Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Már minden rákkeltő? Most akkor melyik jó? Zsír, olaj vagy kókuszolaj? fórum

Már minden rákkeltő? Most akkor melyik jó? Zsír, olaj vagy kókuszolaj? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2018. szept. 1. 16:50
a májrákos lovak sem igen piálnak.
40. ab61752c45 (válaszként erre: 38. - Mezei Virág)
2018. szept. 1. 16:49
szerette a viszkit,ellentétben a sporttal.
39. globus (válaszként erre: 38. - Mezei Virág)
2018. szept. 1. 16:45

Minden mindegy?

Mondjuk nekem nem... :)

38. Mezei Virág (válaszként erre: 37. - Globus)
2018. szept. 1. 16:43

:(

Majdnem mindegy!

Szerintem sokunknak volt olyan ismerőse, aki életében nem dohányzott, mégis tüdőrákot kapott. De gondolj Churchill-re. Szivarozott, és 91 évet élt.

37. globus (válaszként erre: 33. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 16:32
Igazad van. Akkor már gyújtsunk is rá, végülis mindegy, ezek mellett eltörpül.
36. Guruljka (válaszként erre: 26. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 16:26
Az autóklímák a kinti levegőt áramoltatják az autóba, a beszívónyílás tudtommal eléggé lent van. A kocsisor mikroszemcséit fújja a képembe...
2018. szept. 1. 16:24

Legújabb értesülésem (BBC Earth tévé, azt hiszem), hogy az olajokkal nincs különösebb baj, nyugodtan lehet vegyesen használni. Salátákra hidegen az extra szűz oliva, sütéshez a nálunk nem kapható vegyes növényi olaj is jó.

Az állati zsírokat nem említették, habár Angliában hagyománya van a marhafaggyú használatának is egyes ételeknél.


A szénnel való fűtés rendkívül levegőszennyező volt régebben, sok kén szabadult fel. A briketteket sokáig valami rémséggel préselték össze. Nem tudom, ma mi a gyártási technológia.

Az a helyi szokás, hogy a szeméttelepet időnként felgyújtották, nem múlt el nyomtalanul, az a gáztömeg még kerint valahol.

34. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 16:24
Ez bizony, így igaz! :(
33. Bözsi néni (válaszként erre: 32. - Globus)
2018. szept. 1. 16:15
Nem arról van szó, hogy te hadználsz-e, hanem arról, hogy a levegőszennyezés ezerszer nagyobb probléma és egészségügyi kockázat, mint a dohányzás.
32. globus (válaszként erre: 31. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 16:14
Én nem használok autót, jogsim sincs. Tömegközlekedek, gyalogolok vagy kerékpározok. Nem rajtam múlik a levegőszennyezés. Továbbmegyek: családtagjaimon sem.
31. Bözsi néni (válaszként erre: 30. - Globus)
2018. szept. 1. 16:06
Az autó meg egészséges petsze.
30. globus (válaszként erre: 27. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 15:53

Egy-két cigaretta nem. De tízszer annyi, igen.

Ritkán magyarozok, de ez annyira jellemző ránk, már az orvosin tanítják: amit a beteg rossz szokásaiból bevall, nyugodtan felszorozható legalább kettővel :) Cigi esetén akár hússzal is. Ha azt mondják, hogy napi 1 dl vörösbor egészséges, tuti, hogy az alkesz is erre hivatkozik.

29. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 15:46
N-hexán
28. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2018. szept. 1. 15:45
Régebben hidrogénezték, újabban N-hwxánt használnak. Meg mást vegyi anyagokat, amelyek mérgezőek, és valamennyi marad az olajban a gyártás végére.
27. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 15:42

Folyt. a légúti megbetegedések legfőbb okai. Az útszóró só is a tüdőnkbe kerül, mert kiszórják, de utána nem takarítja fel senki.


A nagyobb városok levegője ezerszer rákkeltőbb, mint egy-két cigaretta. Csak uszítani könnyebb.


A levegőszennyezéssel persze a kutya sem törődik.


Pedig az autósok éppúgy ártanak mások egészségének, mint a dohányosok, sőt jobban.


Ja, nem dohányzok és dohánybtom sincs, még mielőtt:-)

Csak utálom a boszorkányüldözést meg a hazug álszentséget.

26. Bözsi néni (válaszként erre: 20. - Globus)
2018. szept. 1. 15:36
Nem kell a tüdőrákhoz dohányozni. Agyon hallgatják, de a levegőben lévő mikroszemcsék - a fűtésből, a közlekedésből pl.gumiszemcsék, a fékbetétek azbeszt szemcséi
25. unom (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2018. szept. 1. 15:34

Egyetértek.

Az USA-ban évtizedek óta csökken a dohányosok száma, ellenben a tüdőrákos megbetegedések száma emelkedik.

2018. szept. 1. 15:27

A rákos megbetegedésre hajlamos sejtek mindannyiunk szervezetében jelen lehetnek születésünktől kezdve.

Az, hogy ezek a sejtek mire aktiválódnak és kezdenek el burjánzani az egyéni.


Véleményem szerint a stresszes életvitel, a leromlott immunrendszer nagyban hozzájárul, hogy ezek a sejtek aktiválódni tudnak.

23. Amaunet (válaszként erre: 20. - Globus)
2018. szept. 1. 15:24
Kétségtelen, hogy a dohányzás rombolja leglátványosabban a szervezetet, de azt hiszem kikiáltani minden bajok okozójának a reklámipar túlzása.
2018. szept. 1. 15:16
Mangalica zsírt használok és fogyasztok. Termelői vajat, tejet és egyebeket veszek, ha szükséges.
21. Amaunet (válaszként erre: 15. - Globus)
2018. szept. 1. 15:14
Emlékszem, a zsírosbödön alján ott volt a lesütött oldalas.:)
20. globus (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
2018. szept. 1. 13:59

Tegnap olvastam, tíz dohányosból kilenc tüdőrákban végzi:

[link]

Maradék, aki "kivétel".

19. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
2018. szept. 1. 13:55

A boron én is vigyorogtam, így a cigire kitaláltam: stresszoldó, de rossz a tüdőnek, és még sorolhatnánk.


A szervezettől senki nem tudja jobban, mi kell neki.

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 12:48
Ha hidrogénezed az olajat, margarin lesz belőle.
17. globus (válaszként erre: 16. - Unom)
2018. szept. 1. 12:40
Annyit dolgoznak, hogy nem érnek rá meghalni :)
16. unom (válaszként erre: 14. - Malacbefőtt)
2018. szept. 1. 12:38

Úgy rémlik, a japánoknál a legmagasabb az átlagos életkor.

Ők vajon mennyi olivaolajat fogyasztanak?

15. globus (válaszként erre: 12. - Klaresz)
2018. szept. 1. 12:33
Anyu 83 lenne, ők nem készítettek olajat. De tartottak disznót, kacsát, libát, tyúkokat, zsírjukat kisütötték. Még sült húst is tartósítottak zsírral leöntve.
2018. szept. 1. 12:27
Eddig a kókusz zsírt tartották kifejezetten egészségesnek, de olvastam manapság, hogy már ez sem jó a szervezetnek. Most kitalálták, hogy csak az olívaolaj semmi más. Én úgy vagyok vele, hogy most egy olyan korban élünk, amikor próbálják visszaszorítani a túlnépesedést, persze ezt nem mondják ki nyíltan. Vannak sokkal egészségtelenebb dolgok az ember környezetében, ezért azzal főzök ami éppen van itthon. Vagy ami a kezembe kerül.
13. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Klaresz)
2018. szept. 1. 12:26

De az nyilván nem is volt hidrogénezve, vegyileg kezelve, hogy ne avasodjon, hanem elálljon jó sokáig.


Gondolom, viszonylag hamar elhasználták.

12. klaresz (válaszként erre: 3. - Globus)
2018. szept. 1. 12:21
Anyukám 90 éves, ő mesél mindig a régi dolgokról. Használtak étolajat, ők préselték saját maguknak otthon.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook