Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogtömés utáni fájdalom fórum

Fogtömés utáni fájdalom (beszélgetős fórum)


9. Piroska52 (válaszként erre: 8. - Screew)
2020. jan. 15. 12:05

Van,arra meg adnak antibiotikumot.

Ennyi.

2020. jan. 15. 12:00

Igazából úgy látom nem voltam érthető. Nem fogalmaztam világosan.

Nem gyökérkezeltük még mert fájt fúrás közben. Ezért kaptam az idegölő gyógyszert, és majd jövőhéten ugrunk neki újra.


Illetve aki azt írja, hogy nem lenne szabad fájnia , az badarságot beszél.

Van az a kategória, amikor úgy be van gyulladva, hogy nem hat az érzéstelenítő. Ez egy létező jelenség..

7. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Screew)
2020. jan. 14. 20:03

Az enyémet karácsony előtt gyökérkezelték.

Egyik nap kiidegelték.

Másnap röntgen,és rendes tömés.

Az már érzéstelenítő nélkül sem fájt.

Azt mondta a doktornő,ennek már soha nem szabad fájni.

Ha mégis fáj,akkor sürgősen menj vissza,mert valami nem jól van.

2020. jan. 14. 19:55
Az ideiglenes, hatóanyagos tömést nekem is megcsinálták, mikor gyökérkezeltek. Pár napig nyitva szokták hagyni a fogat, hogy kiderüljön, biztosan megszűnik-e a fájdalom. De azért annak folyamatosan enyhülnie kellene...
2020. jan. 14. 19:46

1.) a gyökér kezelésnek sem szabadna fájni, hiszen érzéstelenítőt kaptál

2.) fáj, ezek szerint nem fúrta ki rendesen

3.) ha még is kifúrta rendesen, akkor figyelj, hogy semmi ne szoruljon bele a lyukba.

4.) mielőbb fogorvos! Mert ha begyullad, akkor megeszi az ínyedet a gyulladás.

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Screew)
2020. jan. 14. 16:06
Örülj, ha a Flector jó rá.
2020. jan. 14. 12:54
A helyedben én ma visszamennék hozzá. RTG. készült-e a fogadról?
2. dd41cc22f1 (válaszként erre: 1. - Screew)
2020. jan. 14. 09:42
Nekem, mikor gyökérkezelték a fogam az nem fájt, mert ugye injekciót adott az orvos. Utána viszont néhány napig, ha összekoccant evés közben egy másik fogammal eléggé kellemetlen volt. A helyedben azért én megkérdezném tőle, hogy ez természetes-e.
2020. jan. 14. 09:36

Sziasztok,


Az utóbbi időben érzékeny volt egy tömött fogam(bal alsó rágófog). Arra jutottunk a fogorvossal, hogy gyökérkezeljük. Kaptam érzéstelenítőt és bitanggul fájt fúrás közben, így azt mondta, hogy inkább nem kínoz tovább, hanem tesz bele idegölő gyógyszert és ideiglenes tömést. 1 hét múlva meg újra nekiugrunk.

Nos tegnap este óta miután kiment az érzéstelenítő hatása , eszméletlenül fáj. Este betoltam egy flektor port, akkor nagyjából elviselhető volt a fájdalom, de ma még nem vettem be semmit és brutál fáj. Lüktet, ez kb meddig normális ? Ahogy olvastam róla, egy-két napig ez akár normális is lehet. De nem tudom... eléggé fáj, nem ilyen fájdalmakat írnak a tömés utáni időszakra, hanem lightosabbról. Én konkrétan enni is nagyon lassan rágva a túl oldalon és még a nyelést is megérzi a fogam..

Kész kihívás :D


Szóval? Mire számoljak? 1-2-3 nap fájdalom aztán megnyugszik ? Én meg addig jó barátágot kössek a flektorral ? :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook