Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elindultunk a meddőségi kivizsgálás rögtön útján, aki szintén hasonló cipőbe jár, csatlakozzon!!! fórum

Elindultunk a meddőségi kivizsgálás rögtön útján, aki szintén hasonló cipőbe jár, csatlakozzon!!! (beszélgetős fórum)


1 2
31. millica (válaszként erre: 30. - Demeeri)
2010. febr. 26. 10:58

Köszi:)

Kár hogy nincs valami nagy forgalom itt.

2010. febr. 26. 07:55

Szia Milica.

Ne aggódj.Tartsk ki.

Megy a levél priviben.

2010. febr. 25. 14:17

Sziasztok,

Csatlakoznék ,mi már kb 4 éve nem védekezünk párommal,külföldön élünk és a nyelvi nehézségek miatt eddig baba ügyben nem léptünk még. De most már van annyi vér a pucámban :) hogy gondoltam jobb ha nekivágunk,hisz már 30 leszek. Derüljön fény arra mi a baj,minél előbb. Hétfőn 22-ére kaptunk időpontot ,de azt sem tudtuk mi vár ránk így elsőre. Jött velünk egy kedves ismerős aki tud magyarul, hogy segítsen tolmácsolni ,de végül nem kellett behívni ,minden jól ment. Adatokat rögzített a helyettes nőgyógyász a gépbe,engem megvizsgált ,volt ultrahang(semmi problémát nem mutatott) , kenetvétel. Tegnap megint bementünk már azt hittük ,hogy párom leadhatja a cuccost ,de még nem ,egy kiselőadás volt arról ,hogyan is működünk mi nők odalent és a férfi és hogyan együtt ...:D dombornyomott képekkel illusztrálva. És megkaptuk a vérvételhez és népszámláláshoz a papírokat és dátumokat mikor kell jelentkeznünk. Amúgy tavaly felvettem a gynevac injekciókúrát párommal együtt a gyakori hüvelygyulladásomra ,de már rá egy hónapra újból kiújult és akkor nagyon elkeseredtem. Most már talán két hónapja nem jött elő ,meglehet ,hogy most hatott teljesen a gynevac kúra? :O Valakinek van erről tapasztalata?

28. sidney_ke (válaszként erre: 27. - Demeeri)
2010. febr. 23. 09:05
Én nem ismerem sajnos, mi pestiek vunk, és nekünk a Forgács jön majd szóba!
2010. febr. 21. 20:04
Ismeri valaki az ISCARE meddőségi központot?
26. kismongi (válaszként erre: 25. - 5399c1cac7)
2010. febr. 12. 19:20
Szia! Köszönöm szépen!Mesélnél nekem hogy mien a Forgács intézet.Én nem ismerem igaz semmi ilyet nem ismerek.
2010. febr. 12. 18:20

Kismongi, csak kérdezz nyugodtan és segítek neked mindenben, amit nem értesz!

iszonyú nehéz ilyenkor lelkileg, ne sűrgesd és a testednek is most szüksége van regenerálódásra, nem csak a lelkednek. Addig pedig nyugodtan körbe tudsz nézni, kérdezni több embert is. Magam részéről én továbbra is a Forgács intézetet javasolom, de ugye kinek a pap, kinek a papné. Ha érdekel bármi, akkor írj és szívesen válaszolok.

Lányok én mindenkinek kívánok az idei évre szépséges gyermekáldást! Puszi Zsu

24. kismongi (válaszként erre: 21. - Zoé00)
2010. febr. 12. 16:00
Szia! Mi Dunakeszin lakunk. Igazából azt se tudom hogy hol kell kezdeni az egészet.Tegnap volt a befejezö mütétem két hét mulva kell vissza mennem kontrollra.meg kérdezem a dokit is hogy ő mit mond aztán meglátjuk. Az az igazság hogy össze vagyok zavarodva azt se tudom hogy most mi legyen az első lépésem olyan nehéz az egész...én is nézelödöm a neten de olyan idegen az egész olyan mintha kinaiul lenne az egész leirva a röviditéseket se értem amik vannak.akihez ti jártok doki az mien? Bárki mehet oda?helyileg merre van?
23. sidney_ke (válaszként erre: 22. - Zoé00)
2010. febr. 11. 20:40

Hellóka!


Mi Pesten lakunk, és a Forgácsra gondoltunk, a nőgyogyim is oda tervezi majd, h beutal, nekem hormon már volt, látott peteérést, UH-t említett, illetve átjárhatóságit...de a párom nagyon nem szimpatizált a múltkori andrológussal, így alig várja, h a Forgácsban jobb eredményeket mondhassanak a kis katonáira! :)


Amúgy igenis összejön a Babó még idén, látom Te is '80-as vagy, mi eleve így 2010-re terveztük, és mindent meg fogunk tenni a nemes ügy érdekében!!! ÉS KITARTÁST LÁNYOK! Bár mi még csak most vágunk bele, és a java még csak most jön, de én is érzem, h meg lesz, mert szívből akarjuk! :))) HAJRÁ! :)

22. Zoé00 (válaszként erre: 16. - Sidney_ke)
2010. febr. 11. 07:15

Fogjuk össze, és nyomjuk ki azt a babát még 2010-ben:):)

Meg kell csinálni lányok, ha legbelül akarod, már félsiker.

Az ember sokszor olyan lehetetlen történeteket hall, hogy ezekből kell erőt meríteni!

Lássa fent a mi kis csillagunk, hogy minden percben akarjuk, előbb utóbb meg fog érkezni.

Én tudom!!!!

Nekem nagy álmom, hogy nyáron már cuki hasam legyen, és mehessek vele mindenhova:)


Sidney_ke melyik intézetbe mentek?

21. Zoé00 (válaszként erre: 17. - Kismongi)
2010. febr. 11. 07:05

Szia!

Nagyon sajnálom, ami történt, de fel a fejjel, mindenre meg van a megoldás, biztos kiderül egy meddőségi kivizsgálás után, hogy mi a baj, aztán jön rá a megoldás is.

Sok sok kitartás kell egy ilyen kivizsgáláshoz, legalább is részemről lelkileg elég nehéz volt neki látni, mert mindig jöttek a kérdések a fejemben, hogy miért pont mi, velünk egy nem történhet meg,úgy sincs semmi gond, de aztán le kellett győzni ezeket, és 2 hete bekezdtünk mi is.

Én nagyon sokat kerestem, nézelődtem a neten, beszéltem a nőgyógyászommal, akinek jó barátja a Konc tanár úr a BMC-ben és hozzá irányított.

Először bejelentkeztem telefonon, majd kaptam időpontot konzultációra, ahova a párommal ketten kellett elmenjünk, ott csak annyit történt, hogy felvettél az adataink, elbeszélgettünk, mióta próbálkozunk, gyógyszer szedés, volt e valamilyen ezzel kapcsolatos műtét, stb és akkor kijelöltél a vizsgálatokat, kaptunk is a köv hétre időpontot, ami nálunk vérvétellel kezdődött, nekem és a páromnak is, aztán páromnak volt minta leadás, nekem pedig ultrahang.

Most itt tartunk, pont ma kellene megjönnie, és a 3. napon megyünk vissza, akkor lesz hormonvizsgálat, majd kérünk időpontot hsg és cukorterheléses vizsgálatra, 22. napon megint vissza, még egy minta lesz és utána össze lehet ülni megbeszélni hogyan tovább.

Röviden ennyi, jöhet inszem, lombik, majd az hamarosan kiderül.

Remélem egyikre sem lesz szükség.

Maga a BMC-be nem kell fizetni a vizsgálatokért, csak a gyógyszerekért, meg amit felírnak, tény, hogy ahogy hallottam ez sem olcsó, de máshol már a vizsgálatoknál is elkérnek több tíz ezer forintot, és máshol is szinte ugyanez a vizsgálatok mennek, csak sokkal több pénzt ott hagysz.

Ha bármi kérdésed van még, szívesen válaszolok, én anno rengeteg buta és érthetetlen kérdésekkel bombáztam mindenkit, szóval bátran!


Egyébként hol laktok, mennyik intézetre gondoltatok?

2010. febr. 10. 21:24

Szia Kismongi,

szívből sajnálom ami történt Veled. Forgács Intézetet tudom javasolni Pesterzsébeten a Kossuth Lajos utcában. Mind a Tanár úr, mind Sípos doktor nagyon kedvesek és jó szakemberek is! Ha bármiben tudok segíteni csak írj.

Zsu

19. kismongi (válaszként erre: 18. - Sword)
2010. febr. 10. 18:27
köszönöm. Megprobálom hátha találok valamit.köszike
18. sword (válaszként erre: 17. - Kismongi)
2010. febr. 10. 18:19
szia, nagyon sajnálom:(( én sajnos ebben nem tudok segíteni..de ez a fórum is elég halott ahhoz..írd be a hoxa keresőjébe, hogy vetélés..és nagyon sok ezzel kapcsolatos fórumot kidob..még ha régi is a fórum, ha beírod a kérdésedet előre dobja a fórumlistában és bekapcsolódnak az emberek a témába..kívánok neked minden jót
2010. febr. 10. 18:06
Sziasztok! Csatlakoznék én is! Én segitséget szeretnék kérni.Sajnos nekem már kétszer elment a baba tavaly elött 6 hetesen(felszivodot) most meg 11 hetesen és most ikrek lettek volna.(AZ egyik teljesen felszivodot a másik elhalt.)Most csütörtökön lessz a mütétem.Kérdeztem a dokit hogy mitöl lehet hogy megint ez történt de nem tudja megmondani! Azt tanácsolta hogy menjek el meddőségi kivizsgálásra.Tudna valaki segiteni ez ügyben hogy hova érdemes elmenni és ez hogy müködik?
2010. febr. 9. 18:07

Sziasztok!


Én is csatlakoznék, ha lehet... :) Mi pont ma voltunk Apát megvizsgáltatni, és sajnos nem sok jó hírt kaptunk, konkrétan azt mondta az andrológus, h spontán elég nehezen/sokára fog összejönni a Baba... :( Hívtam a nőgyogyimat is, és felolvastam neki a diagnózist, és megerősített abban, h bizony nekem lett abban igazam, h már most (hnap lesz 8 hónapja, h próbálkozunk) nekiálétunk a vizsgálódásoknak...én nem akartam 2-3 évet erre várni, és akkor közlik, h ez van! Szóval egy átjárhatóságit még tervez velem a nőgyogyi, aztán irány Forgács (Bp)...és ezt ma még be is kell adagolnom Apának, ugyanis most még alszik, mert éjszakás volt...nem lesz egyszerű...ő szenttűl meg volt győzödve, h vele lesz baj, így legyen 5-ünk a lottón! :)

Én abszolút pozitívan állok a dolgokhoz...hisz 2010-re terveztük a Babót, úgy legyen, ÁMEN! :))

2010. febr. 9. 14:04

Sziasztok! Csak hogy egy jó példa is legyen előttetek, én már túlestem sok mindenen. Meddőségi szakrendelőbe jártunk mi is a férjemmel, átestünk mindenféle kivizsgálásokon, kiderült a PCT-teszt után (postcoitális teszt), hogy túl sűrű a méhnyaknyákom, megöli a spermákat. Ezért inszeminációt javasoltak egyből. S a jó hír, hogy AZ ELSŐ SIKERÜLT!!!!! Tehát vannak azért jó hírek is ebben a témában! Ja! És előtte beadattam magamnak egy GYNEVAC nevű injekciókúrát (10 naponta egyet, összesen 5 db-ot), ami véleményem szerint segített (gynevac.hu-n többet is olvashattok róla). Én szentül hiszek benne, újra be fogom adatni magamnak, hisz év vége felé szeretnénk másik babát, addig pedig próbálkozunk, hátha sikerül spontán.


TEHÁT a példámmal csak buzdítani szeretném azokat, akik elindultak ezen az úton, feladni nem szabad sosem, tudom, nem könnyű, az én életem sem volt egyszerű, mert azért hozzáteszem, 9 évet várunk mi is erre a drága kicsi fiúcskára, de megérte.... és a küzdelmünknek meglett az eredménye.

2010. febr. 9. 07:42
Sziasztok! Csatlakoznék egy nem népes táborhoz. Mi két missed ab után vagyunk és 32 éves vagyok. Tehát most kezdődik a java a vizsgálatoknak...
13. sword (válaszként erre: 12. - 5399c1cac7)
2010. febr. 4. 18:35
Köszönöm, kedves vagy:)és tényleg rengeteg apró dolgot tehetünk a cél érdekében:)) már nagyon sajnálom, hogy anno nem jártam utána én is hamarabb a dolgoknak de megvolt a tanulópénz..és remélem ebből mások is tanulhatnak
2010. febr. 4. 18:33

Látod Zoé ;) Sword nagyon gratulálok a fiadhoz és a kitartásodhoz. Igen a zöldborsót azt nekem mondta a természetgyógyászom, h nem szabad fogyasztani, az általad leírtak végett! Ellenben avokádót minden mennyiségben ;) Szóval van sok dolog amit ki lehet próbálni a cél érdekében és érdemes is.

Zoé, ne kombinálj, ez a legrosszabb, ha most mindenen vadul elkezdesz aggódni. Próbálj meg relaxálni. Tudom hogy nehéz, de ha folyton idegesíted magad, azzal nem teszel jót.

11. sword (válaszként erre: 1. - Zoé00)
2010. febr. 4. 18:22
Szia, neked is leírom, bár már sokszor leírtam, de sebaj:) anno nem jött össze a baba, pár év próbálkozás után sem..vizsgálatok, exemnek andrológia..kiderült kevés és rossz a cucc,, nekem méhfeltárás, hormonvizsgálatok, kiderült magas a prolaktin szint stb..elvileg mindkettőnket meddőnek nyilvánítottak..bár ne tették volna..lombikkal kezdtünk egyből..hormonokkal nyomtak..65 kilóról 123 -ra híztam pár hónap alatt..még hormonzavarosabb lettem, pajzsmirigy alulműködésem is lett..lombik nem sikerült..elkeseredtem, vártuk a következő beültetést..mondta doki két hónapot pihi és kezdjük újra, rátaláltam közben Fern Reiss: egészséges táplálkozással a gyermekáldásért című könyvére..olyanokat írt, hogy ne egyek zöldborsót mert természetes fogamzásgátlót tartalmaz, ne egyek c-vitamint mert kiszárítja a méhnyálkahártyát és nem tapad meg a cucc..a férjemnek meg nyomni kellett a c-vitamint, tökmagot és új egészséges spermái lettek..szó-szó--alkalmaztunk belőle pár dolgot és két hónap múlva terhes lettem, természetes úton..de akkorra már az előző hormonfröccsöktől akkora lettem mint egy bálna..és a pajzsmirigy gondok miatt végig gyógyszert kellett szednem nehogy a babának baja legyen..szerencsére minden oké lett..ma már kilenc éves a fiam..tehát ha én ezt anno tudom, hogy pár dolgot változtatva az életmódomon terhes leszek, nem kezdtem volna bele az egészbe..de tudatlan voltam a témába...szerencsére pár év alatt sikerült vissza fogynom az eredeti súlyomra de nem volt leány álom, kívánom neked, hogy mielőtt belekezdenél..tájékozódj..mindenhol, úton-útfélen..mert lásd, a két Meddőnek természetes úton lett gyermeke, sok sikert.
10. Zoé00 (válaszként erre: 9. - 5399c1cac7)
2010. febr. 4. 18:10

Mindenkinek más az álláspontja, van igazság abban, amit leírsz, ez a ti döntésetek, ezt mindenki tiszteletben tartja.

Remélem sikerül természetes úton babásodnod, és bebizonyíthatod, hogy sok minden az agyban dől el.

Én nem akarom görcsösen, egyszerűen nincs kedvem 2-3 évet várni és utána belekezdeni, szép lassan nyugisan menjen minden a maga útján.

Még előttünk is nagyon sok feladat van, tehát ha a trónörökös 3 év múlva fog érkezni, nem leszek addig depressziós.

Most is csak attól vagyok ideges, hogy mindenféle hülyeségeket olvasgatok neten, és rémisztenek jobbra balra, sajnos mindig a legrosszabbra gondolok, most is kiakadtam aron hogy lesz ez a cukorterheléses vizsgálat, persze én már kombinálok, hogy biztos pcos-vagyok...

2010. febr. 4. 17:13

Nézd, mindenkinek más a döntése. Mi így döntöttünk. Az érveink:

Nnem szeretnénk, ha a stimulációnak köszönhetően, órásra nőnék, depressziós lennék, stb... mert igenis ott vannak a mellékhatások -családomban van két lombikos az egyiknek sikerült a másiknak az 5. lombik sem- . Az hülyeség, hogy a párom majd kövéren is szeretni fog... én ezt úgy gondolom, hogy én sem szeretném, ha ő egy zsírbálna lenne, és a férfi sem azt a nőt szerette meg, aki aztán a hormonoktól óriásira nőtt. Arról nem is beszélve, hogy az állandó várakozás, pláne ha a nő nagyon akarja, az akármilyen toleráns is a másik, elég kiborító tud lenni hónapról - hónapra. A beavatkozások cseppet sem fájdalom mentesek. És valljuk be az sem normális, hogy egy petesejt helyett a stimulálásnak köszönhetően 16 petesejt is lehet...

Mivel a családomban van lombikos és a barátaim között is, sőt a fogorvosom -aki a meddőségisemnek a legjobb barátja- is végig csinálta. Az ő szájukból kertelés nélkül hallgattam végig az összes következményt. Van köztük Kaális, Budais, Forgácsos... de nem különböznek a tapasztalatok.

Ezzel nem lebeszélni akarlak. Vannak nagyon elszánt nők, akik mindent megtesznek, csak hogy gyerekük legyen. Én, mi nem tartozunk közéjük. Nem vagyok ezzel egyedül és azt hiszem nem is leszek.

Akik végig csinálják, azoknak minden tiszteletem!!! Halál komolyan mondom!

De mivel most kezdted ezt az egészet, én azt mondom, ha kiderül, egy apró probléma, akkor gondolj arra, hogy van megoldás ezekre és utána akár természetesen jöhet a bébi! Inkább most derüljön ki, hogy esetleg le van tapadva a petevezetőd, mert ezek orvosolhatók könnyen! A lombik az már tényleg a vége az egésznek.

Nekem angliában azt mondta az orvosom, hogy azért mert meddőségi kivizsgáláson veszek részt, még ne gondoljam azt, hogy valóban meddő vagyok!

Mai napig nem gondolom. Bevallom én 20 évesen voltam már állapotos, csak elvetéltem. Úgyhogy akár lehetne egy 10 éves gyerekem is. Ki tudja, lehet ha véget ér a vándorlásunk és lenyugszunk, akkor majd jön magától minden.

8. Zoé00 (válaszként erre: 7. - 5399c1cac7)
2010. febr. 4. 16:24

Nagyon szép helyen lakhattok, irigykedem:)


Miért nem lombikoztok?Talán még annyi próbálkozást megérne, nem?És ha sikerülne?

2010. febr. 4. 15:21

Spanyolország déli részén Alicante megyében Alicante citytől 11 km-re El Campello-ban lakunk. Nagyon szép, imádom! Egyébként Alicante-ban van a világ egyik legjobb meddőségi centruma, hatalmas és ultra modern, mindenféle nemzetiség dolgozik itt, de hogy mi mennyi, nem tudom. De tény, ilyen modern műszereket sehol sem láttam még.

Vérvételért nem kell fizetni, van ahol elintézik a sperma vizsgálatot is TB alapon, egyébként pl. a Forgácsban 6000,- a Kaáliban 12000,- és általában többet csinálnak.

IR-t ma már jobb helyeken alapból megcsinálnak! Az hogy PCOS-od van több összetevőből fogod megtudni. Kell hozzá a vérvizsgálat eredménye is. Vagy hogy pl. híztál-e az utóbbi időben, tapasztaltál-e szőrösödést, vagy barna foltot a köldököd körül, szabálytalan-e a ciklusod stb... amíg nincs meg a hormonvizsgálat összetett eredménye, addig ezen ne aggódj. Előre ne spanold magad.

PCOS esetén valóban szükség van életmód váltásra, de sztem az még a legkevesebb egy gyerek érdekében.

Nem lombikolunk. Vagy egyszercsak mégis becsúszik egy gyerek, vagy pedig elfogadjuk a tényt.

2010. febr. 4. 15:04
Mikor vágtok bele a lombikba?
5. Zoé00 (válaszként erre: 4. - 5399c1cac7)
2010. febr. 4. 15:04

Uhhh micsoda világutazók, imádom Spanyolországot, melyik részén laktok?

Igen, azt tudom, hogy itt Magyarországon kötelező átesni x inszemen, persze az is egy csomó pénzzel jár.

Eddig mi még nem fizettük semmiért, majd kiderül mi lesz a vége.

Ma voltam nőgyógyászati vizsgálat, valami olyasmit mondott a doktor úr, hogy szabálytalan formájú a méhem, aztán kiírt IR vizsgálatot, ami eddig nem is kellett.

Ezek szerint akkor fenn áll a PCO gyanúja, amitől nagy elszomorodnék ha az lennék, mert akkor mindenféle diétára, meg életmód váltásra, meg hormonokra van szükség, de lehet én tudom rosszul...

Alap esetben ha jól tudom nem szoktak IR vizsgálatot végezni.

2010. febr. 4. 14:51

Mi a Forgácsba jártunk otthon. Aztán angliában jártunk kezelésre. Elmondom a kettő totál más, kint UK-ban soha semmiért nem fizettünk és nem kellett semmire sokat várni, mint otthon. Otthon időhúzás megy és pénzlehúzás. Na mindegy. Most meg spanyolban lakunk, itt nem tudom milyen. Egyébként az inszemmel is nagyon kicsi az esély arra, hogy az ember teherbe essen, csak ezt nem hangoztatják és protokoll szerűen át kell esni 4, helyenként 6 inszemen is, mire a lombikra kerül a sor... olvasd el a Gólyára várva c. könyvet!!!

Mi megbeszéltük, hogy nem megyünk bele semmi stimulációba. Ezért nem mentünk inszemre, majd lombikra. Ez ember függő, ki mit vállal...

az IR az inzulin rezisztencia vizsgálat. Mindent amit nem értesz kérdezz meg az orvostól, kötelező elmagyaráznia mi micsoda és miért kell! Terheléses cukor vizsgálat másnéven.

PT az a postkoitális teszt, amikor a nő hüvelyéből vesznek szeretkezés után mintát, hogy élő sperma van-e benne másnapra, ha van, akkor nem öli meg a nő a spermákat. HSG az petevezeték átjárhatósági, van belőle ultrahangos -nekem ez volt- és röntgenes is. Megnézik hogy van-e letapadás, ha kicsi van, esélyes, hogy a kontrasztanyag szabaddá teszi, egyébként laparoszkópiával megcsinálják átjárhatóra. -ezt van akinek nem egyszer csinálják végig-

3. Zoé00 (válaszként erre: 2. - 5399c1cac7)
2010. febr. 4. 14:21

3 év elég sok idő, mi 1 éve sikertelenség után kezdtük bele, a BMC-be járunk Dr. Konc tanárúrhoz, ma voltunk másodszor, volt vérvétel, minta leadás, és nekem nőgyógyászati mindenféle.

Kiírtak IR vizsgálatot, ami nem tudom mit takar, neked volt olyan?

Egyébként ti hova jártok?

Amikor az van ami nálatok, tehát, hogy nem állapítanak meg semmit, akkor miért nem vágtok bele az inszembe?

2010. febr. 4. 14:15

Szia Zoé,

Mi már jó pár dolgon túl vagyunk. 3 éve várunk a bébinkre és két éve vágtunk bele a meddőségi kivzsgálásba és kezelésekbe. Egyébként nem állapítottak meg egyikünknél sem semmilyen rendellenességet, mindössze széttárták az karukat. Hol tartotok? Hova jártok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook