Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig ideàlis babàval otthon maradni, érvek- ellenérvek... fórum

Meddig ideàlis babàval otthon maradni, érvek- ellenérvek... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
46. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - Pumukli1985)
2012. szept. 30. 11:15

Micsoda?! Inkább ne is szüljön, aki nem tudja nélkülözni a fizetését három évig? De jó egyeseknek!


fel vagyok háborodva, de nagyon. Tudod, akinek a férje hiperszuper jól keres, azzal is bármi történhet három év alatt, és van olyan, hogy a kívántnál hamarabb vissza kell menni dolgozni. Ez az egyik. A másik,hogy nehogy már anyagi alapon szelektáljunk, hogy ki szaporodjon, és ki ne. számtalan dolgo van, ami jó a gyereknek, és még több, ami nem ideális, ha csak azok szülnének, és csak azoknak a gyerekeiből válhatna egészséges, okos, jó és később a társadalomban hasznos ember, akik kifejezetten jómódúak, akkor tényleg pár éven belül nem születne itt gyerek.


Nyilván nem arról van szó, hogy a totális semmire, a híd alá és segélyre való szülésre biztatnék bárkit, de azért az is enyhe túlzás, amit te írtál!

45. PassionGirl23 (válaszként erre: 38. - D71ef05a8e)
2012. szept. 30. 11:14
Na igen, ezt is mondta, hogy az a pär honap fizetetlen, és kevés lenne egy fizetés mindenre, persze mindketten sporoltunk màr vmennyit. Ha most jönne a baba, màr nem lenen anyagilag megterhelö. De ö valahogy enm igy làtja.
2012. szept. 30. 11:14

ezt nem lehet előre eltervezni!! amint megszülöd, vele akarsz lenni, és egy nőnek, anyának a családja ellátása a feladata, alapból! A te pasid vagy nem komplett vagy meg nem nőtt fel!!


pénz mindenek előtt?? Keresse meg ő, főleg ha anyagilag nem álltok rosszul, akkor főleg nem értem...

43. Jasmine24 (válaszként erre: 24. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:13

A parod nem tudja mirol beszel. Igy en sem vallalnek gyereket, ha a parom igy allna hozza.

Nalunk eppen a ferjem volt az, aki azt mondta, hogy szeretne, ha minel tobbet lennek itthon majd a gyerekkel, ha megszuletik, mert az a jo neki. Ha nem igy gondolna, nem szulnek neki jo szivvel. Nehogy mar ilyen dolgon vesszunk ossze, aminel egyertelmu, hogy mi a jobb a babanak es az anyanak is.

42. acuko (válaszként erre: 39. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:12
Ha kell baby sitter, csak szólj nekem, és én rohanok babázni, azonnal! :)
41. acuko (válaszként erre: 32. - Zakajeo)
2012. szept. 30. 11:11
Szerintem ezt nem gondolták végig. A párja meg.. hát inkább nem mondok semmit sem.
40. zakajeo (válaszként erre: 37. - Nyecsus)
2012. szept. 30. 11:11
azért ezt cáfolom....11és fél,8és fél,2 és fél évesek a gyerekeim,kötődő elvek szerint neveltem illetve nevelem őket,ennek ellenére voltak bölcsisek,mindhárom gyerek más ok miatt....már a bölcsi sem viselte meg őket a nagyok pedig oviba is kacagva mentek,soha nem sirtak mert ott kellett maradni de haza is örömmel futnak:)
2012. szept. 30. 11:11
Beszéltük azt is, hogy esetleg 50 szazalekban mennék el, de akkor ugyanott vagyunk, ahol sehol.. Mivel a babysittert fizetni kellene, akkor nem maradna szinte semmi plusz.
38. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:11

Tapaszataltom nincs, de a véleményem az, hogy ne fixáljátok ezt le ennyire előre. Az egy dolog, hogy mit szeretnél most és hogy mi jó a babánka, de ha két-két és fél év után a gyereken is látszik, hogy már unatkozik - főleg, ha olyan helyen laktok, ahol nincsenek más gyerekek, és egész nap szinte csak ketten vagytok - ,és már őszintén szólva te is úgy érzed, hogy agyilag leépültél, akkor úgyis vissza fogsz menni dolgozni, hiába beszéltek meg előre 3 évet.


Ha az a kérdés, hogy mi a jó a gyereknek, akkor egyértelműen az, ha sokáig otthon vagy vele. De ha bármiylen ok miatt arra kényszerültök, hogy bölcsibe menjen, a korábbi szocializálódásnak is meglehetnek az előnyei, főleg, ha barátkozós kisgyerek lesz.


Amiért nem érdemes hamar visszamenni dolgozni: mert a férj szerint lusta vagy, vagy mert bár megtehetné, nem kíván addig "eltartani". Ha ilyen a hozzállás, akkor nem is tudom.... nem lesz könnyű az élet mellette terhesen, fáradékonyan, vagy friss kismamaként megtépázott idegekkel:(

37. nyecsus (válaszként erre: 19. - B81fcd1219)
2012. szept. 30. 11:09
Szerintem szüksége van arra a pár évre. Mi értelme van akkor gyereket szülni, ha ki sem tudja élvezni az ember? Rögtön megszabadulunk a gyerektől, ahogy kicsit nagyobb? Még az ovi is megviseli szegénykéket, nemhogy az, ha bébikorban lepasszoljuk idegen környezetbe kerül, idegen emberek közé.
36. Kriszti0711 (válaszként erre: 11. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:09
Majd, ha lemaradtok mindenről, mert bölcsibe megy a pici, akkor majd rájön a párod, hogy még a 2, 3 év is kevés:( Nekem most menne a nagyobb bölcsibe, de van kistesó, így nem megy. A szívem szakadna meg, ha nem lenne velem, mert bölcsibe kéne járnia:(
35. acuko (válaszként erre: 31. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:08

Egy kisbaba egész embert, illetve egy teljes édesanyát igényel, nem pedig egy robotot.

Ha muszáj visszamenned dolgozni korán, mert anyagilag nem engedik meg, hogy tovább otthon maradja a babával, akkor inkább ne vállalj addig ygereket, mig ezt meg nem engedhetitek magatoknak.

Amúgy én a helyedben inkább lecserélném a pasit, de ha ez nem lehetséges, még véletlenül sem szülnék neki gyermeket.

34. PassionGirl23 (válaszként erre: 29. - Acuko)
2012. szept. 30. 11:08
Igen, igen.. Igy erösnek tünik, de hàt mint legtöbbször a férfiak az anyjuktol veszik a példàt.. Azt mondja hogy az anyja alig volt otthon a gyerekekkel. De nekem nem elég érv. én nagyo szeretnék babat. és tudo, hogy nem birnam elviselni, hogy a munkaban legyek, amig a pici valaki màssal van, nem is lehet ugy koncentralni.
33. zakajeo (válaszként erre: 31. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:08
emellett tutit nem tudnál fejni sokáig:((
32. zakajeo (válaszként erre: 24. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:06

én nem fejtem soha de sokáig szoptattam,vagyis még mindig bár már ritkán kéri a lányom(három éves lesz februárban) a tesói kevesebb ideig szoptak de azért nem panaszkodhatok:)

keress egy fórumot ahol hozzáértők tapasztaltak irnak erről a témáról és kérdezd amig amit gondolsz erről szerintem mert azt hallom mindenkitől hogy nagyon megterhelő...este éjjel szoptatol reggel szopcsi,fejés,rohanni dolgozni és munkaidőben fejni éjjel fejni stb hogy elég legyen másnapra....dolgozni mész majd el vagy nonstop fejőgépet kapcsolsz magadra???? ha a kényzser úgy hozza akkor természetesen működnie kell de csak ha a párod akarata akkor elgondolkoznék másik felem e a párom...

31. PassionGirl23 (válaszként erre: 23. - Timycat)
2012. szept. 30. 11:06
Svàjcban élek, itt 3 honapot fizetnek, maximum 7. A probléma az is hogy 2 müszakban dolgozom, fizikai munka, eröm nem is lenne nagyon a babàra munka mellett. De most gondolkodom, illetve probàlkozok, egy kicsit kevésbé jobb munkàba, ahol nem kell ennyi eröt igénybe vegyek.
30. 39fdd1148e (válaszként erre: 25. - 39fdd1148e)
2012. szept. 30. 11:04
*gondolkodik
29. acuko (válaszként erre: 23. - Timycat)
2012. szept. 30. 11:04

""Azt mondja hogy mert lusta vagyok, azért akarok otthon maradni. "


na ez lenne az a mondat, hogy neki tuti biztos nem szülnék gyereket. "


Pontosan erre gondoltam.

Ha már igy kezdi, akkor elgondokodtató, hogy egy ilyen embernek, egy ilyen embertől vállalnék-e gyereket..

2012. szept. 30. 11:03

fél év egy év ?hát szerintem ez nagyon durva már ne haragudjatok

hol laktok?-mégis hová tennétek a gyereket?


Én szeretnék vele ameddig csak lehet itthon maradni,jövőre jön a Kistesó így együtt leszünk.Ha lehet majd 3évesen is itthon maradni akkor nem fog oviba menni,de minden esetre a lehetőség meg lesz adva neki ha lehet,mert ugye változik a törvény elméletileg!

Nagyon gyorsan telik az idő,észre sem veszi az ember és felnő a gyermek.Ilyen pici korban változnak,fejlődnek a legtöbbet,én nem szeretnék lemaradni semmiről sem.

Később már hiába sóhajtozik az ember hogy milyen jó lett volna ha...Nekem nekünk így jó de persze családja,gyermeke válogatja.

Nekem pl.az sem szimpatikus hogy anyuka otthon van a picivel a nagyot meg beadja bölibe.


Persze nem szeretnék ítélkezni ez az én véleményem.Minden esetre számomra fél év egy év felháborító.Most tehetnék ide még pár mondatot,kérdést de nem teszem mert nem akarok ,-

Szerintem ezt jól gondoljatok át,mert itt valami még nagyon hiányzik!

2012. szept. 30. 11:03
Ilyen pasinak biztos nem szülnék gyereket...
26. zakajeo (válaszként erre: 11. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:03
ebben az esetben a páromon gondolkoznék azért nem a babán...úgy értem biztos hogy ő szeretne gyereket?tudja mivel jár stb?ajánld fel neki hogy az első félévben otthon maradsz te aztán pedig mivel nem vagy lusta visszamész dolgozni és maradjon ő vele egy félévet:)
2012. szept. 30. 11:02
Na én egyet mondok aztán kettő lesz belőle,ennek az embernek ne szülj!Amíg így gondolkodok legalábbis!Felháborító!
24. PassionGirl23 (válaszként erre: 15. - Acuko)
2012. szept. 30. 11:02
én mindenképpen szoptatni szeretnék, a csalàdon belül szerencsére mindenkinek elég teje volt, valoszinüleg nekem is lesz. Erre azt mondta, hogy le tudom fejni, amig oda vagyok.. én nagyon kevésnek tartom a félévet..
23. timycat (válaszként erre: 11. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:02

"Azt mondja hogy mert lusta vagyok, azért akarok otthon maradni."


na ez lenne az a mondat, hogy neki tuti biztos nem szülnék gyereket.


Hogy mennyi az ideális az jó kérdés, anya és gyereke is válogatja. Mo-on a 3 év elég nagy "luxus" mind az állam, mind a munkavállaló részéről, a munkáltatók nem véletlenül ódzkodnak fiatal, vagy szülőképes nőt felvenni valahova. 3 év tényleg indokolatlan. Ha azt nézzük külföldön többnyire 5-6 hónap a szülési szabi, ez meg elég kevés... valahol a középutat kéne megtalálni ebben is, talán olyan 1-1,5 év?

22. zakajeo (válaszként erre: 9. - Pumukli1985)
2012. szept. 30. 11:01
azért ez a ne szülj dolog erős.....nem mindenhol adott három évig otthon lenni a babával, a hazánkon kívül sok ország kihalna akkor ha így fognák fel az emberek....
21. 447396604e (válaszként erre: 19. - B81fcd1219)
2012. szept. 30. 11:00
ez így van.mi is anyagiak miatt döntöttünk arról, hogy megyek vissza két év után:(
20. zakajeo (válaszként erre: 1. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:00

Elég nehéz téma hisz anya és babafüggő is a dolog...amíg nincs gyereked maximum beszélgetni tudsz a témáról...van aki elhatározta hogy hamar visszaáll dolgozni és mikor megszületett a baba hallani sem akart a dologról:)

Azért a párod három illetve hat hós véleménye nekem meredek....az egy év ha szükséged van a pénzre akkor megfontolandó....ha nem anyagi nehézségek miatt mennél vissza dolgozni akkor pedig majd ahogyan érzed....1-másfél év után napi pár óra munka belefér,ha normál munkarendben dolgozol és időben érte tudsz menni illetve el tudod vinni bölcsődébe illetve munka előtt után minőségben tudsz vele foglalkozni akkor nem sérül a gyerek...

Én első évben szimbiózisban éltem a babával:) másfél évesen aztán egy perc nyekergés nélkül maradt ott bölcsiben és azóta is szeret járni...

Szoptatásról beszéltetek már illetve hogy gondolod? a párod három hónapjáról azt gondolom nem igazán tervezi hogy huzamosabb ideig szoptasd a kicsit....

2012. szept. 30. 10:59

Én 1 év után már dolgoztam.És igen az anyagiak a mai világban nagyban beleszólnak abba,hogy ki mikor megy vissza.Úgyhogy kedves Pumukli,örülj,hogy te megteheted,hogy otthon "héderezz" 3 évig.


Egyébként meg magyar passzió az,hogy 3 évig lehetőség van az otthon maradásra.Sehol máshol nincs ilyen a világban.

2012. szept. 30. 10:59
Meg annak sem làtom értelmét, hoy azért menjek vissza dolgozni, hogy a baby sittert fizessem.. :/
17. 447396604e (válaszként erre: 11. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 10:59
ha úgy érzed muszáj menned dolgozni, akkor minimum várd meg az egy évet, majd tetesd be bölcsibe.van előnye is. könnyen beszokik a társaságba, és mire ovis lesz,önállóbb is lesz mint a többi társa, és nem lesz sokat sírós sem.attól még látni fogod az első lépéseid, hisz nem bentlakásos bölcsibe megy, és otthon is lehetsz vele, miután hazaértél
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook