Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig ideàlis babàval otthon maradni, érvek- ellenérvek... fórum

Meddig ideàlis babàval otthon maradni, érvek- ellenérvek... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
226. Pen80 (válaszként erre: 225. - 447396604e)
2012. szept. 30. 14:41
Igen, az rettenetesen zavarna :DD
225. 447396604e (válaszként erre: 223. - Pen80)
2012. szept. 30. 14:39
vigyázz, mert megszólnak:)
224. 447396604e (válaszként erre: 221. - Pen80)
2012. szept. 30. 14:38
sajnos
223. Pen80 (válaszként erre: 221. - Pen80)
2012. szept. 30. 14:38
Mondjuk én aljas módon bölcsibe fogom adni 2 évesen a fiamat, mindenképpen visszamegyek még dolgozni a harmadik előtt (ha lesz).
222. Milup2 (válaszként erre: 11. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 14:37
Erősen elgondolkodnék, hogy ennek az embernek szüljek-e gyereket..De most komolyan..Semmire nem tartja a nőket, a gyerekeket, aki így beszél...:P
221. Pen80 (válaszként erre: 219. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 14:35

Én sem bírnék itthon maradni. Tavaly, 8 hós terhesen államvizsgáztam, most megint iskolapadban ülök. Minden gyerekem megszülésével csökken a versenyképességem. Ezt "kompenzálni" kell valahogy.


Viszont én azt látom, hogy sok esetben nem ott van 3 gyerek, ahol a férj keresete önmagában elég lenne azok megfelelő anyagi színvonalon történő felnevelésére.

220. 447396604e (válaszként erre: 219. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 14:32
három gyerekkel hosszú évekig csak akkor éri meg otthon maradni, ha lépést tud tartani, és képzi magát. de ha csak a pelenkacsere és szoptatás marad neki, és nem is akar fejlődni valamilyen szinten, az később dolgozni sem akar,mert már nem fog menni neki
219. michelle.r (válaszként erre: 217. - Pen80)
2012. szept. 30. 14:29

Én akkor sem adnám fel a munkámat, ha a Roschiled örökös lenne a férjem :D

Bár aki három gyerekkel otthon marad a maximális időt és közben nem képzi magát, annak úgysem sok esélye marad a visszatérésre, tényleg jól teszi, ha erre rendezkedik be.

218. Pen80 (válaszként erre: 216. - Bea0124)
2012. szept. 30. 14:28
Számolj. Ha 3 gyereket szülök, végig otthon vagyok, és szerinted ne vigyem el oviba a gyereket, amíg a kicsivel otthon vagyok.
217. Pen80 (válaszként erre: 204. - D71ef05a8e)
2012. szept. 30. 14:27

"Aki ma megteheti, hogy 3 gyermeket szül, és ezalatt kiesik a munkából, annak nagy valószínűség szerint igencsak jól keres a férje."

Bár így lenne...

216. Bea0124 (válaszként erre: 215. - Pen80)
2012. szept. 30. 14:27
ki beszélt itt 6éves gyerekről?
215. Pen80 (válaszként erre: 210. - Bea0124)
2012. szept. 30. 14:24
És ha hármat akarok, akkor a nagyot tartsam itthon 6 éves koráig? Ugyan már. Vele tolnék ki leginkább.
214. michelle.r (válaszként erre: 211. - 447396604e)
2012. szept. 30. 14:21

Én sem hiszem, hogy ezen múlik. Volt,hogy a fiamat egy egész hétvégére elvitték a nagyszülők, amikor már bébiételt evett, még nem volt egy éves.

Most új oviba ment, a lányom új iskolába, nekem meggyőződésem, hogy azért volt minden zökkenőmentes, már az első napon, mert idejekorán hozzászoktak más emberek társaságához is.


Mindig elég volt nekik annyi, hogy az én arcom volt, amit először megláttak reggel és minden este mesét olvastam. Ha nem voltam otthon, akkor az apjuk.

6 hónapos koruktól néha bevittem a céghez, de ritkán értem el a saját irodámig, hogy ne orozta volna el valaki :o)).


Pontosan tudják, hogy számíthatnak rám és bíznak bennem. Múlt héten pl. a játszótéren kosztümben nyomultam a laptoppal, mert nem volt időm befejezni, de gyereket nem verünk át, ha megígértem a játszóteret, akkor az úgy is van ;)

Pár napja a fiam félálomban az ötödik lépcsőfokról ugrott az ölembe, pontosan tudta, hogy el fogom kapni ;)


És szeparációs szorongása sem volt egyiknek sem.

213. Bea0124
2012. szept. 30. 14:19

én sem lepasszolásról beszéltem ha a gyerek akar akkor menjen de erőszakosan nem fogom rátukmálni.

a gyereket nézze az ember

nem lehet általánosítani minden gyerek más minden gyerek máshogy viszonyul a dolgokhoz

az nem leírt dolog hogy aki hamar megy oviba annak könnyebb

ismerek mindegyikre pl.pl.unokahúgom közt egy 1év van ők együtt mentek oviba vagyis a nagy később nem volt velük probléma

volt velük egy idős kislány aki már egy éve oda járt mégis félt még akkor is!

tesóméknál is otthon az anyuka a nagy oviba pici meg otthon mert szeret a gyerek oviba :-D

212. 447396604e (válaszként erre: 210. - Bea0124)
2012. szept. 30. 14:11

szóval sokan nem azért adják be pl oviba a gyereket, mert llepasszolják, hanem ezzel tesznek a legjobbat a gyereknek.

a bölcsi már más kérdés. ott tényleg nem kellene keresnie semmit olyanok gyerekének, akik otthon vannak. pont ezért nem fértem be én sem:(

211. 447396604e (válaszként erre: 210. - Bea0124)
2012. szept. 30. 14:08

nekem, mikor a kicsi egy éves lett, a nagy akkor töltötte a hármat.nem volt kérdés, hogy menjen-e oviba.pedig nem volt kötelező az első két év. de azt sem akartam hogy addig ne járjon míg én otthoon vagyok, mert ebből a gyereknek csak hátránya keletkezik.

nagycsoportosan ismerkedni a közösséggel, úgy hogy előtte csak az anyja létezett a számára, meg egy -két játszótárs a homokozóban,nem túl jó. míg más gyerek megszokja a többi gyerekhez való alkalmazkodást, a felnőttekkel való kommunikációt, ő 5 évesen még ott tart hogy anya kötényét fogdosva sírdogál a padon. ez viszont hosszútávon nem előny. lehet az oviban még elmegy, de egy év múlva iskolás lesz, és akkor épphogy megszokta a társasághoz való alkalmazkodást, másokkal való együtt tartózkodást, az elszakadást, már suli, és ez még rosszabb neki. mert egy egészen más világ.

én szerettem volna a kicsit két évesen beadni a bölcsibe, de sajnos nem volt férőhely. szerencsére volt egy ismerősünk, aki vigyázott rá amíg dolgoztam.

210. Bea0124
2012. szept. 30. 13:59

most ha jobban bele gondol az ember akkor egy nagy családos minek menjen dolgozni ha úgy is kb ugyan annyi pénzt kap mintha minimálbérért dolgozna?

van a családba ilyen 3közös gyerek egy meg előző párkapcsolatból.


én ahogy írtam nem ítélem el azokat akik vissza mennek egyéb okokból előbb mint 3év itt én azokra vagyok kibukva akik otthon vannak és úgy viszik.

de írtam hogy a gyereknek lehetőséget kell adni ha szeretné menni oviba.

209. 447396604e (válaszként erre: 204. - D71ef05a8e)
2012. szept. 30. 13:49
csak sajnos az a tapasztalat hogy sokan nem azért maradnak otthon 3 gyerekkel hosszú évekig mert jól keres a férje.persze az más dolog, hogy sokan kényszerűségből vannak otthon.de aki megtehetné hogy visszamenjen, inkább spórol de a három év az kell neki.
208. 447396604e (válaszként erre: 191. - Timycat)
2012. szept. 30. 13:44
az meg a másik, hogy utána nehezebb visszaállni.most ha belegondolunk, egy anyánál két gyereknél kiesik 5-6 év.azt mire behozza (és nem a nyugdíjra gondolok elsősorban, pedig az is nagyon fontos) a munkáltató kitépi az összes haját. és szivesebben felvesznek egy olyat akinek csak 1-2 év maradt ki.
207. 447396604e (válaszként erre: 189. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 13:42
a bölcsi egy jó ugródeszka.észre lehet venni azt a gyerekeken, hogy ki meddig volt otthon.így is sok a sírós anyás gyerek még 4-5 évesen is. sőt némelyik az iskolába is viszi magával.úgyhogy nem biztos hogy több előnye van a gyerekre nézve annak ha minél tovább az anyával van
206. 447396604e (válaszként erre: 188. - Timycat)
2012. szept. 30. 13:39
itt? senki:S
205. d71ef05a8e (válaszként erre: 183. - Pen80)
2012. szept. 30. 13:30
Természetesen ez valóban nem iylen fekete-fehér. Ahogy a szoptatás és a temrészetes szülés és a hordozás és egyéb nyalánkságok sem biztosítják az egész életen át tartó felhőtlen anya-gyermek kapcsolatot, úgy a hosszú otthon maradás sem az alapja a gyermek és a társdaalom jólétének. De a másik véglet már lehet káros, pl. fél év után felelőtlen, a gyermekekről és a nevelési elvekről semmit sme tudó külföldi tinikre bízni a gyereket.
204. d71ef05a8e (válaszként erre: 182. - 447396604e)
2012. szept. 30. 13:27

Elismerem, ez igaz. de azt kiszámoltátok már, hogy pl. egy sorozatgyilkos mennyibe kerül a 25 év letöltendője alatt az államnak?


Vagy ennyi erővel a nyugdíjasokat is lehet szapulni, hogy mennyibe kerülnek az államnak, pedig, hajh, ha még dolgoznának, az milyen jó lenne, nincs is hatékonyabb munkaerő egy 80 évesnél. Vagy mennyibe kerül a dohányosok egészségügyi ellátása?



Másrészt az a helyzet, hogy amíg munkanélküliség van, és pl. egy tanár kismama helyére azonnal akad 30 jelentkező még akkor is, ha tudja, hogy csak 2-3 éve lezs abban a suliban, addig nem ezt a lehetőséget tartom a magyraországi helyzet okozójának. Mert a diplomás vagy nem diplomás munkanélküliek ellátása, vagy az ő utcaseprőként való alkalmazásuk egyébként több pénzért, mint amit az otthon levő anyuka kap, semmivel sem raionálisabb.


a vicc pedig az egészben az, hogy ha emlékeztek, én akadtam ki legjobban azon, hogy bárkire is követ merjenek vetni, aki nem akar, vagy nem tud 3 évig otthon lenni a babával. vagyis én nem tartom még a gyerek szempontjából sem létszükségletnek a 3 évet, a magam részéről pedig bizts nem lesz rá módom az anyagiak miatt. eljön az idő, amikor a gyerek is halálr aunja magát az anyja társaságában és gyerek között lesz inkább a helye, és az anya is depresszálódik az évek óta tartó mondókázás-peluscsere-sétáltatás háromszögben.


De. Ezzel együtt ha valaki mégsem így érez, és még meg is teheti, az maradjon otthon, ne hárítsuk már rá az államcsődöt, amikor annyi más, kifejezetten hazsnontalan és égbe kiáltó dologra folyik el sokkal több pénz.....


Lehet hibáztatni az anyákat, mint a magyar állam csődbevivőit, de ne felejtsétek el.

1. Aki ma megteheti, hogy 3 gyermeket szül, és ezalatt kiesik a munkából, annak nagy valószínűség szerint igencsak jól keres a férje.

2. Aki jól keres, még a cslaádi adókedvezményt leszámítva is rengeteg adót fizet. lehet, hogy egyedül többet, mint mint egy minimálbéres apa és egy ugyanannyit kereső, teljes állásba visszament anya.

3. A nagycsaládok még takarékos életvitel mellett is természetszerűleg többet fogyazstanak, vagyis az Áfa-bevételből nem maradnak ki, sőt.

203. michelle.r (válaszként erre: 202. - Bea0124)
2012. szept. 30. 13:13

Persze, hogy nem elítélendő. És ha igaz, ha nem, én utaltam rá. Ha hazudik, majd elszámol a lelkiismeretével.

De nem értem, hogy egy olyan országban, ahol a legtöbb ember mások segítségére kell hogy támaszkodjon, miért gúnyolják ki azt, aki előre gondolkodik?


Hogy szándékosan sarkosan fogalmazzak: lenézzük azokat, akikkel nem volt otthon 3 évig az anyjuk, majd hosszú tömött sorokban vándorolunk ezekbe az országokba és kuncsorgunk munkáért és segélyekért. Nem faramuci ez?

Nyilván nem azokról beszélek, akik jól képzettek, keresett szakmával és nyelvtudással rendelkeznek és kapkodnak értük.

202. Bea0124 (válaszként erre: 198. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 13:03

szerintem ez sem elítélendő ha tényleg igaz és nem csak valaki gyors pénzkeresés végett csinálja

nyilván nem mindenki teheti meg hogy egyik napról a másikra xezer vagy millió ft kifizessenek

ahogy már írtam hogy mindenre gyűjtene az ember hogy mindene meglegyen akkor mire oda jut már kifut az időből

persze ha extra fizuja van akkor hamar összejön de amúgy?

201. zakajeo (válaszként erre: 195. - Timycat)
2012. szept. 30. 13:00
nálunk is minden reggel készül hétvégén is a lányom bölcsibe:))no nehogy valaki azt hozza ki belőle hogy ottjobban érzi magát:))
200. michelle.r (válaszként erre: 183. - Pen80)
2012. szept. 30. 12:59
Nos igen, kérdés, mi történik a 3 évben, ha felnőttként nem összetartó, empatikus és jó szándékú , szociálisan érzékeny emberek lesznek? Van itt egy csomó topic ami pl. arról szól, hogy nyírják egymást külföldön. Pénzt csalnak ki nyelveket nem beszélőktől, hogy kint szereznek munkát, de átverik. Hogy szándékosan mást fordítanak, mint amit a főnök mond.
199. zakajeo (válaszként erre: 150. - Agnik1)
2012. szept. 30. 12:57
nem Magyarországon lakik,hiába irtad le neki itthon mi jár...
198. michelle.r (válaszként erre: 179. - Acuko)
2012. szept. 30. 12:55

Minden mondatodból süt a szarkazmus ;)

Nyilván nem nyitott számlát a gyereke szívműtétjére és valószínűleg egy talán rosszul megválasztott példa volt.

Tudod mit, inkább gyűjtsön és ne történjen meg, hogy szüksége legyen rá. Pár hete keringett a fb-n egy hat hónapos baba, akinek a szülei éppen szívműtétre gyűjtenek ismeretlenektől, mert csak Németországban operálható. Ha idegenek, cégek, felhasználók nem adják össze a közel kétmillió forintot, a gyerek nem valószínű, hogy túléli.

Szerintem ne gúnyolódj ezen, mert nem vicces.

197. Bea0124
2012. szept. 30. 12:50

én is és nagyon sokan terveznek előre viszont csak pár hónapra,évre és nem azon agyalok hogy vajon lesz-e valami baja a gyereknek stb.amúgy is nagyon sok minden közbe jöhet.És igen is ha az ember arra vár hogy mindene meglegyen biza nem lenne sokaknak gyereke.

tervezzen az ember de ésszel.

nekem akkor is furcsa ez a szituáció vissza olvasva pár más ország fórum hozzászólását is.


ha annyira nagy a szeretet,békesség az ember megbeszéli magaközt és nem idegen emberekhez jön véleményt kérni.Nyilván ha ilyen hozzászólással indít sokan támadják és ez érthető.Hiába én tőlem lehet afgán is a párja úgy gondolom ha a párja akkor kéne együtt gondolkodni is,engedni is a másik félnek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook