)


3. Bichi (válaszként erre: 1. - NinaM8)
2021. szept. 22. 19:12
A nőgyógyász beutal mindenhova, de gondolom a várakozási idő nem rövid. Én ma akartam kérni időpontot, idénre már nincs a nőgyógyászatra, szóval ha az idő fontos, a magánba gyorsabban a végére járnak, bár súlyos pénzeket fizetsz...
2. Panna07 (válaszként erre: 1. - NinaM8)
2021. szept. 22. 19:08

Szia! Úgy tudom a debreceni klinikán van meddőségi intézet részleg, tb alapon vannak a vizsgálatok, szerintem ott induljatok el, ott remélhetőleg a párodnak is csinálnak spermavizsgálatot. Beutaló nem kell ilyen helyre, kérjél első konzultációra időpontot.


Azért leírnám hogy milyen vizsgálatok fontosak.

Női oldalon:

Ciklus 3-5. napján vérvétel: LH, FHS, Ösztradiol, Prolaktin, TSH, AMH, Tesztoszteron

Ciklus közepén ultrahang hogy van-e peteérés

Peteérés után 7 nappal vérvétel: Progrszteron (ez mutatja meg hogy valóban volt-e peteérés)

Petevezeték átjárhatósági vizsgálat, esetleg méhtükrözés is

D vitamin szint vérvétel

Trombofília vérvétel

Fogászati kontroll (egy gócos fog is lehet akadály)


Férfi oldalon:

Spermavizsgálat, ebben legyen baktérium tenyésztés is

Hormon vérvétel

Hereultrahang

HBA teszt (ebből derül ki hogy a spermiumok be tudnak-e hatolni a petesejtbe hogy megtermékenyítsék, enélkül az inszemináció lutri)

DNS fragmentáció (ha lombik szükséges, ez a vizsgálat nagyon fontos mert ha nem jó az érték akkor speciális spermium szelekciót kell alkalmaznia a biológusnak)

ROS teszt


Ha ezek közül valamit nem csinálnak meg a meddőségi intézetben, akkor érdemes elmenni magánrendelésre vagy vérvétel esetén magánlaborba, sok időt lehet megspórolni es több adatok lesz így, ha lesz valamilyen beavatkozás, inszem vagy lombik.

2021. szept. 22. 14:11

Sajnos itt tartunk, meddőségi kivizsgálást szeretnénk.

Nekem pajzsmirigy alulműködés derült ki eddig, az kezelve van, de hiába, mert nem sikerül így sem.


Van egy endokrinológusunk, vele beszélünk majd a hormonális részéről. Azonban a nőgyógyászati és az andrológiai résszel nem igazán vagyok tisztában, hogy meddőséggel kapcsolatban hogy lehet állami ellátásba bekerülni? Háziorvos beutalhat vagy hogyan működik ez? Érdemesebb magánban? Bármit szivesen fogadok ami meddőségi kivizsgálással kapcsolatos akár női, akár férfi oldalon!


Debrecen vagy Eger környékén esetleg van valami jó hely ahol foglalkoznak ezzel?


Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook