Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


42774. Kiscica19 (válaszként erre: 42772. - Noemi72)
2020. okt. 1. 07:28

Szia,


Mi a Versys-be járunk, és sokszor fiatalnak érzem magam pedig 43 vagyok.

Ahogy Panni_80 is írta ott biztosan vállalnak, és szerintem egyébként bármelyik magán intézet is szívesen lát majd!

Ne legyél elkeseredve!

Első lombikon vagytok túl?

42773. Panni_80 (válaszként erre: 42772. - Noemi72)
2020. szept. 30. 23:00

A Róbert Károlyban voltatok Krizsa Ferencnél vagy a szegedi Kaáliban Krizsán doktornőnél?


Mi a nem megelégedés tárgya?


A Versysben lehet még jó helyetek, illetve Brnoban.

42772. Noemi72
2020. szept. 30. 21:51

Sziasztok!


Melyik cég vállal 45 év feletti nőknek is szolgáltatást? Egyelőre Krizsán dokinál voltunk, de nem voltunk teljesen megelégedve, kicsit el vagyok keseredve hogy merre induljunk.

42771. baba2019 (válaszként erre: 42760. - Tokmaglany)
2020. szept. 30. 21:05

Szia Tokmaglany🤗

A lombik egy nagyon nehéz műfaj, mind anyagilag, mind testileg nagyon megterheli, de én azt mondom, leginkább érzelmileg terheli meg az embert, a kapcsolatot! Olyan, mint amikor készülsz az olimpiára hónapokig sőt évekig diétázol, lemondasz mindenről, már csak fotoszintetizálsz, 60 millió táplálékkiegészítőt eszel, csepegtetsz, kensz, jársz mindenhova ahonnan egy kis erőt, reményt vagy bármit remélhetsz, futkorászol a kivizsgálások miatt, a munkahelyeden lódítasz, csúsztatsz, már azt se tudod merre van az előre, aztán a célegyenesben úgy érzed magad, mintha egy versenyen lennél:hány tüsző van és mennyinek kellene lennie, abból hányat tudtak leszívni, abból mennyi termékenyült meg, abbol mennyi erte meg ezt a napot, azt a napot, amazt a napot, aztán pedig az egész, amire hosszú hónapokat készülsz, egy, két nap alatt eldől es te csak ülsz és nézel ki a fejedből, hogy pedig a szívedet lelkedet bele tetted és itt nincs mindig jutalom! Készülj fel arra lelkileg, hogy az orvosok nem éppen a legtámogatóbbak a osztályunkkal szemben, ezeket engedd el a füled mellett és vértezd fel magad, lesznek helyzetek, amik váratlanul érnek vagy éppen kihagynak döntésekből, vannak lombik felkészítő tanfolyamok ezekre érdemes elmenni, ha tartasz az ismeretlentől és ne félj lelki segítséget kérni, en azt hittem hogy végig tudom csinálni egyedül, aztán rájöttem hogy mégsem!

Azt hiszem a lányok már minden mást megírtak! Sok sikert nektek!😉

42770. Vic100 (válaszként erre: 42769. - SSSzilvi)
2020. szept. 30. 20:40

Köszönöm a vàlaszod :)

Ez nekem teljesen ùj, ilyenben mèg nem volt rèszem...

Neked mondtàk mennyire fontos azonos idöben szedni? Azt elfelejtettem megkèrdezni... de mivel hormon, gondolom jobb figyelni erre is. Èn igazàbòl ma reggel kaptam a receptet, de csak dèlutàn sikerült kivàltanom, ezèrt a ma reggelit csak kèsö dèlutàn vettem be. Holnaptòl reggel ezzel inditok, remèlem az nem baj, h nem telik el közte egy teljes nap.

Èn is Bromocriptint szedtem, de itt Ausztriàban ehhez nem tudtam hozzà jutni, itt Dostinex van helyette, kb fèl ève erre vàltottam. Na mindegy, ma ezèrt meglepett ez a dolog , hogy ezt ilyenkor jobb leàllitani 😐

42769. SSSzilvi (válaszként erre: 42768. - Vic100)
2020. szept. 30. 20:21

Szia Vic!


En az estrofemhez tudok hozzaszolni. Akkor adjak ha mestersegesen akarjak felepiteni a ciklust FET beultetshez, azaz az esztofem leallitja a sajat peteeresedet, es felepiti a mehnyalkahartyat. Ha kello vastag lesz a mehnyalkahartya kezdik adagolni a progeszteront, ami pedig atalakitja a mehnyalkahartyat, hogy beultettsre pont jo legyen. Nekem most van ilyen ciklusom es jelentem az esztrofem mukodik, tenyleg nem erett tuszom ebben a honapban, ellenben 10. napon produkaltam 9,9 mms mehnyalkahartyat.

Ha letrejon a terhesseg folytatni kell mind az osztrogen, mind a progeszteron szedeset.

Es azt is ala tudom tamaszzani, amit Andi mar jelzett, hogy az osztrogen megemelheti a TSHt, nekem 1,2-rol 1,9-re felvitte.

A prolaktinra szedett gyogyszert nem ismerem, de a bromocriptint (szinten peolaktinra) lehet szedni terhesseg alatt is tudtommal.

42768. Vic100
2020. szept. 30. 19:38

Szép estét mindenkinek!


Estrofem tablettát szedett valaki? Ezt mire adjàk igazából? 3 napig szedek egy tablettát , majd kettőt szintén 3 napig, aztán onnantól 3-at naponta 😳 (Azt elfelejtettem fagyi babát kapok vissza kb két hét múlva)


Valamint magas prolaktinra szedett közületek valaki Dostinexet?

Ma voltam egyébként ciklus eleji ultrahangon (persze vérvétel itt sem történt 🙁) ahol miutàn mindent megbeszèltünk közöltèk, hogy a Dostinexet csak beültiig szedjem 😳 Ezen nagyon meglepödtem, hogy eddig ezt mièrt nem mondtàk... Termèszetesen mindjàrt arra gondoltam mi van ha az elözö sikertelensègnek akàr ez is oka lehetett, mivel igy utòlag utànaolvasva terhessègnèl abba kell hagyni!!

Most arra gondoltam a mai naptòl nem is szedem ( hàziorvosom is megerösített) mivel akàr egy hònapig is eltart mire kiürül. Csak ugye megint nem tudom hol àllhat , mivel hormonszinteket nem nèztek 🙁

De szerintem kèt hèt alatt nagyon nem emelkedhet, mivel heti fèl tablettàt szedtem, nem is nagyon vehetem addig èszre az elvonàst... Szerintem.


Arròl esetleg valakinek valami tapasztalat, hogy ez a sok hormon mennyire emeli meg a TSH-t? 🤔 stimulàciò elött vègig kettö alatti volt, de most az is izgat, hogy ezen az adagomon meg lehet emelni kellene 🤔

Köszi mindenkinek! Sok eröt kivànok nektek is!

42767. Syl3 (válaszként erre: 42756. - Panna07)
2020. szept. 30. 19:28
Nagyon sajnálom, együttérzek.
42766. Zizike79 (válaszként erre: 42756. - Panna07)
2020. szept. 30. 18:37
Sajnálom, Panna :( nem is lehet ilyenkor semmi okosat mondani. :(
42765. Dorneo (válaszként erre: 42760. - Tokmaglany)
2020. szept. 30. 18:24

Szia! Szerintem az mindig a pártól függ, hogy megviseli-e a kapcsolatot. Nálunk semmi ilyesmi gond nem volt, összetartva, egymást támogatva mentünk az úton. A 2. pont igaz, és nem csak fizikailag megterhelő, de idegileg is. A költség része most ugye változott, mert ha nem vagy még 45, akkor államilag támogatott több intézményben.

Szerintem azt érdemes mérlegelni, hogy tényleg nincs-e esély a spontán babára, mert ahogy eddig tapasztaltam, szinte mindenen lehet javítani, de sok doki simán kimondja, hogy tessék lombikozni és kész. Ha viszont biztosan nincs esély másképp, akkor azt gondoljátok át, hogy tudtok-e teljes szívvel, egymást segítve belevágni. Úgy, hogy lesznek rosszabb és jobb időszakok, úgy, hogy nem biztos, hogy elsőre sikerül (de lehet, hogy igen!) A mérleg egyik serpenyőjében ott vannak az aggályok és hátrányok, a másikban egy talán-baba.

42764. 55f529333f (válaszként erre: 42760. - Tokmaglany)
2020. szept. 30. 17:47
Szia. Mi megjàrtunk 3 àllami intézetet.(Tapolca ,Pécs ,Kaposvàr). Összesen 7 lombikunk volt. Első kettőt nem ajànlom. Szerintem a legfontosabb az orvos vàlasztàs mert a korod miatt màr ippeg a hatàron vagy. Vàrólista szinte mindenhol van egy két hónap . De most a vírushelyzet miatt lehet több. Ha már minden vizsgàlat megvan gyorsan megy. A mi kapcsolatunkat nem is kifejezetten a lombik kezelés hanem a veszteségünk viselte meg! (Ikres missed ab). Talàn kevesek egyike vagyok akinek komoly eü.problémàt okozott a sok hormon. 3hónapja le kellett venni a melleim 75szàzalékàt. Persze mindenki maga tudja mit miért tesz meg. Ha újra kezdhetném biztos ugyanígy mindent megtennék a leendő gyermekekért. De van az a pont amikor màr a testünk megàlljt parancsol! Minél elöbb kezdjetek hozzà. Sok szerencsét kívànok.
42763. hantosska (válaszként erre: 42756. - Panna07)
2020. szept. 30. 17:16

Sajnálom Panna, a fenébe! :(

Erőt kívánok!

42762. Bius86 (válaszként erre: 42760. - Tokmaglany)
2020. szept. 30. 16:32

Szia!


Nálunk nem viselte meg a kapcsolatunkat, inkább csak közelebb hozott minket. Amit csak lehetett együtt csináltunk (a férjem minden vizsgálatra eljött velem, ő adta be a szurikat, a leszívástól kezdve minden itthoni terhet levett a vállamról), sokat beszélgettünk. Szóval ez a része abszolút pozitív nálunk.

Az anyagi része változó. Az első államiban volt (SOTE 1, én nem ajánlom), ott olyan 150-200 volt az egész gyógyszerekkel. A másodiknál fizetős hely (Reprosys, bátran ajánlom, ha van rá lehetőségetek), maga a kezelés csomag + a gyógyszerek volt 755.000 HUF (ebben benne van egy embrió fagyasztás is). De ez intézményenként változik, ahogy a várolisták is.

Az első egyáltalán nem viselt meg, de így utólag azt mondom, hogy nem csodálkozom, ez a második azért már nehezebb volt fizikailag. A leszívás előtti pár napban már nyűgös voltam a szuriktól, meg attól, hogy akkora volt a hasam, mint aki már 4-5 hónapos terhes. Meg nekem a leszívás utáni 1-2 nap nehezebb volt, de ki lehett bírni.

Maga a folyamat lehet 4 hét + 2 hét várakozás, vagy 2 hét + 2 hét várakozás, attól függ, hogy hosszú vagy rövid protokollt kell csinálnotok.

42761. Kiscica19 (válaszként erre: 42760. - Tokmaglany)
2020. szept. 30. 16:22

Szia,

Üdv a csapatban!

Az általad leírt pontokból csak a legelsővel nem értek egyet, a 2-3-4 mind igaz.

Mi 2019.februárjában kezdtünk lombikozni, több intézetet is megjártunk, de mindet fizetős formában, hogy haladjunk is, mert akkor 42 voltam.

Sok kérdést tettél fel, nem akarok hosszan válaszolni, és én csak a magán helyekkel vagyok képben.

Mi a Róbert Magánkórházban kezdtünk aztán váltottunk Pozsonyra majd a Versys-ben kötöttünk ki. Ezeken a helyeken nincs várólista, minden gyorsan pörög az összegek is. Mégis van sok különbség, szakmailag is és kivizsgálás kapcsán is.

Én úgy hallom másoktól, hogy az állami intéztetekben nem szeretnek a problémás esetekkel és idős nőkkel bajlódni, sok intézet pedig a férfi-problémákra sincs kellően felkészülve.

Véleményem szerint fontos a részletes kivizsgálás és utána kezdeni bárhol is. És ha a kezelőorvosod/intézet kapcsán bármilyen rossz érzésed lenne bátran válts, mert a teljes bizalom nagyon fontos alapfeltétel lesz!

Sok hullámvölgy lesz, mert a lombikos út nagyon göröngyös, kivéve persze ha rögtön sikerrel jártok!

42760. tokmaglany
2020. szept. 30. 16:01

Sziasztok, szeretnék csatlakozni a csoporthoz. Egyelőre még olvasási üzemmódban, mert nagyon kezdő vagyok a témában. Röviden annyit magamról, hogy 44 leszek most októberben, van két gyermekem (7 és 14), elváltam és a jelenlegi párommal szeretnénk közös gyermeket. Sajnos kiderült, hogy nála van probléma, 5% esélye van a teherbeesésnek. Az orvos egyértelműen IVF/ICSI beavatkozást javasolt. Párom egyelőre a lombik ellen van: 1.természetellenes beavatkozás - lehet, hogy pont emiatt lesz később valamilyen betegsége a gyermeknek, akár felnőtt korában. 2. megterheli a női szervezetet 3. megviselheti a kapcsolatunkat 4. nagyon költséges

Kíváncsi lennék a tapasztalototokkal fentiekkel kapcsolatosan! Ti és a kapcsolatotok hogyan éli meg ezt? Mennyire költséges? Egyáltalán melyik OEP által támogatott intézetet ajánlanátok? Van-e várólista? Mennyire érzitek, hogy megviseli a szervezeteteket? Mennyi ideig tart összességében egy beavatkozás az első konzultációtól a beültetésig? KÖszönöm, ha válaszoltok!

42759. Dorneo (válaszként erre: 42756. - Panna07)
2020. szept. 30. 14:13
Panna, nagyon-nagyon sajnálom :-( :-(
42758. fekete szőlő (válaszként erre: 42756. - Panna07)
2020. szept. 30. 14:01

Úgy sajnálom! 😢😢😢

Ölellek! ❤️

42757. SSSzilvi (válaszként erre: 42754. - Marlaa)
2020. szept. 30. 14:00
Nekem meg azt mondta a doki, hogy beulteteskor lutenizaltnak kell lennie az endometriumnak. Ne kerestessem vele a retegeket :(
42756. Panna07
2020. szept. 30. 13:21
12 lett a mai HCG, ennyi volt. 😢😢
42755. Dorneo (válaszként erre: 42754. - Marlaa)
2020. szept. 30. 08:31
Igen,a rétegződésről én is hallottam!
42754. marlaa (válaszként erre: 42753. - Dorneo)
2020. szept. 30. 08:29

Szerintem arra gondolt, hogy az endometriumnak lehet mintája, azt mondjak, akkor a legjobb a megtapadás, ha triple line mintájú, hogy van egy középső réteg ami az ultrahang alkalmaval erős visszhangot kelt és ezt két, gyengébb visszhangot keltő réteg fogja közre.

Régebben beszéltünk itt erről.

42753. Dorneo (válaszként erre: 42750. - Baba2019)
2020. szept. 30. 06:19
Igen, én is így tudom :-)
42752. marlaa (válaszként erre: 42748. - Arcencil)
2020. szept. 29. 23:03
Ezt nem ertem. Bennem az van, hogy a q10 energiat ad a petesejtnek, hogy aztan majd ezerrel tudjon osztodni a megtermekenyites utan.
42751. baba2019 (válaszként erre: 42749. - Arcencil)
2020. szept. 29. 22:03
O így már ertem! Csodálkoztam volna, mert tudom, hogy tökre megvan a bizalom köztetek! Remélem, akinek atad, hasonló kaliberű doki lesz😉
42750. baba2019 (válaszként erre: 42747. - Dorneo)
2020. szept. 29. 21:58

Ugye Dóri, pont így én is😀

és az is jót jelent, állítólag😉

42749. arcencil (válaszként erre: 42740. - Baba2019)
2020. szept. 29. 21:57
Szia Kriszti! A doktornő babát vár, október végéig dolgozik. Ezért átad egy kollégájának. Nagyon sajnálom, mert nagyon jó a kapcsolat közöttünk..
42748. arcencil (válaszként erre: 42736. - Marlaa)
2020. szept. 29. 21:55
Stimu alatt
42747. Dorneo (válaszként erre: 42741. - Baba2019)
2020. szept. 29. 21:19
Eddig csak a melleknél hallottam mirigyes szerkezetről 😊 Mindig tanul az ember!
42746. baba2019 (válaszként erre: 42744. - Vic100)
2020. szept. 29. 21:00

Nyugodj meg, jó lesz az, a doki azt is mondta, hogy ilyen vastagságú nyálkahártyát csak egy erőteljes peteérés tud produkálni, ami tök pozitív, persze ennek ellenére még nincs siker😔

Ez a mirigyes nekem is kínai, de jól hangzik😀 a lényeg, hogy nem a vastagsága az egyetlen, ami mervado!😉

42745. Espresso77 (válaszként erre: 42743. - Panna07)
2020. szept. 29. 20:57
Hat en is furcsallottam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook