Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomás már a terhességet megelőzően. Van olyan aki már úgy indított? fórum

Magas vérnyomás már a terhességet megelőzően. Van olyan aki már úgy indított? (beszélgetős fórum)

2021. nov. 9. 11:17

Sziasztok!

Igaz még nem vagyok 40, de közel vagyok hozzá, 38 éves vagyok. Jelenleg 9 hetes terhes vagyok van már egy 6 éves lányom. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek összefügghet a terhességgel, hogy már kB 3-4 hete naponta többször érzem h zsibbad a bal combom külső része. Állva fekve ülve, teljesen mind1 egyszer csak érzem aztán elmulik. Éjszaka ha behajlitott lábbal alszok akkor felvredek rá h el kezd zsibbad i. Nekem nem volt előtte ilyen problémám, a Nőgyógyász telefonon azt mondta szerinte ennek nincs köze a terhességhrz, pedig rengeteg helyen azt olvastam, hogy de igenis lehet. Nyilván délután felhivom a házi orvost, csak kíváncsi vagyok volt e valakinek hasonló.

2021. szept. 14. 13:07

Köszönöm!

Ilyen megnyugtató válaszokat reméltem :)

4. Vikyci (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 14. 12:34

Előtte is, közben is és utána is szedem a vérnyomáscsökkentőt, persze már a tervezés időszakában lecseréltük Dopegyt-re, és a szoptatás végéig azt szedtem.

2 gyerek van, nem volt gond egyik terhesség során sem.

3. Jucus43 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 13. 12:58

Nekem a terhesség alatt alakult ki egy trauma után. Azóta is küzdök vele sajnos, pedig ennek már majd' 17 éve....


A fiam császárral született, mert nem bírták levinni több gyógyszerrel sem a vérnyomásom a vajúdás alatt.

2021. szept. 13. 08:31
3 terhességet vittem végig alap magasvérnyomással. Abból az elsőt toxémiával.
2021. szept. 13. 07:13

Simán ment a terhesség?

Mire kell figyelni?

Tapasztalatok érdekelnek.


Gyógyszer nélkül kb. 140/100 a vérnyomásom.

Gyógyszerrel kb. 125/85.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook