Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvízből is lehet őssejtet kivonni? fórum

Magzatvízből is lehet őssejtet kivonni? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 18. 19:45
Azért ne a legolcsóbbat... Nálunk a férjem választott, és a szerződésben benne volt, hogy jogutódláskor is őrzik tovább az őssejteket. Megjegyzem ez más cégnél nem volt beleírva. De az alapkérdés, hogy a magzatvízből őssejtet kivonni, szerintem hülyeség, a magzatvíz a babának kell. Magyar cégben bízni? Inkább magyarra bízom a köldökzsinórvért, mint külföldire. Bármikor arra gurulhatok a Fiumein, és tudom, hogy ott vannak.
2007. febr. 11. 04:22

Nézd meg a honlapjukat! Ez van bele írva!

BAZ megyében tárolják a sejteket és Magyar cég!


Az Intézet jelentkezett 2001.-ben a Széchenyi pályázatra, ahol 9 társintézettel együtt egy olyan projektet indított el, amelynek része egy nemzetközileg is elfogadott köldökvér bank modell kialakítása. Az Intézet azt a piaci rést igyekezett kihasználni, hogy Magyarországon nem üzemelt olyan professzionális krioprezervációs hely, ahol modern technológiával, felkészült szakemberek csak ezzel foglalkoznak. A nyertes pályázatban foglaltak megvalósítása 2004.-ben zárult le. Részint ennek is köszönhető, hogy 2004. márciusától Intézetünk a BAZ Megyei Kórházzal közösen engedélyt kapott a köldökzsinórvérben található őssejtek magyarországi fagyasztására, és tárolására.

8. dee (válaszként erre: 7. - Image13)
2007. febr. 7. 00:43
Nézz be más fórumba,leírtam az észrevételeimet.Nem az olcsóság számít!!!!!!
7. image13 (válaszként erre: 5. - Anita72)
2007. febr. 6. 23:21

De van!Hogy ne lenne!!

Ezt nézted?

Ők a legolcsobbak állítolag!

[link]

2007. febr. 6. 23:19

Nagyon jó dolognak tartom a KZSV levételét,de mi a garancia arra,hogy 20 évig nem szünik meg a cég?

Ugyanis állami garancia nincs rá!Szerződésben sem vállalnak felelöséget,hogy a jog utod kötelezve lenne a szerződés betartására,ergo ha már telített a tárolási kapacítás és nagyobb összegbe kerülne a fejlesztése,akkor elég csak céget cserélni és futhat mindenki a pénze,illetve az őssejtje után!!Perelni is lehet,csak nem lesz kit!300 000FT/FŐ az komoly összeg!Sajnálattal,de én nem merek 20 évre megbízni egy Magyar vállalkozás sikerében sem. Tekintsünk vissza egy kicsit,hogy mennyi 20 éves magyar cég müködik jelenleg?Pedig én is szerződnék akár az ördöggel is gyermekem egészségéért,de ez sántít nekem.

2007. jan. 24. 14:38
Köldökvérbank úgyhiszem nálunk még nincs, de már vesznek le köldökvért, ha a szülők kérik. Elég borsos az ára és havonta is van valamilyen költsége.
2007. jan. 24. 12:25

Ma reggel volt az RTL-en egy fiatal hölgy,aki nyaktól lefelé megbénult autóbaleset (csigolyasérülés)következtében.A sok-sok fizikoterápiás kezelés is csak némi segítséget hozott számára,minimálisan tudja kezét mozgatni.

Kínában van egy friss,új stádiumban lévő kutatás,ami sajnos igen költséges,20 ezer dollárba kerül,de van némi esélye a gyógyulásra.A lényege a kezelésnek az,hogy jó minőségű,fiatal őssejteket tudnak kinyerni köldökzsinór-vérből,amit transzplantálnak.Őssejtből semmiféle daganatos sejt(ek) nem képződnek.Állítólag a transzplantált őssejtek izomsejtekké alakulnak át,és ezáltal az izomfunkciók is akár működőképessé tehetők.

2007. jan. 15. 09:49

Úgy tudom, hogy még kutatási fázisban van a dolog Amerikában, és még nem biztos, hogy támogatni fogják a technológia további fejlesztését...

Ha őssejtekre van szükség valamely betegség gyógyítására egy elképzelés alapján a mesterséges megtermékenyítés során fel nem használt megtermékenyített petesejteket használták volna fel, viszont ez elég sok morális problémát vetett fel, és ezért nem támogatták ennek a módszernek a fejlesztését.

Ez az új módszer azért szerencsés, mert nem vet fel ilyen morális kérdéseket, és a kitenyésztett őssejtek nem csak a baba számára használható fel, hanem állítólag genetikaliag semleges, tehát mindenki számára felhasználható, és nem fogja kilökni a befogadó szervezet. Viszont ez még egy erősen kisérleti téma, és leginkább a politikán múlik, hogy a gyakorlati gyógyászatban megvalósul-e majd.

2007. jan. 15. 09:24

Ma reggel hallottam a tévében,hogy állítólag a baba megszületése előtt is tudnak már "kivonni"őssejtet

magzatvízből.Eddig csupán a gyermek megszületése után volt rá lehetőség.Úgy tudom elég költséges az őssejtek tárolása,de hasznos lehet később,(akár a gyermek felnőtt korában is),mert sok betegséget meg lehet majd ezzel a módszerrel gyógyítani.

Ti mit tudtok a témával kapcsolatban?

2007. jan. 15. 09:19
Magzatvízből is lehet őssejtet kivonni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook