Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Macska lelki világa fontosabb a gyereknél? fórum

Macska lelki világa fontosabb a gyereknél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
17. bnedora (válaszként erre: 9. - Ac808a6b30)
2011. ápr. 12. 20:18
Kérdés, hogy a fórumindítóéknál kijár-e a szabadba a cica.
16. 9bbc382386 (válaszként erre: 15. - 9bbc382386)
2011. ápr. 12. 20:17
Ja és felneveltem a Lányomat macska mellett,de házban,ami elég nagy ahhoz hogy mindenki elférjen.Nem lett szőrös,vagy bacis,ugyanis szoktam takarítani is.....
15. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - Aletheia7)
2011. ápr. 12. 20:12

A macska meg volt azelőtt is,így azt mondom nektek kellett volna változtatni lakás terén,hogy a bébi és a macska is rendben legyen.

Remélem találtok megoldást,de itt már az sem normális ha egy szobátok van,és abban éltek mindannyian.

14. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - 2d8287fe22)
2011. ápr. 12. 20:08

Egyetértek veled baci-ügyben. DE!!!

A macskának tudnia kell, hol a helye. És az nem a kiságyban, vagy a babaruhák között van!!!


Ez már úgy mindenkinek szól:

Nem csak az anyát kell támadni! Ahogy én "elnézem" ezt a szitut, apuka igenis azt erősíti a macskában, hogy még mindig ő a legfontosabb. És ez itt a gáz: mikor valaki egy állatot előrébb helyez, mint a saját gyerekét...

2011. ápr. 12. 20:03
Végül is egy baba is belegyömöszöl mindent a szájába, ha már kicsit nem figyel oda az ember, bár valóban jobb, ha ott van valaki a gyerek, és a cica mellett egyidejűleg. Az a baj a mai világban, hogy már túlságosan higiénikusak lettünk, hipó, domesztosz, stb...ezerrel, a baktériumoknak esélye sincs az ember közelébe kerülni...de ha mégis kerül egy is...ajajajjjj. Egy ismerősöm szaladgál folyamatosan a gyerekével az orvoshoz, ha már egy kis hőemelkedése van, és kapja a bogyókat. Úgy legyengíti vele a gyerek immunrendszerét, ha kikerül a nagyvilágba egyszer, hát nem is tudom. Lehet, ha egy vonat menne át rajta, azt inkább túlélné. Én nagyon állatpárti vagyok, de ha nem tudunk állatot tartani a lakásban, akkor fontos, hogy valamilyen nagyon aranyos plüssállat legyen, akit tud szorongatni a gyerek, ölelgetni. Szőranya effektus ugye. Egy tanulmány kimutatta, hogy akiknek ilyenje volt kicsi korában, és mellé még sok szeretetet kaptak, nagyon tudják szeretni az állatokat. Ami manapság szerintem egyre fontosabb, valahogy ebben az országban ez még eléggé hadilábon áll. :(
12. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Aletheia7)
2011. ápr. 12. 19:53
macskát, kutyát egyébként sem tartanék házban.
11. iemma (válaszként erre: 1. - Aletheia7)
2011. ápr. 12. 19:51

Már bocs, de te vagy az ANYA, ha nekem kellene választanom a párom kis kedvence vagy a gyerekem egészsége között, biztos nem gondolkoznék, már a szülés előtt kerestem volna másik helyet a cicának, akár a párom tudta nélkül, ha meg ezen kiakad akkor mehet a macskája után.

Én a terhesség alatt még a macskás ismerősökhöz sem mentem, mivel nekem nem volt cicám ezért féltem a toxoplazmózistól. Most 3 hónapos, de most sem engedném semmilyen kisállat közelébe még.

Lehet, hogy nagyobb lakásban nem lenne nagy gond, de hogy a babaruhák közé fekszik...

10. gne2
2011. ápr. 12. 19:47
A macska mindenfelé eljár, rengeteg bacit összeszed. Nincs helye a gyerek mellett. Az meg, hogy az apuka jobban szereti mint a gyerekét, nekem nonszensz.
9. ac808a6b30 (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2011. ápr. 12. 19:44
De akkor is azzal a körmével kaparja el a kakait , amivel aztán a bőrödön dagaszt olykor, esetleg a gyereken, ha elfordulnak?
2011. ápr. 12. 19:40

Én is éltem 2 gyerekkel és 6 cicával egy lakásban (több helyiséges) éveken keresztül. Azért, ha már csak 1 szobátok van, akkor azt a cicát meg kellene nevelni, hogy a picihez nem mehet, és nem használhatja holmijait.

Anno, amikor a nővérem még a bölcsőben volt (édesanyám elmondása szerint), akkor mindig egy vörös cica volt az, aki mellébújt, és amikor sírt, megvigasztalta. Pedig akkortájt nemigen volt oltás, és hasonló szer a macskáknak.

Szerintem a cica kapjon meg minden oltást, féregtelenítőt, és akkor lehet egy szobában a babával.

7. ac808a6b30 (válaszként erre: 1. - Aletheia7)
2011. ápr. 12. 19:35

Barátnőmék pont így vannak.

A macska fekhely is a hálójukban van, meg a most már 1.5 éves kislány is, de náluk van azért még 2 szoba+ a nappali, ott apu előbb vesz a macskának valamit, mint a lányának.

Én ilyenkor mindig azoktól a rémtörténetektől félek, amik olyan sokszor megtörténtek már.

Macska a babára fekszik, a baba meg megfullad, hotgy a többi egészségtelen cuccot most ne soroljuk.

Nekem is van 2 gyerek, meg macska, mindet imádom, de azért a gyerekek az elsők, az tuti!

2011. ápr. 12. 19:34

Ez komoly...???Egy gyereknél nem lehet semmi fontosabb!!

Már bocs,de nem tudom mit keres ott egy macska!!!!

5. judith.budapest (válaszként erre: 1. - Aletheia7)
2011. ápr. 12. 19:30
Szia! A macska különleges lelkű kedvenc.....a kutyát, ha jól tartod, azt gondolja...milyen király gazdáim vannak,.....ha a macskát jól tartod, azt gondolja....itt én vagyok a király....ha csak a lakásban van a cica, nincs udvaron, nem terjeszt betegséget, mert nagyon tiszta....ha oltásokat is kapott, akkor főleg nem....de a babára lehet veszélyes, mert játéknak nézheti, vagy a legjobb szándékkal ráül, mert meleg és volt már olyan, hogy a kicsi szájára feküdt...nem tudom, hogyan lehet ezt megoldani, mert imádom a cicát, nekem is van, ha eddig tiszteletben tartotta a babát az jó....másutt is nő fel cica mellett baba, azért óvatosak legyetek, ráadásul a cica semmiért nem okolható...ő csak a saját kis életét éli
2011. ápr. 12. 19:28
Mit keres egy macska egy egy szobás lakásban egy 6 hós kisbaba mellett????
2011. ápr. 12. 19:23
Imádom a macskákat. nekem is volt, DE a gyerek közelébe nem engedném, nem hogy együtt élni vele. Egy csomó bacilust hordoz, egyszerűen nem normális a babaholmik környékén.
2. Maffincs (válaszként erre: 1. - Aletheia7)
2011. ápr. 12. 19:22

Bocs, hogy ezt mondom, de nem vagytok normálisak!

Macska gyerekkel egy szobában, plusz még a cuccaiban?? Nem olvastál utána mennyi fertőzést terjeszt a macska?



Azért ne már fontosabb legyen egy állat a saját gyereketeknél!!

2011. ápr. 12. 19:20

Egy szobás lakásban élünk 6 hónapos kisbabával és a macskával. A macskánk a gyerek születése előtt is csupán megengedte, hogy mi is ott lakjunk- ez akkor még tök jó mókának tűnt. Sajnos a gyerek érkezése után nem változott ez a helyzet.

Legfőképp azért nem, mert az addig közös kis kedvencünk a gyermekágy idején kizárólag a párom kis kedvencévé tudott változni. A páromnak (a gyermekem apjának és szerelmemnek)ez olyannyira nem volt ellenére, hogy teljes odaadással igyekezett a cicát arról biztositani minden otthon töltött pillanatban, hogy minden marad a régiben (ő a mi kis szemünk fénye, azt csinál, amit akar, ágyban, asztalon, szekrényben, használhatja a gyerek holmijait, babakocsit, babakádat, babahordozót stb

..........................

1. Nevelt fel valaki egy szobában gyereket macskával?


2. Ha nem vagyunk közös nevezőn abban, hogy a macska olyan mintha gyermekünk lenne... áh mindegy

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook