Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magyarországon éĺő, de Ausztriában dolgozó és szülő anyák. Hogy is van ez? fórum

Magyarországon éĺő, de Ausztriában dolgozó és szülő anyák. Hogy is van ez? (beszélgetős fórum)


12. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2018. máj. 16. 19:13
Na, erre nem lehetett rájönni a kérdésből, hogy miért szeretne ott szülni. Így már, más.
2018. máj. 16. 08:45
Miert lenne automatikusan osztrak allampolgar???!!!! Azt az allampolgarsagot kapja meg, amilyen az anyjanak van, kivetel, ha a Papa osztrak es hazasok vagytok, akkor osztrak lesz.
10. Nanu (válaszként erre: 1. - Bnusinna)
2018. máj. 16. 01:41
Mi Magyarországkn lakunk de a második gyereket Ausztriában szültem.Nem ördöngősség a papírmunka.Szíveden válaszolok a kérdéseidre ha szeretnéd.
9. michelle.r (válaszként erre: 6. - Papája)
2018. máj. 15. 21:45
Talán mert Ausztriában egy átlagos állami kórházban is megkapja azt az ellátást, mit Magyarország max. egy magánkórházban?
8. bnusinna (válaszként erre: 6. - Papája)
2018. máj. 15. 21:38
Pont ez a lényeg. Nem akarom, hogy osztál legyen. Viszont kint sokkal jobbak a viszonyok. Sógornőm kint szült ( csak más a szitu mert ő osztrák és kint is él) voltam akkor ott a kórházban hát ég és föld...minden, de tényleg minden a mama és baba kényelmét szolgálja...ezek szerint akkor a válaszadók közül senki nem érintett a témában. :(
7. papája (válaszként erre: 1. - Bnusinna)
2018. máj. 15. 19:06

[link]


Ez is érdekelhet.

2018. máj. 15. 17:47
Miért nem itthon, Magyarországon szülsz ? Hidd el bárhová mentek, akkor is magyar marad és lesz a gyermeked. Legyél büszke a magyarságodra, ne foszd meg ettől. Ismerősöm vagy 20 éve Olaszországban él. Felesége hazajött szülni. Megkérdeztem, miért. Azt mondta, mert magyar. Ami az állampolgárságot illeti nem vette fel az olaszt, mert nem akarja, mondván európai állampolgárok vagyunk és nekik ez elég. Nagyon tisztelem ezt a családot.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Bnusinna)
2018. máj. 15. 17:11
A többi kérdésre abban a városban tedd fel a kérdéseket, ahol szülni fogsz.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Bnusinna)
2018. máj. 15. 17:09
a gyermek olyan állampolgárságot kap, amilyen állampolgárok a szülei, attól, hogy kint születik, nem jár automatikusan az állampolgárság.
2018. máj. 15. 16:54
Szerintem ahol szülni szeretnél, oda kellene bemenned és ott megkérdezni.
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Bnusinna)
2018. máj. 15. 15:54
Ebben az esetben egyszerűbb itthon szülni, ha már egyszer itt élsz.
2018. máj. 15. 12:27
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogy is van ez. Milyen papírok kellenek a baba haza hozatalához a korházban? Ha nem vagyunk házasok a párommal hogy van ez az apasági nyilatkozattal? Mi van az állampolgársággal? Kell e itthon védőnő? Stb... ezeregy kérdés felmerül bennem. Szeretnék pár választ átfogóan, hogy működik ez...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook