Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Maradjon a műköröm, vagy ne maradjon szülés után? fórum

Maradjon a műköröm, vagy ne maradjon szülés után? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. Ekka
2010. márc. 11. 12:53
Semmiképp ne maradjon!
53. Wenta
2010. márc. 11. 10:51
Nekem a saját körmöm van zselézve. Én sem akartam a szülés után de meggyőztek, hogy biztonságosabb nem olyan éles mint a saját köröm. Csak a méret lett rövid. De a popsikrémbe macerás belenyúlni, de és semmilyen krémbe nem szeretek.
2010. márc. 11. 10:48
Nekem ugyan nem műköröm,de hosszú körmeim voltak mindig,viszont mióta szültem,rövidek,mert eléggé nem kisbabához valók.Elég ha belehajol,vagy megcsikarod vele öltöztetés közben,mert ugye egy baba mozog sokat és hirtelen mozdulatai is vannak.
2010. márc. 11. 10:33
A méret a lényeg. Biztonságos, mert nem karmolhatja meg a babát véletlenül sem. Baba ellátása sem "különlegesebb", mint akármelyik házimunka. Ha szülés előtt tudtuk használni, utána is lehet. Az alapvető higéniát meg mindenki ismeri. Nem?
50. melinda0328 (válaszként erre: 40. - Whitehill)
2010. márc. 9. 22:39
Én se hallottam ekkora baromságot!! A műköröm nem olyan, hogy alámehet a cucc, ha meg igen, csak olyan helyre jut, ahonnan simán ki is jön...egy kézmosás, meg egy körömkefe ha kell és kész!
2008. okt. 10. 05:31
A kisbaba korában inkább káros, mint hasznos
2008. okt. 8. 08:14

Nekem most van műkörmöm, bár a fiam lassan tölti a 2 éves kort.Normál méretű, semmi extra, csak szépen van díszítve.Abból a szempontból tartom jónak, hogy még véletlenül sem tudom megkarmolni vele a gyerekeket, mert nem éles.Igaz, sima körömmel sem karmoltam meg őket, amikor még kicsik voltak a gyerekek.

Szerintem ha normális méretű, akkor maradhat.

2008. okt. 8. 00:46
én nem tartottam meg a karmimat
2008. okt. 7. 14:53

Nem kell azonosítani a műkörmöt a saskörömmel. Nekem évek óta van(nem 10centis), 4 hónapja szültem és semmiben nem akadályoz. El tudom látni a kislányomat gond nélkül, ugyanúgy főzök, mint akinek természetes körmei vannak. Ráadásul nem kell izgulni, hogy letörik, mert sokkat tartósabbak.

De ezt mindenki maga dönti el, mi a kényelmes számára.

45. 1eb84e4bad (válaszként erre: 43. - 762fb1185b)
2008. okt. 7. 14:47
főleg, hogy egész esküvő alatt ne vegye észre:-)) midenki ájuldozott, míg ő vígan falatozott :-DDD
2008. okt. 6. 14:53
hát az egyáltalán nem kisbabához való.
43. 762fb1185b (válaszként erre: 40. - Whitehill)
2008. okt. 6. 14:41
Hát ekkora hülyeséget már rég hallottam!A műköröm alól ugyanúgy mint a saját körmöd alól kilehet mosni,szedni a nem odavaló dolgokat!Az meg,hogy mindenki öklendezett a környezetében hatalmas nagyotmondás a részedről!Nekem 3-gyerekem van,de állítom,hogy a babakaki nem büdös!Még ha ott is maradt a körme alatt!!!Ha sz.arba tenyerelt volna,akkor el tudom képzelni....
2008. szept. 21. 17:33
A műköröm nem feltétlenül 10 cm-es, nem értem, miért aggályoskodtok! Nekem is az van, 6 hónapos a gyerkőcöm, a kaki pedig nem megy alá, nem nyúlkálok benne... Ha mégis, hát KEZET MOSOK... :-))
2008. szept. 21. 09:18
Ha nem zavar a baba ellátásában és rendben tudod tartani, akor miért ne?
2008. szept. 21. 08:36

Diagonaltnak igaza van.Nem kell az!

Hallottam egyszer hogy valakinek alá ment a babakaki a műkörmének, pont egy rendezvény előtt.Aztán a bulin nem tudták mi olyan förtelmesen büdös.Mire rá jött az asszonyka az okára, már mindenki öklendezett a környezetében.Ment is azonnal leszedetni. :)

2008. szept. 21. 07:45
Szerintem nem praktikus.Nem tudod kitisztítani rendesen,és a babafos nem válogat.Nekem volt hosszú körmöm az elején,de jobb így röviden.
2008. szept. 21. 07:08
SEMMIKÉPPEN NE MARDJON!
37. borbelya (válaszként erre: 35. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 26. 13:15

Ez pontosan így van! Volt a műkörmösömnek egy vendége, aki nem volt hajlandó leveteni szülés előtt, gáz volt a szülés közben, nem cicóztak a műtőben, letépték a műkörmét.

Én nem vagyok olyan szerencsés, és ügyes hogy magamnak csináljam, de szívesen fogom majd ismét hordani, mert nagyon szerettem és mindent tudtam vele csinálni.

36. Pitypang (válaszként erre: 35. - 1eb84e4bad)
2008. aug. 25. 23:21

Jó' van, na! :D Erre nem is gondoltam. Talán mert mint írtam, nekem a terhesség-szülés alatt nem volt, meg utána hónapokig sem.


De a fő kérdés a szülés utáni idő volt a baba miatt. Akkor meg már nem akadály, ahogy te is írod. ;)

35. 1eb84e4bad (válaszként erre: 34. - Borbelya)
2008. aug. 25. 22:28
Igen, ha az ember kórházba megy, mint páciens, érdemes lakkot lemosni, a műkörmöt leszedni, hiszen a körmökönlátszik először, ha gáz van... Műtétek előtt is kötelező leszedni, egy szülésnél meg ki tudja a kimenetelt... Szüléshez én is leszedtem, de azóta is vígan viselem:-)) Igaz, magamnak csinálom:-)
34. borbelya (válaszként erre: 31. - Pitypang)
2008. aug. 25. 20:22
Ezt ne hidd!!! Nekem 2,5 évig volt műkörmöm, és a szülés előtt levetettem. Nem a baba miatt.
33. Pitypang (válaszként erre: 32. - 5a7f699553)
2008. aug. 25. 20:11

Mondjuk nekem zselé van a saját körmömön, az van díszítve némileg. Így nem kell festegetnem és mégsem ütött-kopott, mintha lakkoznám és pár nap után felpattogna. Pár hetente meg jár egy anyának is az a 2 óra, amit ez igénybe vesz. ;)


DE! Közvetlen szülés előtt nem volt és utána sem egy ideig. Nem meggyőződésből, hanem csak mert nem volt és kész. :) Szóval nem vagyok megrögzött műköröm pártoló. :D Csak annyi, hogy a baba miatt nem kell levenni szerintem, ha valaki szereti amúgy.

32. 5a7f699553 (válaszként erre: 31. - Pitypang)
2008. aug. 25. 18:40

Nekem volt, és szerettem. Most nincs. :)


És nem tudom, hogy levenném-e. Mert helyzet adja. És kedv. És kifestegetési igény.

2008. aug. 25. 18:37

Van egy olyan érzésem, hogy aki azt írja, le kéne venni, nem volt soha (igazán jól megcsinált) műkörme. Aki azt mondja, maradhat nyugodtan, neki tuti, hogy van, vagy van a környezetében műkörömmel (nem karommal!) élő személy. :)))


A műköröm nem feltétlen 15 centi hosszú karvalykarom ám. ;) És hogy menne alá több kosz, mint a saját köröm alá? Hova? Alul? Vagy a felszínén? Kizárt mindkettő. Kivéve, ha házilag van odaeszkábálva vagy a műkörmöse maximum odatákol csak valamit, de nem éppen profi. Pl. a zselé ha rendesen meg van csinálva, nem válik fel, nem megy alá semmi. Nem hogy a kosz, de még csak víz sem, ami ugye bármilyen pici résen beszivárog. Ha a víz be tudna menni, a köröm begombásodna. Erről pedig szó sincs. Ha mégis, ott a körmössel komoly gondok vannak, de nem magával a műkörömmel, mint olyan.


Aztán a karmolás, stb. A műköröm, legyen az épített vagy saját körmön zselé vagy porcelán, sokkal tompább, mint a saját köröm. A saját köröm vékonyabb, így élesebb is. Ok, nyilván nem tűhegyeset kell bevállalni, vagy azt a "régebbi fajta" lapátszéles "kockakörmöt". ;)


Most én nem mondom, hogy KELL műköröm. :)))) Csak semmivel sem veszélyesebb vagy veszélytelenebb, mint a természetes. Ez kb. olyan, mintha valaki azt kérdezné, szülés után maradhat-e a hosszú haj vagy le kéne vágatni tar kopaszra.

2008. aug. 25. 18:26

Sziasztok....


Szerintem, aki műkörömmel megtanul fület mosni, nadrágot ki/be gombolni..stb., az megtanulja a babánál is. Max. egy kicsit fájni fog a fülmosás, ha nem úgy megy. :)


Amúgy én is levenném, mert nem biztos, hogy a körmöm alatt olyan tisztán tudnám tartani, ahogy azt kell. Bár a fene se tudja. Még nem járok ott... :D

2008. aug. 25. 18:15
Szerintem ne maradjon! Nem sokaig csak egy kis ideig lehetne nelkulozni.Az lenne az igazi! A baba es a higenia!
2008. aug. 25. 18:10
Nekem soha semmi gondot nem okozott, hogy műkörmöm van. Attól ugyanúgy tudtam öltöztetni, pelenkázni a gyereket. Semmivel nem élesebb, vagy balesetveszélyesebb, mint a saját köröm. Szerintem ha már Te is sajátodnak érzed, tehát hozzá vagy szokva, tartsd meg nyugodtan!
2008. aug. 25. 18:02
Szerintem semmiképpen se maradjon.Hogy fogod pelenkázni,öltöztetni a babát?
2008. aug. 6. 19:15
Én nem szedetném le.
2008. jún. 8. 07:08
Miért ne maradhatna,csak én esetleg rövidebbet csináltatnék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook