Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Macska lelki világa fontosabb a gyereknél? fórum

Macska lelki világa fontosabb a gyereknél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
47. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2011. ápr. 13. 14:54

Nem akkor szeretsz valakit, ha megadsz és megengedsz neki mindent! Legyen szó akár emberről, akár állatról.

Ez jutott eszembe hirtelen.

46. Sylvia81 (válaszként erre: 44. - 5e48d37001)
2011. ápr. 13. 14:52

Épp itt ül az ölemben a 9hónaposom, és csacsog mellettem a 3,5 évesem, ahogy ezt a hsz-t olvastam.

Elsírtam magam és átölöltem mindkettőt.

:'(((((

45. spinneli (válaszként erre: 39. - Sylvia81)
2011. ápr. 13. 14:50
Egyetértek...egyébként baba nélkül sem az a normális állapot szerintem, hogy a macskának mindent lehet.
44. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 14:43

"1. Nevelt fel valaki egy szobában gyereket macskával? "


Az anyukám állatkórházban dolgozott,behoztak 1x elaltatni egy macskát,mert megfolytotta a család kisbabáját.

Ők sem törődtek vele,hogy a macska,használja a babakocsit.

Kirkták levegőzni a teraszra a babát a kocsiban,közben a macska ráugrott a baba arcára.

Az anyuka úgy volt vele csend van,jót alszik a gyerek,közben meg szegény megfulladt.

Ez igaz történet.A szülő börtönben,a macska elaltatva,a baba meghalt.

EGY MACSKA SOHA NEM LEHET FONTOSABB MINT A SAJÁT GYEREKED!

elnézést nem kiabálás akar lenni,csak fénygyújtás egy sötét fejben.

Mert ok,hogy egy lakásban a családdal,de a gyerek kocsijába ne ugorjon már bele,se az ágyába.

43. Clau26
2011. ápr. 13. 13:59
Én a 16hónapos kislányomat macska közelébe sem viszem..mondjuk én nagyon nem csipem a macskákat és tény hogy rengeteg fertőzést hordoz..Viszont kutya mellett nőtt fel 100nm-en! igy meg lehetett oldani hogy véletlenül se legyen semmi gond..olyan pedig soha nem merült fel egyikünkbe sem,hogy a kutya fontosabb a gyereknél..a gyereknél semmi nem fontosabb pláne nem egy macska..gratulálok párod gondolkodás módjához ne haragudj hogy ezt irom,de nem biztos hogy jó embernek szültél gyereket,viszont neked legyen már eszed anya létedre!!!!
42. iemma
2011. ápr. 13. 12:36
Neked kell következetesnek lenni, én az a típus vagyok aki senkit sem akar megbántani és kerüli a konfliktusokat, de pl. egy rokon úgy jött babát látogatni, hogy folyt az orra, nem gyengén volt megfázva és mikor megjegyeztem, anyósom is csak annyit mondott, hogy mit pampogok, amikor nem megy a gyerekhez túl közel. Akkor lenyeltem a békát, ez úgy kb. 1 hónapja volt, na én azóta vagyok folyamatosan beteg, szoptatós anyaként nem szedhetek akármit, persze a "kedves" rokon pár nap alatt túl lett rajta. Én szedtem antibiotikumot, ment a baba hasa tőle, nem múlt el azóta sem, sokszor már alig tudom ellátni a babát is. Na azóta máshogy kezelem az ilyen helyzeteket. Azóta elküldtem már több kedves rokont is melegebb éghajlatra, ha bele akartak szólni a nevelésbe vagy valami nem tetszett. Aki nem képes alkalmazkodni hozzám és a gyerekhez az mehet.
41. aletheia7 (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. ápr. 13. 12:27
:)
2011. ápr. 13. 12:13

A nevelés legjobb eszköze a macskánál is, ha a seggére ütök, vagy seprű cirokrészével picit meglegyintem pl. ha az asztalra felugrik. Az nagyon durva azért, jóhogy nem már egy tányérból eszünk! Később már csak megemeled a seprűt, és az is elég, hamar megtanulja ám! Imádom az állatokat, nem kell félreérteni, ezt a cicát is sajnálom, mert nem érti, eddig miért lehetett, most miért nem, de azért nem fgo belehalni!


Ha ezt a párom nem tolerálja, őt is ütném! Muszáj bekeményítened, macska asztalra, ágyba, szoptatós fotelba nem mehet!

39. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 12:03

Ha ezt az orvos meghallja, ugye tudod, hogy a te fejedet is leszedi???

Én nem mondom, hogy a gyereket búrában kell tartani, de azért mindennek van határa...


Egyébként a macska egy rafkós állat. Pontosan tudja, hogy mit engedhet meg veled szemben, ezért nálad pl. hallgat a siccre, de párodnál azonnal ugrik az asztalra, mert jól tudja, hogy nem fog rászólni.


Akárhogy csűröm-csavarom ezt a témát, a párod fejében kell rendet tenni!

38. benvik (válaszként erre: 32. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 12:01
Nekem eddig 4 macskám volt, mindegyik tanítható volt. Asztalra egyik sem ment fel soha pl. Megvan a helyük. Van fekhelyük, cicabútorjuk, felmehetnek az ablakba nézelődni vagy felmehetnek a székre, és itt pont. De hogy felugorjon, ha a gyerek a kezembe van.... SOHA!!!!!Általában esténként szoktam ölbe venni őket, amikor a gyerekek már alszanak, és utána én is átöltözöm, és a ruha megy a szennyesbe. Ha tényleg naponta, kétnaponta van fésülve, sokkal kevesebb szőr hullik. Nálunk van a cicának játéka, a gyerekek játéka tabu. És ez van fordítva is. Szekrénybe pedig végképp semmi keresnivalója a tiszta ruhák között. Kapjon párnát vagy hasonlót, azon fekhet, egy zárt dobozt, abban elbújhat és kész.
37. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - Aletheia7)
2011. ápr. 13. 12:00
Nem bántani akarlak, de én megkérdezném a páromat, hogy ugyan ki a fontosabb neki, kit szeret jobban? A macskát, vagy titeket? Mert nekem úgy tűnik, hogy a macskát. Márpedig ha ez így van, akkor én nem maradnék. Egy ilyen kapcsolatnak nincs értelme...
36. a6f314dfad (válaszként erre: 12. - 06718ca650)
2011. ápr. 13. 11:55

Egyetértek!

Ezeknek az állatoknak kint van a helyük az udvaron, és nemcsak azért, hogy ne koszolják össze a lakást, házat, ne legyen minden szőr, hogy még a szájából is azt szedje az ember, hanem azért is, mert nekik is kint a jobb, sokkal jobban érzik magukat a levegőn.

Egyébként én eltávolítanám a macskát.

35. aletheia7 (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2011. ápr. 13. 11:50
belvárosi lakás udvarán párom sétáltatja naponta többször is. (Oltásokat kap.)
34. aletheia7 (válaszként erre: 30. - Ecc37797d3)
2011. ápr. 13. 11:45
persze, nekem ez a cica a szivem csücske, nem tettem és tennék soha olyat, amivel neki ártanék. Csak már az őrület határán állok, amikor előkerülnek a baba igényei, vagy az enyéim, és sorra alárendelődnek a cica igényeinek.
33. aletheia7 (válaszként erre: 31. - Noncsi18)
2011. ápr. 13. 11:35

a védőnő nem szól semmit, mert ki se jár...

arra gondoltam már, hogy beszélek az orvossal is. Ha ő beszélne a párommal talán komolyan venné.

Folyamatosan szőrözöm a babát, persze, még a krémjeibe is beleszál egy pillanat alatt... és folyamatosan mosom a játékait, meg minden holminkat, és törlök mindent, naponta többször, mert a baba már nagy, és nagyon mozgékony, és megfog mindent, a cica márpedig ott van mindenhol...

nem vagyok rend mániás, de tényleg kell, mert pl a szoptatós fotelt is kedveli a cica, ha a párom otthon van.

32. aletheia7 (válaszként erre: 31. - Noncsi18)
2011. ápr. 13. 11:26

A neveléssel van a gond, igen. A cica tanulékony, alkalmazható nála a sicc (a párom képtelen ilyen kegyetlen szóval illetni a cicát) - lemegy pl. az asztalról.

De ha a párom hazajön, első dolga, hogy felugorjon.

A párom nem viselkedik vele szemben következetesen és nem hisz abban, hogy nevelhető.

Ha rá szólok a cicára, vagy arra kérem, hogy ő szóljon, ugy éli meg, mintha arra kérném, hogy üsse agyon. De képtelen kezelni egy olyan szitut is, amikor a macska felugrik rá ugy, hogy a gyerek a kezében van. A gyerek feje fölött állva tolja a pofiját az arcába és szól be neki, mert nem igazán viseli, ha a gyerekkel, vagy velem közelebbi kontaktba kerül.

Én most haza jöttem anyukámékhoz, és nem tudom, hogyan tovább, ha visszamegyek hozzájuk. Hajlik arra, hogy neveljük meg a macskát, de nem tudom, miképp fog ez realizálódni. Ők nagyon erős szimbiózisban élnek (együtt is alszanak), a cica kiszoktatása a konyhába nehéz falat. Főként emiatt irtam ide, hátha érkeznek jó ötletek.

2011. ápr. 12. 23:44
Én a kérdést se értem... Én szeretem az állatokat, de azért ez nagyon nagy túlzás!!! Gyerek mellett macska?? Jó legyen, de úgy ahogy az egyik hozzászóló írta, hogy külön szoba van a babának, ahova nem mehet a macska!!! Nem hogy a cuccait használja??? Babakád meg ilyenek?? Védőnő mit szól ehhez? És a pici szájából nem szedsz ki naponta szőrt? Nem is értem hogy kell elképzelni, ráfekszik a gyerek játékára és utána meg azt veszi a pici a szájába?? Meg befekszik az ágyba is? És ha éjszaka beugrik a pici mellé?? Nem mondom hogy pici születik és rögtön meg kell válni az állattól, de lett volna rá idő, hogy jobb nevelést kapjon amíg vártátok a picit!! Na mindegy mindenki éljen úgy ahogy jól esik neki!
2011. ápr. 12. 23:30
Szerintem némi pozitív van ebben a dologban:hogy nem azt csináltátok mint sokan mások,hogy ha születik egy gyerek vagy valami megváltozik,kihajítjuk az állatot az utcára.A macskát kell egy kicsit megnevelni és kész.Volt egy olyan kapcsolatom ahol azt mondta a pasi,hogyha lesz gyerek,a kutyámat el fogja tüntetni valamerre,mert ő állatot nem tűr meg,közben meg kétszer kisebb mint egy cica és annyira védtelen szegény,hogy akkor előbújt belőlem az oroszlán,a pasi meg ment a levesbe.Ha normálisan van tartva,nincs gond,bár a cicánál egy kicsit félnék,mert az össze-vissza ugrál:)
29. benvik
2011. ápr. 12. 22:48
Nekem két macskám van, és két gyerekem. Első gyereknél még egy lakótelepi lakásban laktunk, és nem lehetetlen megoldani a dolgot. Bár ott volt külön gyerekszoba, ami a macskáknak tiltott hely volt. Amúgy minden reggel porszívóztam, macskát fésültem. A macska nem mehetett a gyerek közelébe, nevelés kérdése. Most kertes házban lakunk, de maradtak benti macskák. A fiam még kicsi (másfél éves), így nála még jobban figyelek, a lányom viszont már játszhat velük, persze utána kézmosás. A mai napig fésülve vannak (Furminátor fésü fantasztikusan jó), porszívózva naponta, speciális macskaalom van, gyakori felmosás, és persze nevelés. Gyerek ruhájára nem fekszik rá, mivel az a szekrényben van, ágyából repülne nagy ívben ha megpróbálna belefeküdni, babakocsi össze van csukva stb. Igazából mindegyik orvos megegyezett abban, hogy az a macska veszélyes, amelyik kijár, összeszedi a fertőzött egeret, belefekszik mindenbe stb. De azért így is egy állatról van szó, tehát az alapvető óvintézkedéseket meg kell tenni. Pl nehogy rá tudjon éjszaka feküdni a gyerekre stb. Lehet gyerek mellett állatot tartani, de azért az állatnak meg kell tantani a rangsort. És bizony a gazdinak is jóval több munka, gyakoribb takarítás.
28. 06718ca650 (válaszként erre: 26. - 06718ca650)
2011. ápr. 12. 22:13
na jó csak az silány aki hagyja hogy egy szőrpamacs uralkodjon felette. :D
2011. ápr. 12. 22:10
Te jó ég, de komolyan, ez kokemíny!:)
2011. ápr. 12. 22:08
az utolsó mondattal nem értek egyet, lehet silány. :)
25. 9bbc382386 (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. ápr. 12. 22:06
Igen,és ebből a fórumindító nem tud semmit....
2011. ápr. 12. 22:02

Bálint György: A macska naplójából:


Nem igaz, hogy nem szeretem a háznépét. Én is tudok szeretni, mint minden élőlény, de nem kritika nélkül. Csak azt szeretem, aki szeretetre méltó. Érzelmeimnek nem adok hangos, látványos kifejezést. Aki nem érti meg csendes dorombolásomat, az nem méltó rá, hogy értelmes, jó ízlésű állatok ragaszkodjanak hozzá. Aki nem tud sokáig hallgatagon egy helyben ülni, az nem érdemli meg a társaságomat. Akinek mindig csak bravúros mutatvány kell, aki nem éri be a természetes mozdulatok egyszerű szépségével, az sohasem szerezheti meg a macska rokonszenvét. Aki mindig valami újat követel, aki folyton a változatosságot, az izgalmat hajszolja, aki nem kedveli a békét, az egyensúlyt, az állandóságot, aki azt hiszi, hogy mindig cselekedetekkel kell bebizonyítania létjogosultságát, aki nem ismeri a tűnődés szépségét, annak sohasem lesz hű macskája. Aki az élet felületes örömeit kergeti, annak a macska hátat fordít. Akit a macskák szeretnek, silány ember nem lehet.”

2011. ápr. 12. 21:59

Meg lehet tanulni cicával együtt élni, de ez hosszú, következetes munka eredménye lehet csak.

Mert a macska önálló lény. Nem véletlenül mondják, hogy a macska neveli a gazdát!

Kialakítani neki az ő saját kis kuckóját, élet területét.

22. 06718ca650 (válaszként erre: 21. - A360345bdd)
2011. ápr. 12. 21:13
tényleg az.
2011. ápr. 12. 20:55

na erre én nem tudok okosat írni...

Gratulálok! Ennyi :S Szegény gyerek, beleképzeltél kb 5 év múlva?

"Nem, most nem veszünk neked színes ceruzát, mert a cicának veszünk viszkaszt..."


valóban, vérlázító

2011. ápr. 12. 20:27
Már a fórumcím is vérlázító amúgy...
19. 9bbc382386 (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2011. ápr. 12. 20:26

Igen,van olyan is :)

Ha gyermeket tervezek,akkor átgondolom hova születik.Ha van egy macska,melyet a fórumindító nem szívlel,akkor keresek egy megfelelő helyet neki,és nem itt kesergek hogy milyen dolog a babám és a macska egy helyiségben.....

Vagy szeretem a macskám,megnevelem,és szépen megy tovább minden.

18. bnedora (válaszként erre: 15. - 9bbc382386)
2011. ápr. 12. 20:22
Valaki örülne, ha csak 1 szobája is lenne:-)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook