Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Macskaszőr allergia fórum

Macskaszőr allergia (beszélgetős fórum)


30. Ata06
2013. aug. 1. 21:41

Érdemes megnézni a 10. perctől .


[link]

29. Ata06
2013. aug. 1. 21:40

"Földlakó:

Az, aki a Földön lakik.


Mivel mind a Földön lakunk, mindannyian Földlakóknak számítunk. A Földlakó kifejezés nem utal fajra, fajtára, vagy nemre. Magába foglal mindannyiunkat: meleg- és hidegvérűt, emlőst, gerincest vagy gerinctelent, madarat, hüllőt, kétéltűt, halat, és embert ugyanúgy.


Így az emberek, mivel nem az egyedüli faj a bolygón, milliónyi egyéb élő teremtménnyel osztoznak ezen a világon, ahogy itt mind együtt fejlődünk.


Azonban az ember Földlakó az, aki hajlamos az uralkodásra, és gyakran úgy bánik más Földlakó társaival és élőlényekkel, mint puszta tárgyakkal.


Ez a fajizmus jelentése."

28. Ata06 (válaszként erre: 26. - Ildikopopescu)
2013. aug. 1. 20:36

Más megoldás is van!

Nem az a megoldás, hogy "dobd ki a cicát".

Milyen lelked van Neked?

Elég szomorú, hogy így gondolkodsz, nem kéne ezt még hangoztatni is!

27. Ata06 (válaszként erre: 25. - 121ed3f48d)
2013. aug. 1. 20:33

Nem sarkítok! Probléma merült fel, vagyis gond.

Mi a megoldás? Semmi esetre sem a menhely, meg az ebtelep! Gazdát kell neki találni! Jó gazdát, aki leinformálható és megnézni hova kerül az állat!

2013. aug. 1. 19:10
a gyerek egesegeert ,dobd ki a cicat,melyik a fontosabb??
25. 121ed3f48d (válaszként erre: 21. - Ata06)
2013. aug. 1. 18:52
Nem azért,mert öreg és gond van vele. Sarkítasz. Tudtommal nem ez a téma,és a cím. Én a témával kapcsolatosan írtam,hogy inkább a gyermekem egészsége,mint egy állat,akármennyire szeretem...ezért írtam kinek mi. Mérlegelni kell....
24. Ata06 (válaszként erre: 23. - Eandi78)
2013. aug. 1. 11:02

Ez jó megoldás!

Ilyenkor jó helyet kell neki keresni!

Nagy baj, hogy sokan minél előbb túl akarnak adni rajta és minden "jött mentnek" odaadják,ami utána már lekövethetetlen és vissza vonhatatlan.

Nem egy állat kerül így állatkínzók kezére vagy eledelnek a fazékba. :'(

2013. aug. 1. 09:29
Ismerek olyan családot, akik "megváltak" a kutyától allergia miatt. Egy másik családhoz került, ahol nagyon jó a kutyának. Régi gazdájánál is mindent megkapott és nagyon fájt a szívük, hol el kell ajándékozni. Jó helyre került a kutya és a gyereknek se kell gyógyszer, ami egyébként is csak a tüneteket nyomja el.
22. Ata06
2013. aug. 1. 08:50

"AMIKOR EGY ÁLLAT SZEMÉBE NÉZEK, NEM AZ ÁLLATOT LÁTOM.

AZ ÉLETET LÁTOM.

A BARÁTOT LÁTOM.

ÉRZEM A LELKÉT."

21. Ata06
2013. aug. 1. 08:50

Igen valóban sokan viszik be állataikat menhelyre! SAJNOS! És ez jó? Amelyiket meg nem tudják örökbe adni, azt meg elaltatják! Ez is jó?

Szomorú, hogy így gondolkodsz!

A gyerekeink abból tanulnak, amit tőlünk látnak!

Ha ennyire nem számít egy élet, vajon ő hogy fog ezekről a dolgokról gondolkodni!

Vajon ha felnőtt lesz, a lelke ,hogy fog működni?

Vajon ha azt látja a gyerek, hogy a kutyát menhelyre adjuk, mert öreg és csak gond van vele, nem fog ugyanígy gondolkodni majd az apjáról és anyjáról , ha megöregednek? Adjuk be öregek otthonába, mert így kényelmes!


"Az állatokkal való bánásmód egy nemzet kulturáltságának fokmérője"


"Annak tudatában, hogy az állatok érezni, szenvedni és örülni képes élőlények, tiszteletben tartásuk, jó közérzetük biztosítása minden ember erkölcsi kötelessége"

20. 121ed3f48d (válaszként erre: 18. - Ata06)
2013. júl. 31. 15:56
Neked kell mérlegelned,hogy állat,vagy a gyereked. És a menhelyre sem egy ember viszi az állatát.És onnan még örökbe lehet fogadni.Én biztos,hogy inkább azt tenném,mint a gyermekem tenném ki ilyennek.
2013. júl. 30. 08:03
Mennyi idős a gyereked? Mert esetleg fényterápiás allergia elleni készülékkel próbálkozhatnátok. (Azt az orvos megmondta a vizsgálat elvégzésekor, hogy mennyire súlyos gondolom, az állatnak mennie kell vagy maradhat.)
18. Ata06 (válaszként erre: 17. - 121ed3f48d)
2013. júl. 28. 21:22

A xyzalt így is szedi nem?

Más az ,hogy nem akarsz állatot és más az, hogy ki akarod "dobni" a meglévőt!

De mint említettem, ezt olyan ember úgyse értheti meg, akinek nem volt állata vagy nem szereti az állatokat.:(

Ez manapság a legkönnyebb! Eresszük szélnek, mit számít mit szenved, míg meghal? Csak addig kell míg cuki. De amint kiderül,gond van vele - pénzbe kerül,orvosi költsége van, szőrözik, szabaduljunk meg tőle!

Megverik? Éhezik? Férgek rágják a testét? Megkínozzák? Nem számít! :(

Esetleg altassuk el! Mit számít egy élet?

De az is tök jó megoldás, hogy bevágjuk az ebtelepre vagy a menhelyre. Oldják meg ők, mert nekünk már nincs szükségünk rá! :/

2013. júl. 28. 15:18
Inkább válok meg bármilyen állattól,minthogy a gyermekemet kitegyem az allergiának, vagy vele szedessek miatta valami hülye gyógyszert.Fiam szőrallergiás, nincs is itthon semmilyen állatunk.Amint állatok közelében van tüsszög,folyik az orra,pedig szedi a xyzalt,ami más allergia miatt muszáj. Nem szabad hagyni ingerelni a gyermek szervezetét az allergiával,mert amikor allergiás, azzal foglalkozik az immunrednszere,hogy azt legyűrje és más betegséget meg könnyen bekapja így.
16. Ata06 (válaszként erre: 15. - Zizisicc)
2013. júl. 27. 22:12

A vele született allergiát kinőheti, a szerzett allergiát nem lehet kinőni.

A lányom szintén tehéntej fehérje allergiás volt és kinőtte, de nem a homeopátiának volt köszönhető!

15. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Ata06)
2013. júl. 27. 21:54

Nekem sok pozitív tapasztalatom van velük, többek között allergiával kapcsolatban is, igaz a fiamnál nem macskaszőr váltotta ki anno, hanem a háziporatka, klór, tejfehérje .... néhány hónapos alkati kezelés után elmúlt az allergia, és azóta sem allergiás semmire.

Hja, és természetesen poratka továbbra is van, mint minden lakásban, tejtermékeket fogyaszt és azóta van 3 macskánk is .... szóval lenne mire .....

14. Ata06 (válaszként erre: 13. - Zizisicc)
2013. júl. 27. 21:25

Ebben igazad van, de.... én még nem tapasztaltam pozitív hatást, a homeopátiás dolgokkal.

A szervezet továbbra is reagálni fog, amíg el nem felejtetik 'vele' ,hogy mire is kell reagálnia.

13. Zizisicc (válaszként erre: 12. - Ata06)
2013. júl. 27. 21:15

Az allergia hagyományos gyógyszerekkel nem gyógyítható, mivel a hatásmechanizmusuk a tünetek elnyomásában merül ki. Így igaz.

Az immunrendszer megerősítése alatt az immunrendszer harmonikus működésének helyreállítását kell érteni.


Gondolj csak bele .... aki lelkileg labilis, "gyenge", sokkal hajlamosabb túlreagálni, felnagyítani az őt ért külső lelki és fizikai hatásokat, mint az, aki épp stabil, kiegyensúlyozott. Az immunrendszerre is igaz mindez. És az immunrendszer működése is stabilizálható, harmonizálható különböző kezelésekkel, szerekkel .....

12. Ata06 (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2013. júl. 27. 21:06

Az allergia nem gyógyítható!

Az allergia abból adódik, hogy a szervezet túlreagálja a bejutott allergént, vagyis fel fokozott a működése. Ha ezt még erősítik, vagyis a működését, akkor még erőteljesebben reagál az immunrendszer. Nem véletlenül használ ilyenkor a szteroid, mert az gyengíti az immunrendszer válaszreakcióját. Persze ez nem jelenti azt, hogy a szteroid lenne a megoldás, mert ugye annak nagyon sok hátulütője van. De.... az allergia ellenes szerek valójában, a hisztamint hatástalanítják, amit az allergén téves érzékeléséből adódóan a szervezet termel.

11. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Dandoczi)
2013. júl. 27. 21:01

Próbáljátok meg a Schüssler-sókat, ill. a homeopátiás (alkati)kezelés is segíthet az immunrendszer működését helyreállítani, ez utóbbihoz célszerű egy homeopátiás orvos útmutatásait követni.


Miben nyilvánul meg az allergiája?

10. Zizisicc (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2013. júl. 27. 20:56
Nem a macskaszőr okozza az allergiát, hanem az immunrendszer működik rendellenesen, hogy "ellenségnek" tekinti a macskaszőrt, vagy bármi mást. Hosszú távon az immunrendszer megerősítése a megoldás, nem a gyógyszerekkel való tüneti kezelés és nem a macska eltávolítása.
2013. júl. 27. 20:51

Arról már nem is beszélve, hogyha valaki egyvalamire allergiás, mellette általában még számtalan dologra az!

Mindent nem lehet törölni az életünkből, amire allergiásak vagyunk!

8. Ata06 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2013. júl. 27. 20:49

Nekem meg a Te gondolatmeneted nem rokonszenves hozzáállás!

Ez nem szemét amitől meg kell szabadulni!

Bár ezt olyan embernek úgyse lehet megmagyarázni, aki nem szereti az állatokat!

Tudtad Te, hogy a kutyák értelmi szintje 3-4 éves gyerekének felel meg? Az érzelmi szintjük, pedig 10-12 éves gyerekének. Ugyanúgy szeretnek, örülnek, ahogy Te is és ha a szeretett gazdi, eldobja magától belepusztulnak a bánatba!

De nem is akarlak meggyőzni róla, mert akinek nincs az úgyse érti ezt meg soha!

A macskák ugyan úgy kötődnek a gazdához , a szeretett lényhez. Az nagy tévedés,hogy nem!

Ezt biztos ismered!

"Ha megszelídítesz, szükségünk lesz egymásra. Egyetlen leszel számomra a világon. És én is egyetlen leszek a te számodra..."

"Az emberek elfelejtették ezt az igazságot - mondta a róka. - Neked azonban nem szabad elfelejtened. Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

A. Saint Exupery: A kis herceg

7. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Ata06)
2013. júl. 27. 18:40

inkább a gyereket tömni gyógyszerrel, mint megválni az allergia okozójától?

hááááát, nekem ez nem valami rokonszenves hozzáállás

2013. júl. 27. 18:39
lehet, hogy otthon nem lesz macskaszor, minden mashol viszont igen; netalan az immunrendszer erositese??
2013. júl. 27. 18:33
A schüssler sót meg lehet próbálni, veszíteni nem vesztesz vele.
4. Ata06 (válaszként erre: 1. - Dandoczi)
2013. júl. 27. 18:32

Nekem ugyan kutyám van, de a gyerekeimnél allergia jelentkezik bizonyos esetben.

Soha nem válnánk meg tőle!

Persze ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, de ma már léteznek allergia ellenes szerek, amivel ki lehet védeni a tüneteket.

2013. júl. 27. 18:15
Vegyetek szfinx macskát. Gyönyörűek.
2013. júl. 27. 18:13

én nem ingerelném az immunrendszerét a macskával tovább, az biztos.


A cicától könnyes búcsút kell venni.

2013. júl. 27. 18:12

Imádjuk a cicánkat, de sajnos a kissebik gyerkőcömnél enyhe fokú allergiát diagnosztizàltak.

Termèszetgyógyász szerint, a schüssler só segíthet!

Van valakinek tapasztalata hasonló esetben?

Várom a tanácsaitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook