Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulakő ellen ha gyömbérteával öblögetek az hatékony lehet? Volt már valakinek mandulaköve? Hogy szüntette meg? fórum

Mandulakő ellen ha gyömbérteával öblögetek az hatékony lehet? Volt már valakinek mandulaköve? Hogy szüntette meg? (tudásbázis kérdés)


11. Georgina94 (válaszként erre: 10. - Cippora)
2018. máj. 3. 08:25
Nekem az a baj, hogy bent van a mandulámban, és nem csak a felületén :\ ki kell piszzkálnom onnan és az nem egy rövid folyamat :(
2018. máj. 2. 13:10
Szerintem ez alkati dolog.Használhatsz listerint,de ha hajlama van rá az embernek akkor előjön.Nekem minden torokgyulladásnál elő jön,sajnos hajlamos vagyok rá,ahogy az aftára is ha legyengül az immunrendszerem.Mondjuk én nem tökölök vele,5 mp alatt leszedem,volt-nincs :) addig jó míg lejön magától mert hallottam olyat akinek műteni kellett.
9. Georgina94 (válaszként erre: 8. - Cippora)
2018. máj. 2. 10:48
Leszoktam mindig, csak elég kellemetlen szokott lenni, hogy mindig kell. Jó lenne megszüntetni végre :)
2018. máj. 2. 07:46
Le kell szedni egy fülpiszkálóval.
7. Georgina94 (válaszként erre: 6. - Rika1)
2018. máj. 1. 20:32
Köszi, akkor én is kipróbálom :) azt megkérdezhetem esetleg, hogy mennyi ideig öblögettél? Mármint hány napig vagy hány hétig?
2018. máj. 1. 19:43
Nekem volt, és csak véletlenül vettem csak észre. Először nem tudtam mi az, de a kigoogleztam. Aztán kommenteket olvasgatva rájöttem, hogy nem orvosi téma. Így fogtam magam és ujjbeggyel kipöcköltem, de csak a teteje jött le..később kiskanál nyelével nyomtam ki teljesen. Sós vízzel és Listerinnel öblögettem. Ennek 1 éve azóta nincs.
2018. máj. 1. 18:54
2018. máj. 1. 17:58
A fogorvosok azt mondják, hogy a nyálkőre citromot kell rágni mert az fokozza a nyálelválasztást. Gondolom erre is hatékony lehet.
2018. máj. 1. 17:42
A kellemetlen tüneteket enyhíthetjük langyos sós vizes öblögetéssel is (ez gyakran a követ is sikeresen kimossa), és ezt a módszert megelőzésre is használhatjuk akkor, ha hajlamosak vagyunk a mandulakövekre. Keverjünk el két deci langyos vízben egy kiskanálnyi sót, majd ezzel öblögessük erőteljesen, naponta legalább két alkalommal.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Georgina94)
2018. máj. 1. 17:17

Nem volt még, de ha lenne én almaecettel gargalizálnék, a kövek általában mészből alakulnak ki, az ecet meg oldja a meszet.


Szívószállal szívd fel az ecetes vizet ( ha alkalmaznád), mert a fogaknak meg árt.

2018. máj. 1. 17:08
Mandulakő ellen ha gyömbérteával öblögetek az hatékony lehet? Volt már valakinek mandulaköve? Hogy szüntette meg?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook