Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Manuális klíma az mit jelent? Van klíma az autóban vagy nincs? fórum

Manuális klíma az mit jelent? Van klíma az autóban vagy nincs? (tudásbázis kérdés)

18. mkriszti81 (válaszként erre: 17. - Mkriszti81)
2012. szept. 3. 12:56
a kocsi kijelzi az aktuális fogyasztást is, így megfigyeltem, ha bekapcsolom a klímát, talán 1 tizeddel nő a fogyasztás...
2012. szept. 3. 12:55

nekem is manuális van, és nem veszem észre a fogyasztásban, és nem is olyan, mintha ráálltam volna a fékre... tökéletes szerintem

és meglepően gyorsan kellemes hűvöset varázsol

2012. szept. 3. 12:34

Ezt nem árt még elolvasnod.


[link]

15. Aranka vagyok (válaszként erre: 14. - Timycat)
2012. szept. 3. 12:20
Az igen, nem is gondoltam volna, írták már igen hogy felogja az autót. (majd keveset használom :) )
2012. szept. 3. 12:17

Van klíma, csak más. Én 2 autót használok az egyikben manuális van a másikban digitális... az utóbbi jobb, bár megvan az a hátránya, hogy ha nagyon meleg az autó, de 20 fok van beállítva akkor induláskor lefújja a fejemet, ilyenkor digitálisság ide vagy oda én belenyúlok és lejjebb állítom a befúvást. Lassabban hűt le, de a helyén marad a fejem.

A manuálist te állítod, hűt is, csak próbáld ki menet közben bekapcsolni mondjuk maxra, olyan mintha ráállnál a fékre és a fogyasztás is megugrik (bár lehet ez a digitálisnál is így lenne)

13. Aranka vagyok (válaszként erre: 12. - Feketehó)
2012. szept. 3. 12:14
Jaj de jó, köszi au infót
2012. szept. 3. 12:12

Alapvetően kétféle klímavezérlő rendszer létezik: automatikus és manuális. Utóbbi az egyszerűbb, amikor a kompresszor vezérlését gombnyomással szabályozzuk, vagyis megnyomjuk a hópihegombot, és működésbe lép a hűtőközeg körforgása. A befújt levegő hőmérsékletét, mennyiségét és irányát a fűtés kezelőszerveivel szabályozhatjuk.



Az automata klímánál az econ üzemmódban a kompresszor csökkentett teljesítménnyel dolgozik

Az automata rendszereknél elegendő beállítani az általunk kívánt hőmérsékletet, az automatika ennek függvényében szabályozza az utastérbe jutó levegő hőmérsékletét, irányát, és mennyiségét, és ennek megfelelően a kompresszor működését. Természetesen az automata klímás rendszerek között is vannak különbségek. Ezek elsősorban a rendszer minőségétől, vagyis az utastérben elhelyzett hőérzékelők helyétől és számától, valamint olyan kiegészítőktől függ, mint a napsütés-érzékelő.

2012. szept. 3. 12:11
Akkor jó, a lényeg hogy működjön-- köszi mégegyszer. Tegnap láttam egy Puntot és nagyon akarom, de viszont megfogadtam csak klímás autót veszek legközelebb-ezért kérdeztem
2012. szept. 3. 12:09
fel-le tekered, ahogy éppen megfelel...nekünk tökéletes.
2012. szept. 3. 12:08
A manuális klíma esetében te állítod a hideg levegő befújását. A digitálisban pedig egy érzékekő figyeli a kocsiban a hőmérsékletet. Neked ott csak annyi a dolgod, hogy beállítod ,mondjuk a 20°-ot, és atöbbi már a klíma dolga. A manuális egyszerűbb, és kicsit macerásabb, de a digitálisban több a hiba lehetőség. Ja! És a manuális olcsóbb !
8. agis (válaszként erre: 6. - Aranka vagyok)
2012. szept. 3. 12:05
Azt nem fogja....:)
2012. szept. 3. 12:04
Köszi a válaszokat egyébként :)
2012. szept. 3. 12:02
Akár az a 18 fokra is lecsökken a hőmérséklet, ha úgy tekerem oda?
2012. szept. 3. 12:01
Nekem az van, sokat ér!!!! Kézzel állítod be a hőfokot, egyáltalán nem venném észre, hogy 6l/100km-nél többet fogyasztana a kocsim.
2012. szept. 3. 12:01
Olyan mintha az alap lenne, mint mikor most hidegre van állítva? Nah érted biztos hogy mondom
3. agis
2012. szept. 3. 12:00
Van, csak az a fajta, ami lefojtja a motort, kezzel kell szabalyozni es szerintem alapvetoen semmit sem er.
2012. szept. 3. 12:00

Szia

van.

2012. szept. 3. 11:59
Manuális klíma az mit jelent? Van klíma az autóban vagy nincs?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook