Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig ideàlis babàval otthon maradni, érvek- ellenérvek... fórum

Meddig ideàlis babàval otthon maradni, érvek- ellenérvek... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
16. nyecsus (válaszként erre: 8. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 10:58
én megértem, hogy a pénz nagy úr, de talán fontosabb a baba mint az a plusz, amit fizet a munkáltató. De ezt úgyis akkor fogod megtudni, ha gyereked lesz...
15. acuko (válaszként erre: 5. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 10:58

Már bocsánat, hogy ezt mondom, de miért akarja a párod annyira, hogy olyan hamar vissza menjél dolgozni? Ennyire kellene a pénz?? Ez számomra nagyon furcsa.

Egy anyának, ha már gyereket szült, minimum egy de inkább két évig feltétlenül a gyermeke mellett kell lennie állandóan.

A férjed miért gondolja, hogy 3 vagy max 6 hónap elég lenne?? És ha szoptatsz még 9-10 hónaposan is majd, vagy akár egy éven túl is, akkor mi lesz? Hogy oldanád meg, ha vissza mennél dolgozni? Vagy inkább lemondanál a szoptatásról, csak hogy vissza menjél a munkába? A férjed erre nem gondolt???

14. 85a4a01a64 (válaszként erre: 11. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 10:57
Ilyen esetben tök mindegy mit mond, Te vagy az anyja.
2012. szept. 30. 10:57
Hozzà kell tennem, anyagilag nem àllunk rosszul.
12. 85a4a01a64 (válaszként erre: 10. - 85a4a01a64)
2012. szept. 30. 10:56
De szerintem aki szül az 1-2 évig bírja ki, hamár annyira vágyott a babájára.
2012. szept. 30. 10:56
De az a aj, hogy a pàromat nem tudom elég érvvel meggyözni, hogy szükségeli a baba. Azt mondja hogy mert lusta vagyok, azért akarok otthon maradni... pedig nem igy van, szeretek dolgozni.
2012. szept. 30. 10:56
Szerintem ez változó. Valaki a 3 évben is még boldog valaki meg fél-1 év után menne mindenfelé. Ahogy érzed. Ami neked és a babának ideális. :)
2012. szept. 30. 10:55

Fél év???????Egy év??????

Ha az anyagiak miatt mennél vissza dolgozni ilyen hamar akkor inkább ne is szülj!


Én még csak 4 hónapja vagyok itthon a lánykámmal,de már el vagyok keseredve hogy milyen gyorsan megy az idő... :( Pillanatok alatt el fog telni ez a pár év... :(

8. PassionGirl23 (válaszként erre: 4. - Nyecsus)
2012. szept. 30. 10:55
Az a baj, hogy a munkahely kb 3-7 honapot fizet a szülés utàn. De én ragaszkodom a minimum 1 évhez. Aztàn a bölcsiben valahogy könnyebb lenne.
2012. szept. 30. 10:54
Egy gyereknek bármennyi idő kevés!Én nem tudtam volna otthagyni a fél éves gyerekem.A nagy most 3,5 éves de belehibbanok amíg oviba van pár órát és nem velem.Szerintem a 2 év a minimum.
6. 447396604e (válaszként erre: 1. - PassionGirl23)
2012. szept. 30. 10:54

szerintem egy év kevés, három meg sok.én kettőt maradtam otthon.

dehát a muszáj nagy úr.

5. PassionGirl23 (válaszként erre: 2. - Milup2)
2012. szept. 30. 10:53
én is igy szeretném, de pàrom azt mondja, hogy felesleges, hiszen, menni kell pàr honap ulva dolgozni. Eleinte azt mondta hogy 3 honap elég.. én is szeretném làtni a babàmat ahogy fejlödni, meg sajnos a csalàdom messze is van, hogy esetleg csalàdon belül bizhassam valakire.. Babysittert fizetni meg nem làtom értelmét, hogy azért fizessem, hogy ö "nevelje"
2012. szept. 30. 10:52
Félév nagyon kevés. Még az egy év is. Gondolj bele, mindenről ami fontos a gyereked életében, arról lemaradsz. Nem látod az első lépéseit, nem hallod, mikor kimondja az első szavát. Ne rohanjunk annyira ebben a világban, hogy a gyerekvállalás csak egy kötelesség legyen...élvezz minden percet, amit vele tölthetsz! Megérdemlik ezek a drágák, hidd el. És a legszebb korszak ez az első két-három év... ami nem jön vissza soha. Ezt kalkuláld bele. De ha neked megéri hogy lemaradsz a legjobb dolgokról, menj vissza nyugodtan.
3. Milup2 (válaszként erre: 2. - Milup2)
2012. szept. 30. 10:48
= anyai gondoskodás
2012. szept. 30. 10:47

Majd ha lesz baba, a 3 év is kevés lesz;)

Az anyai szív, tudod...

Ameddig teheted, maradjál majd otthon vele, hiszen ez nem adatik meg mindig az életben, a legszebb dolog a picúrkáddal lenni, látni, hogyan fejlődik nap mint nap,s neki is a legfontosabb az első 2-3 évben az anyi gondoskodás..

S majd meglátod, később is nehéz szívvel válsz majd meg tőle akárcsak pár órára is...

2012. szept. 30. 10:45
Sziasztok! Pàrommal rég beszéljük ezt a témàt, hogy mi az elönye illetve hàtrànya a babàval otthon maradni szülés utàn. Az én véleményem, egy kb 1 év, amire a babànak szüksége van. Pàrom azt mondja egy olyan fél év elég... Szerintetek? Még nincs baba, de szeretnék tapasztalatokat, érveket, hogy mégis mi az ideàlis.. Nagyon szépen köszönöm a vàlaszokat! üdv
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook