Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig ideàlis babàval otthon maradni, érvek- ellenérvek... fórum

Meddig ideàlis babàval otthon maradni, érvek- ellenérvek... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
106. zakajeo
2012. szept. 30. 11:47
egyébként nekem egyértelmű lenne hogy magyarul beszélek a gyerekhez a párom pedig németül...
105. timycat (válaszként erre: 96. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:47

de amikor azt mondta, hogy lusta vagy ezért akarsz a gyerekkel otthonmaradni... ez tipikusan annak a férfinak az ismertetőjegye, aki szerint a háztartás, gyereknevelés pihenés és még véletlenül sem "munka"


ja és az anyóst felhozni, mert "bezzeg anyám"... az ilyenektől én sikítva menekülnék

104. zakajeo
2012. szept. 30. 11:47

azért annyira én nem találom vészesnek a pasit...nem a hazánkban nőtt fel,nem az itteni példákat látta neki természetesnek tűnhet hogy hamar közösségbe menjen a gyerek mert ezt látta.a szivműtét dolog pedig csak egy példa ahogy látom nem gondolom hogy komolyan arra akar gyüjteni:)biztosan arra gondolt hogy bármi váratlan közbejöhet....nem hiszem én sem hogy a pár kész a gyerekvállalásra de csak manapság lett "divat" hogy készülnek rá az emberek régebben nem gyurtak ennyit a dologra és mégis működött minden azért nem rosszabbul mint most....vannak amikre soha nem lehet felkészülni...ha nem magyar-német kapcsolat lenne valószinű senki nem vekengene ennyit a témán..máshol nőtt fel a két ember nem hiszem hogy önmagában ezért biztosan rossz apa lenne az a férfi...

nekem sem jönnek be az érvei de azért nem kell itt pálcát törni más felett azonnal

103. pumukli1985 (válaszként erre: 98. - Bea0124)
2012. szept. 30. 11:46
:) igen,olvastam...
102. michelle.r (válaszként erre: 69. - Acuko)
2012. szept. 30. 11:46

Óriási hiba lenne, hogy egy magyar anyanyelvű szülő németül beszél a gyerekhez. Kétnyelvű családokban az az ideális, hogy mindkét szülő a saját anyanyelvén beszél. Így a gyerek mindkettőt tökéletesen megtanulja.


Egyébként nem értem, miért vagytok így kiaakadva a pasin? Mivel egy olyan országban nőtt fel, ahol nincsenek úgy elkényeztetve, hogy három évig gyerekezhetnek, teljesen természetes, hogy számára érthetetlen. Ettől még nem alkalmatlan és nem hülye. Inkább elfogadtatni kellene vele, nem lehülyézni, mert neki fogalma sincs arról, hogy miért jó.

101. lolka78 (válaszként erre: 96. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:46
....ha arra gondol, h jó legyen a gyereknek, akkor miért akarja fél évesen bölcsibe dugni? Mondta valaki Neki, h az a legjobb a picinek???? Az én kisfiam egy éves, minden percét élvezem az anyaságnak!!! A legjobb dolog itthon lenni Vele, tanítgatni, szeretgetni :) bàr sose lenne vége :D
100. acuko (válaszként erre: 96. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:46

Erre muszáj reagálnom.

Már látom előre, (pedig nem vagyok jós, vagy tisztánlátó, vagy ilyesmi, csak egy sorstárs.) hogy egy-két év múlva azt fogod ide kiirni, hogy segítsetek, mit tegyek, mert a párom terrorizál, nincs szabad akaratom, a gyerekemet ellenem hangolja, lelki terrorba ntart, mindennek úgy kell lennie, ahogy ő akarja. Igaz, azelőtt egy ártatlan, nagyon jó ember volt, aki csak a mi és a család jólétét és biztonságát akarta elérni, szerető, és rendes férfi volt, de mára mindez megváltozott.

Hova lett az a jó ember, aki azelőtt volt? Miért változott meg igy, és miért akar eltaposni? Segítsetek!!!

Na, ez lesz, ezt előre boritékolom.

2012. szept. 30. 11:45
bocs babysitter :-D
98. Bea0124 (válaszként erre: 94. - Pumukli1985)
2012. szept. 30. 11:44
már babyritter is jelentkezett :-D
2012. szept. 30. 11:43

hát ez kezd nagyon eldurvulni szívműtét ennyi erővel magatoknak is vegyetek sírhelyt

hogy lehet így gondolkodni?hogy lehet betegségre gondolni persze soha nem lehet tudni de azért ez.,..

96. PassionGirl23 (válaszként erre: 79. - Zebracsikó)
2012. szept. 30. 11:41
Tudom, hogy sokan ugy veszik le, hogy egy szörnnyel élek :) De tudom, hogy kemény kijelentései mögött, egy szeretö ember van, hiszen, sokszor teszem össze a kezem, hogy ilyen a pàrom. Külön élünk, az anyostol :) Kcsit a mentalitas eltér, de ezt kell megtanuljuk kezelni, mira jön a baba. Pàrom màr most nagyon sokat gondol arra, hogy jo legyen a gyereknek, sporolunk, a munkahelyen is ezért akar mindig feljebb jutni... Miattunk.
95. pumukli1985 (válaszként erre: 91. - Acuko)
2012. szept. 30. 11:40
:)
94. pumukli1985 (válaszként erre: 89. - Zebracsikó)
2012. szept. 30. 11:39

Szerintem dobjuk össze a pénzt szegény gyereknek a műtétre és akkor apa nyugodt lesz,anya visszamehet dolgozni,nem lustizik otthon,meg van a pénz...

ÁÁÁÁáááááá

93. Kriszti0711 (válaszként erre: 73. - Katuss)
2012. szept. 30. 11:38
Én nem tartom rossznak a bölcsit! Mint írtam, azért nem jár bölcsibe, mert van kistesó, minek adjam be, ha a kicsivel itthon vagyok!?
2012. szept. 30. 11:38

Sziasztok!


Szerintem 3 év az lenne a legideállísabb, ha az ember otthon tudna maradni a babájával. Ebben az időszakban a lgjobban taníthatóak és feljeszthetőek. Senki ne mondja nekem, hogy egy 20 gyerekre egy bölcsödei nevelő elegendő időt tud fordítani a gyerekére.


Külföld azért ne hasonlítsuk külföldöt hozzánk. Mert ott van bölcsi a munkahelyeken és létezik 4 órás munkaviszony is. Meg lehet oldani, ha egy fő teljes fizut kap és még mellett a másik is dolgozik fent tudja tartani a csládot, illetve több helyen olvastam (bár erről nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire igaz) a szoptatás is megoldgató. Én például mennék dolgozni de nagyon hosszú a várólista a bölcsiben. Előszőr ezt kellne rendbe enni itthon és csak utána hasonlítgatni külföldhöz.

91. acuko
2012. szept. 30. 11:37

Na, én léptem, mert nekem ez már sok(k).

Viszlát!

90. acuko (válaszként erre: 89. - Zebracsikó)
2012. szept. 30. 11:37
Jogos.. Jogos..
89. zebracsikó (válaszként erre: 80. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:36

és miért nem most gyűjtitek már a pénzt a szívműtétjére???????


miért kell megvárni, míg megszületik, és elrongyolni mellőle pár hónapos korában dolgozni, hogy meglegyen a pénz???????

2012. szept. 30. 11:35

Az ideális 3 év.

De ugye ezt sokan nem tudják tartani, ami abszolút elfogadható, hiszen mindenkinek mások a körülményei, lehetőségei.

Az én páromnak eszébe sem jutott, hogy dolgoznom kéne a gyerek 3 éves kora előtt. Nekem akkor az volt a munkám, hogy a gyereket megfelelően ellássam, minden időmet és energiámat rá fordítsam. Soha nem engedtem volna bölcsődébe, hiszen már magától a gondolattól is rosszul voltam, hogy mások lássák el a gyerekemet!!??? :OOO Rengeteget foglalkoztam vele, amitől mindent korán kezdett csinálni.


Viszont most nem tehetjük meg azt, hogy itthon maradjak megint ilyen sokat... nem is lesz mostanában 2. gyerek. :(

87. acuko (válaszként erre: 84. - Zebracsikó)
2012. szept. 30. 11:35
jesz!
86. acuko (válaszként erre: 80. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:35

Uramisten!!! Nekem ez sosem jutott volna eszembe, hogy a még meg sem született babámnak esetleg szívműtétre lenne szüksége.

Medve anyám.. Ezt nem hiszem el..

85. pumukli1985 (válaszként erre: 80. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:35

Már szívműtétre küldené?

Korrekt!

Így kell nekiindulni h tuti beteg lesz,biztosítsunk neki mindent!

Tök pozitív hozzáállás

84. zebracsikó (válaszként erre: 80. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:35
Tehát azt várja, hogy 3 hónapos csecsemőt beadj bölcsődébe és dolgozz, mert szükség van a fizetésedre?
83. timycat (válaszként erre: 57. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:34
Hidd el ez a legkisebb probléma :) Apa kezdetektől fogva németül beszél hozzá, te magyarul, így rögtön két anyanyelve lesz, unokatesóm így lett olasz-magyar anyanyelvű, semmi problémát nem okozott neki, csak azt kell szigorúan betartani, hogy az egyik szülő így, a másik úgy szól hozzá, mindig! És akkor nem lesz kavar, sőt, előny lesz
2012. szept. 30. 11:33

Nyilván való a hozzászólásokból hogy ez a kapcsolat nem az igazi.

Úgy gondolom hogy ha nem is mindenben de a gyerek témában igen is kéne egyezni néhány véleménynek.

Egy gyerek szerintem csak akkor kell hogy jöjjön ha mind a két fél teljesen úgy akarja vannak közös egyenlő véleményű dolgok.Amennyiben kicsit is inog a léc már nem jó ha most nem tudtok együtt döntést hozni mi lesz később??

81. acuko (válaszként erre: 79. - Zebracsikó)
2012. szept. 30. 11:33
Egyetértek!! :)
80. PassionGirl23 (válaszként erre: 69. - Acuko)
2012. szept. 30. 11:33
A pàrom nem rossz ember, tényleg felelösség teljes, sok szeretet ad. Egyszerüen, nem nagyon làtja àt a témàt. Inkàbb a fejével gondolkodik, int a szivével. Azt akarja, hogy mindene meglegyen a babànak. Pl.: az anyagit igy érveli: mit teszünk, ha a babànak szivmütétet kell fizetni, stb? én azt hiszem nem egy gyerekesgondolkodàsra val, csak egyszerüen, fél, hogy nem tudunk valamit megadni..
79. zebracsikó (válaszként erre: 72. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 11:32
Megengedheted magadnak, hogy babát vállalj, persze, jogod van hozzá, nem vitatta senki. Csak amint teherbe esel, már nem csak Rólad van szó, hanem egy emberi életről, akinek a sorsát, lehetőségeit Te és a férjed fogjátok meghatározni. Akkor vállalj gyereket, ha ideális , harmonikus körülményeket tudsz neki biztosítani olyan apával, aki figyelembe veszi mindenki érdekét és stabil hátteret biztosít.
2012. szept. 30. 11:31

Jó akkor azért csak kiállok magamért,a gyereknek az anyja mellet a helye!!!


Még meg sem született az a szerencsétlen gyerek,de már bölcsibe akarják adni...igazából ilyen pasinak nem is szülnék!

Amúgy meg akkor maradjon le mindenről ami történik majd a picivel,kötődjön egy idegen dadushoz!


És egyenlőre én se mondhatom el magamról h tuti h 3 évig nem megyek majd vissza dolgozni,mert persze az anyagiak számítanak,de azért 1 évet legalább ki lehetne bírni otthon!

77. d71ef05a8e (válaszként erre: 58. - Acuko)
2012. szept. 30. 11:31
Igen, lehet, ebben az esetben természetesen elnézést kérek a hozzászólótól. nekem valahogy ez jött le.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook