Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulakő és garatmandula (műtét) fórum

Mandulakő és garatmandula (műtét) (beszélgetős fórum)


12. Evcsoo
2021. dec. 10. 13:09
Szia!!! Mi lett végül? Műtéttel megoldódott a problémád?
2020. aug. 31. 13:45

Sziasztok!


Kiderült, hogy krónikus mandula gyulladásom van ami több antibiotikumra is rezisztens ( amit nem értek, hogy hogyan hiszen ha én kaptam antib-t akkor azt mindig lelkiismeretesen végigszedtem) , úgyhogy végül altatásban ki fogják műteni!

2020. aug. 26. 15:09

Köszönöm a válaszokat - a fórum ajánlást is, akinek van ezzel még tapasztalata nyugodtan írjon! Meglepően kevesen tudnak erről a témáról.

Most nagyon rajta vagyok, hogy kivegyék időpontot próbálok szerezni, hogy minél előbb vége legyen, mert nagyon kellemetlen tud lenni!

Csak azt remélem, hogyha megmondom hogy saját kérésre szeretném kivetetni akkor nem lesznek bunkók... vagyis na értitek :D

2020. aug. 25. 09:17
Nálunk a férjemnek vannak időnként borsónyi mandulakövei. Gyerekként sokszor volt begyulladva a mandulája, javasolták is, h vegyék ki, de a szülei nem engedték mindenféle téves hiedelemből. Már én is mondtam neki, h jobb lenne kivetetni a manduláit, mert még ha nem is fáj a torka, lehetnek állandó gyulladásban és az nagy galibát tud okozni. Persze hallani sem akar róla. A szülei jól belenevelték az orvosoktól való rettegést, pedig ő magának sosem volt rossz tapasztalata orvosnál, főleg, h szinte sose megy dokihoz.
2020. aug. 25. 09:01

Szedesd ki őket, mert sok gondot tudnak okozni.

Nekem 2013-ban szedték ki, akkor már havonta begyulladtak és 40 fokos lázam volt. Azonnali műtét kellett. Nagyon magas volt a CRP-m is.

Alapjáraton is már óriásiak voltak a manduláim amikor épp nem voltak begyulladva és ilyen lyukacsos, kráteres.

1 hónap volt mire rendbe jöttem. Minél idősebb az ember annál rosszabb.

2020. aug. 25. 07:13
Sajnos van ilyen, és nekem ebből lett a gondom, mert bekeményedett az egész mandulám, és sürgősségi mandula műtét lett belőle. 1 hét alatt vizsgálatok, műtét, mert kívülről is érző fájdalom volt! 63 évesen kivették, mindkét oldali mandulám, 3 nap kórház, majd a fájdalom, még tart a seb. Azóta semmi gond, ja és daganat gyanús is volt. Rendbe jött. Beszélj egy jó gégésszel!
6. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. aug. 24. 22:03

Nahát! Szerencsére nem volt ilyenem, csak tüszős mandula gyulladások. Sokszor.


Aztán végül kivették.

5. globus (válaszként erre: 2. - Bözsi néni)
2020. aug. 24. 20:59
Deee, van ilyen. Akkora besűrűsödött csomócskát lehet kinyomni belőle, mint egy tarhonyaszem. IIrtó büdi. Helyén lyuk marad, elsimul, átlényegül egy következő lyukká :/
4. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 24. 20:28

Találtam róla 1 fórumot

[link]

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 24. 19:48

Fiamnak volt folyton ilyen a mandulája. Már orvoshoz sem vittem, mert gyógyszert úgysem írtak rá, heti rendszerességgel nyomogattam ki itthon, alkoholba mártott vattapálcával. Aztán elegünk lett, berongyoltunk a gégészetre és kértünk időpontot műtétre. Hatodik osztályos volt, azt hiszem.

Semmi gond nincsen vele. Kivették a garat-és orrmanduláit is.

2020. aug. 24. 19:46
Mandulakőről még nem is hallottam.
2020. aug. 24. 19:32

Sziasztok!

9 hónapja szenvedek a mandulakőveimmel. Rengeteg fül-orr gégészt kerestem fel ezzel kapcsolatban akik a következőt tanácsolták: gargalizalas, savlekötő, ez természetes nem kell vele foglalkozni stbstb...

Most el jutottam arra a szintre, hogy mindig kellemetlen szagú a szám és nagyon sok mandula kő - néha pedig vér is távozik azután, hogy kiszedtem.

Meg tudtam, hogy saját kérésre ki lehet vetetni a mandulákat és mostmár erre hajlok inkább! Mindent megpróbáltam de semmi sem hatott. Valaki járt már hasonlóan?

Nem félek a műtét utáni fájdalomtól, mert ez a 9 hónap kikészített.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook