Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Már minden rákkeltő? Most akkor melyik jó? Zsír, olaj vagy kókuszolaj? fórum

Már minden rákkeltő? Most akkor melyik jó? Zsír, olaj vagy kókuszolaj? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. PöttyösPanka (válaszként erre: 70. - 68mimi)
2018. szept. 4. 07:33
Tudom, megint a lényeg ragadt meg, de az argentin steak marha a világ egyik legjobbja. A magyar tejmarhákból sosem lesz olyan finom, szaftos steak. Nyami
70. 68mimi
2018. szept. 4. 07:22

Elolvastam az összes hozzászólást, amikben szépen visszaköszön az utóbbi 50-60 év reklámpolitikája és azt ezeket támogató orvosi tanácsok.

Nem kutatást írtam, nem véletlenül.

Valamikor a házi befőzéshez használt szalicil lejáratásával kezdődött, mikor a szalicilt kiáltották ki a fő ellenségnek, azt a benyomást keltve, hogy a házilag eltett befőtt, lekvár szalicillal tartósítva kimondottan káros, rákkeltő. Aztán kiderült - de ez már sokkal kisebb médiatámogatással - a kutatás módszere, amiből az derült ki, hogy ha valaki napi egy kg szalicilt eszik több éven keresztül, akkor az nem tesz jót. Vicces, nem? És emiatt tették kerülendővé a házi befőzést - na meg azért, hogy a silányabb konzervipari terméket el tudják adni.

A másik kedvencem a mangalica. 50-60 évvel ezelőtt - mikor még falun minden család nevelt disznót, mert húst ritkán lehetett venni boltban, akkor is argentin fagyasztott marhahúst - a saját szükségletük és tapasztalatuk szerint választották meg, milyen disznót akarnak nevelni, ismerték, melyik a húsdisznó, melyik a zsírdisznó. Aztán - mivel a hús drágább volt, mint a zsír, a mangalica - aminek a hús-zsír aránya kedvezőtlen volt - kiment a divatból.

Amikor a rendszerváltás után a gazdasági viszonyok változtak (munkanélküliség miatti kényszer vállalkozások), jöttek az "új" ötletek, mint pl. a mangalica előadása "egészséges" húsként, zsírként - de ez tisztán gazdasági kérdés, semmi köze az egészséghez. A mangalicát pont úgy tartják, mint a többi disznót - azaz a termék előállítása pont annyiba kerül, de arányaiban kevesebb a húsa, mint a többi fajtának, így az "egészségesebb hús, egészségesebb zsír" szöveggel adják el magasabb áron, annak, aki még nem látott disznót.

69. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - Ab61752c45)
2018. szept. 1. 18:27

Itt is érezzük ezt, mert a környéken sok családi ház is van.

Meg tavaly, a Sajó völgyében állt a szmog. Lesz ez még így se! :(

68. ab61752c45 (válaszként erre: 67. - Mezei Virág)
2018. szept. 1. 18:20
és egyre inkább ez lesz,mivel egyre több a szegény ember,akik télen is ilyesmivel tüzelnek.
67. Mezei Virág (válaszként erre: 59. - Ab61752c45)
2018. szept. 1. 18:15

Igen...

Ilyesmire gondoltam! Nagyon sok ilyet lehet látni, sajnos!

Ezen még sokáig nem lehet változtatni. Ez a nagy gond.

2018. szept. 1. 18:08

*felsőbbrendűbbet


Elírtam

65. Mezei Virág (válaszként erre: 58. - Globus)
2018. szept. 1. 18:03
Én nem tudom, ezért mindegyiket használom! :)
64. Arón1 (válaszként erre: 54. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 17:56
Az egyén a maga szintjén tud tenni a környezete és a ssját egészségéért. Felháborodhatsz az autókból kipöfögött gázok miatt, de nem tudsz ellene tenni egyedül, de azt megteheted, hogy nem gyújtasz rá, nem piálsz, nem vezetsz autót, nem veszel műanyagot stb. Globus is ezt mondta, sőt ezt is teszi
63. unom (válaszként erre: 51. - Globus)
2018. szept. 1. 17:56
És önutálat. Ami elég mérgező.
62. Bözsi néni (válaszként erre: 56. - Globus)
2018. szept. 1. 17:55
Ja, hát tuti. Már ha az eltérő véleményt kötekedésnek veszed.
2018. szept. 1. 17:53

Mindhárom, azaz bármelyik!

:D


A hőfokra érdemes figyelni, egyiket se használjuk égett formájában. Ha esetleg orvosi oka nincs is, de büdi. :D

60. Amaunet (válaszként erre: 55. - Mezei Virág)
2018. szept. 1. 17:52

Most úgy gondolod, hogy ezen a fórumon kéne megválaszolni mindenki egyéni problémáját?

Vagy csak mindenképp írnod kellett valamit, mutatva ezzel a felsőbbrendű tudásod?


Ha valaki úgy érzi, hogy terheli az életét a nagyvárosi lét, akkor meg fogja oldani és elmegy vidékre élni - bármi is az ára, bármiről is kell érte lemondania.

59. ab61752c45 (válaszként erre: 55. - Mezei Virág)
2018. szept. 1. 17:51
a szomszéd a szemetet a kazánban tüzeli télen-nyáron.öten vannak,kevés az egy kuka.néha csodálkozom mit tüzelnek,olyan fekete füst jön.gondolom mindent.tampontól a palackig.
58. globus
2018. szept. 1. 17:50
Most akkor melyik jó? Zsír, olaj vagy kókuszolaj?
57. globus (válaszként erre: 53. - Amaunet)
2018. szept. 1. 17:50
De könnyebb mutogatni, bazsalyogni, semmit sem változtatni, hiszen "mások tehetnek róla", attól döglik a légy. Amit mi csinálunk, az semmi.
56. globus (válaszként erre: 54. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 17:49

Tanulj meg olvasni. Írtam, hogy nem gond?

Nem fejtem ki újra, ráérsz visszanézni.

Még szerencse, hogy nem engem teszel felelőssé érte. Röhej :D

Máshová is kötekedni jársz, észleltük.

55. Mezei Virág (válaszként erre: 53. - Amaunet)
2018. szept. 1. 17:48

Aki nagyvárosban, forgalmas út mellett lakik?

Ahol télen minden éghetővel fűtenek?

Költözzön lakatlan szigetre?

Nem olyan egyszerű ez.

54. Bözsi néni (válaszként erre: 37. - Globus)
2018. szept. 1. 17:37

Hát így is lehet reagálni. Ahelyett, hogy azt mondanád: valóban, a légszennyezés komoly probléma.


De úgy látszik, szerinted nem gond. Hát akkor várjad te a villamost útkereszteződésnél, ahol tömött sorokban pöfögnek az autók. És szippantgassál élvezettel, merz ugye az nem cigifüst, de jó!

53. Amaunet (válaszként erre: 50. - Globus)
2018. szept. 1. 17:36

Ez így van!

Mindenkinek saját szervezetét kéne annyira ismernie, hogy mi az, amit még bír, és mi az, ami már terheli.

A saját, környezetét a legjobb tudása és ismeretei alapján tisztán tartani az életidegen környezeti hatásoktól.

52. Mezei Virág (válaszként erre: 50. - Globus)
2018. szept. 1. 17:12

Azért, mert ide leírom a véleményemet, egyáltalán nem kesergek ezen! Látom a gondokat.

Amit tudok, megoldok.

51. globus (válaszként erre: 49. - Unom)
2018. szept. 1. 17:07
Pesszimizmus, cinizmus, sötét jövőkép stb. stb.
50. globus (válaszként erre: 47. - Mezei Virág)
2018. szept. 1. 17:05
Hát ez van. Megtesszük, amit lehet egyénileg, ebből az irányból érdemes megközelíteni. Amin nem tudunk változtatni, azon hiába kesergünk. Te se tedd, mert ez a legmérgezőbb tényező.
49. unom (válaszként erre: 44. - Globus)
2018. szept. 1. 17:03
Bezzeg máshol nem isznak, nem dohányoznak, csak a hülye magyarok...
2018. szept. 1. 17:01

Amúgy a témához: használok napraforgó olajat, olívát, zsírt, és kókusz zsírt is. :)

Mikor melyiket.

Ja és margarint is, nem hidrogénezettet.

47. Mezei Virág (válaszként erre: 44. - Globus)
2018. szept. 1. 16:58
Szerintem nem! Csak ezt nem lehet egyedileg megoldani. vigyázhatunk az egészségünkre, ha más meg sokkal jobban árt. Mert ugye mi megtesszük a mit tudunk, de aki többet tehetne, azt nem érdekli. Innentől kezdve meg majdnem mindegy. :(
46. ab61752c45 (válaszként erre: 44. - Globus)
2018. szept. 1. 16:55
piál a föld,nem csak a magyarok.egészségünkre.
45. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Ab61752c45)
2018. szept. 1. 16:55

:)

Igen, azt már nem akartam odaírni...

44. globus (válaszként erre: 42. - Ab61752c45)
2018. szept. 1. 16:54
Máris kilyukadtunk a magyaros megoldásnál. Gyújts rá, gyere igyunk :D Jobbnál jobb példák érkeztek, káros szenvedélyekkel sokáig lehet élni, fórum akár le is zárható.
43. Guruljka (válaszként erre: 38. - Mezei Virág)
2018. szept. 1. 16:51

Piált is. És a sokadik agyvérzésébe halt bele végül.


Ő az orvosi kivételek egyik esete. :D

42. ab61752c45 (válaszként erre: 37. - Globus)
2018. szept. 1. 16:51
mellé egy kupica pálinka,sörrel elkísérve.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook