Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél év korkülönbség fórum

Másfél év korkülönbség (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 23. 15:13
Nálunk 20 hónap van a két gyerek között. Az elején nagyon nehéz volt, de hamar bele rázódtunk. Most már nagyon jó.
38. vvicus
2012. febr. 23. 14:58

Ezek a problémák, amiket leírtatok, annyira gyerekfüggők.


Nekem van két nálamnál 8 és 12 évvel idősebb tesóm, a nővéreméknél 3 lány, bátnyáméknál 2 fiú. A korkülönbségek: 3év3hónap az első két lány közt, majd a második és harmadik közt 7 év, tehát a nagy és kicsi közt 10 év. Itt is megvannak a gondok, az, hogy hol szeretik egymást, hol veszekszenek, tök mindegy, mekkora a korkülönbség. De pl. nővéreméknél olyan szinten megviselte a nagyobbikat a középső érkezése, hogy a mai napig nincs vele jóban, pedig már 3 éves 3 hónaps volt. A kicsi meg a kicsi, vele akkor foglalkoznak a nagyok, ha kedvük úgy tartja, amúgy meg szegény kicsi járna a nagyok után, akik épp barátnőznek és becsapják előtte az ajtót.


Bátyáméknál 3 év 5 hónap van a két fiú közt. Náluk simábban ment, ebből is látszik, hogy mennyire gyerekfüggő. Viszont azt látom, hogy ekkora korkülönbségnél jóval később jön el az az idő, amikortól közös programokat lehet szervezni, közösen tudnak játszani ugyanazzal a játékkal.


Minden esetre nagyon kíváncsi leszek, a lányom hogy fogja fogadni az öcsit. Sok gyerek közt van most is, hiszen csak a közeli környezetünkben 5 unokatesója van, de van még rajtuk kívül másik 5, hamarosan a másik oldalról már 6. És nem ő a legkisebb, van egy majdnem egyéves unokatesója.

2012. febr. 23. 14:03

Sziasztok!

Nálunk is kicsi a korkülönbség, 19 hónap. Nem így terveztük, igazából sehogy nem terveztük, nem is tudtuk volna, nekünk azt mondták (1 lombik után), h valószínűleg nem lehet gyerekünk. 2 hetesen ismertük meg a kislányunkat, akit örökbefogadtunk, rá egy évre kiderült, h terhes vagyok.

Hamar megértette, hogy nem szabad a hasamon ugálni. Esti olvasásnál pedig éreztem amikor a pocaklakó "áttelepült" arra az oldalra ahol a tesó bújt hozzám. A mai napig imádja ölelgetni:)


Eleinte "könnyű" volt, mert a lányom nagyon ügyes volt, már addigra nappal nem volt pelus, csak éjszaka vagy ha hosszú útra mentünk, nagylányos ágyban aludt, és segített a pelusozásnál. (nem kényszerítettük) Amíg etettem a kicsit, aki cicizni ugyan nem tudott, de 4 hónapig fejtem (fagyasztottunk is) addig fejből mondtam a mondókákat. Azt játszottuk, hogy elkezdtem egy verset és ő megkereste, hogy melyik könyvben hol van. Persze a tejcsiért ő is sorba állt :)

A kicsi pedig nagyon jól elvolt, elénekelgetett magában vagy figyelte a tesót.


A problémák későb kezdődtek, amikor a fiam elindult és mindenhova követte a nagyot és persze mindig az kellett neki a mi a nagynál volt. Nálunk a pokol és mennyország kéz a kézben jár, egy nap töbször megjárjuk ezt is azt is. Hol ölelgetik-szeretgetik egymást, együtt játszanak, ha egyik kap valamit megy megosztja a másikkal, vagy szerez a neki is, hol pedig azon összevesznek, hogy a másik mellé ült.

Persze ha bármit előre tervezhettem volna az életbe, nem lenne ilyen kicsi a korkülömbség, mert a fiammal nem tudtam annyi időt tölteni, szeretgetni tanítgatni az elején, mint a lányommal, és a lányomra is kevesebb idő jutott, pedig akkor még jobban igényelte a babusgatást. De abból a szempontból jó, hogy mostmár könnyebben ki lehet itthonról mozdulni(ami igény is náluk) már mindkettő csak délben alszik, így könnyebb megszervezni egy kirándulást vagy sétát vagy játszóházat. (ami fontos, mert mi panelban lakunk)

A kicsi korkülömbség miatt a fiam bizonyos dolgokban jobban feljődik, bátrabb és akarja is csinálni, mivel látja a nagyobbtól. Nagyon hamar (14hónaposan) már nagyfiús ágyban aludt, mert nem volt hajlandó a rácsosban, hisz a tesó sem olyanban alszik. Még járni nem tudott egyedül, de motorozott, és mindig "bandázott" a nagyobbakkal.


A lányzóm részéről viszont 1-2 dologban nem volt jó, mert a beszéddel egyébként is problémáink voltak, nagyon sokáig nem volt hajlandó csak mutogatva, vagy 1-1 szóval komunikálni, ezt mondjuk végül az ovi elősegítette, 3 hónap múlva már mondókázott és énekelt. :)


Most 3 és 1,5 évesek. A lányzóm most került a hisztikorszakba, mindenért képes üvölteni, kicsit kemény... kíváncsi vagyok, h a fiamnál ez mikor jön el.


(Bocs kicsit hosszúra sikerült:))

2012. febr. 23. 07:30

Nekem kevés volt a két év korkülömbség. A nagylányom a mai napig nem heverte ki a sokkot, hogy mostmár nem csak ő van... Nagyon kicsik ők még akkor, hiába derivál, vagy integrál fejben..


Ettől még persze megy tovább az élet, meg jó, hogy vannak, de a következőnél már 3 és felet tartottam...


Legközelebb 5 lesz...


Aztán 10, utána meg 20..

2012. febr. 23. 06:17
a másfél év korkülönbség nálunk nem jött be. a 2és fél év sokkal jobb volt korkülönbség szempontjából, mert addigra a nagy szobatiszta lett és túljutott a dackorszakon. amikor a legkisebb született a középsőm nem volt csak másfél, és neki még nagy szüksége volt/van a babusgatásra, illetve eleinte nagyon rossz volt megszokni hogy kettőt pelenkázzak:) meg hát így sokkal féltékenyebb a kicsire mint a bátyja volt vele szemben
34. bb4de6f45c (válaszként erre: 31. - Vvicus)
2012. febr. 22. 21:50

Nekünk bevált a 20 hónap különbség, de csak azért, mert a nagylányom tényleg borzasztó értelmes. már akkor 4 soros dalokat énekelt, míg a kisebbik pl, még csak most kezd 2 szavas mondatokat mondani.

Kevés dolgot csinálnék másképp az életemben. Mindennek megvan a miértje én ebben hiszek.

3. talán lesz. majd meglátjuk, de nem most. kellene egy kis szünet, mert kezdek egy kicsit ki lenni idegileg. 3 éve vagyok itthon, és marha kevés a gyerekek nélkül töltött idő. sok a játék, a közel 24 órás készenlét.

Idén leszek 35, párom 41 majd meglátjuk.

Nálunk ovi sem lesz egyenlőre, mert anyósom, elmegy augusztustól nyugdíjba, és utána vigyázna a gyerekekre. Van valami letöltendő idő még aug után, ami nem tudjuk, h mennyi. Várjuk a papírt a nyugdíjfolyósítótól. Szóval nem szeptembertől mennék vissza dolgozni. Ráadásul a párom megmondta, h nem akarja bölcsibe adni a kicsit (én sem nagyon), uh 3 éves koráig akkor is itthon maradnék és után ovi. Remélem érthető amit/ahogy írtam???

33. bb4de6f45c (válaszként erre: 32. - Vvicus)
2012. febr. 22. 21:32
sztem már nem írják ki bal oldalt a fórumot vagy ilyesmi.
32. vvicus
2012. febr. 22. 19:21
Amúgy érdekes, hogy csak ketten társalgunk itt, azt hittem, többeket érint a hoxán a 1.5 év korkülönbség... :-D
31. vvicus (válaszként erre: 30. - Bb4de6f45c)
2012. febr. 22. 19:21

A Réka és a Vera is nagyon szép név, nekem a rövid nevek tetszenek. Talán azért, mert nekem kettő keresztnevem is van, mindkettő jóóó hosszú. :-S A Lujza is aranyos, de ahogy írod, tényleg sok vele a vicc.


És lesz harmadik? :-) Ha lesz, mekkora korkülönbséggel tervezitek? Tényleg, azt még talán nem is kérdeztem, mennyire vált be Nektek a 1.5 év, ha újra csinálnád, megint ennyit hagynál ki, vagy változtatnál?


Én egyelőre azt tervezem, hogy ha lesz harmadik (ami persze függ attól, hogy Zentével milyen kimenetele lesz a terhességnek, na meg hogy két gyerekkel hogy bírom majd idegileg, persze anyagilag is), akkor vele sem fogunk sokat várni! De azért oviba jó lenne elindítani a két nagyobbat legalább. Tehát akkor kb. 3 év lenne Zente és a legkisebbik közt.

30. bb4de6f45c (válaszként erre: 29. - Vvicus)
2012. febr. 21. 21:50
Na ja. Az én lányom Réka Lujza. Lujza, mert a párom nagymamája (már meghalt, és nem is élt már mikor a lányom született) Mária Lujza volt, és a párom nagyon szerette, és szeretett volna valahogy megemlékezni, tisztelegni felé- bárhogyan hívhatjuk-, és ezért a Lujzát választottuk; de! szerettük volna, ha valami "rendes" neve is van a gyereknek, nehogy majd később esetleg gondja legyen belőle (Jenő és Lujza viccek, sok tehenet Riskának, meg Lujzának hívnak etc,)ezért van a Réka is. Mi itthon Lujzizukk, de van ahol Rékázzák, és mindkettőre hallgat. Ha rossz akkor Réka Lujza! :))) a kicsi meg Vera. 3. még nincs... :)
29. vvicus (válaszként erre: 28. - Bb4de6f45c)
2012. febr. 20. 22:13

Dehogy nem. :-S Állandóan kérdik, hogy és Ferenc is lesz. Az elején még mosolyogtam rajta, de már unom. Viszont elmondom azért mindig mindenkinek, hogy az én korosztályom még tudja, ki is az a Zenthe Ferenc (szerintem egy kiváló magyar színész volt, szóval már csak ezért is tetszik ez a név), de Zente fiam korosztályának már fogalma sem lesz róla! Sőt, nővérem 14 éves lánya sem tudta, kiről beszél az apja, amikor megkérdezte.


Na meg azt szoktam mondani, hogy nagyon sok férfi keresztnévből leszármazott vezetéknév van még ezen kívül, csak ugye azok már megszokottak. Mindegy, nekünk tetszik és kész. Hangánál sem érdekelt, hogy ki húzza rá a száját, egyedül a férjemnek és nekem kell tetszenie a névnek, más nem érdekes. :-) Azt meg csak remélhetjük, hogy a gyerekek szeretni fogják a nevüket.

28. bb4de6f45c (válaszként erre: 27. - Vvicus)
2012. febr. 20. 13:42

Szerintem ezek szép magyar nevek. Hallottam már Gárdonyt is...

Nekem legalább is jobban tetszenek, mit a mostanában adott nevek. Pl: Kira, Zoé...


Zente:

Lehet, h Zenthe Ferencre asszociálnak nem?

27. vvicus (válaszként erre: 26. - Bb4de6f45c)
2012. febr. 17. 23:38

Engem őszintén nem érdekelt sem akkor, sem most, hogy milyen úton-módon születik meg a Baba, tényleg csak az érdekel(t), hogy mind a ketten egészségesek legyünk. Most annyiból lett volna jobb a hüvelyi, hogy akkor nincs egy nagy hasi sebem, amit óvni kell Hanga óvatlan mozdulataitól, meg hát akkor emelgetni sem tudom egy darabig. De tényleg ennyi.


Köszi, ami a neveket illeti. :-) Zente unokatesója, akivel tulajdonképpen egy napra vannak kiírva (férjem bátyjának feleségével egyszerre vagyunk várandósak, egy napra lettünk kiírva :-D), Hunor lesz. :-) A Hangán mindenki néz nagyot, hogy ez milyen név, és amikor mondom, hogy régi magyar név, az Erika magyar változata, csodálkozni szoktak, kevesen tudják. A Zentén pedig még jobban csodálkoznak, igaz, ez aztán tényleg nem gyakori név.

26. bb4de6f45c (válaszként erre: 22. - Vvicus)
2012. febr. 17. 17:27

jól teszed, csak erre kell gondolni. az, h nem hüvelyi úton szülöd-szerintem- nem számít. Bár én könnyen ugrálok, mert mind a 2 "rendesen" született, és rendben volt minden a terhesség alatt is. Sajnos ismerek olyat is, aki teljesen kétségbe esett, h a másodikat is császárral kell megszülje...

Pedig annyi minden baj lehet egy "rendes" szülésnél is. Sőt...

Egyébként nagyon szép nevük van a gyerekeknek. Gratula! Ismerek Deli-t, és Tádét, Hunor-t, Kendét, Apor-t. A Hangára anno én is gondoltam. A húgom nem hitte el, h az Erika egy változata, és, h virágot jelent, pedig Ő Erika :)

25. bb4de6f45c (válaszként erre: 21. - Vvicus)
2012. febr. 17. 17:20

Nálunk is épp ez a baj. Pár napja tiszta zizi esténként, aztán megnéztem a száját, hát kibújt egy őrlő foga. Szegénykém ma is szenvedett rendesen...


Remélem egyben maradsz még két hónapig :)

24. bb4de6f45c (válaszként erre: 23. - Vvicus)
2012. febr. 17. 17:18
Köszönöm. Tavaly szeptemberi képek
23. vvicus (válaszként erre: 20. - Bb4de6f45c)
2012. febr. 15. 22:28
Most nézem a képeket a Lányaidról, irtó helyesek! :-D
22. vvicus (válaszként erre: 20. - Bb4de6f45c)
2012. febr. 15. 22:27
A szülés egyszerű volt. :-D Bár az egész olyan egyszerű lett volna. Most azt bánom, hogy már kicsit beleéltem magam abba, hogy ha megindul magától a szülés, megpróbálhatom hüvelyi úton megszülni, de a mostani vérnyomás tekintetében erről már szó sem lehet. Újra azt érzem, mint anno Hangával, hogy miért nem élhetem én át rendesen a terhességet, várakozást. Aztán emlékeztetem magam, hogy szerencsés vagyok, hogy van egy egészséges lányom, és mit sem számít már, mi volt a terhességgel, hogyan született és hasonlók... :-)
21. vvicus (válaszként erre: 19. - Bb4de6f45c)
2012. febr. 15. 22:17

Én úgy 2 hónapra számítok még, hogy addig leszünk egyben, de remélem, minél tovább és remélem, nem kell sokat bent feküdjek.


Azt tapasztalom, hogy eszméletlen sokat fejlődnek 1-2 hónap alatt, már most is annyira más Hanga mint amilyen karácsonykor volt, pedig azóta még nem telt el két hónap, és bízom benne, minimum van még 2 hónapunk Zente érkezéséig! :-)


Én gondoltam arra, hogy majd kap ajándékot Zentétől, de még nem találtam ki, hogy mit.


Sajnos tényleg jön a foga, őrlő. :-S Eddig eggyel sem szenvedtünk meg, ez az első őrlője, és ez most nagyon rossz, tiszta vörös az egyik oldalt az arca, rág mindent, harap mindent, rosszul alszik, alig eszik.

2012. febr. 15. 22:16
Elolvastam a cikkedet. Hát nem volt 1 egyszerű szülés Hangával... Gratula
19. bb4de6f45c (válaszként erre: 18. - Vvicus)
2012. febr. 15. 22:08

8 hét jó sok idő.. Én 1 hetet voltam a kicsivel bent, de már viszketett a fenekem :)))


Szóval jó estben van még kb. 3 hónapod egyben. ezalatt sokat változhat Hanga is. szerintem nem lesz gond a tesó érkezésével. Van egy ismerősön akinél elég nehéz természetű a kisfia-ott is jön a 2. gyerkőc hamarost, és idáig nem fogadta el, h lesz tesó, de most, h kb. 1 hónap van hátra a szülésig már nagyon várja. Állítólag a gyerekek megérzik, h ott a ketteske. Ne idegeskedj nagyon előre, mert az is hatással van Hangára. Teljesen természetesen kezeld a dolgot, és Ő is úgy fog tenni. Lehet, h Te stresszeled tudat alatt. Persze az is lehet, h jön a foga :)

Reménykedj benne, h nem leszel bent sokat :))

Amikor én bent voltam mindennap mikor bejött a lányom az apjával csak vele foglalkoztam, apró csokikat dugtam el a köpenyem zsebében. Ha kellett megemeltem-pedig majd be sz****-, de muszáj volt :)

Mások szokták azt, h a tesó hoz ajándékot az első számú versenyzőnek-mi ezt nem tettük meg.


A lányom alapjáraton jó természetű. Szerencsés vagyok, nem nagyon hisztis, okos, jó fej, sok mindent meg lehetett beszélni vele már 18-20! hónaposan is. komolyan.

18. vvicus (válaszként erre: 17. - Bb4de6f45c)
2012. febr. 15. 20:47

ÉS a Tesó érkezése előtt milyen természete volt a Lányodnak? Hangám egy kis tündér volt, de pár napja nagyon megváltozott, rémesen hisztis, veszekszik (na jó, kiabál), csapkod. PErsze lehet, hogy a foga miatt van ez az egész, de megint előjött a félelmem, hogy nem lesz-e még durvább a helyzet, ha megzavarodik a kicsiny élete. :-S


Elvileg május elejére várom, május 10-et beszéltük meg a dokimmal, hogy ha addig nem indul be a szülés, akkor megcsászároz (kora császár volt az előző is, a 34. héten), legutóbb már csak május elejéről volt szó, mert egy héttel nagyobb Zente. Viszont újra kezd romlani a vérnyomásom, Hangával súlyos toxémiám volt, eddig viszont minden rendben volt, de lassan egy hete újra vérnyomáscsökkentőt kellett elkezdjek szedni, szóval csak remélni tudom, hogy minél tovább húzzuk egyben, no meg minél tovább húzom itthon. Hangával 8 hetet feküdtem kórházban.

2012. febr. 15. 13:28

Egész jól. mindennap bejöttek apával, ez sokat segített neki, ráadásul nem is erőltettük a kicsit sem a kezébe. Szerencsére jó a természete is .

Itthon persze megint vele kellett foglalkozni ugyanúgy mint előtte, de ez normális. szépen lassan (1 hét kb.) elfogadta h már nem egyedül van. Segített a pelenkázásnál, a fürdetésnél a maga kis módján :)

Mikorra várod a kicsit? kb. Mennyi időre kell befeküdjél?

16. vvicus (válaszként erre: 15. - Bb4de6f45c)
2012. febr. 10. 20:43

nem is hangzik olyan rosszul...:-)


Az pedig tényleg logikus, hogy a kicsit kell szoktatni, hiszen neki az lesz a normális, ami készen fogadja, a nagynak persze, hogy minden változás rémes... :-S


A kórházas napokat hogy viselte a lányod? Engem sajnos fenyeget a veszély, hogy hosszabb időre be kell feküdnöm... :-(

2012. febr. 9. 22:40

nálunk hasonló volt a helyzet pont szoba tisztaság előtt állt a lányom, de a kicsi születése miatt mégis maradt a pelus. kakinál ugyan szólt, de pisinél nem. nem csináltam ügyet belőle, pár hónap múlva szobatiszta lett.

beszéd maradt. sőt... :))

agresszivitás nem volt.

Csináltam közös programokat vele, ill. nem engedtem, h olyan nagy mértékben befolyásolja a kicsi a napirendjét. A kicsit szoktattam hozzánk.

14. vvicus
2012. febr. 9. 14:39

Ki mit tapasztalt, mennyire változott meg az elsőszülött természete, viselkedése, amikor megérkezett az a családba a kistesó?


Gondolok itt olyan félelmeimre, hogy Hanga lánykám nagyon okos, érthetően beszél, nagyon nagy a szókincse (most olyan 100 szóra rúg), szól, ha kakilnia kell, szóval ilyenek. És tartok attól, hogy majd jön a Tesó, és Hanga szépen visszafejlődik, nem akar majd beszélni, újra bekakil majd, esetleg agresszív lesz.


Ilyen téren mik a tapasztalatok?

2012. jan. 26. 21:17
Jaj, még valami! nem kell mindig tökéletes rendnek lennie, és ha csak sajot-tejfölös tésztát ebédeltek vagy rendelsz valamit néha abban sincs semmi kivetni való. Ha van/lesz segítséged mindenképp vedd igénybe. ne szégyelld. Nem könnyű két kis törpével! :))
2012. jan. 26. 21:15

Engem közel 9 hónaposan rúgott hasba egy kisfú-nem szándékosan, semmi baja nem lett a törpének-szerencsére kop-kop. Olvastam az ágy gondolat. minden gyerek más. A mi nagylányunk épphogy átszokott az új ágyába, és már jött is a hugi, és újra kikötött nálunk.

Felsírt éjszaka, felsikított etc. Megviselte a szülés.

1, Ő is jött velünk, hajnalban kellett kelteni

2, 1 hétig kórházban voltam. Előtte csak pár órákra hagytam magára. Gondolhatod...

a kicsi majdnem egy éves koráig aludt a saját ágyában, aztán jött a fogzás...

Most egy ideje együtt alszunk négyen, de én is a párom is szeretünk velük aludni, úgysem tart már sokáig ez a kor...

Egyébként sokat ne várj egy 16 hónapostól. Mire jön a szülési idő már okosabb lesz. sokkal több mindent meg fog érteni.

Ne akard, hogy rögtön szeresse a kicsit, de ne is engedd, h bántsa.

a feléd irányuló féltékenység teljesen természetes-mégha néha durvának is tűnik másokkal szemben.

ami még nálunk nagyon bevált: nem engedtük senkinek, h először a kicsivel foglalkozzon. a nagy már ugyebár hozzászokott ahhoz, h ha jött valaki, akkor vele játszott, nem pedig egy kis törpét babusgat. A kicsi pedig úgyis csak alszik, vagy bambul :) naggyon bevált. Az elején nem lesz könnyű, és lesz pár át nem aludt éjszakád, de egy kicsivel később sokkal könnyebb lesz.

11. vvicus
2012. jan. 26. 20:27

Sziasztok! Gondoltam, megint kérdezgetek. Egyrészt, hogy nem ismertek-e valamilyen olyan gyermeklélekkel foglalkozó szakkönyvet, ami a testvér érkezésére koncentrál? A Lánykám iszonyat féltékeny, nagyon ki akarja sajátítani magának azokat, akiket nagyon szeret. És ezt durván teszi, ma megrúgott egy majdnem egyéves kisfiút azért, mert oda akart jönni hozzám, amikor a Lányom mellettem volt... És mesélhetnék még... :-S


A másik... Ti hogy oldottátok azt meg, hogy ne essen a hasatokra mondjuk altatás közben a gyermeketek? Nálunk mostanában nehezen alszik el Hanga a délutáni alvásnál, és fetreng össze-vissza, ma egyszer belelépett a hasamba, egyszer beletenyerelt, aztán pedig teljes súlyával (ami majdnem 12kg) ráesett... :-( És ez nem az első alkalom. Bizony ilyenkor estére már érzem, hogy fáj a pocakom... :-( De hogy értessem meg egy még nem egészen 16 hónapossal, hogy ez így nem jó? Vagy csak én vagyok ilyen béna, hogy ezek megtörténnek??? Na meg, lehet ebből komolyabb baja a Fiamnak a pocakban?

2011. dec. 17. 19:44
Félreértettem de most már tiszta, az új ágy van nálatok és ő még a rácsosban. nekünk is kettő rácsos van vagyis az egyik már nincs használatban de még nem éreztem hogy eljött a nagyobb ágy ideje. De most már jó, meg szereti így hogy elfordítottuk. Amikor meglett a kistesó még az ő ágya fölé is fel kellett forgót rakni.még jó hogy volt kettő:) Szóval ha szereti a rácsosat akkor sztem inkább vegyetek pár ezerért lehet használtat venni. Szerintem a legjobb visszavinni az ágyába mindig és akkor rájön feleslegesen megy hozzád.tudom nehéz ez így de ha meglesz a pici az rosszabb lesz:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook