Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


30204. Hanga05 (válaszként erre: 30192. - TAndi86)
2019. márc. 8. 23:42
Én is úgy emlékszem, amikor anno utána olvastam a dns fragmentációnak, hogy volt egy cikk, hogy a 2 napos önmegtartóztatásnál voltak jobbak az eredmények, és ez nálunk is bejött.
30203. tundev (válaszként erre: 30201. - 44a64b262f)
2019. márc. 8. 22:14

A szívem megszakadt értük. Annyira de annyira igazságtalan. 😥

Mint mindenki másnál is, aki hasonló kegyetlen sorsot "kapott".

30202. Pikapika (válaszként erre: 30201. - 44a64b262f)
2019. márc. 8. 20:53

Annyira nagyon sajnalom 😭

Szivszorito..ez a jo szo ra 😢

30201. 44a64b262f
2019. márc. 8. 20:45

Láttátok a Zita vlogját. Szívszorító.

A sors lehetett volna kegyes velük amikor kaptak egy utolsó utáni esélyt.

30200. RosaGina (válaszként erre: 30199. - TAndi86)
2019. márc. 8. 19:54

Amúgy Fülöp szerint ettől mi lenne jobb?

Ettől lenne megtapadás? Vagy mi? Petesejted van, azzal nincs hiba.

Vagy jobb minőségű lenne a petesejt?

Nem értem az összefüggéseket.

30199. TAndi86 (válaszként erre: 30198. - RosaGina)
2019. márc. 8. 19:29

Szia Kriszti, tudod, ugyanígy gondolom. :) Nagy szaktekintélynek tartom Fülöpöt, de azt feleslegesnek tartanám, hogy azért mert 7 orvosból 1 ezt a diagnózist állította fel, megfúrják a hasamat és kipukkasszanak 11 tüszőt, úgy, hogy egyébként abszolút nem kever be semmibe. A lombikos orvos anno boldog volt ennyi tüszőtől, bár az tény, hogy a túlstimulálásra nagyon figyelni kell. Mindig lett 9 érett petesejtem, szóval nem gondolom, hogy ennyire drasztikusnak kellene lenni, mikor lehetne gyógyszeresen is kezelni. Most kipróbálom inkább az Aviva tornát, hátha az segít rajta valamennyit.

Fülöp nagyon hisz a természetes fogantatásban, ami tök jó, csak nem a mi esetünkben. Ha a férjem egy tenyészbika lenne és ezen múlna, nem gondolkodnék, de sajnos nálunk nem ez a helyzet...

30198. RosaGina
2019. márc. 8. 19:05

Szia Andi!

Én csak annyit írok, hogy higgy a megérzéseidben. A Te tested a te döntésed, senki másé.

Nem tudom mi ez a drilling, de nem is ez a lényeg.

Nekem anno kb pont egy éve javasolt egy orvos egy NAGYON drasztikus, kockázatos műtétet. 4-5 orvos ellenezte, egy pedig ezt javasolta. Rengeteget tipródtam, sírtam, mi legyen, egyszerűen nem hittem el, hogy erre van szükség.... Nem vállaltam végül a műtétet, úgy döntöttem enélkül is teherbe fogok esni.

Kitartás!!!

30197. TAndi86 (válaszként erre: 30196. - Tundev)
2019. márc. 8. 18:03
Igazatok van, legközelebb így fogjuk csinálni. Papp György ajánlotta a biopsziát és a fagyasztást, a nála készült spermatogram kielemzése utan fogunk erről konkrétan beszélgetni.
30196. tundev (válaszként erre: 30192. - TAndi86)
2019. márc. 8. 17:34

Andi,

Herebiopsziát nem javasoltak? Egy próbát nem érne meg?


Illetve nem probáltátok ugy bevizsgálni párod eredményét egy fagyasztásos felengedés után?

Mert ahogy régebben irtad, az tudja még megszűrni a dns töredezettséget....hátha nálatok működne...

Nincs ilyen andrológus, aki ezt megcsinálná?


Ha a párod több mint 5 napos önmegtartóztatás után adott mintát, akkor az okozhatja a rossz eredményt. Nekünk anno mondták is, hogy minél "öregebb a sperma", annál rosszabb a minősége.


Illetve az sem lenne rossz ptlet, amit babyonboard ajánlott, hogy egy nap önmegtartóztatás után nézessetek mintát. Mert bár a mennyiség kevesebb lesz, de hátha a minöség javára.

30195. Kyara84
2019. márc. 8. 17:26

Sziasztok! Ismét tanácsot kérnék tőletek hátha van tanács vagy bármi tipp 😕. Az a helyzet hogy a pajzsmirigy TSH értékem iszonyatosan ugrál a többi pajzsmirigy érték jó. Csak hogy lássátok mennnyire:


Gyógyszer nélkül TSH


2018 február 3,235 mIU/L


2018 június 2,296


2018 augusztus 4,585 mIU/ml


Gyógyszer 50qg Letrox 1 szem


2018 november <0,008 mIU/ml


Gyógyszer negyed szem 50qg Letrox


2019 január 3,323 mIU/ml


2018 február 2,547 mIU/ml


Félszem 50qg Letrox


2018 március 4,519 mIU/ml


Dokival telefonon egyeztettem javaslat Letrox 1 szem.


Voltam pajzsmirigy UH-n ott rendben találtak mindent, minden más pajzsmirigy értékem jó. Diétázom inzulinrezisztencia miatt az inzulinom az már jobb értéken van, sportolok, mégis ugrál a TSH-m. Mitől lehet hova menjek, mit nézessek még meg? Mit tudok még tenni? Lehet a gyógyszer nem jó? Ja endokrinológushoz januárban kértem időpontot május 16 - ra kaptam 😕. Hétfőn biztos ami tuti személyesen is visszamegyek a nőgyógyászom/lombik orvosom hoz.



Bocsánat ha hosszúra sikeredett.

30194. 67065d8ab8 (válaszként erre: 30193. - Mkj21)
2019. márc. 8. 16:45
Igen. Nekünk is az volt tegnap 😁
30193. mkj21 (válaszként erre: 30185. - Babyonboard)
2019. márc. 8. 16:37
PICSI-t csinálnak Kaposváron, ha jól értesültem.
30192. TAndi86 (válaszként erre: 30190. - Babyonboard)
2019. márc. 8. 16:03
Mondasz valamit ezzel a hosszabb önmegtartóztatással, a legutóbbi DNS fragmentációnál hosszabb idő telt el mint 3-5 nap... Akkor lehet ettől is rossz?
30191. TAndi86 (válaszként erre: 30190. - Babyonboard)
2019. márc. 8. 16:01
Lehet, hogy hülye kérdés, de nekem most volt ureaplazma, chlamydia, mioplazma és gardnerella kenetvételem, mindegyik negatív. Lehet, hogy ettől függetlenül nála jelen vannak?
30190. Babyonboard (válaszként erre: 30189. - TAndi86)
2019. márc. 8. 15:51

a toredezettseget javitottak ugy, hogy a spermium mintat csak egy napos onmegtartoztatassal vettek le. van, hogy a "hosszu allas" soran roncsolodnak a spermiumok. a tenyesztest azert kerdeztem, mert a chlamydia es az ureoplazma gyulladas nelkul is kifejti roncsolo hatasat. sot van, hogy csak prosztata masszatum utan szerzett vizeletmintaban mutathato ki.

a 15 millio mar nem rossz eredmeny, abbol mar ha jol emlekszem lehet valogatast kerni.

30189. TAndi86 (válaszként erre: 30188. - Babyonboard)
2019. márc. 8. 15:35

Inzulinrezisztencia és y kromoszóma microdeléció is volt neki, az is rendben van. Az összes férfivizsgálatot megcsináltattuk már, csak a DNS fragmentáció rossz. Életmódjában semmi káros nincs. A Bémer hatására a mennyiség javult a minőség sajnos nem. Mennyiség 8 millióról 15 millió lett.

Kérdés, hogy a töredezettséget mivel lehet javítani az antioxidáns kúrán és gyulladáscsökkentőn kívül.

30188. Babyonboard (válaszként erre: 30187. - TAndi86)
2019. márc. 8. 14:45

Sok mindent megneztetek mar. Oka biztos van a rossz spermakepnek. Az inzulinrezisztenciat pedig nala is erdemes megnezni, mert az, hogy ugyanugy eszik es sportol, mint te, nem mindig eleg. Azt nem irtad, milyen mennyisegu a spermiumok szama, es volt-e y kromoszoma mikrodelaciojanak vizsgalata. Ez nem kariotipizalas, es nem fragmentacios teszt. Az y kromoszoma kicsiny torese a spermium kepzesert felelos reszen okozza azt, hogy a ferfi nagyon keves seprmat termel, vagy egyaltalan nem. Ha termel, nagyon rossz a minosege. Nem annyira ritka, mint hinnenk. Az ismeretlen eredetu elegtelen mennyisegu es minosegu spermakepnek az egyik leggyakoribb oka.

Gondolom nem szaunazik, nincs forro furdo, szuk nadrag, fitooszrogenkent viselkedo barmely elemiszer fogyasztasa. Etelintolerancia tesztbol, alletgiatesztbol melyiket csinaltatok?

De ha ki tudjak valogatni a jo spermat a csehek, akkor vegul is mindegy, legyen nehany jo.

30187. TAndi86 (válaszként erre: 30185. - Babyonboard)
2019. márc. 8. 13:58
Ja és kevert heterozigóta az MTHFR-ekben, amire már október óta szed folátot.
30186. TAndi86 (válaszként erre: 30185. - Babyonboard)
2019. márc. 8. 13:57

Szia, a felsoroltakból mind megvolt neki, a crp tökéletes, hormonjai is. Ros alacsony tartományban van, PMN elasztáz mérés szerint nincs gyulladás. Ugyanazt az étrendet követi mint én, sportol. Genetikai vizsgálatai, tenyésztése rendben. Egyszerűen teljesen tanácstalanok vagyunk, mert Kopa szerint az ICSI-s lombik is csak 45% alatti fragmentáció esetén lehet sikeres.

(Nálunk 46,5%)


Igen, voltunk Szabó doktornál is, aki a microfluid technikát javasolta a Reprosysban. Júliusban megyünk konzultációra.

30185. Babyonboard (válaszként erre: 30183. - TAndi86)
2019. márc. 8. 13:46

szia, mar harmadszor kezdem el irni, mert mindig elszall. olvastam, ami veletek tortenik, es tok gaz. A ferjednel voltak a kovetkrto vizsgalatok: ros teszt, bakterium tenyesztes ejakulatumbol, mthfr 2 mutaciojanak ellenorzese a folat felszivodasra. Ha nagyon rossz a spermakep, y kromoszoma mikordelacioja. Nala is inzulinrezisztencia teszt, spermium-ellenes antitestek, egyaltalan volt egy crp ertek csekkolas, van-e gyulladas a szervezetben? d vitamin szint ellenorzes, koleszterin? trombozis hajlam?

Vki irta, hogy mar itthon is elerheto a spermium kivalogatasa egy a macs technikatol kimelobb megoldassal, a chipes modszerrel, de nem emlekzsem melyiken. azt hiszem vmelyik videki klinima volt, a cseheknel a macs erheto el, de a macshez egy bizonyos mennyiseg is kell, hogy legyen mibol valogatni. A chipes technologia azt hiszem kevesebb spermiummal is megelegszik.

30184. Andyke (válaszként erre: 30180. - Magi86)
2019. márc. 8. 13:43

Szia

Köszönöm.

30183. TAndi86 (válaszként erre: 30182. - Tundev)
2019. márc. 8. 13:14

Szia Tündi!


Örülök, hogy "látlak" :). Az a baj, hogy semelyik andrológus nem tud mondani semmit. Gyakorlatilag a Bémer és a kioperált gyökérkezelt fog óta semmi javulás nem történt. Fülöp is csak annyit mondott, hogy Kopa a szaktekintély, menjünk vissza hozzá és csodálkozik, hogy a biopsziát nem javasolta.

Most ott tartunk, hogy dr. Papp György kérésére elmegy egy számítógépes spermatogramra, állítólag azzal ki lehet mutatni ha fertőzés van, és akkor ad antibiotikumot.


Egyetértek, Fülöp jó orvos, csak a nőt agyonvizsgálgatja és mindenáron akar találni valamit. Ennél súlyosabb dolgokkal is simán teherbe esnek nők...

30182. tundev (válaszként erre: 30179. - TAndi86)
2019. márc. 8. 12:55

Szia Andi!


Teljesen megértem a felháborodásodat. Semmit nem értek a pcos-hez, de nekem van egy olyan érzésem vagy gondolatom, hogy mivel Fülöp csak a női oldalhoz ért, ezért akar ilyen dolgokat eröltetni, mondjuk ez sem lenne indok egy ilyen elavult technológiát alkalmazni nálad, pláne úgy, hogy nem egyértelmű a dolog. Nekem egy kicsit úgy jön át, hogy na, én vagyok a szakember, muszáj találnom valamit. Bár mondom ezt úgy, hogy nem ismerem sem a doktor urat, sem nem vagyok ugyebár orvos. Csak ahogy Te is írod, ha ilyen tökéletesek az értékeid, akkor nem indokolt az ilyen fajta drasztikus beavatkozás. Én inkább a párod oldali vizsgálatokat és a dns fragmentácio javitásának megoldását erőltetném.


Mert nálatok egyértelmű a probléma.

30181. Ágio8405 (válaszként erre: 30177. - TAndi86)
2019. márc. 8. 12:50
Nemkényszeríthet rá és emiatt el sem küldhet. Te nem szeretnéd és kész. Nyugi sokan tagságnak meg vizsgaltot vagy épp ilyen olyan nem feltétlenül szükséges dolgot.
30180. Magi86 (válaszként erre: 30175. - Andyke)
2019. márc. 8. 12:48

Szia!

Ma este 8-kor lesz a befejező rész. :)

30179. TAndi86 (válaszként erre: 30178. - Danoni)
2019. márc. 8. 11:58
De minek ilyen eszetlenül csinálni dolgokat, mikor feketén fehéren le van írva, hogy amúgy semmibe nem kavar be és egyébként férfi oldalon van súlyos probléma??? Már arra is gondoltam, megcsináltatom még egyszer a méhtükrözést, ugyanis csak a ciklus egy bizonyos részében látható több tüsző, és azok se nagyok.
30178. danoni (válaszként erre: 30170. - TAndi86)
2019. márc. 8. 11:46
Nekem is majdnem megcsinálta, de Vermes dr. nem engedélyezte. Pedig nekem nem is volt pcos.
30177. TAndi86 (válaszként erre: 30176. - Ágio8405)
2019. márc. 8. 11:21
Ági, köszönöm szépen. Én is ezen a véleményen vagyok, tegnap nagyon kibuktam. Szerintem egy amúgy egészséges szervezetet megbolygatni egy nem annyira szükséges műtéttel, nem igazán szerencsés. A másik ami a problémám, ha meg ellentmondok neki, nem áll szóba többet velem...
30176. Ágio8405 (válaszként erre: 30173. - TAndi86)
2019. márc. 8. 11:16
Ja értem akkor egyértelmű hogy a férjed miatt van rá szükség. Így hogy van peteeresed stb tuti nem ezen fog múlni a siker. Sokunknak sikerült termesztés úton ha más gond nincs, durván pco mellett ciklus nélkül stb. Mondjuk nekem nagyon sok év alatt ( majdnem 10) és tényleg brutal rossz petefészek mukodes mellett rossz hormon eredményekkel, ő mégis jött, mert neki most jött el az ideje 😊 tehát nem ezen fog múlni a siker mert ha a férjnél minden rendben lenne tuti sikerülne termesztés úton is ilyen körülmények mellett.
30175. Andyke
2019. márc. 8. 11:16

Sziasztok 2.Uh nagyon szép 10-11mm nyálkahártya. Bal oldalt 4 szép tüsző 14.15.16 17

jobb oldalt 2 12.13

Hétfőn köv UH és vszínű péntek a leszívás-

Mindenkinek hajrá és jó pihenést a hétvégére!


Tudjátok Pataki Z. mi történt tegnap, nagyon fura vége lett a vlognak:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook