Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Másoknak olyan könnyű a pártalálás. Mi a titok? Vagy ez mind véletlen? fórum

Másoknak olyan könnyű a pártalálás. Mi a titok? Vagy ez mind véletlen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
74. b9e097a9f6 (válaszként erre: 73. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 11. 09:11
Szerintem létezik az a fajta gátlásosság, amely már passzívvá tesz a többi ember irányába, és a gátlásos személy nem tud miatta mit kezdeni mások közeledésével. De ugye az introvertált nem egyenlő a gátlásossal, csak sokan összemossák a kettőt. Ennek fényében én sem fognám kizárólag arra. Pont arról írtam lentebb, hogy az introvertáltak is tudnak érdekesek és beszédesek lenni.
73. PöttyösPanka (válaszként erre: 70. - B9e097a9f6)
2023. ápr. 11. 07:41
Rendben, hogy az introvertált emberek hátránnyal indulnak ismerkedés téren. De én ennek a számlájára sem írnám, ha valaki nem talál párt. Biztos van még valami tényező, ami nagy szerepet játszik.
72. b9e097a9f6 (válaszként erre: 71. - 69fcad429e)
2023. ápr. 10. 17:26
Ezt próbáltam burkoltan kifejezni az első mondatommal. A fórum egyik hátránya, hogy nem lehet szórakozni a hangnemmel. 😄
71. 69fcad429e (válaszként erre: 70. - B9e097a9f6)
2023. ápr. 10. 17:22

Antiszociális maximum akkor tudnék lenni, amikor "sótlan"-nak nevez valamelyik extrovertált kacagógerle, de már megtanultam ezt kontrollálni. Antiszociális az aki nem törődik a társadalom szabályaival, sokan közülük börtönben vannak.

Velem ez nem történt meg, eddig xd... Egy átlagos introvertált ember legfeljebb aszociális.

70. b9e097a9f6 (válaszként erre: 67. - 69fcad429e)
2023. ápr. 10. 17:10

Antiszociálisnak biztos, legalábbis reméljük, hogy nem antiszociális.

Egyik természettel sincs baj, csak könnyen egymás idegeire tud menni két ellentétes beállítottságú ember, ha nem veszik figyelembe a másik igényeit. Az sem igazságos, ha te nézed rossz szemmel a másik oldalt.

Amúgy a legtöbb ember ambivertált. Kicsit ez, kicsit az, eltérő arányokban.

69. tumbo2 (válaszként erre: 68. - Tumbo2)
2023. ápr. 10. 16:45
stb. akar lenni.
68. tumbo2 (válaszként erre: 67. - 69fcad429e)
2023. ápr. 10. 16:22
tőlem is megkérdezték,hogy antiszociálisnak tartom-e magam.nem,feleltem,ha valaki megszólít,elbeszélgetek vele,szomszéddal,szt.de magamtól ritkán kzdeményezek.és jobban érzem magam egyedül.
67. 69fcad429e (válaszként erre: 64. - B9e097a9f6)
2023. ápr. 10. 15:50
Az introvertált embert pont az különbözteti meg a többségtől, hogy nem az "tölti fel" ha emberek közt lehet, sőt, a társaság egyenesen fárasztja bizonyos idő után. Akkor tud feltöltődni, ha egyedül lehet és csendben. Ez nem antiszociális viselkedés, nem pszichés betegség, ez alaptermészet. Engem is próbáltak meggyőzni "harsányék" (magukat normálisnak tartó extrovertált ismerősök) hogy nem vagyok százas. Egy ideig bírtam a velük való galambsakkot, most már inkább rájuk hagyom, sz....k rá mit gondolnak.
66. jucika33 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 15:43
Pedig ezzel pont ugyanígy vagyok én is (10 fővel nem, 2-3 emberrel igen). De az említett megjegyzéseket csak tizenévesen kaptam. Aztán kellő önismerettel már megválogattam a társaságomat- vagyis olyanokat, akik értenek engem és nem kritizálnak, meg elvárásokat állítanak velem szemben. Az ismerkedést viszont ez az egész sosem zavarta meg. Ha valaki tetszett, igyekeztem minél többet a közelébe kerülni, beszélgetni vele, sokat mosolyogni rá. Így tulajdonképpen mindig volt párkapcsolatom (kivéve a férjem halála utáni egy évet). és jó, harmonikus kapcsolatok voltak normális férfiakkal. Most utoljára társkeresőről ismertem meg a páromat és igen, fontos, hogy bizonyos szempontok ne szerepeljenek a listámon. Pl. nekem (44 éves vagyok) nem fontos, hogy pénze, lakása , kocsija legyen. Nem kell az adonisz testalkat, a 190 cm-es magasság, kopaszodhat is. De legyen okos, művelt, gondolkodó. Fogjon meg benne valami pl. hasonlóság velem, vagy valami mély gondolat, a mosolygó szeme, ilyesmi. És egyértelmű jeleket kell adni neki, hogy igen, kellesz, haladhatunk tovább együtt. Én azt tapasztaltam, hogy nem a véletlen és a szerencse műve a párkapcsolat. Ügyesen tenni kell érte.
65. b9e097a9f6 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 11:43

“ Míg egy 3-5 fős csendes beszélgetésbe simán becsatlakozom.”

És az ilyen ismeretségek által sosem alakult valami? Mi akadályozza meg, hogy továbbhaladjon az ismerkedés?


Nem tudom, hogy mennyire hajlasz rá, de akár szakember segítségét is kérhetnéd, olvashatsz önismereti könyveket vagy találhatsz egy olyan hobbit, amely önbizalmat ad neked.

64. b9e097a9f6 (válaszként erre: 60. - Channa*)
2023. ápr. 10. 11:34

Igen. Részben egyetértek.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy mindenki a beszédes embereket kedvelné. Ez az egyéni véleményed.

Saját példámból kiindulva: Én már túltettem magamat a szorongó időszakon, de a mai napig megesik, hogy egyszerűen lefáraszt a sok beszéd. Másoké is. Az introvertált emberek szeretnek magukba fordulni, megfigyelni, kedvelik a társas csendet is. Nincs ezzel baj, nem kell mindenkinek megfelelni.


Azt erősen kétlem, hogy ne lenne mondanivalója. Biztos vagyok benne, hogy van neki, csak nincs elég magabiztossága ahhoz, hogy ezt közölje vagy nem megfelelő emberek veszik körbe. Nem az van, hogy nem akar beszélni, hanem nem mer. A szerencse az, hogy ez önismereti munkával és önbizalom növelő tevékenységekkel javítható. Az azonban nem segít, ha leteremtjük.

2023. ápr. 10. 11:30
Szerencse leginkább. Aztán van a tudatos vadászat, abban is van szépség.
62. Channa* (válaszként erre: 61. - Dad1f54482)
2023. ápr. 10. 10:57
A mulya és a hangosan vihogók között vannak az érdekesek, szórakoztatóak, stb.
61. dad1f54482 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 10:08

Ezek szerint jársz társaságba. Szuper.


Én például szeretem a csöndes, visszahúzódó nőket. Nem az unalmas jut eszembe, inkább felkelti az érdeklődést vajon milyen lehet. Szóval ez nem hátrány, de tény sokaknak hamarabb feltűnik egy hangosan vihogó hölgy. Nekem is, csak nem érdekelnek :D

60. Channa* (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 09:46

Szuper, hogy ennyire boldog vagy, hogy L'Engel eltalálja, hogy milyen vagy;)


De, ha már ilyen jól látod és tudod, hogy milyen vagy, ráadásként tapasztalod is, hogy ez nem annyira hoz szerencsét, akkor nem kellene ezek tudatában változnod, hogy változzon az életed?


Ne azon elmélkedj/bosszankodj, hogy másoknak milyen könnyű, mert szerencsések, hanem legyél olyan, hogy neked is könnyű és szerencsés legyen az életed.


Én nő vagyok, de az biztos, hogy én is halálra unom magam az olyanok társaságában, akik ücsörögnek a sarokban és néha képesek csak mosolyogni.

Nem, ez nem azt jelenti, hogy a harsány, nagy pofájú, közönséges emberek társaságát kedvelem!


Amiről írsz az nem beszélgetés: "De kaptam már olyat is, hogy velem jókat lehet beszélgetni, mert érdeklődve meghallgatom a másikat."

A beszélgetés olyan, hogy a részt vevők mindegyike megszólal, és nem csak meghallgatja a többieket.


Neked tényleg nincs mondanivalód soha? Tényleg csak hallgatsz, de sosem közölsz/mesélsz/mondasz valamit?

2023. ápr. 10. 09:27

Mi a titok? Szerintem nagyon komplex téma. Ezer dolog nehezíti és teszi könnyebbé. A külső, a személyiség, az adott ország demográfiai helyzete, az illető előélete, az reális/irreális elvárások, életmód, szerencse stb.


Sokszor elég, ha csak az egyik nincs meg. Bár pl hátrányos külsővel is sokan találnak párt, ha nincsenek túlzott elvárásai. Vagy kibírhatatlan pasik/nők is könnyen találnak, ha van pénzük/jól néznek ki. Szóval mindenre van példa és ellenpélda is.

58. tumbo2 (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 10. 08:57
szintén,de nem is szeretem a nagyhangúakat.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - B9e097a9f6)
2023. ápr. 9. 21:18

Már megint eltaláltad amilyen vagyok :)


Én is megkaptam már társaságban, hogy amikor a hangadók túl próbálják egymást licitálni, én olyan csöndes vagyok. Vagy "szólalj már meg te is". És biztos unatkozom (feszengek amúgy) vagy lenézem őket és flegmatikus vagyok, vagy buta és nem tudok hozzá szólni. De ez is érdekes, mert egy 10 fős, nagyhangú társaságban valóban megszeppenek és max el-el mosolyodok, vagy helyeselek. Míg egy 3-5 fős csendes beszélgetésbe simán becsatlakozom. És ilyenkor van a "jé, te beszélsz" vagy "jé, te jófej vagy". De kaptam már olyat is, hogy velem jókat lehet beszélgetni, mert érdeklődve meghallgatom a másikat.


Csak hát az ilyen típussal nem szívesen vesződik senki. "Sótlan, unalmas, vérszegény. Keresek mást aki érdekes, szórakoztató".

56. b9e097a9f6 (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 15:01
Én is hasonló vagyok, és azt kell mondjam, hogy ez a világ nem kedvez az ilyen természetnek. De abból kell dolgozni, amink van. Első blikkre flegmatikusnak, csendesnek és unalmasnak tűnök. Talán még együgyűnek is, mert azt hihetik, hogy azért nem szólok hozzá egy beszélgetéshez, mert nincs mit hozzátennem. Aztán akik megismernek, gyakran mondják, hogy valójában kedves és vicces vagyok. Szerintem te sem vagy reménytelen eset, csak meg kell találnod azt, akit közel tudsz engedni és útitársad lehet a további életed során. Hogy hogyan?-arra nehéz válaszolni. Sablon duma, de nyitni kell mások felé. Hagyni, hogy beszélgessenek veled. Nem megijedni, ha közelítenek feléd. A másik is pont olyan ember, mint te. Erre gondolj, ha alsóbbrendűnek éreznéd magadat.
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - B9e097a9f6)
2023. ápr. 9. 14:21
Ez nagyon jó leírás. Ez teli találat, én pont ilyen vagyok: zárkózott, csendes, nehezen tudok megnyílni. :( Mondjuk ha eddig nem változtam meg, már eztán sem fogok.
54. b9e097a9f6 (válaszként erre: 53. - B39c721a9b)
2023. ápr. 9. 10:28

Hasonló a hasonlónak örül.-Szokták mondani.

Bár továbbra is fenntartom azt, hogy ez nem ész és intelligencia kérdése. Egy okos ember is találhat magának társat, ha olyan beállítottságú, hogy könnyen ismerkedik.

53. b39c721a9b (válaszként erre: 51. - B9e097a9f6)
2023. ápr. 9. 10:20
A faék egyszerűségű emberek is nagyon könnyen találnak maguknak párt. Igaz, túlzottan nagy igényeik sincsenek.
52. b9e097a9f6 (válaszként erre: 51. - B9e097a9f6)
2023. ápr. 9. 10:16
*sz
2023. ápr. 9. 09:57
Nem a szépségtől vagy az okosságtól függ ez. Rengeteg előnytelen külsejű ismerősöm van, akik korán párra leltek. Inkább a gyenge szociális kézségekre, zárkózott természetre fognám. Lehet, hogy valaki remek társ lenne, kedves, szép, megértő, de az első akadályon, a megismerkedés kezdeti szakaszán nem tud túllendülni. Nem is olyan könnyű ezen túllendülni annak, aki ilyen beállítottságú. Sok önismerettel lehetséges.
50. tumbo2 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 9. 09:40
az apám odavolt az anyámért,tényleg ő is cirógatta,stb.bár lehet,hogy az anyámnak később elege lett.mi csak fölösleges nyűgök voltunk a nyakukon.én bár soknak tetszettem,nem igazán tudtam kötődni senkihez.a vejem megkérdezte,tudom,hogy mennyire szereti a lányomat,persze,hogyne tudnám.bár ezt az érzést nemigen ismertem.
49. 69fcad429e (válaszként erre: 45. - Channa*)
2023. ápr. 9. 07:49
Te is el lennél keseredve az én helyemben. De itt nem én vagyok a lényeg, hanem a FI.
48. b39c721a9b (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 21:35
Ilyen kapcsolat szerintem ritka. Ne érezd magad emiatt rosszul.
2023. ápr. 8. 21:24

Ma beszéltem egy nénikémmel, akinek van egy fiú unokája. 16 évesen összejött egy osztálytársával, ennek 5 éve. És nénikém meséli, hogy mai napig oda vannak egymásért. A fiú cirógatja a lányt, nem tud elmenni mellette anélkül hogy megérintené.


Más városban dolgoznak, 20 km-re és a fiú ha megteheti, beautózik, hogy a lánnyal ebédeljen. Tehát töri magát a lányért, lépéseket tesz érte. Hozza-viszi, 3 napot egyik szüleinél, 4-et a másiknál töltik. Egy hangos szó nem volt még köztük. Szóval ez egy tökéletes, idilli kapcsolat 5 év után is.


És már a családok is úgy vannak vele, hogy ők már együtt maradnak. És őszintén szólva én alacsonyabb rendűnek érzem magam a lányhoz képest. Hogy majd' 15 évvel idősebb vagyok, de sosem tudtam senkinél ilyet kiváltani.

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - 69fcad429e)
2023. ápr. 8. 21:04

Pontosan ez a helyzet nálam is.

Soha senki sem volt még szerelmes belém. Volt már pasim, de nekik csak idő múlatásra voltam jó, vagy bosszúként. De egyiket sem tudtam megfogni, hogy na majd belém szeretnek. Én viszont számtalan pasiba voltam belezúgva, de ők észre sem vettek, vagy leráztak.

45. Channa* (válaszként erre: 37. - 69fcad429e)
2023. ápr. 7. 22:02

"Erre szokták mondani, hogy a kutya is a csomóra sz...ik."


Gondolod, hogy ezért van az, hogy van aki bármikor talál magának párt és van aki meg nem vagy ritkán?


De még is mi az ami ebben a témában a csomó?

Mert az biztos, hogy nem a szépség, nem az intelligencia, az sem, hogy mennyire okos, stb.


Te nagyon el vagy keseredve!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook