Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


706. 42233ef8c1 (válaszként erre: 704. - E-dit22)
2016. ápr. 26. 15:10

Akkor nem törvényszerű, hogy a 3. napon kell elkezdeni.

Lehet ez hoz most szerencset?! :) olyan jó lenne!! :)

705. Angyajka (válaszként erre: 704. - E-dit22)
2016. ápr. 26. 15:09
Pff, jó fej doki. Én akkor már be sem vettem volna, így is emésztgetnem kellett a betegtájékoztatót. Valljuk be, nem a legszebb dolgok vannak benne. :(
704. E-dit22 (válaszként erre: 699. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 26. 14:56
múltkor vki írta, hogy csak a 7. napon tudta, mert akkor írták fel neki.
703. 42233ef8c1 (válaszként erre: 700. - Angyajka)
2016. ápr. 26. 14:26
Igen, az lehet, marmint a rövidebb ciklus miatt. :)
702. Angyajka (válaszként erre: 693. - Baybee)
2016. ápr. 26. 14:24
A te szemszögedből nézve én sem adnék lehetőséget semminek. Pihizz, főleg, hogy a melóban sem gond ez a 2 hét szabi. Egyébként szerintem szép ez a tüszőméret, meg a nyálkahártya. Bőven esélyes ez az inszem. :)
701. Angyajka (válaszként erre: 685. - Petyó86)
2016. ápr. 26. 14:21

Ezek valóban brutális összegek. Gondolj arra, hogy milyen szerencsések vagytok, mert legalább egyet is ki tudtok fizetni. Biztos sokan vannak, akik nem engedhetik meg maguknak még azt sem. Én a helyedben jelentkeznék a konzultáció során a finanszírozottra is. Reméljük, hogy nem kell, de egy biztosítéknak jó lenne.


Az AMH-nak utánanéztem, amikor írtad. Nem tudtam mi az, töredelmesen bevallom. Elsőre valóban rosszul hangzik, de szerintem te még olyan fiatal vagy, hogy simán tudnak valami turbósítást. :) Fel a fejjel. Ma már annyi minden van, hogy csak ámulok-bámulok néha.

700. Angyajka (válaszként erre: 699. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 26. 14:15
Na, akkor ez lehet a titok nyitja, mert én is hasonló paraméterekkel rendelkezem. Lehet rövidebb a ciklusod, így azért kell a 2. napon elkezdeni? Olyat is olvastam, hogy valakinek az 5. napon kell. Az is érdekes. A nyálkahártyád szép vastag, nekem mindig ilyen 8-9.
699. 42233ef8c1 (válaszként erre: 689. - E-dit22)
2016. ápr. 26. 13:15

Nekem csak 1x1 Clostit írtak fel, mondta a dokim, azért mert kicsi vagyok. Sztem nem vagyok olyan kicsi, 168 cm és 52 kg... :-D

Én most a 2. napomon voltam UH-n és már a 2. napon el kellett kezdeni szedni. Úgy tudtam eddig, hogy a 3. naptól lehet elkezdeni. Na mindegy! :-/

698. 42233ef8c1 (válaszként erre: 687. - Angyajka)
2016. ápr. 26. 13:07
:-DD
697. 42233ef8c1 (válaszként erre: 691. - E-dit22)
2016. ápr. 26. 13:07
:D
2016. ápr. 26. 13:07

Sziasztok, Csajok!

De jó, hogy ilyen sokat írtatok, jó olvasni Benneteket! :)

Sajnálom Baybee, hogy ilyen sok mindenen keresztül kellett menned. :( Nagyon drukkolok, hogy ez legyen a Te hónapod!! Megértem, hogy két hétig szabin leszel és pihizel, írtad is, hogy milyen sokat tömeg közlekedsz, az sok energiát kivesz az emberből. Én is sokat utazom a munkahelyemre sajnos.

Az én mhelyemen sem tudják, ha UH-ra megyek reggel és szerencsém van éppen, mert hamar sorra kerülök és csak max fél órát fogok késni, akkor nem szólok, lógok. :-D Amikor viszont be kell adni a Pregnylt 4 és 6 között, ki kell vennem szabit, mert ezt az irodában nem tudom megoldani… Az inszem mindkét esetben péntekre esett, az elsőnél kivettem a hétfőt, a másodiknál már nem, csak a 7végén pihiztem.

Angyajka a porszívó és a felmosó vödör sztori nálunk is hasonlóan vicces volt, a Férjem cipelte utánam. :-DDD Az első inszemnél sokat pihentem, kíméltem magam, a másodiknál mindent úgy csináltam mint általában, de eddig egyik változat sem hozott sikert. Na, majd most a jövő héten!!! :)

Olyan fura, hogy intézményenként ennyire eltér a protokoll, a gyógyszerekben is és a tanácsokban is, pihenj, ne pihenj, stb… :/

Én is mindig napi 1 Clostit kapok és még nekem sem változtattak menet közben. 2-3 domináns tüszőm lesz tőle, 10 mm mnyh.

Petyó, durván sokba kerül a fizetős sajnos. :( És tényleg nagyon stresszes, hogy az ember egy lapra tesz fel mindent, meg a versenyfutás az idővel…. Drukkolok Neked is nagyon!! :)

Edit, szorítok Neked is, hogy spontán sikerüljön most! :)

695. E-dit22 (válaszként erre: 692. - Baybee)
2016. ápr. 26. 12:47
érdemes közben feliratkozni a tb támogatott várólistára is, ami egyre csökken, sokan esnek teherbe spontán, pedig már feliratkoztak.
694. baybee (válaszként erre: 690. - E-dit22)
2016. ápr. 26. 12:24

na igen, a duphaston elég húzós. De bár már csak ott tartanánk. ;)

Talán itt olvastam /vagy a facen/, hogy azt az első uh után lecsökkentik, és akkor kezdik kiegészíteni vagy a crinone géllel, vagy az utroval. De gondolom ez is egyén függő, hogy mi a helyzet odabenn.

693. baybee (válaszként erre: 687. - Angyajka)
2016. ápr. 26. 12:20
az jó, ha nem görcsölsz rá. valószínűleg te csinálod jól. nekem ez már nem megy sajnos.
692. baybee (válaszként erre: 685. - Petyó86)
2016. ápr. 26. 12:17
Köszi az infót. Az a gáz, hogy a lombiknál nekünk is max. 1re van keret, illetve talán, de ez sem biztos még, egy fagyira. Ezért is szeretném, ha ez most sikerülne, mert akkora para mindent 1 lapra feltenni...
691. E-dit22 (válaszként erre: 687. - Angyajka)
2016. ápr. 26. 10:37
ez a "csináljunk hülyét magunkból a doki előtt pucéran" nekem is nagyon megy :D
690. E-dit22 (válaszként erre: 681. - Baybee)
2016. ápr. 26. 10:34

:( sajnálom, hogy így jártál a Sotén.


Akkor a pcos miatt nem kaptál Clostit, így érthető!

Nekem bejött a Closti, pont úgy működik nálam, ahogy kell, nulla mellékhatással.


Érdekes ez a betegszabi dolog, meddőségi központok között ekkora különbségek.


Köszi, hogy leírtad a Duphaston és Utro közti különbséget! Nem tudtam! Csak azért ha babásak leszünk Duphastont szedni a 12-13. hétig egy vagyon lesz...

689. E-dit22 (válaszként erre: 677. - Angyajka)
2016. ápr. 26. 10:30

nekem amikor az átjárhatóságit végezték akkor mondta a doki, hogy alig találja a lukat a méhszájamon, olyan pici, hát érdekes. Lehet a kiskatonák sem jutnak fel és ezért nem jön össze? De erre azt mondta, hogy de, azok fel tudnak jutni, hát nem tudom... lehet pont ez az oka, hogy nem vagyok még terhes.


én is csodálkoztam ezen a stimut változtatunk dolgon, ráadásul 10-12. cn-en?

Nekem akkor már szinte repednek. Előtte pedig ugye a 3. cn körül néznek uh-val, aztán csak a 10-en. Nekem aztán már módosíthatnának bármit...

nekem napi 2x1 Closti kellett 3-7. cn-ig. Ez is érdekes, hogy van, akinek egyet kell csak szednie. A napi 2x1 szemmel volt 2-3 domináns tüszőm (már 3 Clostis cikluson vagyok túl december óta, abból 1 inszemes volt)

688. E-dit22 (válaszként erre: 674. - Baybee)
2016. ápr. 26. 10:26
pihengess és drukkolok neked! :)
687. Angyajka (válaszként erre: 679. - E-dit22)
2016. ápr. 26. 10:20

:) Én is hasonlóan elhittem mindent amit csak olvastam.


A 3. alkalommal megkérdeztem, hogyha fáj a fejem vehetek be fájdalomcsillapítót? Kávét lehet inni (kicsi kávé, extra sok tej)? Sipos doki elnéző mosollyal mondta, hogy ne olvasgassak az interneten. :)


Ja, a felmosó vödröt a férjem hozta mögöttem úgy takarítottam, hogy ne kelljen emelnem. A porszívót az emeletre és ő vitte fel. :D


A 3 hónap szünetben rájöttem, hogy én extra módon szemérmes hülyét csináltam magamból a doki előtt, bugyi nélkül, combfixen széttárt lábakkal. :D


Így újból elkezdve az inszeminációt lehiggadtam, ittam kávét, takarítok, megyek edzeni. Legalább ebben változtattam.

686. Angyajka (válaszként erre: 681. - Baybee)
2016. ápr. 26. 10:12

Ezt így végigolvasva te is túl vagy egy pár mindenen. Nem semmi.


Nekem pénteken volt jobb oldalt egy 21 mm-es tüsző, bal oldalt egy 19 mm-es és egy 17 mm-es. A nyálkahártya 9 mm volt. Elvileg minden optimális volt, de szombaton olyan görcseim voltak, meg nyilallások, hogy tuti megrepedt valamelyik vagy mindegyik. Tegnap nem éreztem ilyet egyáltalán. :(


Na mindegy, így is bizakodom.

685. Petyó86 (válaszként erre: 683. - Baybee)
2016. ápr. 26. 09:45
Szia, a fizetős kb. 500.000, 120-150 a gyógyszer, plusz 350, gondolom a beavatkozásokért. A nem fizetősnél csak a gyógyszer költség játszik. Ahogy olvasgatom, a nem fizetős már csak jövő év eleje... Rákérdezek Siposnál erre is két hét múlva. Az az igazság, hogy kb ennyi spórolt pénzünk van. Nagyon rossz mindent egy lapra feltenni. Viszont nem javasolta nálunk az "időhúzást", mert gatya a helyzet bent. Én annyira szerettem volna inszemet, nagyon sajnálom hogy nekünk nem javasolják. :(
684. baybee (válaszként erre: 680. - E-dit22)
2016. ápr. 26. 09:38
a munkahelyemen nekem sem tudják, csak azt, hogy orvosi vizsgálat és ennyi.
683. baybee (válaszként erre: 658. - Petyó86)
2016. ápr. 26. 09:32

szia,

megkérdezhetem, hogy Sipos doki mondott-e konkrétat a fizetős lombikra? Mert ha most nem jön össze ez az inszem nekünk, akkor nálunk is a lombik jön. ÉS a várólista miatt nagyon gondolkodom a fizetősön, csak arra lennék kíváncsi, hogy mennyibe kerül ez náluk. /mert sajna a döntésbe ez is erősen belejátszik/

682. baybee (válaszként erre: 620. - 42233ef8c1)
2016. ápr. 26. 09:17
szerintem ennek inkább inszem előtt lenne értelme. de nem, nekünk nem volt ilyenünk.
681. baybee (válaszként erre: 677. - Angyajka)
2016. ápr. 26. 09:14

szia,én voltam tegnap az utolsó 11.30-ra mentem.

Én stimura sosem kaptam clostilt, mindig csak szurikat kapok. Ennek egyrészt az az oka, hogy annó 2011-ben mikor elkezdtük a BMC-ben, ott ők egyáltalán nem használják a clostilt. Ők ott azt mondták, hogy azért, mert szerintük az elavult módszer és olyan, mintha egy bombát dobnának le. Nehezen koordinálható azzal a stimu. (Ezt hallomásból tudom is, hogy így van, mert pl. a SOTE-n meg szinte csak azt használják. És ott relatív sokszor van túlstimulálás)

Szóval a BMC-ben mind a 3+1 inszem /az első csak stimu volt és DIY ;) utána jött a 3 rendes inszem/ szuris volt. Ott is változó volt, hogy mennyit adtak. Mindig az UH-tól függöt, hogy éppen hogy állnak a tüszők. Ott mindig utrogesztánt adtak az inszem utánra.

Viszont ott mindig az volt, hogy a pregnylt este 10-kor adjam be. Ráadásul az első 2-nél még choragont írtak fel, amit én be sem adhattam, úgyhogy mindig mentem az ügyeletre.

Ezután volt egy kísérletünk a SOTE-n. Arról röviden annyit, hogy 1 teljes év alatt semmire nem jutottunk, csak időhúzás ment és nagyon nagyon undorítóan viselkedtek ott minden alkalommal. Ott találtak egy miómát, és még engem csesztek le, hogy miért nem műttetem meg már eddig, így nem csinálnak semmit. Csak azt nem mondták, hogy honnan kellett volna tudnom, hogy van, mikor februárban csinált egy rezidens kislány egy uh-t, akkor nem mondta, utána meg júliusban csinált egyet a "doki", és addigra meg 4,5cm volt. Aztán az is baj volt, hogy nem az ő spanjával műtettem meg magam, hanem mást kerestem. Szóval ha ott maradunk szerintem még mindig nem történt volna semmi.

Majd most januárban jöttünk ide a Forgácsba, és az elmúlt évek tapasztalatai alapján én voltam a legjobban meglepődve, mikor azt mondták február végén, hogy akkor a következő ciklusban el is kezdjük. Most először csináltak AMH vizsgálatot, és mivel nagyon magas az érték, így itt is egyből a szurikat adták. Nekem nagyon kockázatos lenne a clostil, főként azért is mert PCOS vagyok. És igen, itt is minden UH-nál kicsit módosítottak a további szurikon. Én ezért gondolom, hogy ha nem is feltétlenül a legkedvesebben adták elő, de ezért fontos, hogy ők csinálják az UH-t is.

Betegszabit itt a Forgácsban nem különösebben javasolnak, azt mondják, hogy nem indokolt, de ha nekem megnyugvás, nincsenek ellene. A BMC-ben meg mindig ott volt a zárójelentésen, hogy 14 nap betegácsi javasolt. Szóval én ezt tartom. Szerencsére a munkahelyemen nem szólnak érte.

Egyébként most kérdeztem a dokit az utro és a duphaston közti különbségről, mert ugye árban elég sok, és ráadásul az utrot a házidoki is felírhatja, ha elfogy. Nagyjából jól sejtettem az okot. A duphaston a saját szervezetünket kényszeríti munkára, míg az utró az külső pótlás, és ettől a szervezetünk nem fog jobban dolgozni.


Neked az utolsó UH-n milyen értékeid voltak? /Nekem 18mm-es tüsző és 8mm nyálkahártya. Ez biztosan túlélte a hétvégét ;)/

680. E-dit22 (válaszként erre: 673. - Baybee)
2016. ápr. 26. 08:53
Engem is elengednének és be tudnék jönni délután, ha tudnák rólam, hogy mi a helyzet. De nálam nem tud senki semmit. Csak a párom és én.
679. E-dit22 (válaszként erre: 671. - Angyajka)
2016. ápr. 26. 08:50

én is az inszem ciklusban 3 hétig nem sportoltam semmit, de hiába :(

az ovu hetében ugye azért nem ,mert beültették a bogarat a fülembe, hogy nehogy a sport miatt hamarabb repedjen, inszem után pedig nem akartam megerőltetni magam. De amit eddig csináltunk az mehet szerintem a luteálisban is.

Jó, ne most kezdjük megtanulni sziklát mászni :D

678. E-dit22 (válaszként erre: 670. - Angyajka)
2016. ápr. 26. 08:48
köszi, felhívom őket! :)
677. Angyajka (válaszként erre: 674. - Baybee)
2016. ápr. 25. 17:39

Szia! Mi akkor napra pontosan együtt izgulunk. :) Hány órási voltál? Ma akkor ilyen méhszáj mizéria volt, mert az enyém is hátul volt és zárt, így kellett egy kis ügyeskedés. Én ezt annak könyveltem el, hogy nem ma lett volna aktuális a dolog. Remény hal meg utoljára.


Neked változtatnak a stimun közben? Mindig tanulok valami újat. Én beveszem az 1 szem Clostit 5 napon át és utána uh. Ott megmondják mikor és ennyi. Nem is hallottam még ilyet.


Te hogy érzed túlélték a tüsző(k) a hétvégét? Most 2 hétig betegszabin leszel vagy hogy? Én itt a Forgácsban még nem kaptam ilyen papírt, hogy betegszabi javasolt.


Drukkolok magunknak! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook