Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Maradjon a műköröm, vagy ne maradjon szülés után? fórum

Maradjon a műköröm, vagy ne maradjon szülés után? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jún. 8. 00:30

Esetleg lehet a saját körmön zselé. Akkor nem tud alámenni semmi, mert nincs rövid és hosszú, hanem egy hossz van csak. ;) És nincs idegen érzet sem, mert a saját köröm is pont akkora, mint a zselé a tetején.

Nekem is ilyen van. Azért akartam ezt, mert így nem egyik napról lett a másikra hosszú körmöm, hogy idétlenkedjek vele és esetleg a kisfiamat megkarmoljam, megszúrjam véletlen. Nekem ez nagyon bejön így. Nem annyira mű, de tartós és nem kopik, mint egy lakkozás.

23. Ezti
2008. jún. 7. 20:26
A higiénia a lényeg! Jobban megül alatta a kosz, minden kézmosáskor körömkefézni kell. Amúgy ha nem hosszú és éles, semmi gáz. Én pl. a műkörümmel anno nem csikartam, hanem ütöttem. Mármint nem mindig éreztem a végét pontosan és jó arcon, meg fejen koppintottam a férjemet vele:)
22. Serry (válaszként erre: 16. - Madul)
2008. jún. 6. 09:17

Sziasztok!

Nekem még sohasem volt így a te oldalad nem ismerem. De én magamból kiindulva ha lenne, ill lett volna valószinű ha tudnék vele bánni és nem volna gondom( beszakadás ilyesmi) megtartanám. De ha úgyérezném nem lenne tökéletes a dolog biztos levetetném. Talán már a szülés előtt,hogy erősödjön a saját kicsit. Igaz a szülés, szoptatás a körmökre is kihat. Nevezetesen a vashiány.

Szóval ez szerintem, aki eü-s nem megfelelő érv,hogy sterilebben tartani. Mert hogy az ember a sajátját sem sterilezi. Kézmosáskor meg ugyanúgy tisztitod. Vagy nem? Lényeg, hogy anyuka miként érez. Persze a nagyon husszú köröm nem biztos, hogy jó és itt gondolok a festéshez szépen megnövesztett saját körmökre is.:)

2008. máj. 21. 19:56
Szerintem maradhat, az anyuka ugy is megtanult mar banni a kormeivel, ha jo ideje mukormoket hord, nem fogja akadalyozni a baba ellatasat.
2008. máj. 21. 19:50
SZERINTEM NE MARADJON, STERILEBBEN TUDOD TARTANI A SAJÁTOD!
19. zsugabubus007 (válaszként erre: 18. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 15. 10:56

tényleg, ez jó tipp/ötlet!

Mármint amellett, h rövid, amit ugye szinte mindenki javasolt!

2008. máj. 14. 21:23
simán! csak olyan rövid legyen, hogy a popsikrém ne menjen alá...
2008. máj. 11. 10:14
Szerintem sem gond,pláne ha már egy ideje volt .Mert így sokkal jobban hozzá vagy szokva,és bármit megtudsz vele csinálni,mint a sajátoddal(persze ha nem L-es méretű:)
16. madul
2008. máj. 10. 22:54

Szia!

Nekem is volt szülés után műkörmöm, és egyáltalán nem zavart semmiben! Mivel tompább és vastagabb mint a saját körmöm,semmilyen sérülést nem okoztam vele a kisfiamnak. Na amióta nincs ( beszakadt és leszedtem) , előfordult hogy megkarmoltam a kicsit véletlenül. Úgyhogy jövő héten felrakatom megint!!!

2008. máj. 9. 21:40

Szerintem a legnagyobb elővigyázatosság mellett is előfordulhat apró sérülés...nálam is tapasztalat.

Én csak akkor rakattam (rakatnám) fel,vagy növesztettem meg a körmeimet,amikor a gyerekeim már egyedül tudtak mosakodni,öltözködni.

2008. máj. 8. 06:34
Ha nem zavar,miért ne lehetne,csak szerintem se legyen hosszú.
13. Pitypang (válaszként erre: 11. - Bubbaboo)
2008. máj. 7. 23:40
Szerintem vállald be! ;) Tényleg tompább és erősebb, mint egy saját köröm. Én is csak most merészkedtem idáig, hogy körmözgessek, de azt mondom, Leni gondozása miatt lehetett volna simán előbb is akár.
2008. máj. 6. 13:28
Nekem viszonylag hosszabb, szögletes lekerekített saját körmöm van.Egy műkörömhöz képest rövid, de ezt is le fogom vágni a szülés után, mert sérülést okozhat.Tapasztalat.
2008. máj. 6. 13:25

Nekem hosszú évekig volt, először sima, majd zselés, most építettet szeretnék...de van egy 15 hónapos kislányom és októberre várom a következőt. :)

Egy viszonylag rövid műköröm (szögletes, vagy kerek) szerintem kevesebb sérülést tud okozni, mint esetleg egy egyenetlen szélű, éles saját - mert ugye manikűrözni nem sok időnk van...


Nekem nincs mióta szültem, de csak mert nincs időm elmenni, annyi időre, mint egy építés, amíg szoptattam (13 hós koráig)nem tudtam elmenni, most sem szívesen hagyom ennyi időre másra...de lehet azért, hogy nyárra bevállalom, mert botrány, ahogy a kezem kinéz. :(

10. Szamó
2008. máj. 5. 21:43

Sziasztok!

Én műkörmös vagyok és gyerkőcöm is van. Mikor terhes voltam sokáig dekkoltam a kórházban, így nem volt műkörmöm. Aztán már nem tetettem fel, bár hiányzott.Pelenkás volt még a Manóm, mikor egy esküvő miatt ismét építettek nekem. Kicsit sem zavart, könnyen tudtam vele mindent csinálni. Bár igaz, hogy rövid volt.


Szóval, szerintem sem kell leszedni, ha tudsz vele fogni, nem zavar semmiben! Jelenleg 2 kismama vendégem van, mindkettőnek van műkörme és pelenkáznak!

2008. máj. 5. 21:23
Én szülés előtt 1-2 hónappal leszedettem a műkörmömet, mert könnyebb anélkül fogni a picit, meg két szoptatás közé nem biztos, hogy befér egy műköröm feltöltés.
2008. máj. 5. 16:43
An jó műköröm használható, nem kell leszedetni, ha nem akadályoz.
2008. máj. 5. 10:09

maradhat ha nem zavar

én leszedettem, de csak mert zavart a gyerek gondozásában, de ha te tudsz tőle dolgozni akkor ne szedesd le, felesleges.

2008. máj. 5. 09:54
Szerintem is nyugodtan maradhat a műköröm.
5. zsugabubus007 (válaszként erre: 4. - B3de542bbc)
2008. máj. 5. 09:50
Igen, az én körmösöm is ilyeneket mond, de neki nincs még gyereke.....
2008. máj. 5. 09:42
A körmös barátnőm szerint maradhatnak fent, mert tompák és ha kisebbre veszed(ahogy az elöttem szólók is mondták), nem árthatsz vele jobban semmivel sem, mint az esetleges sajáttal.
3. lufi
2008. máj. 5. 09:32
Nekem saját hosszú körmöm van. Én is csak rövidebbre reszeltem, semmiben nem akadályozott. És a gyereknek sem ártottam vele. Szerintem maradjon.
2008. máj. 5. 09:26

Szia!!


Nekem nincs műkörmöm,de a nővéremnek van,neki egy hónapos a kisfia!Nem vetette le,csupán csak kissebbre reszeltette,nem akadályozza semmiben,a babát sem karmolja meg mert tompa.Szerintem lehet szülés után műkörmöt viselni,ha nekem lenne én sem váltam volna meg tőle szülés után!

2008. máj. 5. 09:23
MŰKÖRÖM! Maradjon, vagy ne maradjon szülés után? Véleményt, tapasztalatot kérek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook