Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Már minden rákkeltő? Most akkor melyik jó? Zsír, olaj vagy kókuszolaj? fórum

Már minden rákkeltő? Most akkor melyik jó? Zsír, olaj vagy kókuszolaj? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2018. szept. 1. 11:52
petrezselymes krumplihoz vettem a vajat amugy,de tenyleg nagyon jo ize van/volt mert 1 hete foztem ezt ebedre rantott hussal.
10. lolita2112 (válaszként erre: 9. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 11:51
elhiszem,mert vettem egy nagyon finomat.igazsag reggelente 1 baNANT REGGELIZEK,SZALAMIS KENYERET MEG FEHERHOLLO ha eszek,bocsi a gepelesert,de igy sikerult.elnezest.
9. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Lolita2112)
2018. szept. 1. 11:42
Az igazi vaj finom. A margarin valami műkence forró pirítóson sem olvad el...
8. Bözsi néni (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2018. szept. 1. 11:41
Pontosan.
2018. szept. 1. 11:40
en ha sutok/csiga,kalacs stb mindig zsirt hasznalok,meert a vajjaL nem olyan finom/margarint nem hasznalok/.a sokat emlegetett repceolajrol mit tudtok otthon?itt a LEGEGESZSEGESEBBNEK van kikialtva…...van nalunk zoldsegolaj is/vegyes zoldsegekbol.mindenben fontos a mertekesseg ez biztos.husrol se vagom le sose a zsirt,sot elvezettel megeszem,de az igazsag,hogy heti szinten 1-max 2szer eszunk hust.
6. Bless the child (válaszként erre: 5. - Bözsi néni)
2018. szept. 1. 11:32
Kb. mint a fogyókúrás csodaszerek
2018. szept. 1. 11:22

Egyébként mindig az van kikiáltva egészségesnek, amit nagyon el akarnak adni és jól megfizetik az ilyen cikkeket.


Egy megírja, a többi meg elkezdi ugyanazt szajkózni. Divat lesz.

2018. szept. 1. 11:19

Az étolaj annyira ellenséges a környezettel, hő hatására a tűzhelyre csöppent olaj nehezen eltávolítható, nyúlós valamivé változik. Nem oldja semmi.


A szervezetben van hő a feldolgozás folyamán, hát el tudom képzelni, hogy az olaj az erekben is ilyen lesz.


Kókuszzsír v. olaj: nem tudom, hogy az előállítás helyén mennyire szigorúak a higiéniai és technológiai előírások és ellenőrzések. A fenese tudja, milyen vegyi eljárásoknak vetik alá, míg kinyerik és tartóssá teszik.


Szóval köszi, ezek inkább nem. Marad a zsír.


Módjával szerintem nem ártalmas. A fehér kenyér, a cukor sem. A gondot mindig a túlfogyasztás okozza.

3. globus (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2018. szept. 1. 10:44

Én abból indulok ki, hogy mit fogyaszthattak felmenőim. Akik nyilván nem élnek már, de hát az örök ifjúság elixírjét még nem találták fel :)

Kókuszolajat ezen a klímán, éghajlati övben biztosan nem, a bantuk fogyasztási szokásai ránk nem vonatkozik... Étolajat sem. Csakis zsírt.

2018. szept. 1. 10:37

Ez az a téma, amitől falnak megyek.

Szerintem már a nagyokosok sem tudnak semmit, fogalmuk sincs, hogy mi a rákkeltő, mi nem és mi az egészséges.

Nézzük a tejet. Gyerekkoromban a dobozra írták, hogy "A tej élet, erő, egészség". Aztán valamelyik barom kitalálta, hogy mégsem egészséges.

Ott a kókuszolaj. A csapból is az folyt, hogy milyen egészséges. Mostmár arról is találtam cikket, hogy épp ellenkezőleg: nagyonis rákkeltő. Sőt! Utojára a borról is azt olvastam, hogy ugyan jót tehet a napi egy pohárnyi a szívnek, viszont rákot okoz. WTF?


Szóval amit kikiáltanak egészségesnek, azt másnap már egészségtelennek mondják. Én nem adok már semmire és senkire, nem hiszek senkinek.


Eljutottam odáig, hogy nem hiszek semmiféle cikknek és nem is vagyok hajlandó a továbbiakban ilyen jellegű irományokat olvasni, mert aki megírta, az sem tudja, miről beszél.


Anyósom mindig azt mondja: mindenből lehet enni, de mértékkel. Szerintem neki van igaza.

2018. szept. 1. 10:09

Már mindenről írnak mindent :(


Ti melyiket használjátok és miért azt? Egészséges? Olcsó? Jó?


Nekem valahogy az jön le, hogy már minden rákkeltő ezen a világon.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook