Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Már megint a szúnyogok... fórum

Már megint a szúnyogok... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Már megint a szúnyogok...

2014. aug. 27. 18:58
A csapdáknak az a bajuk, hogy a szúnyogok észreveszik hol kevesebb a konkurencia és oda mennek. Ezért vannak nagyjából egyenletesen egy városban eloszolva, és a csapdázottak helyébe jön egy csomó új. Bár ezen a nyáron nem volt olyan sok, mint máskor, talán a sok eső miatt. Nyugodtan tudtam kint üldögélni esténként egész nyáron. De amikor sok van, a fejreállás se segít, csak a szúnyogháló.
2014. jún. 29. 15:57
Kiprobaltam, de letojtak a szunyogok :-/
2014. jún. 25. 22:10

Na, ezt én is kipróbálom :)


Vízpart, stég, éjszakai horgászat, jelzőfénnyel, amire pluszban jönnek... úgy ülünk a stégen, mint a múmiák vagy arcunk kinn, de az is lefújva riasztóval... ami nem épp kellemes a bőrnek, főleg ha meg is kapott a Nap...


megírom, ha bevált.

üdv!

13. szeretekolvasni (válaszként erre: 7. - Cucicsillag)
2014. jún. 3. 10:34

Csak netes:

[link]

12. szeretekolvasni (válaszként erre: 8. - Syria)
2014. jún. 3. 10:33
Szerintem lehet úgy is. Elvégre az a lényeg, hogy a cukor és az élesztő kölcsönhatásba kerüljön.
2014. jún. 3. 10:32
Igen, belefordítod a tölcsérszerű levágott részt a palack alsó felébe.
2014. jún. 2. 19:10
Áááá, értem, a tetejét fordítva kell beletenni, az üveg szájával lefele, ugye?
2014. jún. 2. 19:09

Tényleg, a barnacukrot lehet helyettesíteni sima kristálycukorral is?


Miért kell kettévágni a flakont?

8. syria (válaszként erre: 6. - Syria)
2014. máj. 31. 10:14
Ja! És a méregdrága barnacukrot lehet helyettesíteni sima kristálycukorral?
2014. máj. 30. 17:42
Kep nincs? Marmint a szunyog csapdarol? Ez jonak tunik!
6. syria (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2014. máj. 30. 14:23

A recept kiválónak tűnik. De szerencsére olyan helyen élek, ahol nincs szúnyoginvázió (eddig). Ám mit tegyek, ha egy-egy éjjel betéved egyetlen dög, és nem hagy aludni? Számtalanszor vágtam magamat pofán, fültövön, amikor jött a zümmögés. :(

A keverék az összeállítás után mennyi idő múlva kezd hatni?

2014. máj. 30. 14:11

A sárga izzót vagy gyertyát sem kedvelik! Jó még a zsálya,tömjén-ez amit a templomban is használnak.Lehet cserépben vagy szárítva kicsit füstölni vele.

Vannak jó mobiltelefonos alkalmazások is amit a google play kinál.Kipróbáltam párat mire megtaláltam a megfelelőt,de működik,ultrahangot bocsát ki.

2014. máj. 30. 12:49
Van ún. szúnyogűző növény is. Tavaly ültettem a teraszra cserépbe 10 db-ot, valóban kevesebb szúnyog jött, mint előzőleg.
2014. máj. 30. 12:45

Na, ezt kipróbálom!

Próbálkoztam már ecetes ronggyal - állítólag elűzi őket -, házi kotyvasztással, az említett kékfényű lámpával - ez elég sokat összeszedett -, de idáig csak a szúnyogirtó lap vált be. Azt viszont kültéren alkalmazni ...

Szóval, tesztelni fogom, köszönöm a tippet! :)

2014. máj. 30. 12:19
Ügyes vagy!
2014. máj. 30. 09:08
Már megint itt vannak! Alig lépjük át a nyár küszöbét, már marnak, csípnek, zizegnek a fülek körül. Időjósok és egyéb jövendőmondók szerint idén a sok csapadék miatt újabb durva szúnyoginvázióra készüljünk. Készüljünk! De hogyan? Egy újabb tippet hoztam nektek: olcsó és jó szúnyogcsapda.

Ugrás a teljes írásra: Már megint a szúnyogok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook