Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lucky-Kitty itatótál macskák részére fórum

Lucky-Kitty itatótál macskák részére (beszélgetős fórum)


1 2 3
19. spinneli (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2018. márc. 29. 14:48
Nálunk a szobamacskám ivott a locsolóból, amivel a növényeket öntöztem. Most már házba lakunk, kijárósak, de még mindig a fürdőkádból isznak.
18. michelle.r (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2018. márc. 29. 14:47
A barátnőm két ostoba Birmanja rendzseresen kiszlopálja a vizet az úszógyertyák alól. Ideje elbeszélgetni velük. Az annnnyukvalagát, hogy nem viselkednek a pedigréjüknek megfelelően :D
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2018. márc. 29. 14:21
Csak keringteti a vizet. Nincs több költsége, mint egy akváriumi vízforgatónak. De aki ennyit sajnál a háziállatától, az tartson plüssmackót.
2018. márc. 29. 13:44

Ráadásul látom, ebben folyamatosan folyik a víz?

Akkor még havi költsége is van. Bravó.

2018. márc. 29. 13:41

Nálam több cica van, és két kutya is. Nincs viszont csöpögő csap.


Hálásak, ha a táljukban nem teljesen hideg a víz.

Nemhogy szeretik, ha kissé állott, de sokszor isznak olyan vízből, ami nem is nekik van szánva. Pl. ottfelejtett, már algás cserépalátét az udvaron, esővízzel...

Gyakran isznak a kutyák vizes táljából is, még akkor is, ha a kutyák szakálla miatt már kicsit koszos benne a víz. Lehet leenni a fejemet, de napjában 2-3 vízcsere szerintem elég, a saját szakálláról belehullott por vagy kajamorzsa nem fogja megölni.


A környezetemben élő macskákat általában csak kint tartják. (Az enyémek szabadon járnak ki-be.) Mivel nem szokás azzal foglalkozni, hogy innia is kellene az állatnak (illetve macskának, mert a haszonállatnak adnak vizet), gondolom, sok macska lejár a patakra inni, aminek a vize hol pang, hol nem. De általában nem az a tisztaságú, amit egy patakról sokan feltételeznek.


Még nem tapasztaltam tömeges kihalást. :D

14. andi6020 (válaszként erre: 10. - Lapbarna)
2018. márc. 29. 13:41
Mondjuk nekem nem való állat, de a sarkos véleményem az, hogy az a macska, vagy bármilyen állat, amelyik egy tál víz mellett szomjan hal, és csak ilyen szarságból hajlandó inni, az megérett a pusztulásra.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2018. márc. 29. 13:40
Nem mondtam, hogy csak ebből ihatnak, de az nem túlzás, hanem tapasztalat, hogy sok macska simán, tálból nem iszik annyit, mint amennyire szüksége van. Persze itt nem a kijárós, keverék macskákról beszélek. Az agyontenyésztettek viszont nem annyira talpraesettek, életképesek. Valamint erősen kétlem, hogy a szobacica, ami nem járhat ki, ha megszomjazik, fogja magát, és kiruccan a kertbe inni a locsolóból. Mint említettem, ez azoknak a macskáknak kell, amelyikek teljesen be vannak kényszerítve a mesterséges környezetbe.
12. spinneli (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2018. márc. 29. 13:19

Nem túlzás azt gondolni, hogy a macskák csak ebből ihatnak?

Az ernyémek sem nagyon isznak a táljukból, de remekül kipécézétk a fürdőkádat, onnan isznak, vagy a kerti locsolóból...pedig az is pangó víz.

11. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 10. - Lapbarna)
2018. márc. 29. 13:13
Kész csoda, hogy még van belőlük egy-kettő. Most már tudjuk, hogy az itatónak köszönhetően...:)
10. lapbarna (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2018. márc. 29. 13:07
Bizony, még jó, hogy ez a csöpögős itató több ezer éve használatban van, hiszen kihaltak volna a macskák...
9. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2018. márc. 29. 12:51

Ereszd szélnek az összeset.

:)

8. andi6020 (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2018. márc. 29. 07:16

:DDDD

Én ne tartsak állatot? :DDDD

7. PöttyösPanka (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2018. márc. 29. 05:43
Az alaptalan véleményed a baromság. Köztudott, hogy a macskák nem szeretnek pangó vízből inni, és sokszor inkább nem is isznak. Ha már az ember bezárja szegényt egy mesterséges környezetbe, kötelessége biztosítani neki a szükséges feltételeket. De te inkább ne tarts állatot.
6. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Csolya)
2018. márc. 29. 05:39
Mi vettünk, és nagyon jó. A cicánk előtte alig ivott. Nyáron sokat hányt, de akkor sem ivott, csak ha a csapból folyattuk a vizet neki. Mióta megvettük, sokat iszik. Szereti.
2018. márc. 29. 00:03

Sok cicánk van nálunk nincs ilyen, mert próbáltam egy másfélét, és inkább csak mancsozták a vizet.

Sok haszna nem volt.

A cicák az étellel bevitt folyadékot is hasznosítják, ha az orra száraz akkor lehet gond, de ha egészségesen hűvös és nedves picit én a helyedben nem aggódnék.

Ha van rá kereted vedd meg, hátha jobban rájár, de sajnos erre nincs garancia.

2018. márc. 28. 23:11
Az ivartalanított cicám elég keveset iszik. Ennek kapcsán elég jó véleményeket olvastam. Mivel elég húzós az ára más fórumokon is olvasnèk róla olyanoktól akik már használták. Ez még nem vásárlás,csak érdeklődès :-)
2018. márc. 28. 22:32
Amúgy te mit látsz benne, ami miatt egyáltalán megfordult a fejedben, hogy megvedd? Komolyan érdekel.
2018. márc. 28. 22:30

17.000 Ft-ért szinte ingyen van.


Viccen kívül, baromságnak tartom.

2018. márc. 28. 22:15
Macskák rèszère Lucky-kitti itatótálról vèlemènyek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook