Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét felnőtt fejjel fórum

Mandulaműtét felnőtt fejjel (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mandulaműtét felnőtt fejjel

1 2 3
2014. máj. 8. 16:11

16. nap


Azért a 12. naptól már folyamatosan jobban van az ember, de öszintén én ma vagyok elöször nagyon jól!!!! Már alig fájogat, aludni is tudok és fájdalomcsillapítot sem szedtem be egy darabot sem már.

Összegezve...nagyon szar :) de tényleg 2 hétig tart és utána Tiéééééd a Vilááááág :D

2014. máj. 4. 09:25

12. nap


Juppi ma egész jól tudtam aludni. 3 óránkénti kelés volt és hajnalban nem kellett a gyógyszer, éreztem, hogy bírom még, aztán elaludtam. Így éjféltöl reggel 8-ig aludtam 3 részletben. Az nem is olyan rossz :)És kibírtam fél cataflammal 8.5 órát..szuper! Eddíg ez az egyéni rekordom :) Reggel sem az a felkötömmagam fájdalom volt hanem csak az a basszamegdefáj :) Bár már nem bízom el magam, mert volt olyan böven, hogy jobban voltam, aztán meg sokkal rosszabbul. De azért picit mégis örlük ám :)

2014. máj. 3. 08:33

11. nap

Hát mit mondjak..nem jobb :( marad a napi 5-6 félbetörött Cataflam..az éjjelek ugyanolyanok..2 óránként kelés, ivás, fáj, jegelés..a közérzetem az a 8.naptól kezdve sokkal jobb, már csvaargok, vendégek voltak tegnap bográcsoztunk, szóval lightosan de mindent csinálok...de ez a fájdalom..semmit sem mulik.érthetetlen...

A reggelek a legborzalmasabbak akkor tényleg olyan, úgy kel az ember, h élve mütik.még így, a 11. nap után is..

Ez a borzasztó ebben..hogy nem látod a végét

Napközben elvagyok...csak már türelmetlen az ember

2014. ápr. 30. 10:55

8.nap

Tegnap kimozdultam végre, mert éreztem, mentálisan is bekattantam..elmentem kutyát sétáltatni, kiültem a kertbe, este meg kocsikáztunk egyet a városban..A fájdalom talán nem enyhült de most jobban bírom.Adagom, napi 3 Cataflam. persze 6 részre osztva:) felek:)))

Nekem az evés simán megy persze gyógyszer után, és ha belenézek a számba már nem is nagyon látok ilyen fehér lepedéket csak a nyelöcsövem felé, sajnos amikor bevéreztem ott sütöttek meg és tuti az fáj nekem még ennyire. A bal oldalt nem is érzem abszolut már.

Szóval...javulok javulok! Asszem....

2014. ápr. 29. 17:03

7.nap

A legeslegeslegborzalmasabb volt..legalábbis ami az éjjelt illeti...hajnaéban akkora fájdalomra ébredtem, amiröl senkinek még csak elképzelése sincsen..kapkodtam a Cataflanom után, mint akinek az élete függ töle..aztán jobb lett picit..de ugye reggel újra...2x ilyen erösen..feloldottam a catat és sírva ittam meg, azt hittem belepusztulok..anniyra fájt. Sztem ma válhatott le a legnagyobb rész vagy nemtudom mi okozta ezt. ma kis sem mozdultam még a kertben sem. Szerintem ez mentálisan is a legnehezebb napom, h mindent betartok, türök..de nem jön az enyhülés egyelöre.

Napközben nem volt gond, ugyanolyan mint tegnap...

Várom a megváltó gyógyulást!

2014. ápr. 28. 11:47
Újra itt..ma vagyok a 6. napon.Annyira éltet, hogy telnek a napok és minden nappal közelebb leszek a gyógyuláshoz :) Itthon egész más, sokkal jobban gyógyul az ember.Itthon ógy elmegy a nap.Bár nincsen összehasonlítási alapom, de az biztos, hogy magamhoz képest jól viselem.Ami a legkellemesebb meglepetés az éjszakák. nyilván minden betegség fájdalom éjjel megötszörözödik és annyira tartottam itt is az éjjelektöl, de azok teljesen jók.Persze 1.5-2 óránként kelek (magamtól) mert inni kell de ahogy bekortyoltam a magam adagját és persze psiltem :) alszom is tovább simán így teljesen kipihent vagyok. A fájdalom meg mintha inkább enyhébb lenne ha oldalt fekszem mintha függölegesen vagyok úgyhogy nekem az éjjelekkel nincs nagy problémám eddig.A késö délutának a rosszak inkább addigra biztosan elfáradok akkor nagyon tud fájni. A gyógyszert pedig próbálom a minimálisra szorítani, büszke vagyok magamra tegnap 2 vel kibírtam de van egy trükköm:) Én feleket veszek be így gyakrabban tudom mint 8 óra ha szükségem lenne rá és mentálisan is jobb érzés hogy tudom ha rákezd akkor vehetem be. Egy félllel elvagyok 6 órát persze van h nem..de akkor beveszem a kis felemet ami enyhülést hoz..ajánlom aki elötte áll próbálja ki sokat lehet spórolni!még nem jobb mint volt de nem is rosszabb..stagnál..és ez nem olyan rossz! kibírható..lassan 1 hetes leszek én aki annyira annyira féltem töle..jelentkezem hamarosan!
2014. ápr. 24. 19:59
Sajnos hajnalban a 2. napomon bevéreztem :( még szerencsére a krházban, de nagyon megijedtem. Ömlött a vér a számból, vittek a kezelöbe 4x hegesztettek meg , az nem volt vészes vagy már mindegy volt nekem mit csinálnak, csak álljon el. Ma feküdtem egész nap, amúgy jól vagyok, én ettöl rettegek a legjobban. Most elöttem áll az éjszaka, és imádkozom, h ne legyen baj!! Majd jelentkezem!
2014. ápr. 23. 21:27

Sziasztok!bár nem érkezett semmilyen hozzászólás azért leírom az én történetemet, mert hátha majd olvassa olyan aki elötte áll, én is hálás lettem volna legalább egy pozitív véleményért anno 

Szóval..Április 22-én reggel kellett jelentkeznem a kórházban és a szokásos papírmunkák után megmutatták ágyikómat amit sokáig nem élvezhettem, mivel a dokim 5 perc múlva szólt, h én leszek az első (külön kértem amúgy, utálok várni) igy a bátorító injekciót is elkerültem , már nem volt rá elég idö beöltöztettek egy kórházi cuccba és irány a műtő…Én kiskorom óta halogattam ezt a mütétet annyira féltem tőle, így egy jó tanács annak aki választhat, sztem mindenképpen így kérje!!Minek az a sokk amit okoz az ébrenlévős műtét, ha legalább attól megkímélhetjük magunkat.

Szóval betoltak, és az altatás olyan volt, mint a villany lekapcsolása..egy pillanat az egész  Arra ébredtem, hogy az ágyamban fekszem és a mellettem levöt is viszik éppen el. Akkor tudatosult, hogy bakker túl vagyok rajta és rettegtem az első nyeléstőél, amit mindenki élete legnagyobb fájdalmának írt le.De meg kellett tennem…ééés..elmaradt..persze kellemetlen volt, de belehalni nem lehetett

Úgy ébredtem, mint aki munkába megy, se hányás, de vér, semmi, mosolyogtam állítólag  Persze kába voltam kb 2 órát de teljesen képben voltam. Aztán eljött az első korty ideje is.És…ez is pont olyan volt, mint amikor mandulagyuszid van és iszol…szar persze,,de ebbe sem haltam bele 

Az első nap 4 vízben oldodó Cataflam kellett, nem azért, mert belehaltam, csak mert mindek szenvedjek, ha nem muszáj  Jött a családom látogatóba, kimentünk a folyosóra szval semmi dráma nem volt. Éjjel semmit nem aludtam, de nem a torkom miatt, hanem mert egy kórházban nem lehet aludni Igy iszogattam folyton..Első nap megittem sztem vagy 4 litert minimum. Keserű teát és mentes vizet.

Ma voltam a második napon, még a kórházban vagyok, ma 3 Cataflam van bennem, tök jól vagyok. Eszem iszom, az első falat nemhogy borzalmas volt, hanem megváltás annyira éhes voltam már 

Holnap reggel mehetek haza, már alig várom, mert a kórházban elunom magam nagyon..

Persze tisztában vagyok vele, hogy még most jön (jöhet) a fekete leves, és nem bízom el magam, de ha hittem volna annak a sok borzalomnak amit leirtak, akkor már most sem ezeket tapasztaltam volna így 2 nap után.

Azért pár nap múlva írok újra, h bejött e az 5. nap utáni borzalom!

2014. ápr. 15. 17:22

SZiasztok!

Jövőhéten kedden lesz a mandulaműtétem, persze én is olvasgatok-tájékozódom előtte, és hát..ühüm..egyrészt nagyon jó olvasgatni, hogy más is hasonló cipőben jár, de azért nem állítom, hogy nem vagyok ideges :) 38 éves vagyok, nem a legdurvább esetek közé tartoztam mandulagyulladás ügyileg, de azért évente 2x biztosan szívtam vele, plusz egy fulladásos köhögést is minden évben összeszedtem, illetve több hetes rekedséget. Magától a műtéttől egyelőre nem félek (altatásban végzik) inkább az utána lévő időszaktól. Remélem minden rendben lesz. Van valaki, aki szintén előtte áll? Jó lenne majd a műtét után napról-napra beszélgetni, ki hogyan viseli, tapasztalatok. Amúgy kb 20 éve halogatom a dolgot, de most bátor leszek, és belevágok :)

2014. márc. 29. 10:45

Sziasztok!

Nekem most, március 25.-én 4 napja vették ki a mandulámat.

60 éves elmúltam!!!!!!!!!!!!!!

Azon a npon, mikor a műtét volt, akkor az valahogy eltelt, a vízben oldódó Cataflam-mal.

Másnap szintén kaptam, meg csurgatták belém is a fájdalomcsillapítót meg az antibiotikumot is.

A műtét utáni napon "jól voltam" ettem kenyeret, májkrémet, kefírt, fagyit, meg turmixolt leveseket is.

27-én délben hazaengedtek.

Pénteken, 28-án kezdődött az igazi fájdalom!

4 óránként szedtem a Cataflamot, de csak drazsét írtak fel, pedig a vízben oldódó jobb!!!!!!!!!!

Éjfélkor vettem be egy szem Cataflamot és 3 órakor a kínok kínja ébresztett fel!

Bevettem mégegyet és 7-ig aludtam. Most fél 10-kor az utolsó vízben oldódót megittam, most ha nem nyelek, akkor kibírható!

Kedden kell visszamennem kontrollra.

Remélem kibírom addig.

Nem csinálnám vissza, mert reménykedem, hogy soha többet nem lesz bajom vele!

2014. febr. 15. 08:00
Sziasztok! 31 évesen most vagyok a műtét utáni 8. napon. Altatásban vették ki. Az első napon kaptam 4 óránként algopyrint intravénásan, aztán másnap diclofenacot étkezés előtt, ami kevés volt, így szedtem mellé az algopyrint, amit magammal vittem a kórházba. A műtét utáni 2. nap d.e. hazaengedtek. Az 5. napon jöttem rá, hogy mi a jó a fájdalom ellen, amikor már nem bírtam aludni és úgy éreztem, nem bírom tovább. Oldható cataflamból 2t ittam meg, úgy hogy nem ittam rá vizet, hogy lemossam, hanem maradt a torkomban is. Az aztán kellemesen bezsibbasztott, így már tudtam aludni 8 órát is egyhuzamban. Kipróbáltam 1 szem cataflamot, algopyrinnel kombinálva itthon, de amikor elkezdett összehúzódni, nem ért semmit, így maradt a dupla adag oldhatós cataflam. Most már szépen tisztul a seb és gyógyszert is egyre ritkábban kell bevenni. Azért még mindig pépeteset eszem. nekem azt mondta az orvos, h bármit lehet enni, ami jól esik, habár pl. a fasírtot nem javasolja. Mindenkinek kitartást, aki velem épp egy cipőben jár. Azoknak, akik még előtte állnak: Tényleg van pár kritikus nap, amikor visszacsinálnád az egészet, de aztán minden sokkal jobb lesz. Én is ebben bízom. :-)
2013. okt. 18. 16:26
Köszi a cikket, 2 hét múlva megyek Szegedre én is mandulaműtétre, és végre jó volt nem horrortörténetet olvasni. Azt hiszem, ezzel be is fejezem a fórumnézegetést, jó végszó volt. :-)
2013. szept. 24. 17:19
Nekem 41 évesen vették ki, helyi érzéstelenítésben. Beültem egy székbe, nagyra nyitottam a számat és még a kochert is fogtam a fogaimmal, amíg a sebész csomót kötött a cérnára. Ez nagyon szépen hangzik, konkrétan hősnek kiáltottak ki a kórházban, de az igazság az, hogy az én hősiességem az altatástól való rettegésemen alapult. A műtét után nem volt semmilyen panaszom, sokan mondták hogy így meg úgy fog fájni, hát nekem semennyire sem fájt. Mindent betartottam, amit az orvos mondott. Az is igaz, hogy nagyon sok tévhit kering, mit lehet és nem mandulaműtét után. A lényeg, hogy csak pépeset tanácsos enni, kizárólag testmelegen. Minden hideg és meleg tilos és 20 percenként inni kell, mivel ha kiszárad a seb felülete, akkor az jár nagy fájdalommal. Nekem a telefonom volt beállítva 20 percenkénti ébresztésre 1 héten keresztül és éjjel nappal ittam a tesmeleg mézes teát.
2013. szept. 24. 16:54
Na azt én is kihagytam, hogy kétszer hánytam és engem is lecsesztek....de csak a takarítónő :D
21. missT
2013. szept. 24. 09:01

Nekem tavaly vették ki, 21 éves voltam. Engem is altattak, mondtam, hogy én nem bírom ki, ha ébren a torkomba matatnak, mert tuti öklendeznék, de elég erőteljesen le akartak beszélni róla. De szerencsére nem sikerült:)

Előtte nap kellett volna befeküdnöm, de nem jutott ágy... úgyhogy másnap reggel mentem be. Az altatásom kb úgy zajlott, ahogy az első sztoriban, annyi kivétellel, hogy én kb 2 órát aludtam a 20 perces műtét miatt. Gondolom, mert az altatóorvos le se mérte a súlyom, meg semmi, nem tudom mi alapján adagolták a cuccot... de a hozzátartozóim aggódtak, hogy mindenki visszatért csak én nem. De a műtéttel semmi gond nem volt. Miután visszavittek én egész jól éreztem magam, este már ettem is, nem fájt, bár persze a gyógyszerek miatt. Annyi még, hogy aztán este vagy kétszer hánytam. De azt mondták, hogy normális, mert műtét közben lenyeltem vért, és az jobb is ha kijön. Hát azért nem esett jól:) Főleg mikor este behívtam a nővért, aki am fiú volt, hogy hánytam, és hát a sok tea miatt nem fért el a kis tálban és ment a padlóra is, mire nagy mérgesen rámszólt h jó akkor ki lehet vinni a fürdőbe, és felmosott... Én meg remegő lábakkal, hót legyengülten még menjek ki a tállal... Hát az sem esett jól.

A gyógyulásom viszont gyorsan ment, ami kaját hoztak én mindent megettem, 3. napon lehetett hazamenni, 2 hetet pihentem, minden rendben ment.

Viszont a szobatársamnak nem volt altatás, na ő borzasztóan nézett ki, beszélni nem tudott - én egyből tudtam, nagyon gyenge volt, és tényleg borzasztóan nézett ki... Úgyhogy szerintem jól döntöttem az altatással.

20. 4b33a5ad37 (válaszként erre: 19. - Csenemi)
2013. szept. 20. 22:27
Jaja.Amúgy "látványosabb" a hangváltozás,ha az orrhang tűnik el,igen.De látod:Azért a te hangodat is érintette a beavatkozás...:)
2013. szept. 20. 07:00

viva70: igen, azóta beteg sem voltam, csak apró megfázás, meg a legyőzhetetlen allergia :D


Ulla-Gulla: nem fedeztem fel, hogy másabb lenne a hangom, viszont a családtagok azt mondták, hogy egy fokkal mélyebb lett (ami csodás nő létemre). De tudok olyanról akinek észrevehető volt, és olyanról is akinek semmit nem változott :)

2013. szept. 19. 22:17
Hm...Nem változott meg a hangod utána?Szokott...Nekem van egy ismim,akinek megváltozott a hangja és gyanúba kevertem őt,hogy "titokban" volt neki egy mandula műtéte...(csak még nem kérdeztem rá nála,dehát konkrétan nem ismerem fel a hangját a telefonban)Szóval mizu veled e téren?
17. viva70 (válaszként erre: 16. - Csenemi)
2013. szept. 19. 20:52

Köszönjük.:) Mi mondjuk nem bántuk, hogy bent kellett maradni, mert nyugodtabbak voltunk így. Pedig egy utcával a kórház felett lakunk.


Örülök, hogy neked jó döntés volt a mandulaműtét és minden rendben van veled azóta.:)

16. csenemi (válaszként erre: 15. - Viva70)
2013. szept. 19. 20:26

Sok helyről hallottam, hogy bent kellett lenni napokat, én örülök, hogy másnap eljöhettem.


Remélem minden rendben lesz és jobbulást :)

15. viva70
2013. szept. 19. 20:00
Nekünk is friss még az "élmény", mert nincs egész egy hónapja, hogy a majdnem 21 éves lányomnak kivették a manduláját. Látom, ahány hely annyiféle a szokás. Neki már előtte nap be kellett feküdni a kórházba. Műtét napján egyáltalán nem ehetett, csak inni kellett sokat. Elsősorban cukros teát. Őt csak műtét után három nappal, akkor is csak délután engedték ki a kórházból. Az első 10 nap nagyon rossz volt. Nem is annyira a torka, hanem a fülei fájtak a lányomnak. Tíz nap után kicsit enyhült, de pont két héttel a műtét után volt az első olyan nap, hogy nem kellett már fájdalomcsillapítót bevenni. Három hét után vált le teljesen a lepedék úgy tudom. Közben visszament az egyetemre. Bár, biztosat majd csak szombaton tudunk. Akkor megy az utolsó kontrollra. Reméljük tényleg jó döntés volt ez a mandula műtét. Tavaly szeptemberben kezdődtek a problémák, előtte nem volt vele gondja.
2013. szept. 19. 18:04
Nekem is tavaly vették ki, 32 évesen. Tényleg az első két két a kritikus, de gyógyszerrel, meg sok pihenéssel kibírható. Engem is altattak. A kórházban Algopirint adtak, de az nekem semmire nem volt jó, de a Cataflam az tuti volt. Nagy a fájdalomküszöböm, de az első 2 hétben csak akkor tudtam enni, ha már hatott a gyógyszer. Nekem pl. már másnap beállt a pajzsmirigy értékem, amire azok előtt gyógyszert kellett szednem feleslegesen, mert nem javultak tőle az értékeim. Nem kell annyira félni tőle, mint általában félnek az emberek.
2013. szept. 19. 17:33
Nekem egyedül a magándokit kellett fizetnem, ott a konzultáció volt 3e Ft, innentől kezdve nem került volna semmibe, de az orvosom azt mondta, hogy a dolgozók miatt, ha egy kevés csusszanna akkor jó lenne. Nem miatta, mert úgysem tartaná meg, hanem kiosztja. Szóval műtét után elégedettek is voltunk, a nővérek csillagos 5-ös, dokik szintén, úgyhogy a doki kapott 10e-t.
2013. szept. 19. 17:06
Nekem 16 évesen vették ki,pont ezért,mert ahogy meggyógyult már jött az újabb tüszős mandula gyulladás.Én is ébren voltam,ijesztő hangok jöttek.Nekem volt egy kis "komplikáció"utána,nem írom inkább le.5 napot kellett kórházban tölteni,az 5.napon már egy fél zsmel belét elnyammogtam tejeskávé mellé.Anno még azt mondták,h a műtét után kb egy héttel panírozott dolgokat egyek,h a a heg gyorsabban leváljon.Ezt orvos mondta,nem a neten volt.Változnak az idők ezek szeritn,nekem 20 éve vették ki.
2013. szept. 19. 16:37
Erdekes mennyire maskepp van gyerek es felnott fejjel. Nekem 7 evesen vettek ki. Ket napot voltam korhazban, nem kellett pihennem, nem kellett sokat innom, borogatva sem volt, es nem is fajt. Egyedul a hangom tartottam furcsanak, no meg utaltam hogy nem ehettem mindent. :)
2013. szept. 19. 16:01
Nekem is felnőttként vették ki,ne féljetek,cseppet sem fáj a műtét,ébren voltam.Kalmopyrin a fájdalomcsillapításra a legjobb,és sokat nyelni,tea,kaja,nem kényeskedni,az a gyógymódja,akkor hamarabb gyógyul.NE FÉLJETEK!
2013. szept. 19. 12:45

Szakítani kell a tejtermékekkel és akkor elkerülhető a csonkolás.

de mostmár mindegy, csak hátha valaki olyan is olvassa akinek még megvan minden fontos szerve.

2013. szept. 19. 12:40
sziasztok! nekem is mostanában kellene rávennem magam, úgyhgy kaptam egy kis bátorítást. ami viszont érdekes, hogy nekem sosincs tüszős mandulagyulladásom, csak gócként viselkedik a mandulám és már a hajam is hullik. gyulladásra utaló jel nincs, ami vérből kimutatható lenne, góckutatás alapján máshol nincs góc, az ast értékem kicsit emelkedett.
2013. szept. 19. 11:20
Nekem is felnőttként vették ki,de ahol engem műtöttek szó sem lehetett altatásról!Nagyon rossz volt a műtét,gusztustalan!Én közben majdnen elájultam,de akit utánam műtöttek kétszer is elájult.Ehhez képest a fájdalom ami utána volt,már nem is volt olyan szörnyű!
2013. szept. 19. 11:18

Szerintem kibírható:

Nekem 27 évesen vették ki,helyi érzéstelenítésben,akkor még 4 napot bent kellett volna maradnom.

Kedden műtét,a szobában hárman egykorúak,ugyanaz a doktornő műtött mindhármunkat.

Kedd-műtét:én voltam az első a dokinő szerint én voltam a legvagányabb,jó leszek pozitív példaként.A műtét semmi,az első Lidocainos spray volt rossz+ amikor ránéztem a hosszú tűre,amivel az érzéstelenítőt kaptam.A kivett mandulákat is megnéztem(nem szép)Visszatoltak ülőkocsin,ebből nem engedtek,be még a saját lábamon mehettem.Érzéstelenítve beszélni nem tudtam,de elmutogattam a szobatársaimnak,hogy semmi az egész.Aznap óvatosan ittam,másnap reggel 2 zsemlét megettem szárazon,nővérke nem szólt,hogy áztatni kell.Onnan hősiesen ettem a kórházi pépes kaját,2. nap a vizet nem kortyonként,hanem pohárból folyamatosan-azért kicsit óvatosan,kisebb kortyokban.Naponta kétszer vizsgálták meg,ilyen hozzáállással tuti felszakad figyelmeztetéssel.Fájdalomcsillapítót nem kértem,éreztem,hogy kicsitr fáj,de piszkálták kivágták fájnia kell,kibírható.Szobatársaim Cataflamon és joghurton éltek.Ők bezzeg hazamehettek,fájdalomcsillapítóval és borogatással,én meg maradtam ,mert úgyis felszakad..nem tette,sőt hétfőn haza,kedden munka(9 óra állás és viszonylag sok beszéd egy könyvesboltban)Az egyik szobatársamat visszahozták vasárnap,mert felszakadt..

Szóval:fel a fejjel,kibírható!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook