Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma vettem be az utolsó szem Clostilbegyt tablettát. Holnaptól már lehet próbálkozni a babával? fórum

Ma vettem be az utolsó szem Clostilbegyt tablettát. Holnaptól már lehet próbálkozni a babával? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
52722. Timike32 (válaszként erre: 52719. - LiliumSouliei)
2014. febr. 24. 11:07
A második gyermekem clostival fogant. És most jött a meglepetés. Amikor a hatodik hónapot töltötte megjött a mensim, és láss csodát terhes is maradtam mindenféle kezelés gyógyszer nélkül. Nem feltétlenül kell a gyógyszer, de ez az én esetem.
52721. LiliumSouliei (válaszként erre: 52720. - Youlcsi)
2014. febr. 13. 11:13
Igen, nagyon nehéz jó dokit találni sajnos...
52720. youlcsi (válaszként erre: 52719. - LiliumSouliei)
2014. febr. 13. 07:37

én nem tudom értelmezni, hogy "enyhén policisztás". vagy az, vagy nem az. hogy terhesség alatt milyen, az meg mindegy, nincs jelentőssége. szvsz olyankor a legtöbb pf képe pco-s, hiszen nincsenek érőben lévő tüszők, nincsenek domináns tüszők, sárgatestek, stb.


egyébiránt én azt javaslom, hogy ezt (meddig próbálkozzatok, kaphatsz-e gyógyszert, stb) így ahogy leírtad, beszéld meg az orvosoddal... hiszen milyen már, hogy nem tudod tőle megkjérdezni, nem tudod neki ezt felvezetni? bárhogy is, ez egy bizalmi kapcsolat... ha ezt nem tudod vele megbeszélni, akkor ő még mindig nem a te embered...

2014. febr. 12. 23:53

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Nekem a lányom a 3. Clostilbegytes hónapban fogant. Sajnos közben dokit váltottam és már nem ahhoz járok aki annak idején felírta a gyógyszert, de ő mindig enyén policisztásnak látta a petefészkeimet. Akihez terhesgondozásra jártam és akinél végül szültem, ő mindig normálisnak mondta, pedig a terhesség alatt is látszott az ultrahangon a sok apró tüsző. Sajnos a dokival aki segített hogy babás legyek, nem tudtunk megegyezni pénzügyileg, ezért váltottam, ezért most nem mehetek vissza hozzá. Az új dokihoz is ragaszkodnék, mert jó volt hozzá járni pocakosan és szülni is, viszont nem vagyok benne biztos, hogy ő segít-e a kistesónak megfoganni ha az szükségessé válna. Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy ha most tesót szeretnénk, szerintetek meddig próbálkozzunk a spontán siker reményében? Vagy szerintetek már most menjek el az új dokihoz és kérjek tőle hormonvizsgálatot és kérdezzek rá a clostira, merthogy a lányom is csak azzal fogant meg? Ez elég indok? Fogalmam sincs mit szólna és hogy segítő kész-e ilyen téren.


Ha már egyszer Closti kellett, akkor másodjára is kell majd? Ti meddig várnátok? Mi a véleményetek?

52718. youlcsi
2014. jan. 24. 09:50
kezemben az újabb closti recept :/
52717. évanéne (válaszként erre: 52715. - Csanda)
2014. jan. 24. 09:44

Mi a vetélésem óta eltelt másfél évben szintén clostizunk időnként, pl inszem előkészítéskor. Nekem is iszonyatos fejgörcseim vannak minden alkalommal, a hányingerig rosszul tudok lenni. Valamennyire felmegy a vérnyomásom is ilyenkor, de aztán visszaáll, a doki nem is nagyon foglalkozott vele...

Szóval... jó tippem ugyan nincs, de tán némileg vigasztal, hogy nem csak veled teszi ezt a szer.

52716. youlcsi
2013. dec. 10. 11:45

tegnap este kezdtema clostit... erre ma olyan beteg lettem, hogy tuti AB_t fog felírni a doki a köhögésemre :/


szerintetek ilyenkor bezavarhat ciklus első felében az AB?

52715. csanda (válaszként erre: 52714. - Tünci 72)
2013. okt. 30. 23:03

Sziasztok mindenkinek!

Látom kezd visszatérni az élet ebbe a topicba is. Én most vagyok a 2. clostilbegyt hónapban, de iszonyatos migrénem van tőle. Amúgy is hajlamos vagyok rá, de ma egész nap csak az ágyat nyomtam... A dokinak meg se merem mondani, nehogy letiltson róla. Jövő héten megyek uh.ra, ott kiderül minden.

Mindenkinek szorítok, nem szabad feladni! ;-)

52714. Tünci 72
2013. okt. 29. 12:57

Na csajok tegnap megkaptam a tüszőrepesztő szurit.... :))))

Ackió is volt este :)))

Az uh-on van egyszép 21 vagy 24mm-es tüszőm az egyik oldalon ,a másikon 3-4 kisebb...

Na hátha msot lesz a tuti :)))

Szurkoljatok ám !!!

52713. Huncutka001 (válaszként erre: 52711. - Tünci 72)
2013. okt. 22. 12:13
Az én ciklusaim 28 naposak voltak, így 12-13. napon kellet mennem.
52712. youlcsi (válaszként erre: 52711. - Tünci 72)
2013. okt. 22. 11:36
mondjuk 10. 12. 14. 16. napon. de ha a 10. napon minden rendben, akkor lehet, elég utána már csak 1x menni 14-16 körül.
52711. Tünci 72 (válaszként erre: 52710. - Huncutka001)
2013. okt. 22. 10:20

Hanyadik napon kell menni uh-ra?

Nekem amúgy a ciklusaim 31-32 naposak...

52710. Huncutka001 (válaszként erre: 52709. - Tünci 72)
2013. okt. 20. 17:01

Szia!

Én 3 hónapig szedtem a clostit, de egyszer sem kaptam szurit. Csak menni kellett félidőben uh-ra, és mivel nyomon követtük, hogy mikor reped meg, meg persze magától megrepedt, így én sose kaptam.

52709. Tünci 72
2013. okt. 17. 18:56

Sziasztok !

Szeretném kérdezni ,hogy a clostil után minden esetben ad a doki tüszőrepesztő szurit?

2013. okt. 14. 17:47

Üdv "köztünk" :) Bár a régiek közül már csak nagyon kevesen vagyunk ebben a csoportban, szinte mindenki babázik, vagy lassan fog ezóta :) Sok mindent megélt már ez a topic, tudom, hosszadalmas, de néha érdemes visszaolvasni olyan pillanatokban, amikor már-már teljesen feladja az ember a reményt. Itt ha babát nem is tudtunk adni egymásnak, a bíztató, megértő szavak legalább annyit segítettek. Aztán másnap már kicsit könnyebben indultunk újra neki a küzdelmeknek. Volt itt sokáig bújkáló baba, de olyan is, akit cisztának nézett a doki :)

Tehát fel a fejjel, ha úgy érzi a baba, akkor meg fog érkezni mindenkihez :)

nő1979! Nem szabad így felfogni a dolgokat, hiszen előtted még az élet. Itt mindig azt mondtuk: új hónap, új remény! Hidd el, tényleg így van!

csanda! Tetszik a hozzáállásod :) Mindig csak egy picit halad az ember előre, de olykor annak a picinek is örülni kell. És igen, mint írtad, nekünk is sikerült, az én lányom holnap lesz 9 hónapos :)

Bambi55! Sok sikert kívánok, remélem sikerül a baba :)

Majd benézek gyakrabban, hátha visszaté a topicba az élet, és reméljük néha-néha bekukkant egy-két régi tag is :) Remélhetőleg tigris0430 már babázik ezóta javában :)

52707. Bambi55
2013. okt. 12. 15:19

Sziasztok!Ùj vagyok itt és a témàban is...

22 éves vagyok,pàrom 34.

2 éve sikertelenül próbálkozunk.Eközben nekem volt egy petefészek vezeték kitisztitàsom (lsparoszkòpiàs mütét) és àllítòlag azòta minden ok,rendszeresen van peteérésem is,pàrimnàl is minden ok.Hétfön kezdem el a clomid szedését ami talàn ugyan az,vagy kicsit màsabb mint a clostilbegyt.

Remélem ebben a hònapban sikerül a babuci!!!Mindenkinek sok szerencsét kívànok!!!

52706. csanda (válaszként erre: 52705. - Nő1979)
2013. okt. 7. 20:57

Szia nő1979! :-)

Ne haragudj, hogy csak most írók neked vissza, de már nem is reménykedtem benne, hogy valaki még fog írni ebbe a fórumba, rajtam kívül.

Mélyen együtt érzek veled, nagyon nehéz életszakaszon mentek most keresztül. Akkor is ki kell bírni, mert minden fejben dől el.

Olyan stresszes munkahelyen dolgoztam éveken keresztül gyerekekkel, hogy nekem teljesen leállt a ciklusom. Még gyógyszerrel sem jött meg, progreszteron szint : szinte mérhetetlenül alacsony.

Most pedig már legalább gyógyszerrel van vérzésem és érnek a petéim!

Mindig csak picikét haladok előre, de nekem ez is reményt ad. Olvasd el a régebbi hozzászolásokat, nézd meg az adatlapokat sokaknak sikerült!!!!

:-)

52705. nő1979 (válaszként erre: 52704. - Huncutka001)
2013. okt. 3. 13:41
Aranyos vagy köszönöm, de már ezek után nem hiszem, hogy nekem lehet gyerekem valaha is. Elment a kedvem mindentől, most már tényleg semmi értelme semminek... :-(
52704. Huncutka001 (válaszként erre: 52703. - Huncutka001)
2013. okt. 3. 11:19
Bocsi, tudom hogy nem a gyóla hozza a gyereket, hanem a gólya, csak elírtam :D :D
52703. Huncutka001 (válaszként erre: 52702. - Nő1979)
2013. okt. 3. 11:18
Szia! Lehet, pont ezért várat magára a baba, mert ennyire tökéletes volt minden. Ez általában így szokott lenni. Minél jobban meg van tervezve, hogy na most aztán muszály sikerülnie, akkor biztosan nem így lesz. Általában azt mondják, ha nem tervezed és nem készülsz rá görcsösen, akkor összejön. Ez közhely, de általában igaz. Mi is 14 hónapig próbálkoztunk, 3 havi sikertelen closti után, az utolsó pillanatban fogant meg a kicsi, amikor már nem azért voltunk együtt, mert muszály, hanem mert mi akartuk :) Ha akkor sem jött volna össze, akkor nekem petevezetékátjárhatósági, páromnak meg teljes kivizsgálás. Mint kiderült utólag, páromnak semmi baja, csak a hosszú ideig szedett fogamzásgátló mellékhatása miatt nem jött addig össze. Ma már 8,5 hónapos a lányom :) tehát ne keseredj el, tudom, könnyű ezt mondani, és ne csak azért legyetek együtt, mert kell, hanem mert tényleg akarjátok :) Fel a fejjel, előbb-utóbb jönni fog a gyóla :)
52702. nő1979 (válaszként erre: 52701. - Csanda)
2013. okt. 2. 11:05

Szia!

Sajnos nekem negatív tapasztalataim vannak. 2 éve próbálkozunk, minden egyes hónapban. Minden vizsg-on túl vagyok, HSG, stb, minden ok velem is a párommal is. Szept elején ezért már el kellett kezdenem szedni a Closti-t, amit én is 5 napig szedtem, napi 2*1. Aztán a 10. és 12. nap UH. 4 tüszőm volt. Aztán kaptam tüszőrepesztő injekciót 13. nap és 14-15. nap kellett együtt lenni, akkorra fejti ki hatását az injekció és reped meg a tüsző. Aztán onnantól kezdve Utrogestan hüvelykúp napi 3 X, ez progeszteron, segíti a beágyazódást. Szombaton volt a 28. nap, akkor kellett volna megjönnie, s mondta a doki, hogy ha okt 2-ig ha nem jön meg, akkor teszteljek. Hát ma hajnalban teszteltem is, a ciklus 32. napja, még mindig nem jött meg, de negatív lett a teszt, úgyhogy abbahagytam az Utrogestan-t, ahogy előírták, h negatív teszt esetén nem kell folytatni, nincs minek beágyazódnia... :-(((( pocsékul indult a napom, végig sírtam a hajnalt, reggelig, és még napközben is rámtör néha a sírás, s ki kell szaladnom a mosdóba, hogy ne lássák rajtam... Miért van ez, hogy még ilyen pontosan időzített, tökéletes eredményekkel sem sikerül a baba, nem értem, mit csinálok rosszul, vagy miért csinálja ezt velem az élet... :-(((

52701. csanda
2013. szept. 28. 19:48

sziasztok!

remélem fog még erre járni valaki...

a legutolsó bejelentkezésem óta annyi tö9rtént, hogy nem jött meg a vérzésem a proverától, viszont pé. jellegű valami történt. visszamentem a dokimhoz, aki uh-n megnézett, és 1 db szép nagy 20x18 mm petét látott a bal petefészkemben, de még mindig nem elég magas a progeszteron szintem, így nem tudott beérni.

még egy kúra proverát javasolt, na erre már elkezdtem vérezni, és hétfőn veszem be az első clostit. :)

nem élem bele magam még semmibe, de már legakább elindultam valamerre!

jó lenne, ha lenne még valaki, vagy valakik akik hasonló cipőben járnak, mint én és tudnánk kicsit beszélgetni.

most olvasom vissza a régi bejegyzéseket, és régen aztán volt itt élet! most jó, hogy nincs, mert az azt jelenti, hogy sokakanak sikerült, de szerintem még vagyunk itt egy páran ebben az országban, megyében, városban, faluban, akik előtt még hosszas út van egy édes babácskáért!

:)

52700. tigris0430 (válaszként erre: 52698. - Zsuzsi86ka)
2013. szept. 16. 09:48

szia

ez nagyon jó hír!

Gratulálok!! Érdemes volt annyit várni és reménykedni, és persze nem feladni:) nekem még 3 hét és remélem meglátom kislányom:)

52699. youlcsi (válaszként erre: 52698. - Zsuzsi86ka)
2013. szept. 12. 07:32

:D

gratulálok!

52698. zsuzsi86ka
2013. szept. 11. 20:46

Sziasztok! :)


Csak szeretném tudatni veletek, hogy a 18 hétben járok már és kisfiúnk lesz! :)

52697. tigris0430 (válaszként erre: 52696. - Sztaren)
2013. aug. 19. 22:14
köszönöm szépen!!
52696. sztaren (válaszként erre: 52695. - Tigris0430)
2013. aug. 19. 22:13
Gratulálok :)
52695. tigris0430 (válaszként erre: 52694. - Sztaren)
2013. aug. 19. 22:03

szia.

azt hiszem 2 *1 szemet szedtem 5 napig. mert 10 szem van egy üvegbe és mind elfogyott. 2 bontatlan még meg is maradt mert 3 hónapi adagot irt fel a doki

Középidőben kellett uh ra mennem, csak 1 db tüszőm volt.

1 baba lesz kislány :)

52694. sztaren (válaszként erre: 52690. - Tigris0430)
2013. aug. 19. 21:55
1 vagy 2 szem clostit kellett szedned? Mást nem? Nekem 2-őt kell szedni, plusz még 15-ik naptól duphastont. Egy gyerek lett vagy kettő a clostitól?
52693. csanda
2013. aug. 19. 12:01
azt én is kaptam egy párszor, de semmi... a provera állítólag jobb, erősebb. még van 3 napja, hogy megjöjjön. szoktam görcsölgetni, hát nem tudom.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook