Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macska farka vege megserült. Hogyan lehetne megoldani, hogy ne erjen oda piszkalni? fórum

Macska farka vege megserült. Hogyan lehetne megoldani, hogy ne erjen oda piszkalni? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 22. 20:34
Na, sikerült is felvarazsolnom ket kepet. A naploim közt Monsieur Guillotine naplojaban megtekinthetök. :)
2011. szept. 22. 20:21

Na, ugy latszik, hogy vegre normalizalodik a helyzet. Ma volt a hös macsek kötözesen, jol all a dolog. Nagyon ugy tünik, hogy elkerüljük az amputaciot es ennek hatartalanul örülök. Majkrembe rejtett antibiotikumot szed meg hetföig. Remelem, lassan talalkozom is vele. A kis majom... :)

Ja, a baratnöm küldött egy MMS-t az összeeszkabalt lakodoboz-wc-röl. Ha rajövök, hogy lehet letölteni a kepet, majd felteszem ide. Erdemes megnezni. Talalekony a csaj. :)

23. d68657db8f (válaszként erre: 21. - 2c56c03e37)
2011. szept. 20. 22:49

Az en kiscicomnak le kellett amputalni a farkincajat, de mielott ez megtortent, azert sok-sok ideig probalkoztunk.

Vegul kapott egy gallert, de szintugy kicsi volt, kiert elol a szaja, igy elerte a farkincajat.

En kiagyaltam, hogy egy margarinos dobozbol plusz 10 centit ragasztottam korbe, a tolcser kulso reszere, igy mar eleg volt, tobbe nem erte el. Mondjuk eleg vicces volt szegenykem, nagy bumszli a farkan, meg egy hatalmas parabola a nyakaban.

De szabadon maszkalhatott a lakasban, es gyorsan megszokta.

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - 2c56c03e37)
2011. szept. 20. 22:19
Ez jó ötlet, azért aggódtam, mert én végigcsináltam egy cicával ezt az egészet, de neki a nyakán volt és állandóan vakarta. A kötés, gallér alá benyúlt. Végül összekötöttem a két hátsólábát, mármint közel egymáshoz,jogy ne tudja kaparásra emelni.Így begyógyult neki, tudom milyen kis buták, és szeretem őket, azért aggódom a Tiédért is, az enyém itt ül az ölemben és dorombol. :)
2011. szept. 20. 22:03
Ma nem is nalam van a dragam, hanem egy baratnömnel, aki allatorvosnak tanult. Azt mondta, hogy ö gondjat viseli addig, amig ilyen problemas, mert jobban tud cselekedni, ha kell. Ö meg a doki csak kiagyalnak valamit. Most eppen azt ujsagolta a baratnöm, hogy berakta egy kutyaknak valo nagy szallitodobozba, (hogy ne nagyon tudjon mocorogni, kapargatni, harapdalni, ilyesmi) es a dobozzal szembeforditott egy macskavecet, a kettöt összeragasztotta ragasztoszalaggal es igy van neki egy alvo- es egy vecezöhelye. 2 in 1. Raadasul a gallerral a fejen nem olyan egyszerü egy szük helyen harapdalni, forgolodni. Remelem, legalabbis. Tenyleg nagyon remelem, hogy beken hagyja mar azt a sebet! Köszönöm tenyleg, hogy igy foglalkoztok a problemammal, jol esik... Mindjart zavarba is jövök, ugyhogy most megyek. Majd irok, ha van uj. :)
2011. szept. 20. 21:54
A zokni alá nem lehetne azt az orvosi ujjvédőt tenni , előtte hámosítóvel bekenni a sebét, gézlapot rá, rá azt kotton szerű védőt, és azt is átkötözni?
19. mkriszti81 (válaszként erre: 18. - 2c56c03e37)
2011. szept. 20. 21:33
jajj szegényke, akkor értem... komolyan nem tudom, hogy lehetne megoldani, de ha még az orvos se tudja... :(
18. 2c56c03e37 (válaszként erre: 17. - Mkriszti81)
2011. szept. 20. 20:17
En is igy tudtam, hogy jo, ha nyalogatja, de allitolag ez nem annyira jo, mert egyreszt annyira erdes a nyelve, hogy legyalul mindent, masreszt meg allitolag higieniai szempontbol sem jo. Szegenykemnek egy foltban nincs is bör a farkan csak a hus. Azt meg ha reszelgeti a nyelvevel, sose nö rajta uj bör. Gondolom en...
2011. szept. 20. 19:49

Amúgy miért nem lehet nyalogatnia?

A macskának a legjobb gyógyító a saját nyála...

2011. szept. 20. 19:03
Egyelöre meg nem jutottunk elöbbre. A bebiruha nem jött be, mig azt probalgattuk az uj kötest ismet lerangatta, megint ver mindenhol... :( most jön majd a zokni, mi is erre gondoltunk. De sajnos kezdek elkeseredni, hogy olyan ügyes, h mindenhogy kifog rajtunk...
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Mkriszti81)
2011. szept. 20. 18:51
az a baj azzal, hogy eléri rágni, nyalogatni úgy is.:(
14. a5d5caf7e1 (válaszként erre: 1. - 2c56c03e37)
2011. szept. 20. 16:25

Térdzoknit kell ráhúzni a farkára, és a derekára gumizni. Persze előbb a gumit rávarrod a zokni szárának két oldalára. Rágcsálni így is fogja, de a vastag kötést nem tudja lerántani.

Az enyém is olyan kelekótya, mindig csinál valami egetrengető marhaságot, később meg jót röhögünk rajta. Jobbulást kívánok :)

2011. szept. 20. 14:56

én valahogy a hátsó lábához fásliznám (nem a testéhez, az nem lehet neki annyira kényelmes), persze úgy, hogy a vége ne lógjon túl a lábán :)


na lehet nem volt túl érthető :)

Remélem, rendbejön szegény :(


Ma jutottál valamire?

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - 2c56c03e37)
2011. szept. 19. 23:33

Várom kíváncsian, remélem megtudod oldani ügyesen!

Egy pisi, kaki erejéig vedd le róla utána vissza. Nagyon jó, hogy otthon tudsz vele maradni.

11. 2c56c03e37 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 19. 23:17
Köszönöm! Igen, azt fogom tenni, hogy felöltöztetem, es a gallert is valahogy összebb fogom kötni, ha mast nem. Minden lehetö modszert egyszerre fogok alkalmazni. Nem erdekel, mennyire lesz megsertödve ram. :) Halistennek ezen a heten szabadsagon vagyok. Szüksegem is lesz a szabadsagra... Majd holnap jelentkezem, hogy mit sikerült alkotni. :)
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 2c56c03e37)
2011. szept. 19. 23:10

Adj rá tipegőt, a farkát tedd az egyik lába mellé. Most jutott eszembe a lányom állandóan öltöztette a macskuszunkat, aki olyan jókat horpasztott a babakocsiban tipegőben sapkában hanyatt fekve.:DD


Jobbulást a cicának.

Esetleg ha végig kötöznéd a farkét és a derekánál átkötnéd? ..tudom ügyesen addig dolgoznak, míg leszedik, mondjuk ujjvédőt aztán átkötni. Bem tudom csak úgy gondolkodom, én mit tennék. Próbáljátok a gallért kisebbre venni a nyakán, hogy ne tudjon alányúlni.

2011. szept. 19. 23:06

Húzd az oldalához a farkát és tekerd körbe a törzsét fáslival, hogy teljesen elborítsa.

Bár ezt is ki fogja bontani, de tovább fog tartani, nem kell majd 5 percenkét újracsomagolni.

2011. szept. 19. 23:01
Köszönöm, remelem, vegül csak kitalalunk valamit. Mindenesetre holnap beöltöztetem csecsemönek, ha mas megoldas nincs. Ha ez igy megy ugyanis, akkor le kell vagni az utolso ket csigolyajat, es azt nagyon szeretnem elkerülni. Olyan csinos kis farka van. :))
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - 2c56c03e37)
2011. szept. 19. 22:45

szegény cica. Nekem volt egyszer egy törött farkú cicám, de az talált macska volt. a farka vége, az utolsó 5 centi derékszögben állt, úgy forrt össze, muris volt :)


Nincs más ötletem. :(

6. 2c56c03e37 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2011. szept. 19. 22:43
Köszönöm, hogy foglalkozol a problemammal! Az akkora körgaller, ami eleg hosszu lenne, az mar olyan szeles nyakban, hogy oda meg a mancsaval tud benyulni, es ugy leszedni. Összefogni sem nagyon lehet semmivel. Maga a doki is tanacstalan lesz lassan. Ma ejjelre nala maradt, es meg alszik, mert elkabitotta, de reggel minden kezdödik elöröl. En csak valamilyen "felöltöztetesben" tudok gondolkodni, csak keresem a megfelelö ruhadarabot. :)
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 2c56c03e37)
2011. szept. 19. 22:37

nagyobb körgallér?


ha nem akadályozod meg, hogy elérje a farka végét, akkor piszkálni fogja.

Másképp viszont nem tudod megakadályozni, csak ha nagyobb körgallért adsz rá

4. 2c56c03e37 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 19. 22:17
Körgaller, köszönöm! :) Sajnos azon tul vagyunk mar. :(((
2011. szept. 19. 22:16

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni. A macskam ma reggel odacsukta a farkat a bejarati ajtohoz es kvazi megnyuzta a farka veget. Be lett kötve, az allatorvos minden elrendezett szakszerüen. Kapott egy ilyen "antennat" is a nyaka köre, hogy ne erje el, ne tudja ragcsalni, de annyira hajlekony, es annyira hosszu a farka, hogy ennek ellenre minden gond nelkül leszakitott magarol mindent es ott tartunk, ahol reggel a serüles utan öt perccel. Igy sosem fog begyogyulni. En arra gondoltam, hogy valahogy a testehez kene rögziteni a farkat egy pelenkaval vagy rugdalozoval. De nyitott vagyok hasznos es ertelmes ötletekre, mert latom, hogy igy nem fogunk egyröl a kettöre jutni. Elöre is köszönöm, ha valaki elöall valamivel.

2011. szept. 19. 22:14
Lehet kapni körgallért , de a farkát lehet úgy is tudná piszkálni :S.. de biztos sokkal nehezebben.
2011. szept. 19. 22:12
Macska farka vege megserült. Hogyan lehetne megoldani, hogy ne erjen oda piszkalni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook