Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig ideàlis babàval otthon maradni, érvek- ellenérvek... fórum

Meddig ideàlis babàval otthon maradni, érvek- ellenérvek... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
136. Pen80 (válaszként erre: 135. - 447396604e)
2012. szept. 30. 12:11
Igen, és a fórum kiírója ment oda. Nem a párja jött ide...
135. 447396604e (válaszként erre: 126. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 12:09
más ország, más szokások.
134. michelle.r (válaszként erre: 129. - 388b941089)
2012. szept. 30. 12:08
Ha valaki nem osztja az álláspontodat, az már veszekedés?
133. Bea0124
2012. szept. 30. 12:08
ez nem mi hanem az ő gondjuk minden esetre nem értem ha ebben a témába is ennyire eltérőek a véleményeik akkor hogyan tudják elviselni egymást ismerek több vegyes párt ők mégis egymásra vannak hangolódva.
132. acuko (válaszként erre: 130. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 12:08
Te ne megy provokátor vagy véletlenül?? he? :) :)
131. michelle.r (válaszként erre: 123. - Acuko)
2012. szept. 30. 12:06
Elolvastam. Ez a véleménye, elfogadom, hogy ez a véleménye.
130. michelle.r (válaszként erre: 120. - Acuko)
2012. szept. 30. 12:06
Ha nem akarod megérteni, akkor persze, csinálj belőle politikát ;).
2012. szept. 30. 12:05
miért fordul át minden fórum veszekedésbe? :S
128. Pen80 (válaszként erre: 111. - Zsuzsika83)
2012. szept. 30. 12:03
Esetleg lehet tartani őket búra alatt 30 éves korukig, hogy tuti ne érje őket semmi negatív dolog. :)
127. Bea0124 (válaszként erre: 112. - Pumukli1985)
2012. szept. 30. 12:02
:-D
126. michelle.r (válaszként erre: 115. - Acuko)
2012. szept. 30. 12:02
Neki, mivel abban az országban az anyák gyorsan visszamennek dolgozni, mert ez az általános és elfogadott, pontosan ugyanolyan érthetetlen, hogy miért akar valaki 3 évig nem dolgozni, mint neked az ellenkezője.
125. acuko (válaszként erre: 118. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 12:01
Igen, és előre már azon gondolkodik, hogy a még meg sem született gyereknek a szívműtétjére mennyi pézt kell össze spórolni. Ugye.. Őrület!
124. cooltim
2012. szept. 30. 12:00

A parod egesz biztosan nem tudja, hogy mi fan terem egy gyerekneveles es a tobbi erzelmi velejaroja!!!

Az en lanyom 3 eves mult, most kezdte az ovit! Nagyon nehez volt az "elvalas"!!! Nekem meg nehezebb, mint neki. De nagyon orulok neki, hogy megtehettem, itthon maradjak vele 3 evig. Tudom, ezt sokan nem tehetik meg, de azert fel-egy ev egyutt toltott ido nagyon-nagyon keves!!!

123. acuko (válaszként erre: 117. - 731e5b9ffb)
2012. szept. 30. 12:00
Ajánlom figyelmedbe, kedves michelle.r ezt a hozzászólást de jó alaposan olvasd el, lehetőleg többször is!!!!
122. 388b941089 (válaszként erre: 111. - Zsuzsika83)
2012. szept. 30. 11:59
Ezt tapasztalatból alá tudom támasztani... 3 évesen vittem a gyerekemet oviba, de a kiscsoport kínszenvedés volt..
121. michelle.r (válaszként erre: 110. - Bea0124)
2012. szept. 30. 11:59

Ilyenek a vegyes házasságok, bizony sokszor felmerül, hogy a másfajta neveltetés miatt nem értünk egyet. Más kérdés, hogy ezt ki hogy tudja "menedzselni".

A svájciak egyébként köztudottan sokkal merevebbek sok téren. És ha a fickó nem egy kozmopolita, akkor nem egyszerű vele az élet, az biztos ;)

120. acuko (válaszként erre: 113. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 11:58
Hát, az egy másik történet. Ne húzzunk vonalat itt, mert az, hogy miért menekülnek innen az emberek máshova, másik országba, az nem idetartozó téma. Sajnos igaz, de ez már inkább politika.
119. Pen80 (válaszként erre: 73. - Katuss)
2012. szept. 30. 11:57

Én is másfél-2 évet mondanék. Utána már kevés vagy a gyerekednek, kell neki a kortárs csoport.

Amúgy érdekes, hogy sok anyuka onnan közelíti meg a dolgot, hogy neki mi lenne rossz meg hogy ő mit akar, a gyerek igényei meg elő se kerülnek.

118. michelle.r (válaszként erre: 97. - Bea0124)
2012. szept. 30. 11:55

A svájciakat és még néhány más nációt többek között az különböztet meg a magyartól, hogy felkészülnek a jövőre, nem várt kiadásokra. Nyilván nem kívánja a gyerekének, de ha netán mégis megtörténne, majd nem újságokon keresztül és a fókuszban tarhálnának a lakosság körében.


Talán ezért nem éri őket sokként, hogy a ma megszületett gyerek mindjárt egyetemre megy, ahol tandíjat is kell fizetni.

117. 731e5b9ffb (válaszként erre: 80. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:55

" Azt akarja, hogy mindene meglegyen a babànak"

Na, ebbe a mondatába kell belekapaszkodnod, ha érveket keresel. Az első pár évben a babának legnagyobb szüksége az anyjára van, nem az anyagiakra.

Szóval érvek:

1. Szoptatás kivitelezhetetlen fizikai munka mellett.

2. Amig éjszaka ébren van a gyerek kialvatlanul nem tudsz dolgozni( ha apuka szerint ez nem gond, keljen fel majd hozzá ő éjjel és szoptassa is meg..)

3. Egy gyerek plusz a háztartás vezetése felér egy dupla műszakkal, ergó, ha kevesli a pénzt vállaljon ő másodállást, hogy mindkettőtöknek dupla műszakja legyen, ne pedig neked tripla, neki meg szimpla..

4. Ha svájci fizetésből nem tudja eltartani a családját, akkor nem téged kéne 3 hónapos gyerkekkel munkára bírnia, hanem magát képezni, hogy egy olyan munkát találjon amivel el tud titeket tartani (németországban párom fizetéséből bőven megélünk és még félre is tudunk tenni, szóval erre felé nem a magyar hozzáállás a mérvadó, miszerint azért kell vissza menni pár hónap után az anyának, mert sajna magyar minimálbérből nem jönnek ki a családok)

5. Egy éves kor alatt nem hiszem, hogy be tudnátok adni bölcsibe a gyereket, a babysitter meg szinte elvinné a te fizetésed, ergo a semmiért dolgoznál és még a gyerekeddel se tudnál olyan mély kapcsolatot kialakítani, amilyet szeretnél.

6. Ami a nyelvtanulást illeti a gyerek mindenre fogákony és kár lenne megfosztani attól, hogy mindkét nyelvet anyanyelvi szinten megtanulja. Képzeld el, ha csak németül tudna, hogy beszélne a magyar rokonaival, nagyszüleivel..Ebben sem szabad hagynod, hogy elnyomjon a párod.

7. A férjed mielőtt ilyen konkrét véleményt alakít ki magában bármilyen témáról előbb jó lenne ha utána olvasna mit is jelent egy gyermek, mennyi gond és kihívás van vele, amit 2 teljes munkaidőben dolgozó szülő mellett ki fog megoldani?? Az idegen, akinek majd odaadjátok a fizetésedet?

116. acuko (válaszként erre: 112. - Pumukli1985)
2012. szept. 30. 11:55
Menj, héderezz, és lustálkodj csak nyugodtan. Te megteheted és tedd is meg! :) :)
115. acuko (válaszként erre: 107. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 11:54

Nem azt kell elvárni tőle, hogy magyarul gondolkodjon.

Azt kell elvárni tőle, hogy emberként viselkedjen, és ne nevezze a párját lustának azért, mert az a gyermekével szeretné tölteni a legfontosabb időket.

114. 447396604e (válaszként erre: 113. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 11:54
egyetértek. külföldön azért teljesen más mint itt. ott nem tudnak otthon lenni a gyerekkel három évig. és mivel írta, hogy svájcban él, akkor meg azért teljesen más a helyzet. de három évig én sem tudtam volna otthon maradni, még akkor sem, ha anyagilag megtehettük volna
113. michelle.r (válaszként erre: 86. - Acuko)
2012. szept. 30. 11:52

Jézusom, állj már le, mielőtt kikiáltod a fickót ördögnek.

Nem érted, svájci, egészen másképpen szocalizálták, más elvek szerint nevelték. Én előrelátónak hívom.


Komolyan nem értem, ha tényleg csak itt nevelnek normális embereket, mert mindenki más degenerált lesz, aki nincs három évig az anyja mellett, akkor miért van az hogy mégis ebből az országból szeretne a legtöbb ember a degeneráltak közé bevándorolni? ;))

2012. szept. 30. 11:52
Na jól van,én most megyek és "héderezek" tovább a lányommal,mert "megtehetem"...a férjem még nem áll a hátam mögött az ostorral h anya menj vissza dolgozni!
111. zsuzsika83 (válaszként erre: 73. - Katuss)
2012. szept. 30. 11:51
Nekem egy nagyon jó óvodavezető mondta a napokban, hogy a gyerekek szerinte 4 évesen érnek meg leginkább a közösségi nevelésre. Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek 4 évig otthon kell a gyerekkel maradni, de azt igen, hogy minél tovább, annál jobb. Azért azt ne felejtsük el, hogy lehet, hogy kap pozitív dolgokat egy közösségtől, de negatívakat is. Egy bölcsiben vagy óvodában nem csak pozitív dolgok érik a gyereket, nem csak jó dolgokat "tanul". Én látom kicsit a másik oldalt is, mert rendszeresen bejárunk a kislányommal egy nagyon jó oviba baba klubba. Látom, hogy még a 3 évesek is milyen elanyátlanodva üldögélnek időnként egy-egy sarokban. Meg hogy néha bántják, megharapják egymást...stb. Ezeket a dolgokat sztem jobb, ha a gyerek minél később tapasztalja meg. Mi a kislányom 3 éves korára szeretnénk kistesót, ha összejön, akkor ő 4 évesen fog oviba menni. Közösségbe járunk 3 hós kora óta hetente 3x-4x, zenebölcsibe, baba-mama jógára, baba klubba, oviba...stb. Ennyi pont elég neki addig.
110. Bea0124 (válaszként erre: 102. - Michelle.r)
2012. szept. 30. 11:49
szerintem egyik fél sem az igazi már bocsánat eleve nem hagyom hogy párom úgy irányítson ahogy akar
109. d71ef05a8e (válaszként erre: 80. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:48

Ez félelmetes. Így sajnos nem lehet belevágni, mert annyi pénz nincs a világon, amennyi minden lehetséges betegségre, extra kiadásra már előre elég lenne.


Ész nélkül sem lehet belevágni a gyermekvállalásba, de igenis ez olyan téma, ahol nagyon sokszor a szívre kell majd hallgatni és nem az észre. A párod konkrétan retteghet ettől az egésztől, ezért keres kifogásokat gyakorlatikag nem is arra, hoyg miért menj majd hamar vissza dolgozni, hanem nekem már úgy tűnik, inkább arra, hogy miért ne legyen gyereketek.


Jóóóóóóóó sokáig jegeléám a témát a helyetekben, és később visszatérnék rá.

108. acuko (válaszként erre: 98. - Bea0124)
2012. szept. 30. 11:48

Igen, én vállalom a kisbaba ellátását, és örömmel nézem majd az első megnyilvánulásait, az első szavait, és mindent, ami vele jár. Akár még egy idegenét is.

Annál szebb dolog és nagyobb öröm nincs, mikor látod napról napra egy kisbaba (és ha ez a sajátod, akkor méginkább ) fejlődését. Ennyi.

107. michelle.r (válaszként erre: 76. - Acuko)
2012. szept. 30. 11:48
Akkor miért várjuk el tőle, hogy magyarul gondolkodjon?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook