Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét utáni nyelv/szájpadlás fájdalom fórum

Mandulaműtét utáni nyelv/szájpadlás fájdalom (beszélgetős fórum)


8. erikaholland (válaszként erre: 7. - Johannia)
2017. febr. 1. 23:05
Húú, nagyon bátrak vagytok. Nem mertem volna altatás nélkül. Nekem szerencsém volt mert gyorsan rendbejöttem, pedig altattak. Fele fájdalomcsillapitót be sem szedtem, inkább jegeltem (jeges vizet ittam és jégkrémet ettem) mert jobban csillapitotta a fájdalmat mint a gyógyszer. Hetekig zsibbadt utána a nyelvem, és csak egy hónap után kellett visszamennem kontrollra, de kaptam egy telefonszámot amit hivhatok ha gond van. Fél 11-kor mütöttek, délután hatkor már otthon voltam. Az igaz hogy Hollandiában vagyok és lehet hogy itt másképp mennek a dolgok. Mütét utáni ébresztésnél annyira magamnál voltam mintha csak simán csak aludtam volna. Márciusban lesz egy éve és 46 voltam.
2017. febr. 1. 10:51
Szia. Nekem múlt hét csütörtök vették ki lokalisban.nem kértem altatást, mert amugy a felépülés sokkal fájdalmasabb. Barátnőm három hétig szenvedett de durván. Az normális szerintem hogy csíp, mert kezd levalni a heg es az alakuló \új hámréteg iszonyat érzékeny. Ovastam olyat is, hogy olyan érzés, mintha kést szurkalnanak. Nekem csíp és rövidebb ideig tart a fájdalomcsillapító. Tegnap olyan érzés is volt, mintha zsibbadna a nyelvem. Es a fülemen at mindenhova sugárzik időről időre a fájdalom. De ahogy olvasom, a neheze nekem is most jön majd. Kitartást es ha nem érzel javulást egy két napon belul, akkor keresd a dokid mindenképp még kontroll előtt. Nekem a 11. nap lesz kontroll. Illetve tegnap telefonon ertekeztem a dokival, aki csak annyit mondott hogy most jon majd a kritikus szakasz. Amúgy én sem merem megnézni :D bezzeg a műtétet szemrebbenés nélkül vegigcsinaltam :D
2017. jan. 31. 18:47
Arra kell még számítani, hogy amikor a feloldódó varrat lejön, akkor szinte minden étel csípni fogja. Főleg a savas gyümölcsök. A banán pl. kimondottan rossz volt.
5. rinike (válaszként erre: 1. - Scarlet001)
2017. jan. 31. 18:43
Személyes tapasztalatom ugyan nincs, mert az én mandulámat nem vették ki, de egy éven belül több olyan tapasztalatom is van, hogy én ápoltam ilyenből lábadozásban valakit, és kísértem kontrollra is. Az orvos előre mondta, hogy a 7-9. nap a legrosszabb, így ebből azt gondolom, nem kóros, ha a mai volt a legrosszabb napod eddig, és még holnap is rosszra számíts, a 10. naptól viszont gyors javulásnak kell következnie, gyakorlatilag minden fájdalom elmúlik majd néhány nap alatt, azonban ilyenkor kell legjobban vigyázni, mert hiába nem fáj, még nem gyógyult a seb. Szóval holnap még tarts ki, aztán pedig annak ellenére se hidd, hogy már bármit megtehetsz, ha nem fájna. Jobbulást! A férjemnek holnap reggel veszik ki a manduláját 43 évesen...
4. NomNom (válaszként erre: 1. - Scarlet001)
2017. jan. 31. 18:21
Én pont azért nem altatásban csináltattam mert úgy sokkal tovább tart a gyógyulási folyamat (meg azért mert am sem akartam feleslegesen terhelni vele a szervezetemet). Nekem egy hét után már csak az emlék maradt, se fájdalom se semmi. Légy türelmes, de ha rosszabbodik a helyzet menj vissza az orvosodhoz. Egyébként nincs 1 hét után kontroll? Nekem úgy volt.
3. erikaholland (válaszként erre: 1. - Scarlet001)
2017. jan. 31. 17:20

Hideggel nem tudod egy kicsit csökkenteni a fájdalmat?

Nekem a jégkrém és a jeges viz segitett. Folyamatosan nedvesen kell tartani nem szabad hagyni a szádat kiszáradni. Nekem gyorsan rendbejött a helye, pedig nem vagyok már fiatal.

Ha nem javulna gyorsan menj vissza az orvoshoz, vagy legalább hivd fel ha van lehetöséged, hogy mit tud tanácsolni.

Jobbulást!

2. 3aa914ed63 (válaszként erre: 1. - Scarlet001)
2017. jan. 31. 16:57
Miért nem mész vissza az orvosodhoz, és teszed fel neki ugyanezeket a kérdéseket?
2017. jan. 31. 16:51

Múlt kedden műtöttek meg(altatással), ez a 8. napom. Az első 4 nap tűrhető volt, csak a manduláim helye fájt, de fájdalomcsillapítóval egész jó volt. Az 5-7 napokon voltak nagyon nagy fájdalmaim, volt, hogy a fájdalomcsillapítóval is szenvedtem.


Tegnap, a hetedik napon már máshogy kezdett fájni. Hátul jobb oldalt a nyelvemnél csípő érzést éreztem mindig, mikor ettem/ittam (sima vizet iszom). Nagyon rossz, úgy érzem, erre egyáltalán nem hat a fájdalomcsillapító, mert ha beveszem, akkor a manduláim helye nem fáj, ez viszont teljesen ugyan úgy. Ma egész végig szenvedtem vele, és lehet, hogy nem is a nyelvemből sugárzik a fájdalom, hanem a szájpadlásomból, már nem is tudom eldönteni, mert az egész rossz.


Mi lehet ez és mivel lehetne rajta javítani? Mennyi idő alatt múlik el?


Ha a műtétnél lett volna valami, azt már az elején is érezni lehetett volna, nem? Lehet, hogy afta? (nekem nem szokott lenni)



Előre is köszi a válaszokat! Most nem tudok rendesen se enni, se inni, pedig ebben a 6,5 napban olyan jól tudtam enni. :(


Ja és nem merek belenézni a számba, érzékeny vagyok a műtét utáni hegek látványára. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook