Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Más is utálja a nagyszüleit? fórum

Más is utálja a nagyszüleit? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. jan. 21. 15:25
Én mind a 2 nagyszülőmet szerettem
46. kaktusz2 (válaszként erre: 31. - Birebora)
2023. jan. 21. 13:17
Nem lehet, hogy ő is tett valami olyat ami miatt ez ki alakult?
2022. dec. 19. 07:03
Mit lehet erre mondani,ha nem tudodni az okot. Ezzel ez a fórum olyan egyoldalú ha ennyire gyülölöd akkor talán nem lehet titok se,hogy miért ha meg titok akkor nincs miről beszélni.
2022. dec. 17. 13:51
Egyik nagyszülőmet sem utáltam. Már sajnos egyik sem èl. Az apai nagymamám nemrèg ment el, ő volt az utolsó kapocs a règi múlthoz.
2022. dec. 17. 12:48

A 4 nagyszulobol csak egyet ismertem,a tobbi sajnos mind elhunyt a szuletesem elott,vagy mwg kicsi voltam,es nem emlekszem ra ..

A mamámat győri mamának hivtam,es egy evbe egyszer nala nyaraltunk,az orszag masik felebol.

Szerettem nala lenni

42. fokhagyma (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 16. 13:42
Nem ismerem a családi körülményeidet, ezért nem mondok semmiféle ítéletet. Abból következtetve, hogy azt írtad, tönkretette az életedet, az összes önbizalmadat elvette, úgy tűnik, mintha nem a szüleiddel, hanem vele éltél/élsz. Ha nem így van - de egyébként is - nehezen tudom elképzelni, hogy annyira hatással legyen rád, hogy ilyen következményei legyenek nálad. Ismétlem, nem ismerem a körülményeket, nem tudom, mi van a háttérben, de mindenki kiállhat magáért, nem nem kell ennyire másnak a befolyása alatt élni.
41. fokhagyma (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 16. 13:37
Haragudhatsz rá, még utálhatod is, ha okod van rá, de azért a halálát kívánni én éppen olyan gonosz dolognak tartom, amilyen gonosznak Te írod le őt. Ne legyél olyan, mint ő!
40. 8d00a82c06 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 16. 13:24

Az apai nagyanyámat gyűlöltem.

A temetèsre sem akartam elmenni. Megboldogult anyám cibált el.

De anyukám szüleit imádtam.

Bele is betegedtek mikor elmentek.

2022. dec. 16. 11:35
Még mindig nem tudjuk mit csinált,hogy ilyen mérhetetlen gyülölet van iránta.
38. Sziszi69 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 16. 08:33

Nekem is van olyan közeli rokonom akit nem szeretek,évek óta nem tartom vele a kapcsolatot,de utálni nem utálom és a halálát főleg nem kívánnám.Pedig nagyon sok szemétséget kaptam tőle.


Szomorú,hogy így érzel.

2022. dec. 16. 08:03
Volt egyszem nagyikám, azt szerettem. Olyan fajta volt, aki gondolkodás nélkül a vérét ontotta volna értem, értünk. A többit nem ismertem.
36. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 16. 07:26

Azóta felnőttél, tisztán látod, hogy mit vétett ellened.

Attól, hogy gyűlölöd, nem fog az önbizalmad visszatérni. De vissza tudod szerezni, ha te is úgy akarod.

Hát kezdj hozzá, és szerezd vissza! Bármit is teszel, akármilyen csekélység, apróság is, de sikerrel elvégezted, dicsérd meg önmagadat. Veregesd vállon önmagadat. Lehetőleg tükör előtt, és mosolyogj, majd mondd ki! hangosan:


"Ügyes vagy xy! Látod? Megy ez neked! Látod? Ebben is jó vagy!"


A nagymamát pedig felejtsd el! "Bocsáss meg neki, hiszen nem tudja, hogy mit cselekedett."

2022. dec. 15. 22:09
Volt, hogy haragudtam rájuk, de sosem utáltam őket. Ok nélkül nem szoktam senkit utálni, ők meg nem adtak rá okot.
34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 15. 20:37
Te meg örökölted tőle.
2022. dec. 15. 20:30
Nem utáltam őket és hiányoznak.
2022. dec. 15. 19:55

Semmi fura nincs benne. Akinek jó tapasztalata volt a nagyszüleivel az szereti őket, és hiányolja őket. Nekem szintén nagyon szeretnivaló nagyszüleim voltak, különösen a nagymamák, akik rengeteg szeretet adtak.

Sajnos nem mindenkinél van így. Ha neked nem jutottak jó nagyszülők, az szomorú, de azért ne kívánd a halálát.

31. birebora (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2022. dec. 15. 19:54
Hogy szeresse ha egyszer utálja? Az nem úgy megy, hogy eldöntöm és holnaptól szeretem. Számomra is hihetetlen, hogy egy nagymama, hogy tud gonosz lenni az unokájával, de a mai világban már semmin nem csodálkozom. Rengeteg elméjében, mentalitásában, lelkében beteg ember van.
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 15. 19:28
Lépj túl rajta, már tudod miatta lettél önbizalom hiányos, vagy nem, de hogy gyűlölettel a szívedben akarsz élni, vagy sem, ez már felnőttként a te döntésed. Elbachatod az életed a sérelmeiddel, sírálmaiddal, vagy lapozol és élsz boldogan, elégedetten.
29. 824b9e39d8 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 15. 19:22

Nekem is van rokonom, akit nem szeretek.

Neked sem kell szeretned. A szeretet nem lehet kierőszakolni.

2022. dec. 15. 19:21

Én az anyai nagyszüleimet nagyon szeretem/szerettem. A papám már sajnos nem él, de egy kivételesen jó ember volt, hatalmas szívvel és nagyon szeretett. Csak jó gondolataim vannak róla. Még életében, egy szülinapja alkalmával azt mondta róla egy ismerősünk, hogy az ilyen kivételes embereknek bárcsak örök élet járna. Sajnos ez nincs így. A nagyimat is nagyon szeretem.


Az apai nagyszüleim inkább közömbösek. A papám nem nagyon nyitott felém, nem is szoktunk beszélni, csak 1-2 szót. De nem utálom. A nagyim kicsit nehéz természet, vannak érzéketlen beszólásai, valamint néha úgy érzem, hogy nem szeret, de ez nem igaz, mert mostanában is segített nekem valamiben. Néha haragszok rá és ideges vagyok rá, de ettől még nem utálom.

2022. dec. 15. 19:12
Tönkre tette az életem az összes önbizalmam elvette..
2022. dec. 15. 19:11
Tudod az hogy valaki a saját rokonát utálja nyilván nem ok nélkül történik okot adott rá..
25. fokhagyma (válaszként erre: 19. - Mimóza07)
2022. dec. 15. 18:41
Én is éppen erre gondoltam, mert ha valaki másnak a halálát kívánja, az tényleg gonosz dolog. Úgy látszik a nagyanya génjeit örökölte, és talán nem is sokat tehet ellene. Így van kódolva.
24. gigi> (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 15. 18:39
Mit tett ellened, hogy ennyire utálod?
2022. dec. 15. 18:31

Én soha sem utáltam a nagymamámat,hiszen félig-meddig Ő nevelt fel.Inkább köszönettel tartozom,a törődésért!

De ez már régen volt,azóta már én is nagyi vagyok.Az unokám 14 éves fiú,én imádom!Soha nem bántanám,és nagyon jó érzés érezni a szeretetét,ragaszkodását.Nagyon bántana,ha utálna engem,mert nem hiszem.hogy okot adtam volna rá!

Visszatérve az én Nagymamámra,szeretettel gondolok vissza rá,és arra hogy milyen sokat tanultam tőle!

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 15. 18:24

Anyai nagymamám nem ismertem, az édesapám anyukája viszont nagyon szeretett, tehát nem lehetett nem szeretnem. Csodálatos ember volt, egy tündér.

Sajnálom azokat, akiknek a szívében csak a gyűlölet lakozik, car lehet, hiszen nem kell szeretni, jó esetben nem kell vele foglalkozni.

21. handymandy (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 15. 18:18
Szerintem hagyd a fenébe. Ne foglalkozz vele. Akkor sem, ha nincs más hozzátartozója. Majd rájön, hogy milyen ember, de már késő lesz. Én biztos nem mennek hozzá, nem venném fel neki a telefont.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 15. 18:11

Genetikusok régen megállapították, hogy sok esetben nem véletlen, hogy egy gyerek inkább hasonlít valamelyik nagyszülőre, mint az anyjára, apjára. És ez igaz nem csak a külső hasonlóságra, hanem a viselkedésre, másokkal szembeni megnyilvánulására...


Azért utálod a nagyit, mert önmagadat látod benne. Azt gondolod, ha meghal, jobban fogod magadat érezni?

Vedd észre a benne levő szépet és jót, az évek alatt összegyűlt tapasztalatot, bölcsességet. Fogadd tőle hálásan mindazt amit kapsz tőle. Szeresd őt, és meg fogsz békélni önmagaddal is.

19. Mimóza07 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 15. 18:06
Pont olyan mint te. Ezen elgondolkodtal mar? A tükör egyik oldalan te vagy, a masikon meg ő.
2022. dec. 15. 18:04
A szüleim már nem élnek és már csak az anyai nagyanyám él de alig várom hogy meghaljon egy megkönnyebbülés lenne számomra.olyan fura hogy más azt írja hogy mennyire rossz hogy már nem élnek a nagyszülei meg hogy mennyire hiányoznak neki de számomra maga lenne a boldogság ha már meghalnak a nagyanyám.Tudom hogy sokan azt gondolják hogy milyen gonosz vagyok stb.de az öreganyám az maga a gonoszság és a rossz indulat stb tudnám még folytatni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook