Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Macska lelki világa fontosabb a gyereknél? fórum

Macska lelki világa fontosabb a gyereknél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
77. 9bbc382386 (válaszként erre: 76. - Sylvia81)
2011. ápr. 14. 20:28

Bizony sok olyan van aki nem érti :)

Itt az állat semmiről nem tehet,csak az ember,hisz a körülményeket az ember teremti mindig minden esetben.Hát oldja azt meg,mert itt a fórumon bizony nem fog menni....

76. Sylvia81 (válaszként erre: 75. - 9bbc382386)
2011. ápr. 14. 20:17
Az "úgysem értik" elég általánosítás-szagú volt, azért írtam. :)
75. 9bbc382386 (válaszként erre: 74. - Sylvia81)
2011. ápr. 14. 20:02
Akinek nem inge ugye.....
74. Sylvia81 (válaszként erre: 73. - 9bbc382386)
2011. ápr. 14. 19:59
Már bocs, de nem mindenki írta azt, hogy repüljön a macska!
73. 9bbc382386 (válaszként erre: 72. - C33bd8536b)
2011. ápr. 14. 16:02
Ennyi,de ezt hiába írod....úgy sem értik ;-)
72. c33bd8536b (válaszként erre: 70. - Syria)
2011. ápr. 14. 15:39

Hát én soha nem adtam volna oda a cicámat senkinek, semmilyen körülmények között. A macska minálunk családtag, és igen, gyermeki státuszban van. Mert gondoskodni kell róla, és szeretni kell. Mint egy gyereket. Mi nem tudnánk élni macska nélkül.


A lányom rendesen szenvedett, ameddig diák volt, és nem lehetett macskája a különböző albérletekben. Amikor a párjával beköltöztek az első saját lakásba, az volt az első, hogy macskát kerítettek. És nem fogják kiebrudalni a házból, ha majd jön a gyerek.

71. spinneli (válaszként erre: 68. - Iemma)
2011. ápr. 14. 12:18
Ezzel speciel nem értek egyet, mi jövőre szeretnénk babát, de eszünkbe sincs, hogy megváljunk a két macskától, igaz, mi nem egy szobában élünk, de meg lehet oldani a két dolfot együtt, ahogy sok anyuka is beszámolt itt is róla, már ha akarja az ember.
70. syria (válaszként erre: 1. - Aletheia7)
2011. ápr. 14. 10:16

Azon csodálkozom, hogy ez egyáltalán kérdés. :(

A párod hozzáállásától meg égnek áll a hajam.


Világ életemben macskás voltam, de mikor megtudtam, hogy gyerekem lesz, azonnal elajándékoztam az imádott cicámat az anyukáméknak. Már várandósan sem adtam esélyt semmilyen fertőzésnek. Aztán amikor a kisebbik fiam is nagy lett, jöhetett újra cica, de szigorúan a kertbe. Csak télen, nagy hidegben engedtem be, de a konyha, és az alvószobák tabuk voltak a macska részére.

A mostani kismacsekom nagyon nevelhető, pontosan tudja, mit jelent az, hogy sicc. Ha a konyhában vagyok és nyitva az ajtó, akkor sem jön be, szépen leül az ajtó előtt kint az előszobában.

69. judith.budapest (válaszként erre: 62. - Aletheia7)
2011. ápr. 14. 08:52
Érzem eleged van, de eltüntetni nem akarod, mert te is szereted..."próbálná az én macskám"....igen, azok a macskák másképp vannak szoktatva, kis koruktól, de ez a cica már eleve befogadott....és persze a cica az ugye nem hálás....de érzékeny...és ki fogadná be? kevés rá az esély....szerintem így patt helyzet....nem látok rá megoldást....
68. iemma (válaszként erre: 67. - A14deb9047)
2011. ápr. 13. 22:14

Ezzel csak abban az esetben értek egyet, ha kertes házról van szó és az állatok az udvaron maradnak, nem járnak be a házba.

Ez esetben a babához kellene szocializálódniuk a szülőknek, ha szülő leszel, onnantól a baba igényei legyenek az elsők, ne a szülőké és pláne ne egy állaté.

Egy barátnőm mikor terhes lett azonnal új helyet keresett a cicájának, pedig imádta, hosszú évekig élt vele a macska, de tudta, hogy a cicának sem jó egy baba közelében és a babának sem a cicával. A lánya most 1 éves és olyan mint a forgószél, el sem tudom képzelni 1 cica mellett.

2011. ápr. 13. 22:04

A macska egyéniség, öntörvényű. Nevelni alig lehetséges. Nem véletlenül mondják azt, hogy a macska neveli a gazdát, azaz ő alkalmazkodik a szőrgombóc szokásaihoz. Ne feledjük, eredetileg ragadozó. A kora miatt viszont tényleg nem lehet sokmindent tenni. Azt viszont még talán igen, hogy rendszeresen játszani egy kicsit vele. Pl. az a játék, ami olyan, mint a pecabot... Akkorákat lehet vele nevetni...

A 8 évet megszorozzuk 7-tel,... így lehet viszonyítani az emberi élethez (hasonlóan, mint a kutyáknál). Nem abból kellene kiindulni, hogy mi lenne, ha???? Az embernek meg kellene tanulni együtt élni a környezetükben élő állatokkal legyen az kutya, macska, madarak vagy épp a baromfi az udvaron. Ez is a szocializálódás része. A kisgyerek pl. ritkán nyomja agyon, tapossa el a kiscsibét...

66. benvik (válaszként erre: 65. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 21:50
Egy 8 éves macskát megnevelni viszont lehetetlen. És azért egy gyerek biztonsága nem fontosabb, mint egy állat? Arra gondoltál már, ha pl komolyabban megsebesíti a gyereket mi lesz akkor? Mert bizony a gyerek hamarosan elkezd közlekedni. És tapasztalatból mondom, hogy a cica nagyon érdekes játék lesz számára, mert mozog. És ha sarokba szorul, akkor ez a macska bizony teljesen biztos vagyok benne, hogy támadni fog:-((((
65. aletheia7 (válaszként erre: 64. - Benvik)
2011. ápr. 13. 21:40

négy éve van nálunk, párom találta, kb ugyanennyi lehetett akkor. tehát 8 éves talán.

Hú, az örökbeadás az teljességgel elképzelhetetlen. Páromnak egész biztos, számomra is igazából, mert törés lenne a családban, de igy sem tudok élni, s ha jól érzem, nem is lehet

64. benvik (válaszként erre: 62. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 21:30
Na próbálna meg a macska belém karmolni.... Nem maradna karma az tuti. Ha ilyen lenne valamelyik macskám is, akkor tuti nem engedném a gyerek közelébe. Magyarul keresnék neki másik családot. Mennyi idős a cica? Nekem eddig mint írtam összesen 4 macskám volt. 2 sajnos már nem él, de egyiknek sem jutott eszébe soha karmolni harapni. Max játékból, de akkor be van húzva a körme, és óvatosan harapdál (a lányommal még ezt sem csinálja soha, neki csak lefekszik és hagyja magát simogatni). Egyedül tényleg egyszer karmolta meg igazán a férjemet, amikor megijedt álmában, de az nem direkt volt, és a macska volt megijedve a legjobban, még őt kellett vígasztalni annyira remegett. Tehát csak annyit tudok mondani, hogy erre a macsakára nagyon is ráfér egy alapos nevelés ha még fiatal cica. Ha meg nem fiatal, akkor lehet el kéne gondolkozni, hogy új otthont kell neki keresni, ahol nincs gyerek.
63. 06718ca650 (válaszként erre: 44. - 5e48d37001)
2011. ápr. 13. 21:20
ez borzasztó. :( és addig senki nem hiszi el hogy lehet baj míg meg nem történik...
2011. ápr. 13. 21:13

Mivel egy ágyban alszanak, nem viseli el, ha felmegyek a galériára- megjegyzem egyre ritkább, mert nem szivesen fekszem fent...

ha mégis, akkor megsebez. Kétszer, háromszor megpróbálja párom letenni (ételt adva neki, vigasztalva stb), de a cica harmadszora is visszajön, belém mar aztán magától lefut.

A páromba is szokott természetesen harapni, karmolni. Úgy néz ki a keze folyton, mintha hadi sebesült lenne.

Ha azt merem mondani a cicára, hogy féltékeny, akkor azt mondja, hogy dehogy is, szokott ő ok nélkül is ilyet csinálni. Ha azt mondom, hogy gáz, ha ok nélkül harap, főleg a baba miatt, akkor meg azt hogy nem is szokott ő ilyeneket csinálni, legalábbis nem gyakran, és a babávak meg miért tenné


Régebben is hasonlóan ment, mindig is páromat tartotta a falkavezérnek- velem csak simogatta magát, őt puszilta csak meg, de nem mart belém, ha ölelkeztünk mi emberek.

61. benvik (válaszként erre: 56. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 18:59
Nos a férjemet éjszaka annyira megkarmolta egyszer a macska, hogy alig tudtuk a vérzést elállítani. Ennek már 4 éve, és a mai napig megmaradt a heg a karján. Ja és az oka az volt, hogy a macska lent aludt az ágy mellett a földön, a férjemnek meg lelógott a karja. Ahogy megmozdította, megijedt álmában a macska, és nekiment. Állat, ösztönlény, éles karmokkal, fogakkal.
60. spinneli (válaszként erre: 57. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 18:48
Ez nem szeretet kérdése, a macska ha bántja maximum nem célirányosan fogja bántani, de akkor is állat, ez a szereti tehát nem bántja elképzelés, már olyan felruházása a macskánk emberi tulajdonságokkal, ami nagyon gáz.
59. Sylvia81 (válaszként erre: 56. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 18:38

Erre meg visszakérdeznék:

"Szóval akkor meg kell várni, míg a gyereket össze kell varrni, hogy lásd, valós a probléma, nem csak az én parám?"

58. Sylvia81 (válaszként erre: 57. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 18:37
Ebben lehet némi igazság, de egy macska sokkal hirtelenebb, mint egy kutya, akárhogy is nevelik a gazdái. És már bocs, de a tiétek eleve neveletlen.
57. aletheia7 (válaszként erre: 56. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 18:32
és még azt is mondta, hogy akik szeretik egxmást nem lehet baja a másiktól
56. aletheia7 (válaszként erre: 54. - Sylvia81)
2011. ápr. 13. 18:29

ez nagyon jó!!!

bár

hasonlóval próbálkoztam, és azt a választ kaptam: 'még nem tartunk ott' tehát még nem tartunk ott, hogy megkarmolta, megharapta volna, vagy komolyabb baja lenne a gyereknek

55. judith.budapest (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. ápr. 13. 18:16
Zsóka! Örülök, hogy leirtad...olyan jó volt olvasni....annyira igaz a cicákra.....és annyira fontos az emberek számára, hogy ne csak egy bacihordozót, hanem egy élőlényt lássanak bennük...érző kis lelket, ha már egyszer megszokta a kényeztetést, hiányolni fogja, és az az ember hibája...
54. Sylvia81 (válaszként erre: 53. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 17:43

Próbálj hatni a logikájára.

Ne vegyük a legrosszabb esetet, feküdjön a macska "csak" a gyerek mellé az ágyba éjjel. A gyerek fordul egyet, rá a macskára, aki felriad álmából, ijedtében karmol egyet, és kimarja a gyerek szemét. Örökre fogyatékos lesz!!!


És még millió ilyen, vagy hasonló kimenetelű baleset lehet, ha a macska nem tudja, hol a helye a családi hierarchiában. Azaz bocs, tudja ő, csak rossz helyre teszi magát...

53. aletheia7 (válaszként erre: 44. - 5e48d37001)
2011. ápr. 13. 16:53

úhh.........................ez iszonyú.....

morbid, de köszönöm ezt a hozzászólást, annál is inkább, mert párom azt állytja, ilyenek nincsenek, nem lehet ilyenről hallani...

2011. ápr. 13. 15:23
Ilyet még nem hallottam. Ha tényleg a macska a fontosabb a párodnak, akkor jobb, ha gyorsan felhúzod a nyúlcipőt.
51. benvik (válaszként erre: 47. - Sylvia81)
2011. ápr. 13. 15:10
Hát igen, még a gyerekemnek sem engedek meg mindent.....
50. benvik (válaszként erre: 44. - 5e48d37001)
2011. ápr. 13. 15:09

És is hallottam már ilyen esetről csak az éjszaka a kiságyban történt:-((( És mivel ugye a macska mozgott, így a légzésfigyelő sem riasztott be.

De az meg a férjem kollégájával történt nemrég, hogy orvoshoz vitte a macskáját. Lefogás közbe a macska bekattan, és beleharapott az ujjába. Az állatorvos azonnal kimosta neki, öntötte a sebbe a fertőtlenítőt, mégis elfertőződött neki. Majdnem le kellett vágni a kezét. Nem tudom hány műtéten van túl, de ha a gyerekbe harap bele, mert mondjuk féltékeny????? Én imádom az állatokat, van ugye 2 macska, van kutya, de ők állatok. Soha nem bízom meg bennük!!!!!!! Simán belekarmolhat a gyerek arcába, szemébe ha ennyire közel vannak egymáshoz. Na meg tényleg a gyereknek sem kéne szört ennie.

49. 5e48d37001 (válaszként erre: 46. - Sylvia81)
2011. ápr. 13. 14:56

:(((Sajnálom,hogy sírtál miatta.

Remélem ahoz is eljut az üzenet aki kiírta ezt a kérdést.

48. spinneli (válaszként erre: 47. - Sylvia81)
2011. ápr. 13. 14:56
Így van.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook