Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Magánnyal fórum

Magánnyal (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Magánnyal

1 2 3 4 5
2013. okt. 27. 22:56

Szerintem ez fantasztikus! Amíg olvastam, végig teljesen a hatása alatt voltam. Talán nem is kellett volna egyszerűen ezt az egészet tovább ragozni hozzászólásokkal, de ha már sokan megtették, én is hozzászólnék.

Annyira könnyű hibát találni a másik emberben! Annyira egyszerűen ítélünk meg mindenkit és mindent, és ami még rosszabb, nem csak megítélünk általában, hanem elítélünk is egyben.

Elítélitek azt, aki egy kicsit is más cipőben jár, mint ti, hibát kerestek rajta: "biztos ezért, meg azért nincsenek barátaid". Szinte már értéktelen embernek tituláljátok a másikat, csak mert van neki egy sajátos nézőpontja. Nyilván, valahol le kell vezetni az életünkben felgyülemlett stresszt és haragot, ennek meg a legegyszerűbb módja ugyebár az, ha névtelenül sértegethetünk és kritizálhatunk másokat, mert persze mi olyan tökéletesek vagyunk! Ami már csak plusz, hogy mindenféle következmény nélkül lehet ezt megtenni....


Lehet az én nézőpontom a rossz, de ez az írás az én szememben már művészet. Érzelmeket ébreszt az emberben, elgondolkodtat. Annak ellenére, hogy csak 19 éves vagyok, nagyon is tisztában vagyok azzal, milyen érzés nagyon magányosnak, depressziósnak is lenni akár. Én olvasás közben magamra vonatkoztattam a szöveget. Amíg a sötétséget az emberekkel - és persze magammal - szembeni bizonytalansággal azonosítottam (ami engem körülvesz mostanság), addig a fénylő kis fehér pontocska a boldog perceket szimbolizálta az én szememben. Amik annyira szépek, annyira tündöklőek, viszont olyan gyorsan elillannak, szinte zuhan vissza az ember a sötétbe, miután elmúltak.


Szóval csak annyi, hogy aki nem tudja milyen ez az érzés, milyen amikor (és most költői leszek) a sötétség már annyira erősen és biztosan ölel át, hogy az ember úgy érzi, hogy szereti, és vágyik rá... nos, addig örüljön az illető, amíg nem ismerős ez az érzés. Velem már megesett. Sajnos elég korán. Nektek jobbat kívánok! Valamint azt is, hogy tudjatok értékelni ilyen szívből jövő, mélyen szántó dolgot.. :)

122. Judyka001 (válaszként erre: 119. - Barbuszbambuszka)
2013. máj. 23. 17:28
Művészlélek.... hát nem tudom. Hasadt személyiségem egyik fele tán az, de nem feltétlen. Ami jót s szépet tudok alkotni Magányommal, az nem feltétlen jelenti még ezt! :)
121. Judyka001 (válaszként erre: 120. - Grizus)
2013. máj. 23. 17:25
Okos és jó dolgokat írsz! Valószínűleg igazad is van, mert önző vagyok! Nem, nem szeretnék barátokat! Meg is mondom, miért! Világ életemben a fiúkkal sokkal jobb volt a kapcsolatom, mint a csajokkal. Nem szeretem, mikor hisztiznek, s "áruba bocsájtják" magukat. Nyilván tisztelet a kivételnek. DE!!! Megpróbáltam, megbarátkoztam egy lánnyal, és két év intenzív nagyon mély barátság után, átb@szta a fejem. Hazugnak nevezett a Párom előtt úgy, hogy közben tökéletesen azt hitte hogy engem meg kell menteni! Nem kellett... Pasikkal nem igazán barátkozom már, nem illik ezt egy kapcsolatban élő nőnek. Úgyhogy úgy döntöttem, maradnak a felszínes barátságok, amik sz@rt sem érnek, de legalább nem tudnak kihasználni még egyszer! Önző vagyok? Igen! De nem bánom! Senki nem mondta hogy nem jó társaság a Magányom! :)
120. grizus
2013. máj. 3. 04:28
Azt hiszem, ezt úgy hívják: önzés. Ne érts félre, én is nagyon egyedül vagyok: van az anyám, az öcsém, kábé még a nagybátyám, még egy-két rokon akiket évente látok, aztán a barátnőm, ő Párizsban él, meg egy barátom, aki Monoron. Éves szinten ha látom őket. Még egy-két kvázi ismerős és ennyi. Szerintem Te összekevered a magányt az egyedülléttel. Lehet valaki egyedül, mégsem magányosan. Pl. ha olvasok egy jó könyvet vagy zenét hallgatok, máris nem vagyok magányos, és persze Isten is gyakran velem van, ha én nem hagyom el őt. De amit Te itt leírsz... bocsáss meg, de ez nettó önsajnálat. Szeretnél Te barátokat? Mert én szeretnék, mégha ott is van a félelem az ismerkedéstől, az újtól, a kitárulkozástól. Mire jó ez a fórum igazából?
2013. ápr. 13. 13:31
szerintem ezt érdemes lenne műveszetekben kiélni, mert a művészlelkek szoktak így érezni.
118. Judyka001 (válaszként erre: 117. - Angica0901)
2013. febr. 16. 15:22

Érdekes, jó gondolat! :)

Senki nem mondta, h nincs mit tanulnom még... :D

117. angica0901 (válaszként erre: 80. - Judyka001)
2013. febr. 16. 13:56

Lehet, hogy másként értelmeztem a szavaidat, és más üzenetet fogtam belőle, mint amit Te közvetíteni szerettél volna.

Én igyekszem az életemet úgy élni, hogy sok-sok boldogság legyen benne (a sok rossz után), nagy mennyiségben, amit akár másokkal is megoszthatok, hogy Ők is örüljenek (nekem másokat boldognak látni valami által, amit én tehettem értük, adhattam nekik IS boldogság). Így nagyobb az esélyem arra, hogy a sok közül egy kitart arra a napra, nem alszik ki, nem csupán megéget.

116. Judyka001 (válaszként erre: 115. - Lhara)
2013. febr. 13. 16:51
Ebben nagyon igazad van kedves Lhara! :)
115. Lhara
2013. febr. 13. 14:40
A remete sem feltétlen magányos és a legnagyobb, minket ünneplő társaságban vagy egy nagy családban is lehetünk azok... nincs recept.
114. Judyka001 (válaszként erre: 112. - 956dd26a13)
2013. febr. 12. 18:45
Nagyban összefügg a test és a lélek, de ezt gondolom Te is tudod. Nem vádaskodás volt. Nem kell mindig a negatív részről vesézgetni a hozzászólásokat! :)
2013. febr. 12. 17:07
hát ez nagyon tetszett...a boldog pillanatok sajna nem zárhatók be , nem tartósithatók .....
112. 956dd26a13 (válaszként erre: 102. - Kesike)
2013. febr. 12. 17:03

Igen, ezt a súlyproblémát én sem értem.

Minek itt vádaskodni?

Maradjunk a tárgynál. Koncentráljunk a lélekre.

2013. febr. 12. 07:02
őrvendj hogy még tudol nevetni és őrvendeni nevetve.
110. Kesike (válaszként erre: 109. - Judyka001)
2013. febr. 10. 23:48
Neked is! ..és kérlek ne a magánnyal aludj :)
109. Judyka001 (válaszként erre: 108. - Kesike)
2013. febr. 10. 23:45

A gond az, hogy nicknév mögül az ember hamarabb nyitja ki a száját. És nem mondom, hogy néha én nem vagyok ilyen. :(

Jó éjt mindenkinek! Mosolygós éjszakát!

108. Kesike
2013. febr. 10. 23:42
Na jó, fegyvert letenni... kiveszekedtük magunkat!!! Részemről bocs:) Ezt teszi, ha ismeretlenbe kötünk bele:)
107. Judyka001 (válaszként erre: 106. - Badrain)
2013. febr. 10. 23:39
akkor ma mindketten mosolyogva fogunk aludni! :)
106. badrain
2013. febr. 10. 23:37
Örülök, hogy örülsz..
105. Judyka001 (válaszként erre: 104. - Badrain)
2013. febr. 10. 23:35
Örülök, hogy ilyen messzemenő következtetéseket sikerült levonnod a cikkből és a hsz-okból
104. badrain (válaszként erre: 102. - Kesike)
2013. febr. 10. 23:33
modellkedsz??:) amúgy ne reagálj a pszichopata hozzászólására... elmebeteg :D
103. Judyka001 (válaszként erre: 102. - Kesike)
2013. febr. 10. 23:33

nem kitaláltam...

egyébként semmi bajom a ducikkal. Tényleg mindig vidámak. nem megbántani akartalak. Látod milyen negatív vagy! :(

102. Kesike
2013. febr. 10. 23:32
Egyébként ilyennel tudsz visszavágni? Milyen ember vagy Te? ..és, ha duci lennék??? Mást nem tudtál kitalálni?
101. Kesike
2013. febr. 10. 23:31
Ducibb? :D:D:D háháháhá:D Azért mert edzem és 79 kg vagyok, + próbálok egészségesen élni duci vagyok? Drágám akkor felvilágosítalak a magasságomról... 184 cm vagyok!!! Te paraszt....
100. Judyka001 (válaszként erre: 98. - Badrain)
2013. febr. 10. 23:31
kérlek adj egy webcímet, ahol lehet merengeni anélkül, hogy az embert megköveznék érte.
99. Judyka001 (válaszként erre: 97. - Kesike)
2013. febr. 10. 23:29
Közben megfejtettem, miért is nem érted meg, miről hadoválok itt. Azt mondják a ducibb emberek mindig vidámak. Lehet nekem is fel kellene szednem egy 20 kilót, hátha én is olyan pozitív és bölcs leszek, mint te!
2013. febr. 10. 23:29
Jesszus egy újabb merengő szöveg.... sok a depressziós maca itt. Csak tudnám minek kell ezt másokkal megosztani. Ha magányos vagy, akkor magányos vagy. Ez kit érdekel?
97. Kesike
2013. febr. 10. 23:23
Lehet azért, mert Te is egy birka vagy... egy fekete birka :D ezért vagy magányos.. szevasssz:D
96. Judyka001 (válaszként erre: 94. - Kesike)
2013. febr. 10. 23:19

nem a kritikát nem bírom... csak a birkákkal van kisebb gondom...

Szeretem ha felhívják a figyelmem a hibáimra, hiszen abból tanulok. KULTURÁLT módon. S mint mondtam. Lezártam!

95. Kesike
2013. febr. 10. 22:40
JAAA és olvasd vissza kérlek mit írtál... nem azt írtad, hogy NEKED senki vagyok.... úgyhogy ezt most buktad okoska!
94. Kesike (válaszként erre: 92. - Judyka001)
2013. febr. 10. 22:39
Egyre azért válaszolj már légyszíves... mi fenének írsz ki nyilvánosan egy ilyen "gyönyörű" történetet, ha nem bírod a kritikát? Mit vársz? Hogy mindenki egyet ért veled? Egyébként nem csodálom, hogy magányos vagy!
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook