Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Más mit érez, amikor felszáll a repülő? fórum

Más mit érez, amikor felszáll a repülő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. Amaunet (válaszként erre: 17. - Winifredd)
2019. márc. 14. 07:52

Most nem vagy ember?

Ilyen véleménnyel vagy a férfiakról?

33. Amaunet (válaszként erre: 15. - Simple)
2019. márc. 14. 07:08

A sportolók is így csinálják. Ha valaki nem túl gyakran repül vagy megy nyaralni, akkor érdemes erre odafigyelni.

Ne a piros betűs napok tegyék feledhetetlenné a nyaralást, utazást.:)

32. Bless the child (válaszként erre: 20. - Winifredd)
2019. márc. 14. 06:52
Melyik itt a pasi?
31. andi6020 (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2019. márc. 14. 06:42

Én ezeket nem érem.


Rengetegszer repültem már, és szó szerint imádom.

2019. márc. 14. 02:14

Nem is éreztem én sem, amikor felemelkedtünk, csak láttam.

Aztán az az első kanyar, az "érdekes" volt, de fizikailag nem lettem rosszul. Csak a "szokásos" tériszonyos kis gyomorszorítás.

Kértem is whiskyt, amikor már lehetett.

2019. márc. 13. 23:39
Ha nagyobb a gép akkor alig lehet észre venni ,hogy le vagy felszáll.Ritkán észleltem ha szintezett,de az, az időjárástól is függ.
28. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2019. márc. 13. 22:54

Szia!

Az első repülésnél a felszállásnál én is ezt éreztem. Leszállásnál nem volt bajom és a hazafelé se a felszállásnál, se a leszállásnál nem lettem rosszul. Ettől függetlenül nem kedveltem meg a repülést. Az első felszállás élménye miatt mindig van bennem egy kis izgalom.

Meg egy kicsit rossz érzés, hogy amikor lecsukódik az ajtó és elindul a gép, akkor onnan már nincs menekvés. Ez nem olyan, mint egy busz vagy vonat, hogy bárhol megállíthatod vagy legfeljebb kibírod a következő megállóig.

De ahogy olvasom itt a kommenteket, furcsa, hogy bárki bármikor utazhat saját felelősségre persze, de nem nagyon hívják fel az emberek figyelmét arra, hogy esetleg nem árt néhány dolgot ellenőriztetni utazás előtt. Főleg, ha valaki ritkán repül.

27. f4e7e8321e (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. márc. 13. 20:47

Hát én akkor próbáltam mindent, amit előtte mindig, de akkor nem segített. :/

Mi rágózunk meg gumicukrot tömünk a lányommal, olyankor szabad. :)


Komolyan mondom, hasi műtét után pár órával már zuhanyoztam, mert "akkor is meg tudom csinálni", de esküszöm az nem fájt annyira.

Ja és másnap fültisztításkor kicsit véres volt a pálcika.

Fülész szerint megrepedt a dobhártya.

26. f4e7e8321e (válaszként erre: 13. - Winifredd)
2019. márc. 13. 20:42

Jézusom.

Durva.

2019. márc. 13. 20:42

A füldugulásra elég biztos ellenszer az ásítás.

Lehet szándékosan ásítani: nyitott szájjal, lassan kell belélegezni. Kiváltódik az ásítás, ettől meg "kidugul" a fül.

2019. márc. 13. 20:38

Én imádom, főleg azt a részt, amikor begyorsul és megemeli a gépet. Aztán pedig a felhők fölötti látványt. :)

De nem ezt kérdezted. :)

Fizikailag semmi negatívumot nem érzek.

Rengeteget repültem már, abból egyszer volt borzasztó élményem, azt hittem, meghalok. A fülemben akkora éles, húzó fájdalmat éreztem, hogy nyüszítettem, mint egy kutya (pedig kemény vagyok, mint a jancsiszög, bírom a fájdalmat). Igyekeztem hangtalanul, közben potyogtak a könnyeim, a fájdalom pedig hasított, végig a vállamig. Utána két napig nem hallottam a jobb fülemmel. Tuti valami folyadék volt valamelyik arcüregemben (náthás voltam), azota igyekszem bekészíteni mindenféle ellenszert, de szerencsére nem fordult elő azóta.

Valamint egyszer az alhasamban egyik oldalon szúrt eleggé, arra paráztam rá, hogy nehogy valami ciszta legyen és kidurranjon.

Aztán elmúlt.

2019. márc. 13. 20:35
Szerintem Amaunet nem pasi.
22. Érdekes73 (válaszként erre: 15. - Simple)
2019. márc. 13. 19:58
Hát nem
21. simple (válaszként erre: 19. - Winifredd)
2019. márc. 13. 19:24
Én sem vagyok hajlandó beszedni semmiféle szart.
2019. márc. 13. 19:21

A magam "meghizott" 60 kilojaval en barmikor barmit fel-le cipelek. A volt ferjem 10 evig nem tudta, hol vagyok a cikludomban.

Egyszer rosszul lettem a nyomas miatt, es egy pasi megmondja a tutit egy noi oldalon?

Szerontrm szopogass viragokat, ahelyett, hogy itt okoskodnal!

19. Winifredd (válaszként erre: 15. - Simple)
2019. márc. 13. 19:12

Trimbozus, agyverzes... 4-bol 3 halt meg ebben, a 4-diknek mar volt trombozisa, csak nem halt bele.

De majd nyilvan szedek egy gyogyszert, mert a pasiknak kenylemes, es szabalyozzuk a ciklust :D

2019. márc. 13. 19:12
Halálfélelmet.Minél többet repülök annál jobban fékek.
17. Winifredd (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2019. márc. 13. 19:08

Kovetkezo eletemben en is ferfi leszek, es nem lesz ilyen bajom. Sot, semmilyen, mert az egyetlen, ami erdrkelni fog, mikor sulhetek el.


Vagy talan ember leszek.



Egyelore no vagyok, es elnezest kerek, ha a fizikai nyomas miatt baromi erosen verzek.

16. Ildi
2019. márc. 13. 18:25
kellemes érzés mikor elkezd gyorsulni, majd lassan felemelkedik. imádom.
15. simple (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2019. márc. 13. 18:04
Időzíteni csak gyógyszerrel lehet, azt meg nem mindenki szeretné.
14. Amaunet (válaszként erre: 13. - Winifredd)
2019. márc. 13. 18:01

Hát, nem ugrom neki még egyszer, hogy elolvassam.:D


A repülést meg lehet szokni, a mensest pedig lehet időzíteni, hogy ne a nyaralást, utazást tegye kellemetlenné.

Ha volt már valaki vidámparkban rengeteg olyan pörgő, forgó, zuhanó kütyü van, amire felülve hasonló élményünk lehet, mint a repülőn.

13. Winifredd (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2019. márc. 13. 16:49

Es jo parszor repultem, nem gondoltam volna, hogy bajom lehetne, te elozo nyaron, mikor menstrualtam, belolem annyi ver kijott, amrnyi nincs a testben.Szo szeront folyt belolem a ver percekig, a legiutas kiserok alig birtak visszatenni a helyemre, es a sajat beteteimen kivul mindenkiet elhasznaltam. Annyira szarul neztem ki a felszallas utan, mikor vegre kijottem a budibol, hogy azon filoztak, visszamenjunk-e (mert ugye ha valaki meghal, az nem buli, Isztamnul meg rohadt messze volt). Kaptam ingyen barmit, csak igyak folyadekot, meg 10 percenkent futsostak hozzam, h eletben vagyok-e. Kb 3-4 ora mulva lett valamivel tobb szinem, de hulla szarul voltam meg masnap is. Fekudtem egesz nap, nem birtam felkelni. A q satorban is volt vagy 45 fok, izzadtam, mint egy csatalo, es isten bizony nekem sercegtek az ereim.

Amugy is 60/90 az atlag vernyomasom, allandoan verszegeny vagyok, a vadhiany miatt erosen verzek... En komolyan gonfolkodtam abban a satorban, hogy a bizzositasombsn benne van-e a hullam elkaparasa.

12. Porkkala (válaszként erre: 10. - Csakelőre)
2019. márc. 13. 15:34
Szia :) Igen ezt már többször hallottam, fülfájást meg még kis fejfájást is egyesektől.
11. simple (válaszként erre: 9. - Porkkala)
2019. márc. 13. 15:33
Szerintem biztosan nem az. Esetleg ha mész legközelebb orvoshoz, kérdezz rá, hogy ezt érezted, ez mire utalhat?
10. csakelőre (válaszként erre: 1. - Porkkala)
2019. márc. 13. 15:31

Szia!

Nekem a fülem fájt...

9. Porkkala (válaszként erre: 7. - Simple)
2019. márc. 13. 15:27

Másfél éve fáj a fejbőröm illetve levegővételeknél a fejem hátulja de még nem jött rá eddig egy neurológus sem, hogy mitől :S

Épp ettől tartok, hogy összefüggésben lehet talán.


Lényeg, hogy akkor ez nem szokványos érzés.

2019. márc. 13. 15:23
Az egész repülésben a felszállást és a leszállást szeretem legjobban, de inkább a felszállást élvezem.
7. simple (válaszként erre: 6. - Porkkala)
2019. márc. 13. 15:19
Nincs esetleg valami betegséged?
2019. márc. 13. 15:17

Eszembe jutott még egy hasonlat, bár sosem vágtak még fejbe medicinlabdával de valahogy azt is ilyennek tudom elképzelni :DDD


Annak örülök, hogy más nem érzi ezt de azért picit aggaszt rám miért van ilyen hatással.Remélem tényleg csak hozzászokás kérdése.

2019. márc. 13. 15:16
Imádok repülni; a felszállás és a leszállás a kedvencem. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook