Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Makacs megfázás fórum

Makacs megfázás (beszélgetős fórum)


1 2
31. beba89
2015. szept. 30. 14:35
A makacs megfázást szerintem könnyebb megelőzni, mint kezelni. Ezért már amikor először megérzem, hogy érzékeny a torkom, köhécselni kezdek vagy fájni kezd a fejem, fogom a mentolos-eukaliptuszos mellkaskrémet és az esti fürdés után, lefekvés előtt használom. Reggelre szinte mindig jobban vagyok.
30. rendelekk (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2015. szept. 7. 15:14
én is így olvastam, úgyhogy olyat választottam amiben van C-vitamin és A-vitamin így egyben egy kapszulával megúszom az egészet.
2015. márc. 31. 14:50
nekem az eukaliptusz a csodaszerem a nem múló köhögésre (csak szárazra, a hurutosat nem szabad csillapítani mert letapad és a váladéktól begyulladhat a tüdő!!). A kicsik mellkasát, hátát mindig a kenőcs változattal szoktam kezelni egy kakukkfüves fürdőt követően, a férjem pedig a zuhanytablettára esküszik! Igazából mind a kettő klassz, ha kiegészíted multivitaminnal és egy-két házi módszerrel (mézes gyömbér, fokhagymaleves stb.) akkor vissza lehet fordítani a komolyabb bajt. Természetesen ha láz is jelentkezik, akkor irány a doki!
28. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2014. nov. 11. 21:04
Inkább C vitamint szedj!
27. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2014. nov. 11. 20:00

Én olyanról nem hallottam, hogy probiotikumot szed valaki immunerősítésre, csak arról, hogy antibiotikum szedésekor. De biztos más is elmondja majd a véleményét erről.

Az tény, hogy az immunrendszer nagy része a bélben lakozik, tehát a belekre vigyázni kell pl. egy hasmenéses vírusnál, bélgyulladásnál.

2014. nov. 11. 11:57
Sziasztok, köszönöm a rengeteg tippet. Mivel többen írtátok a gyömbért így vettem és mézbe reszelek egy keveset. Most ezt alkalmazzuk, illetve bedörzsölős kenőccsel kenegetjük a mellkasát és a hátát. Javulgat.
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2014. nov. 10. 22:12

az immunrendszer nagy része a bélben "lakozik"

így bizony érdemes szedni ilyen makacs esetekben a Protexint

24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Rendelekk)
2014. nov. 10. 21:50
Ha jól olvasom, a Protexin Balance az probiotikum. Azt nem immunerősítésre használják, hanem akkor, ha antibiotikumot szedsz, hogy a jó bacikat visszatedd a szervezetedbe, amit az antibiotikum kiírtott.
2014. nov. 9. 17:28
szerintem munka mellett betegnek lenni az hosszú betegséggel jár. én is megfáztam mos és egyébként is szerettem volna immunerősíteni hogy úgy mondjam, kérdezősködtem is több fórumon itt hogy protexin balance-ot szed-e valaki de most meg nem merném beszedni így betegen vagy be lehet? nincs itt valaki aki szedett már ilyet? már hónapok óta húzom halasztom a vásárlást de úgy beszélnék már valakivel hogy van-e értelme megvenni.
22. eandi78 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2014. nov. 9. 16:41
Tudom:)
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Eandi78)
2014. nov. 9. 14:53
"Sima megfázás" nem létezik, vírusok és baktériumok vannak. Erősebbek és gyengébbek. De ez az idő már hosszúnak tűnik, tehát gyógyszer nélkül ezek szerint nem gyógyul.
2014. nov. 9. 14:02

Ha csak "sima megfázás" pár nap alatt gyógyul "házi praktika" nélkül is. A megfázás egyetlen gyógyszerének a zsebkendőt hívom:)

Ha nem javul irány az orvos. Egészséges felnőtt ritkán beteg kibírja olyankor az antibiotikumot:)

19. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Jutka78)
2014. nov. 9. 12:43

Szerintem ha kap gyógyszert, munka mellett is meggyógyul. És sokszor dolgoztam úgy, hogy közben szedtem a gyógyszert, és akkor is használ.

Bár a gyógyulás szempontjából jobb lenne az otthoni pihenés.

2014. nov. 8. 22:35
És még erre mondják, hogy van munkahely. Az ilyen munkáltatókkal valamit kezdeni kéne.... sokan találkoztunk már ilyennel. Még elvárják utána, hogy a dolgozó jópofizzon....
2014. nov. 8. 22:34
Vagy vegyen ki pár nap szabit, és írány az orvos.
2014. nov. 8. 22:33
Orvos. Ha bírja, a gyógyszer mellett dolgozhat, ha hazajön, irány fürdeni, és az ágy.
15. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Jutka78)
2014. nov. 7. 19:06
Tényleg jobb lenne, ha megnézné egy orvos. Én egyszer hónapokig köhögtem, a végn (szó szerint) fulladási rohamaim lettek, akkor elmentem orvoshoz. Kiderült, hogy lábon kihordott mellhártya gyulladásom volt, ami gyógyszer nélkül nem gyógyult meg.
14. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Jutka78)
2014. nov. 7. 16:00
Erre pedig lehet, hogy tényleg szükség lesz antibiotikumra.
13. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Jutka78)
2014. nov. 7. 15:53

menjen el dokihoz, mert ha több hete nem javul, az nem jó jel. és mégiscsak doki tudna az állapotához mérten olyasmiket ajánlani, amik segíthetnének.


egy-két óra nem nagy kiesés a munkából, hogy orvoshoz menjen, ráadásul az is megnyugtató lehet, ha kizár mindenféle szövődményt vagy nagyobb problémát :)

12. bbe8e56e9e (válaszként erre: 1. - Jutka78)
2014. nov. 7. 15:47
DROSETUX nekünk ez most nagyon bejött!
11. emi75 (válaszként erre: 9. - Emi75)
2014. nov. 7. 11:50

és immunerősítés ezerrel, zöldség, gyümölcs, c-vitamin (gondolom ezeket írni se kell, mert a csapból is ez folyik)


Nekünk mostanában bevált az immunotrofina szirup, gyereknek is felnőttnek is jó.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 7. 11:49

Bocsánat nem köhögést, hanem megfázást írtál, nem figyeltem.

A gyömbér megfázásra is jó, valamint a fahéj is.

3x egy kanál méz és negyed kanál fahéj keveréke.


Jó a vöröshagymának a közepét kivájni, és abba önteni mézet, és ami átfolyik kanalazni. Erősítő a fokhagyma is

9. emi75 (válaszként erre: 1. - Jutka78)
2014. nov. 7. 11:47

Nekem láz nélküli tüdőgyulladás lett belőle. Amit pulmonológus sem vett észre hallgatózással (ő kétszer látott), (a háziorvos háromszor látott, és ő sem) egy másik (tüdőkórház) orvos röntgent kért, és vérvizsgálatot és az megmutatta.


Ha nem múlik, csak jó lenne, ha megvizsgálnák, nehogy baj legyen.


Ja és házi praktikákat alkalmaztam másfél hónapon át, ha gondolod részletezem:

- vöröshagyma kockára, rá pár kanál méz, állni hagyni, és a mézes hagymalevet meginni (finom)

- hagymatea (recept a neten bárhol)

- kakukkfűtea

- hársfatea

- fokhagyma + méz (nyersen)

- sós kamillás inhalálás (de ésszel, nehogy leforrázza belégzéskor az amúgy is irritált légzőrendszert)

- infralámpázás

2014. nov. 7. 11:44

Természetesen makacs köhögést, érdemes megnézetni orvossal, mert lehet tüdőgyulladást, vagy mellhártyagyulladást is kihordani lábon, aminek csúnya szövődményei lehetnek. Mondjuk egy légmell is akár.


Nekem bevált házi recept köhögés csillapítására. Gyömbér, méz, olívaolaj.

Legjobb a friss gyömbér, de a por is megteszi.

1 evőkanál méz, 1 evőkanál olaj, 1 mokkáskanál gyömbér. Nem szabad (nem ajánlott) közvetlenül utána inni.

2014. nov. 7. 11:21
Ja igen, majdnem elfelejtettem! Fokhagyma, vöröshagyma, lilahagyma, cékla - minden mennyiségben! A fokhagyma természetes antibiotikum, mézzel szokták fogyasztani, akkor nincs olyan erős illata.
2014. nov. 7. 11:19

Csatlakozom az előttem szólókhoz, bár ha nem lázas, nem hinném, hogy sok mindent tudna kezdeni az orvos és gondolom, antibiotikumot sem szívesen szedne.


A lándzsás útifű tényleg jó, csak rendszeresen kell szedni. Jó sok csalán tea - vértisztító, grapefruit csepp, de naponta többször, nem úgy, ahogy a leírásban van. Rengeteg-rengeteg C-vitamin.


Mielőbbi jobbulást a férjednek!

2014. nov. 7. 11:13

igen, igen... orvos kellene!

én tavaly estem bele, végül kb 9 hónap után sikerült kigyógyulnom belőle teljesen. komoly fertőzésem volt, ami önmagában nem is gond, de a legyengült szervezet ilyenkor könnyen felülfertőződhet amúgy kvázi ártalmatlan kórságokkal is. szóval én szenvedtem.


azért az tuti, hogy izlandi zuzmó vagy lándzsás utifű, calcimusc (vagy Ca pezsgőtabi) és valamilyen kevert köptető (ipecacuana vagy mixtura pectoralis) nem árt.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Jutka78)
2014. nov. 7. 11:10
Orvos?
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Jutka78)
2014. nov. 7. 11:02
Csak óvatosan írom; ha egy orvos megnézné?:)
2014. nov. 7. 11:01
sajnos nincs hetek óta ugyan ez van nálam is :( jobbulást neki
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook