Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön élek, de Magyarországon dolgozom? fórum

Külföldön élek, de Magyarországon dolgozom? (beszélgetős fórum)


14. 068c3c8b2e (válaszként erre: 13. - Gabbbicica)
2021. febr. 27. 16:07

Igen, a mostani munkahelyemen mindenképpen fel kellene mondanom, mert engem nem érint a vírushelyzet és a karantén, én mindennap bejárok dolgozni, mintha mi sem történt volna. Ezt a költözést ott tudják is, és azt is, hogy nem fogom tudni előre megmondani, mikor történik meg majd pontosan. Kerek-perec elmondtam, hogy a lehetőség úgy néz ki, hogy fix, de az időpontja teljesen bizonytalan és nem rajtam, sem a férjemen nem múlik momentán. Azt mondták, sajnálják, de megértik és drukkolnak.


Azt, hogy én közben új hely után is nézek, nem tudják, de én meg közben próbálnék többet keresni, amíg lehet, mert az élet nem áll meg attól, hogy várok egy bizonytalan időpontú eseményre.

13. gabbbicica (válaszként erre: 12. - 068c3c8b2e)
2021. febr. 27. 15:40

Vegulis a regi munkahelyeden felmondanal, ha koltoztok?


Ha igen, akkor menj az uj helyre, ha tetszik. Es ha koltoztok, es nem engedik tobb ezer km-rol a home office-t, akkor felmondasz.


Akkor vegulis ugymond kár nem ér téged. 😊

2021. febr. 27. 15:16

Nagyon nagy távolságról van szó, repülővel át kellene szállni. Viszont az is lehetséges, hogy ez végül meg sem valósul, és emiatt nem akartam volna kárba veszni egy jó munkalehetőséget, mert ahol élek (nem főváros), nem gyakori, hogy ilyen jó munkakört hirdetnek csak úgy. Csak közben engem zavar a plusz információ, hogy lehet, hogy egy éven belül el kell egymástól köszönjünk, és ennek a megoldására akartam volna utánanézni, mik a további lehetőségeim. De az is lehet, hogy túl sokat agyalok... :) És egyszerűen csak sodródnom kéne az árral néha: most jön egy új állás, akkor ezzel foglalkozom és ráérek később foglalkozni azzal, ami még erre rájön, az esetleges költözéssel.

Nagyon köszönöm egyébként mindenkinek a hozzászólását!

11. gabbbicica (válaszként erre: 10. - 068c3c8b2e)
2021. febr. 27. 15:09

En evekig dolgoztam home office-ból a virus elott. Heti 1 nap kellett bemenni az irodaba, illetve minden olyan alkalommal, ha kulfoldi kollegak/partnerek jottek.


Illetve mennyi ido alatt tudnal az irodaban lenni, ha pl elromlik a szamitogeped, amit a ceg ad, es nem lehet tavoli segitseggel megoldani?


Vszinu ilyen esetben nem fognak repulojegyet fizetni neked, ha esetleg akkora tavolsagrol van szo.


Elmeletben jelenleg az en cegemnel is mindegy, hogy ki-hol van, de ha valamelyest lecseng a virus helyzet, szerintem a havi 1 alkalom irodahoz ujra ragaszkodni fognak.

10. 068c3c8b2e (válaszként erre: 8. - Gabbbicica)
2021. febr. 27. 14:52

Teljesen igazad van, de most még semmit nem tudni az utazásról, hogy mikor esedékes, és egyáltalán a jelenlegi körülmények között megvalósítható-e. Hónapokig tudnék a céggel egy városból dolgozni, még akár mindennap bejárni is, de benne van a pakliban, hogy ez nyárra vagy őszre megváltozik.


Emiatt tanakodom, hogy mi lenne vajon jobb, hogy egyáltalán az elméleti lehetősége megvan-e annak, hogy külföldről dolgozzak itthoni cégnek. Én is nagyon szeretem előre letisztázni a dolgokat, ez minden esetben szerintem is így helyes egyébként.

2021. febr. 27. 13:22

Szerintem is a legtisztább az egyenes út.

Lefixálni mindent előre, nem sunnyogni.

Sok sikert!

2021. febr. 27. 13:15

Én azért szóba hoznám, mert két szék közt a padlóra is eshetsz.


A home office-hoz úgyis megkérdezik a címedet, és hogy hol fogod a munkát végezni. Próbaidő alatt pedig indok nélkül kirúghatnak, hogyha esetleg nem tetszik nekik, hogy külföldről szeretnéd.


Én ha biztosra szeretnék menni, előtte megkérdezném, mikor felajánlják a munkát, hogy rendben van-e így.

7. NomNom (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2021. febr. 26. 20:47

Nekem fordítva csinálja egy ismerősöm a feleségével együtt. Külföldre dolgoznak, Mo-n élnek. Fizetés szempontjából ez a felállás eléggé kedvező nekik, főleg hogy falun költöztek egy tanyára. Nagyon szeretik.:)


Remélhetőleg neked is megengedik majd, hogy onnan dolgozz ahonnan szeretnél.:)

6. 068c3c8b2e (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2021. febr. 26. 20:42
Nagyon kedves tőled, köszönöm szépen! :)
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2021. febr. 26. 20:39

Ez annyira, de annyira remek hír, hogy nem is találok szavakat. Így ismeretlenül is.

Bízom benne, hogy megtaláljátok a legjobb megoldást, és sok sikert kívánok mindkettőtöknek!

4. Channa* (válaszként erre: 3. - 068c3c8b2e)
2021. febr. 26. 18:26

Igen, azt kell megtudnod.


Az én egyik kollégám Norvégiában él és onnan dolgozik.

Az mondjuk hozzátartozik, hogy előtte Pesten élt és kb. 2 éve költöztek ki. Havonta egyszer bejön.


A másikat úgy vették fel, hogy északi határ mellett él már külföldön.


És többen vannak, akik bár itthon élnek, de a cégtől 200 km-re...

2021. febr. 26. 18:20
Köszönöm szépen! Ez már egy biztató kezdet. :) Persze azt még ki kell majd puhatolnom, hogy jelen esetben mi a konkrét helyzet.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2021. febr. 26. 18:18

Nekem van több kollégám, akik külföldön élnek és itt Budapesten dolgoznak, azaz ho-ban.


Időnként haza utaznak és akkor bejönnek, illetve az egyik közelebbről jár be, ő hetente egyszer bent dolgozik az irodába.


Tehát, megoldható.

2021. febr. 26. 18:06
Sziasztok! Előállt egy érdekes helyzet, és tök tanácstalan vagyok. Van egy egészen okés állásom, szívesen váltanék, de nem mindenáron. A férjem egy évvel ezelőtt kapott egy lehetőséget, hogy bizonyos feltételek teljesülése után külföldre mehessen dolgozni minimum egy évre. Vártuk ezt az alkalmat, de közben nézelődtem állásügyben, közben jött a vírushelyzet, átalakultak a dolgok, de ez a lehetőség még mindig ott lóg a levegőben és csak az indulás/költözés időpontja az, ami még nem fix, a többit viszonylag stabil dolognak érezzük, és kintről is megerősítik őt időnként, hogy várják majd, de az ő külföldi munkavállalásának feltételeit is várják, hogy teljesüljenek. Most úgy alakult, hogy egy baromi jól sikerült állásinterjún vagyok túl, ahol kölcsönös volt a szimpátia, nem is gondoltam, hogy ennyire kedvemre való munkakört találok, és úgy néz ki eddig, hogy lehetséges, hogy felmondok a mostani helyemen, és ott kezdek el dolgozni. Azt mondták, a leendő csapatom, akikkel a cégen belül együtt dolgoznék, mindannyian home office-ban vannak teljesen, és ezt szeretnék később is megtartani. Szerintetek mennyire lenne vad ötlet kérvényezni (ha úgy alakul persze...), hogy kintről dolgozhassak ennek a cégnek? Nem akarnám nekik ezt előre szóba hozni, mert nagyon rugalmasnak tűntek, és technikai megoldás teljesen biztos, hogy lenne rá, de érdekelne, hogy egyáltalán hallottatok-e ilyenről valaha? A fizetés teljesen jó lenne, bár konkrétumban nem egyeztünk még meg, csak tartományban. (Azon belül a legalsó is pompás lenne.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook