Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magánnyugdíj pénztár fórum

Magánnyugdíj pénztár (beszélgetős fórum)

1 2
2011. jan. 9. 10:30

Találtam egy blogot, amely segíthet a döntésben, íme: [link]

Mindenkinek javaslom.

2011. jan. 7. 20:55
Vajon van-e olyan valaki vagy szervezet, amely ilyen durva de "törvényes" lenyúlás után azt mondja, hogy a törvényes kormány jelenleg törvényes kényszere ellenére valamikor a jelenlegi nyugdíjpénztári rendszert visszaállítja. Ne legyen téves képzete senkinek, hogy a jogilag törvényes gazdasági kényszer ellenére nyugdíjpénztári tag marad, annak ellenére hogy nem tartja gazdaságilag helyesnek. Ha megvalósítják a személyre szóló befizetési nyilvántartást, akkor elméletileg megoldható! A tőke az ÁLLAM kezébe került!
52. bevállaló (válaszként erre: 46. - HViki)
2010. dec. 31. 18:44

Az öröklésről:

Amennyiben a magánnyugdíjpénztár tagja, nem jelöl meg kedvezményezettet, törvényes örökösét illeti meg a magánnyugdíjpénztárban felhalmozott vagyona, feltéve, ha még nem kezdték el azt folyósítani. Magyarán, ha elérte a nyugdíjkorhatárt és akkor halálozik el, amikor a magánnyugdíjpénztártól már nyugdíjat kap, akkor sem a kedvezményezettnek nem jár semmi, sem a törvényes örökösnek.

51. 480b578442 (válaszként erre: 46. - HViki)
2010. dec. 31. 17:21

Ez így van az a biztos amit mindenki magának tesz félre csak én a magánynyugdíjt sem látom erre biztos megoldásnak. Látom még te is fiatal vagy a nyugdíj még neked is messze van és addig még igen sokszor fog változni a törvény azonkívül én nem adok pár évet a nyugdíjpénztáraknak és becsődőlnek.

De valahová tenni kell valóban.

Én nem adok és nem építek a pénztárakra sem az államra (nincs is csak a kötelező pár 100 000) hanem magamnak gyűjtöm amihez bármikor hozzáférhetek nem pedig majd 20 év múlva.

50. 07c4794583 (válaszként erre: 49. - HViki)
2010. dec. 31. 15:27
ennyi van a számlámon
49. HViki (válaszként erre: 48. - 07c4794583)
2010. dec. 31. 07:46
Mi ez a 4-5 milió? Ennyi van a számládon, vagy ennyit fognak még utánad fizetni, ami után már nem fog járni a nyugdij?
2010. dec. 31. 04:28
Én ezen (tiltakozásképpen) olyan 4-5 milliót vesztek. Mindenki másnak - pénzügyileg - azt tanácsolom, menjen át az államiba.
2010. dec. 31. 04:21
Mindenkit kicsinálnak, aki magános marad. Ez van. Én ugyan civil kurázsiból maradok (megengedhetem, hogy elveszítsem az eddigi befizetéseim), de aki nem teheti meg, sürgősen faroljon át az államiba.
46. HViki (válaszként erre: 45. - 480b578442)
2010. dec. 31. 03:35

Ha hagynák őket működni nem csődölnének be. Egyébként meg csak a tagokon múlik. Ha maradnak, akkor tudnak tovább működni, ha nem, akkor nem marad esélyük.

Nem kell becsődölnie az államnak, ahhoz, hogy ne érjen sokat a nyugdij. Állami nyugdij esetén mindig attól függ a kapott nyugdij, hogy az adott év költségvetésébe mennyi fér bele. Tehát mindig mások fognak dönteni arról, hogy mennyiből kell megélnie egy nyugdíjasnak. Aztán vagy sikerül neki, vagy nem. Az, hogy nyilvántartják, hogy mennyit fizettem be nem egyenlő azzal, hogy a pénz az én számlámon van. A nyugdij megállapításánál nem a befizetett pénz fog számítani, hanem a költségvetés terhelhetősége.

A magánnyugdijpénztári számlán levő összeg legalább már tutira az enyém.

A magánnyugdijpénztári befizetés örökölhetőségével sem egyenlő az állam által örökölhetőségnek nevezett özvegyi nyugdij, mert a kettő nem ugyanaz, csak jó csúsztatás.

Ezzel együtt, a szocializmusban és a szocializmushoz szocializálódott társadalmunk még mindig azt hiszi, és azt várja, hogy az állam majd gondoskodik rólunk és eltart minket. Sajnos nem fog.

Inkább nem várok semmit az államtól és nekifogok magam a jövőmről gondoskodni. Így legalább nem érhet meglepetés és nem is fogok senkitől függeni.

Nekem így jobb.

45. 480b578442 (válaszként erre: 44. - HViki)
2010. dec. 31. 02:13

Na igen kívéve ha a nyugdíjpénztárak nem csődőlnek be mert ennek nagyobb a valószínűsége mint annak, hogy az állam csődbe megy.

Egyébként meg mindegy mert ha az állam csődől be az is magával vonzza a nyugdíjpénztárak csődjét.

44. HViki (válaszként erre: 42. - D5cc21be8a)
2010. dec. 30. 18:44

Abban megnyugodhatsz, hogy neked se lesz. Ha nincs pénz a költségvetésben, akkor nincs. Nem lesz miből nyugdijat fizetni.

Ami a magánnyugdijpénztári számlámon rajta van, az ha csak annyira emelkedik, hogy az inflációt követi, akkor is az enyém, és valameddig el lehet lenni belőle. Ami az államnál van, az meg 1 igéret, hogy majd lesz nyugdijam. Hogy mennyi? Amennyit az akkor dolgozó (gyerekeinktől) le tudnak vonni és szét tudnak osztani. És az arány akkorra sokkal rosszabb lesz. Persze itt van még a nyugdijkorhatár emelésének a lehetősége. Akkor az államnak nem is kell nyugdíjat fizetnie. A magánnyugdijpénztári számlámat, viszont legalább megöröklik a gyerekeim.

Egyébként nem várok semmit sem az államtól. Amit befizettem arra azért úgy gondolom jár, hiszen az elmúlt 20 évben nem kevés nyugdijjárulékot és egyebet fizettem meg nekik, és fizetett utánam a munkáltatóm is. Ezt ezután is megkapják, csak én nem fogok tőlük nyugdijat kapni. Ez csak azért nem keserít el, mert tisztán látszik, hogy sajnos az se fog jobban járni, aki állami nyugdijra lesz jogosult.

Én leglább tisztában vagyok vele, hogy mire (nem) számíthatok és gondoskodok magam a jövőmről. Aki viszont elhiszi, hagy az állam szereti őt, és majd gondoskodik róla az lehet meglepődik majd. (De reméljük, hogy a farhát nem lesz sokkal drágább.)

Bocsi, ez kesrűre sikerült. Szívből kívánom minden átlépőnek, hogy ne csalódjon.

43. HViki (válaszként erre: 38. - Bevállaló)
2010. dec. 30. 18:33

A cikk további részére: A magánnyugidjpénztárakat azért hozták létre, mert már akkor lehetett látni (és ez nem változott), hogy nem lesz miből nyugdíjat fizetni. Már most is 2 nem dolgozót tart el 1 dolgozó. A gyerekeim már vagy 5-öt fognak. Amit most elvesznek a magánnyugdijpénztárakból azt azonnal el is költik. Nem gyüjtik, nem tartalékolják sehol, hanem kifizetik. Hogy mire? 23,9 milliárdbot most épp azért tarttalékolnak a költségvetésből bérkiegészítésre, hogy a közalkalmazottak ne keressenek kevesebbet, az új, mindenki számára jobb SZJA törvény miatt. Remélem Ti is emlékeztek arra, hogy azt IGÉRTÉK, hogy az új SZJA mindenki számára kedvező lesz, kis és nagy keresetűeknek egyaránt, aki meg gyereket nevel annak aztán pláne. Ezzel szemben (bár azt nyilatkozták, hogy ez nem ellentmondás) most mégis majd 24 milliárd forintba kerül (nekünk), hogy ne érje kár a közalkalmazottakat az új SZJA miatt. Aki meg nem közalkalmazott és nincs gyereke, ér ráadásul 293.000,- Ft alatt van a havi jövedelme az bizony kemény ezrekkel fog kevesebbet hazavinni jövőre. Ismertek ilyet, mert az én ismeretségi körömben igyen kevesen keresnek havi 300.000,- Ft-ot. Na, ez 1 igéret, amit nem igazán tartottak be.

A nyugdíjam meg 1 olyan igéret, amit ki tudja ki nem fog betartani, majd úgy 20-30 év múlva.

Tehát a cikk folytatásában erős csúsztatások vannak. Nem a nyugdijpénztárak az oka, az államadósságnak. Amellett a tőlem levont 9,5%-ból csak 8-at kapott a nyugdijpénztár, a többit a költségvetés kapta, és persze a cég is fizettett még utánam 24%-os nyugdijjárulékot. Ami a szép, hogy ezt ezután is fogja fizetni, és ezt az állam szépen lenyeli és nem fogja az én nyugdijam részét képezni, pedig megfizetik utánam. Na, ez a tiszta haszon, hiszen nekem nem fog fizetni, de utánam a járulékot zsebreteszi.

Ez az új, igazságos nyugdijrendszer.

2010. dec. 30. 18:19
Hát a nyugellátásod.
41. HViki (válaszként erre: 40. - D5cc21be8a)
2010. dec. 30. 18:17
Milyen pénzem nem lesz?
40. d5cc21be8a (válaszként erre: 39. - HViki)
2010. dec. 30. 18:17
De gondolom ha nem lesz pénzed, azért az álamhozz fordulsz!?
39. HViki (válaszként erre: 38. - Bevállaló)
2010. dec. 30. 18:12

Ez jó kis cikk. Kár, hogy a pénztárak eredményét a gazdasági világválság után-alatt nézte. Mint tudható, abban az évben minden és mindenki veszett. Azt is olvastad, amikor megírta a Gazdasági Minisztérium is, hogy a pénztárak már mind ledolgozták a válság miatti veszteséget és újra pozitív az eredményük?

Azt is tudod-e, hogy a CNN és a BBC, és még sok más külfoldi TV-stáb volt már itt Magyarországon várva, hogy melyik pillanatban jelentenek csődöt?

Ez biztonságosabb?

De egyébként mindenki a maga pénze fölött rendelkezik. Lépj vissza az állami nyugdíjba, mert abban bízol, én meg maradok a magánnyugdijban, mert én meg nem mondok le az összegyűjtött pénzemről. És így mindenki boldog lehet. :)

38. bevállaló (válaszként erre: 37. - HViki)
2010. dec. 30. 17:17

Ezek szerint államcsődöt prognosztizálsz? Ezt itt Európában nehezen tudom elképzelni...


Érdekességként a Népszabadság másfél évvel ezelőtti számából:

[link]


(A lényeg, a történetet számszakilag pontosan végigelemezve az elfogultnak egyáltalán nem mondható szerző hasonló eredményre jut, mint a mostani lépésével a kormány!)


A Népszabadság véleménye azóta megváltozott?

37. HViki (válaszként erre: 36. - Bevállaló)
2010. dec. 30. 13:47
És a nem maradóknak miből fognak fizetni?
36. bevállaló (válaszként erre: 34. - Egykettedix)
2010. dec. 30. 11:04
Viszont a maradók kis száma miatt nagyobb a valószínűsége a Mnyp-k megszűnésének... Vajon ki garantálja a befizetett pénz visszafizetését ? Jól lehet látni, hogy az Aerovívánál nem fogják tudni visszafizetni a pénzeket, a cég biztosítása ellenére sem.
35. HViki (válaszként erre: 34. - Egykettedix)
2010. nov. 29. 00:36
Reméljük nem. És bízom benne, hogy az államformánk is marad az ami.
2010. nov. 28. 13:49

Sziasztok! Én minden esetre azt javaslom a gyermekemnek, maradjon. Még több mint 30 éve van hátra a nyugdíjig és ha ma oda adja az összes eddig megtakarított pénzét (ami az Ő szemszögéből, már most sem kis summa )nincs az a jóindulatú következő kormány aki vissza tudná neki adni. Tudomásom szerint azoknak akik maradnak azt a bizonyos 8 %-ot továbbra is utalni fogják.


Azt pedig csak remélni tudom, hogy ez a dilettáns társaság nem lesz 35 évig uralmon, hacsak nem módosítják az alkotmányt úgy, hogy OV és leszármazottai lesznek kormányon az idők végezetéig....

33. 947ef29031 (válaszként erre: 28. - Abigél)
2009. júl. 15. 09:55

Szia! Sajnos törvény írja elő, hogy magánnyugdíj pénztár tagnak kell lenned!

Amikor nyugdíjas leszel az államtól már egy csökkentett nyugdíjat fogsz kapni amit a magánból pótolnának ki! Ezért is érdemes lenne!

32. zsuzso100 (válaszként erre: 26. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 15. 09:33
Köszi!
31. vaczila (válaszként erre: 24. - Zsuzso100)
2009. júl. 15. 05:28
Én egy szakmabeli ismerősömnél láttam táblázatos kimutatásban, de állítólag a neten is meg lehet nézni. Minimális összeget levonnak a váltásnál, kb 1000 ft-ot, de több helyen adnak helyette üdvözlő ajándékot, ha átmegy az ember. Én pl az Év gyű...... kaptam 1 5000 ft-os vásárlási utalványt. Úgyhogy jól jártam.
30. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 28. - Abigél)
2009. júl. 14. 22:48
A járulékot át lehet vinni, de kezelési költséget vonnak le. Nekem a munkahelyem megszabta, hogy melyik pénztárhoz mehetek, így váltottam. Nem vagyok biztos benne, hogy megérte...hosszútávon semmiképpen.
29. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 28. - Abigél)
2009. júl. 14. 22:47

Dehogy gond! Max. a nyugdíjpénztárnak, hogy kevesebb bőrt húzhat le rólad.

Elég bizonytalan most mindenhol a helyzet, de talán az állami egy fokkal jobb (a fedezet miatt).

2009. júl. 14. 22:27

Én 29 évesen nem vagyok magánnyugdíjpénztár tag. Gond, ha nem is akarok az lenni, és maradok az államiban?

Mivel lenne nekem jobb, ha átmennék magánnyúgdíjp-ba?

ÉS mi lenne akkor az eddigi járulékaimmal?

27. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 25. - Viktóriaanyu)
2009. júl. 14. 22:21
A magánnyugdíjpénztár a nyugdíjellátás egyik alapvető intézménye, az állami nyugdíjpénztár mellett, a munkáltató által fizetett járulék e két pénztár között oszlik meg. A magánnyugdíjpénztár számára fizetett összeget a nyugdíjkorhatár elérésekor egy összegben, vagy havonta folyósítva kaphatja meg az ügyfél.
2009. júl. 14. 22:19

[link]


Itt megtaláljátok az összehasonlítást.

2009. júl. 14. 21:06
Mire jó vagy szükséges-e a magánnyp.?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook