Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magán Óvoda fórum

Magán Óvoda (beszélgetős fórum)


25. babacskavagyok (válaszként erre: 19. - Manilu)
2010. márc. 28. 23:52
Syia Manilu! En is epp ovit keresek a kislanyomnak. Legyszi aruld el melyikrol irtal a hozzaszolasodban. Koszonom szepen elore is!
24. Manilu (válaszként erre: 23. - Álmodozó hölgy)
2010. febr. 20. 20:04
Maximálisan megértelek.NEm vagyunk egyformák,mi első látásra beleszerettünk,és eddig lekopogom,de maximálisan elégedettek vagyunk,mert mi pont úgy érezzük,hogy itt minden a gyerekekről szól.Az én kisfiam rajong az angolért,és ő a legjobb a csoportban,úgy néz ki nagyon fogékony a nyelvre,pedig amikor bekerült egy szót tudott magyarul,hogy mama.Most többet tud angolul,mint magyarul,és minden angol "utasítást"megért,és csinálja amit kérnek tőle.Nekünk mondjuk az angol,és a sport volt a fő szempont.Remélem találtok olyan ovit amilyenre gondoltál.
23. álmodozó hölgy (válaszként erre: 22. - Manilu)
2010. febr. 19. 22:22
Abba, amelyiket javasoltad.Volt benne sok olyan dolog ami tetszett, de sajnos én ilyen nagy hangsúlyt nem fektetnék a gyermekem angolnyelv tanulásába, főleg nem a játék rovására, másrészt, sajnos ha nem tudod tovább fejleszteni, mert az általános iskolában nem mindenhol van rá lehetőség, akkor a gyermek elfelejti.Bár a hangképzést az nem, és az azért sokat számít.A nagylányom tanult itthon angolt, de mikor kikerült Angliába suliba semmit nem értett.Ezt a tényt elismerte az vezető óvonéni is
22. Manilu (válaszként erre: 21. - Álmodozó hölgy)
2010. febr. 19. 19:22
Melyik óviban voltál?
2010. febr. 19. 18:09
Elmentem! Sajnos számomra nagyon negatív volt:((((Olyan mintha a nagylányom iskolai értekezletére ültem volna be..Csak azt hallottam, miből és mennyit kell tanulni a gyerekenk. Játszásról szó sem volt, és véletlenül sem hiszem, hogy ebbe az oviba, körjátéok játszik majd a kislányom, amit úgy szeret. Mért kell évesen "tanulni" .a másid amit tapasztaltam, nem gyerekcentrikus...Szomorú vagyok, új ovit kell keresni...Javaslatot várok
20. álmodozó hölgy (válaszként erre: 19. - Manilu)
2010. febr. 9. 07:23
Elgondolkoztató. tudom, hogyha én hordanám, és lenne időm,lehetőségem, akkor is ennyiből jönne ki,és lehet nem is annyira szivesen menne, mint így. Igen néztem az étlapot is, és nekem is az jutott az eszembe, hogy tényleg a csemeték kedvére való. a másik, ami tény és nem érv, hogy kislétszámú,nem hiszem, hogy megtörténne, hogy egésznap gubbaszt a sarokba, mert az ovonéninek nincs ideje rá, mert a problémásabb gyereket fegyelmezi, ami érthető! Köszönöm!
19. Manilu (válaszként erre: 18. - Álmodozó hölgy)
2010. febr. 8. 21:39
Én nem szeretnék senkit rábeszélni semmire,mindenkinek maga kell eldöntse,hogy hova viszi a gyermekét.Nekünk egyenlőre csak pozitív tapasztalatunk van,írtad,hogy válogatós a kislányod-itt az ovinak saját szakácsa van,és az én fiam aki eddig szinte semmit nem evett,most falja az ételt.Egy csoportban 8-an vannak,és két óvonő van velük,az egyik általában angol anyanyelvű.80ezer ft,de ebben benne van minden-étel,edzés,angol,bábszínház,állatkert...stb.Elösször nagyon-nagyon soknak tűnt,de ha kiszámolod,és te elvinnéd ezekre a foglalkozásokra,szerintem nem lenne olcsóbb.
18. álmodozó hölgy (válaszként erre: 17. - Manilu)
2010. febr. 8. 20:51
Hát igen. Az én lányom ráadásul problémás is. asztmás, nehezen illeszkedik be, zárkózott, ragaszkodó,és válogatos is,azért gondoltam arra, hogy ilyen oviba iratom hátha ott több figyelmet, időt kapna. Nagyon, de nagyon fegyelmezett,sokat járunk magánbölcsis foglalkozásokra, és rajta kívül 1 gyerek sem csinálja olyan fegyelmezetten a feladtot mint Ő:)) Érdeklödő is, minden érdekli, és ha nagy létszámú oviba iratom, akkor félek elveszik, mert tudom a többiek rendetlenkedése úgyis zavarja. Ja, igen a sport fontos számára, már csak a betegsége miatt is. mi is gyakran hordjuk, sielni, korizni, strandra, ect...Ezért érdeklődöm, milyen irányba is mozduljak. Amúgy jók a tapasztalaitok, tényleg több figyelemet szentelnek ott rá? És mennyibe kerül?
17. Manilu (válaszként erre: 15. - Álmodozó hölgy)
2010. febr. 8. 18:03
Mi sem vagyunk gazdagok,nagyon sok mindenről lemonduk azért,hogy befizessük a havidíjat.Mi is amiatt írattuk ide a kicsit,mert úgy ítéltük meg,hogy számára ez a legjobb.Fontosnak tartottam,hogy egész pici korától sportoljon,és legen rá lehetősége,hogy több mindent megismerjen,és majd ha nagyobb lesz tudjon választani.Sajnos én soha nem sportoltam,és ma már nagyon bánom,pedig amikor már nagyobb voltam az én szüleim is szerették volna,de valószínű addigra már késő volt(olyan szempontból,hogy nem voltam hozzászokva,számomra nem az volt a természetes).
16. quenn (válaszként erre: 7. - Szisi)
2010. febr. 8. 17:39
Mi pont ma voltunk megnézni egy ovit. Hát mit mondjak nem erre számítottam. Szépen leráztak azzal, hogy jöjjek vissza április elején, akkor lesz a beiratkozás. Szegény kisfiam is velem volt, kukucskált befele, nagyon érdekelte mit csinálnak a gyerekek, de majd, hogy ki nem dobtak. Kicsit csalódott vagyok.
15. álmodozó hölgy (válaszként erre: 14. - Szisi)
2010. febr. 8. 15:28
Köszike! Visszatérve, pénzem az nincs rá, ezért érdeklődöm, mert ha lenne kifizetném, de csak a gyerekemről van szó, ezért Neki a legjobbat szertném, és valahogy ki gazdálkodnám, mert ha kell én mondok le erről-arról...De megfogadom a tanácsodat, és körbe járok, mivel úgysem vagyok lemaradva semmről,és tényleg csak tapasztalot gyűjthetek:) Pusza
14. szisi
2010. febr. 8. 14:39

Nálunk fogadnak, ha nincs elég gyerek az adott körzetben.

Érdemes lenne utána érdeklődni, mert ez az időszak meghatározó a szociális készségek kialakításában! Ha megfelelően van alapozva, akkor az iskolát már eleve könnyebb elkezdeni szorongás nélkül!

Az óvodavezetőnek nyugodtan elmondhatod a problémát, a félelmeket, látni fogod, hogy hogyan állnak hozzá a témához. Általában készségesek, próbáld meg! Arról nem is beszélve, hogy semmit nem veszítesz, csak tapasztalatokat nyersz!

13. álmodozó hölgy (válaszként erre: 7. - Szisi)
2010. febr. 8. 14:18
Igazad van, tényleg ez a fő szempont. De nem csak a körzeti illetékes óvodába lehet beiratni? Bárhova be mehetek, és meg kérdezhetem, hogy fogadnak más körzetből gyermeket?
12. Manilu
2010. febr. 8. 14:17
Az edzések a sportkastélyban vannak,ahová a gyerekeket külön busszal szállítják át.
11. álmodozó hölgy (válaszként erre: 8. - Manilu)
2010. febr. 8. 14:16
18.ban lakunk. De nem ragaszkodok hozzá, mert úgy is szeretnénk költözni, és gyakorlatilag bárhol megfelel, csak Ő jól érezze magát.
10. Manilu
2010. febr. 8. 14:16
18.kerület Gyergyó utca,www.sportovi.hu
9. álmodozó hölgy (válaszként erre: 4. - Manilu)
2010. febr. 8. 14:13
Ez jól hangzik! De..hol is van ez, és mi a neve, mennyibe kerül?? Köszike
8. Manilu (válaszként erre: 3. - Álmodozó hölgy)
2010. febr. 8. 14:12
Melyik kerületben keresed az ovit?
2010. febr. 8. 14:11

Hát szerintem nem, nem jobb annyival, mondjuk te tudod, hogy mennyi pénzetek van.

Az én tanácsom óvónőként az lenne, hogy addig menni, amíg egy nagyon kedves elfogadó és szerető/szerethető óvó nénit nem találtok (nem az óvoda a fontos!!!), aki megfelelő odafigyeléssel és gondoskodással el tudja fogadtatni a gyerekeddel a közösséget, és viszont.

A pedagógus személyisége a meghatározó. Nyugodtan be lehet menni több oviba, szétnézni, beszélgetni, kötetlenül játszani, ez nagyban segítheti a választásotokat!

2010. febr. 8. 14:11

szerintem magánovi

mindenképp

5. Manilu (válaszként erre: 3. - Álmodozó hölgy)
2010. febr. 8. 14:11
Jaj azt elfelejtettem,hogy mi még csak ovi előkészítősek vagyunk.
4. Manilu (válaszként erre: 1. - Álmodozó hölgy)
2010. febr. 8. 14:10

Szia!

A kisfiam magánoviba jár,és maximálisan elégedettek vagyunk.Nagyon-nagyon sokat fejlődött szeptember óta,nagyon sok program van a picúrkáknak.Utolsó évben sem kell állami oviba vinned,legalábbis nállunk úgy van hogy az uccsó év az iskola előkészítő.

A mi ovinkban több sport közül is választhatnak,pl:aikido,tenisz,úszás,capoira,balett,szertorna,RG

Angol kéttannyelvű.

2010. febr. 8. 14:09

Köszike! igen elfelejtettem, hogy Budapesten keresek,és legyen sport oktatás. De ezt megnézem.!

Köszike

2010. febr. 8. 14:04
Én a Waldorf ovit javaslom magánóvoda helyett, már ha van olyan felétek.
2010. febr. 8. 14:03
Sziasztok! Érdekelne, hogy milyen a tapasztalat magán óvodával kapcsolatban. Illetve, tudtok ajánlani valamilyet? Nehezen illeszkedik be a lányom, illetve azért gondoltam erre, mert itt több figyelmet kap(na) Csak elég durva az ár, úgy számoltam kb ha 20 hónapot járna, mert az utolsó évebe kötelező az állami óvoda, akkor is közel 2 millió ft. Megéri? Jobb annyival?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook